III. félidő

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában



#2176 augusztus 25, 2018, 20:51:14, TiB
Bielsa megjött az angol másodosztályba 8) :D

Szerintem két dolog látszik már elég nyilvánvalóan. Az egyik, hogy egy jó edző simán tud alkotni gyengébb környezetben is, tehát amikor nyomják, hogy Mourinho, Klopp, vagy Guardiola mit tudna csinálni Kispesten, biztos vagyok benne, hogy valami hasonló történne. A másik dolog, hogy Bielsa esetében a szezon eleji boost minden más edzőnél látványosabb, amit viszont sajnálok, hogy görbékkel lehet leírni az ő múltját. Egy ponton kifacsaródnak a lelkek, jönnek a viták a klubelnökkel és minden elszaródik.

Annyira intenzíven űzi a labdarúgást, hogy azt szerintem maximum Cristiano Ronaldo bírja hosszútávon. A Lille-nél ha jól emlékszem például már a szezon előtti felkészítés során kivoltak a játékosai. Százalékokkal akarta csökkenteni mindenki testzsír-százalékát, extrém hosszú edzéseket tartott és egymás melletti, kicsit szobákban kellett aludniuk amiben csak ágyak voltak, hogy családdá szokjanak össze. A zuhany egy másik épületben volt, hogy ne legyen közel. Nyilván ez így jól hangzik, de ez zsarnoki döntésként is lecsapódhat, esélyt sem adva az edző iránti bizalom kiépülésének.

Kedvenc idézetem a mestertől a következő: "Ha a játékosaim nem emberek, hanem robotok lennének, sosem veszítenék meccset".

Idézetet írta: TiB Dátum augusztus 25, 2018, 20:48:45
Bielsa megjött az angol másodosztályba 8) :D
Már megint elfelejtettem fogadni Bielsa csapatának meccsére...
Előbb-utóbb majd csak eszembe vésem a dolgot, hogy ő most Angliában edzősködik!  :)

Idézetet írta: csabax Dátum augusztus 25, 2018, 20:53:29
Már megint elfelejtettem fogadni Bielsa csapatának meccsére...
Előbb-utóbb majd csak eszembe vésem a dolgot, hogy ő most Angliában edzősködik!  :)

Kicsit radar alatt van ezzel a másodosztállyal :) Még egész jó szorzókon adják a győzelmeit a Leedsnek, ma is 2.80-ért ment például. Jövőhéten a Middlesbrough ellen mennek pénteken este, nem kicsit várom Pulis ellen mire lesznek jók. Jing és jang találkozása ;D

Idézetet írta: TiB Dátum augusztus 25, 2018, 20:48:45
Bielsa megjött az angol másodosztályba 8) :D
Az alábbi láttán és olvastán én már csak mosolygni bírtam ezen a szánalmasan senkiházi Sallói Istvánon!  ;D

Sallói, a világhírű magyar futballprofesszor úgy küldte el a francba a kamuedző Bielsát, hogy olyat még nem láttál
https://444.hu/2018/08/27/salloi-a-vilaghiru-magyar-futballprofesszor-ugy-kuldte-el-a-francba-a-kamuedzo-bielsat-hogy-olyat-meg-nem-lattal

Némi pluszinfó:

Csak nagyon-nagyon kevés embernek adatik meg, hogy az elismerés jeleként még életében szobrot, utcát, egyéb másik közterületet, stadiont vagy más hasonlót nevezzenek el róla.

A Marcelo Bielsa szülővárosa, Rosario központjában található stadion immár közel egy évtizede, egészen pontosan a 2009-es esztendő óta az Estadio Marcelo Bielsa nevet viseli.
A Marcelo Bielsáról elnevezett stadion egyik lelátójának neve "Diego Armando Maradona", míg egy másik lelátó neve ,,Tata Gerardo Martino".
Ez a stadion többek között olyan argentin focisták számára jelentette a hazai pályát, mint Gabriel Batistuta, Ever Banega, Walter Samuel, Americo Gallego, Jorge Valdano, Gabriel Heinze, Roberto Sensini, Mauricio Pochettino, Maxi Rodriguez és Lionel Messi.
Sőt, egy rövid ideig a focizseni Diego Maradona számára is ez volt a hazai pálya.

A fiatalabbaknak:
Lionel Messi szülővárosa az argentínai Rosario.
A napjaink egyik legismertebb és egyik legeredményesebb labdarúgójaként számon tartott Messi az Estadio Marcelo Bielsában kezdett el focizni, s innen igazolt az FC Barcelona csapatához.

Tipikus magyar "szakember", igazi eredmények és alázat nélkül szól le bárkit. Szerintem ilyen luxemburgi vereségek után a magyar labdarúgás szereplői nagyon nincsenek olyan helyzetben, hogy nyilvánosan bíráljanak bárkit a világon. Bielsa amúgy tanul angolul, de nem a könyvek miatt, egy futballreformer nem olvasgatja, hanem kitalálja a taktikát. Ha Sallói tizedannyit foglalkozna a labdarúgással, mint Bielsa, talán még sikeres edző is lehetne, így csak egy paprikajancsi.

Idézetet írta: TiB Dátum augusztus 27, 2018, 17:07:34
Tipikus magyar "szakember", igazi eredmények és alázat nélkül szól le bárkit. Szerintem ilyen luxemburgi vereségek után a magyar labdarúgás szereplői nagyon nincsenek olyan helyzetben, hogy nyilvánosan bíráljanak bárkit a világon. Bielsa amúgy tanul angolul, de nem a könyvek miatt, egy futballreformer nem olvasgatja, hanem kitalálja a taktikát. Ha Sallói tizedannyit foglalkozna a labdarúgással, mint Bielsa, talán még sikeres edző is lehetne, így csak egy paprikajancsi.
Ja, így van!
És ha ez a mitugrász Sallói olvasna focielmélettel kapcsolatos könyveket, vagy járna fociedzői továbbképzésekre, -szemináriumokra, akkor ILLENE TUDNIA, hogy elsősorban nem Marcelo Bielsának kellene ilyesmiket tennie, hiszen éppen Marcelo Bielsa az egyik olyan személy, akinek labdarúgással kapcsolatos szemléletéről, újításairól és edzői felfogásáról tanítják a focifórumokon résztvevőket.

#2183 augusztus 28, 2018, 23:34:59, TiB
Kicsinyesség nem gratulálni, de érdekesen jött ki, hogy a Juventus gratulált játékosának az év góljához, amit a Juventusnak rúgott. :)

Aztán persze az AS Roma twitteradminja is megjelent begyűjteni pár lájkot.

https://twitter.com/juventusfcen/status/1034402277350670337




Bocs, ha már volt, de akárhogy is... Jobbulást, Egervári Mester!  :beerchug:

Usain Bolt pályára lépett a Central Coast Marinersben egy felkészülési meccsen.

Kicsit olyan ólomkatonás mozgása van :D


Storckot bemutatták új munkahelyén, a belga bajnokság tökutolsó csapatánál. A nevét még egyelőre nem tudják leírni.