Kerékpár tippjáték 2021

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Kerékpár tippjáték 2021


Még van egy hónap a hivatalos rajtig (Tour Down Under...), de addig próbáljuk meg kialakítani a szabályokat, naptárat erre a szezonra. Gondolkoztam a pontozáson, illetve azon is, hogyan lehetne azt megoldani, hogy a versenyzők kedve ne menjen el az első 2-3 verseny után, ha nem sikerült annyira jól teljesíteni, mint ahogyan várták. Az is egy gond, ha nincs elég verseny, mert akkor nincs javítási lehetőség. Az én ötletem erre az alábbi lenne:
Csinálni egy viszonylag nagy naptárat, viszont mindenkinek csak a legjobb 15 vagy 20 (nem tudom, lehet akár 23 is) eredménye számítana bele az összetettbe. Az is fontos, hogyan állna össze az összetett: kell bele minimum 1 Grand Tour eredmény, minimum egy Monumentum stb., ha megfelelő, akkor ezt még úgyis eldöntjük.

Ez csak egy felvetés, nyugodtan írjátok le, szerintetek mi lenne a legjobb, mind a szakaszok tippelésével kapcsolatban, mind a ranglistával és a pontozással kapcsolatban. Én akár egy olyat is bevezetnék, hogy mindegyik etapon lehetne felhasználni egy amolyan "bónuszkreditet", amivel teszem azt, megerősíti az adott tippelő, hogy Sagan a 3. helyen végez a szakaszon (az arra a legbiztosabb tippje). Ezzel plusz két pontot kap, ha Sagan 3. helyen végez, így 5 pontot ér el, míg a többi versenyző esetében, hiába találta el a pontos helyezést, csak 3 pontot kapna. Ezt mindegyik szakaszon csak egy versenyzőre lehetne felhasználni, de természetesen ennek is megvannak a buktatói.

Mint említettem, viszonylag nagy naptár kéne, hogy mindenkinek legyen lehetősége találni olyan versenyt, amire tippelne. Adott esetben még akár júliusban is beszállhatna egy tippelő, bőven lenne esélye a győzelemre.
21.02 - 27.02    UAE Tour    * (Alternatíva: Volta ao Algarve em Bicicleta vagy Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol, egyidőben kezdődnek, 17.02 - 21.02)
27.02    Omloop Het Nieuwsblad Elite 
28.02    Kuurne - Bruxelles - Kuurne   
06.03    Strade Bianche     
07.03 - 14.03    Paris-Nice     
10.03 - 16.03    Tirreno-Adriatico     
20.03    Milano-Sanremo     
22.03 - 28.03    Volta Ciclista a Catalunya     
24.03    AG Driedaagse Brugge-De Panne     
26.03    E3 Saxo Bank Classic     
28.03    Gent-Wevelgem in Flanders Fields     
31.03    Dwars door Vlaanderen - A travers la Flandre     
04.04    Ronde van Vlaanderen - Tour des Flandres     
05.04 - 10.04    Itzulia Basque Country   
07.04    Scheldeprijs 
11.04    Paris-Roubaix
14.04    De Brabantse Pijl     
18.04    Amstel Gold Race     
21.04    La Flèche Wallonne     
25.04    Liège-Bastogne-Liège     
27.04 - 02.05    Tour de Romandie     
01.05    Eschborn-Frankfurt     
08.05 - 30.05    Giro d'Italia   
12.05 - 16.05    Tour de Hongrie 
30.05 - 06.06    Critérium du Dauphiné     
06.06 - 13.06    Tour de Suisse      * (Alternatíva: 09.06 - 13.06    Tour of Slovenia)
26.06 - 18.07    Tour de France   
25.07 - 28.07    Olimpia (Tokió)        * (Alternatíva: 20.07 - 24.07    Tour de Wallonie)
31.07    Donostia San Sebastian Klasikoa     
09.08 - 15.08    Tour de Pologne   
14.08 - 05.09    La Vuelta ciclista a España     
22.08    EuroEyes Cyclassics Hamburg     
29.08    Bretagne Classic - Ouest-France     
30.08 - 05.09    BinckBank Tour     
05.09 - 12.09    Tour of Britain
19.09 - 26.09    Világbajnokság   
02.10    Giro dell'Emilia
06.10    Milano - Torino
09.10    Il Lombardia     
10.10    Paris - Tours Elite

Ez így összességében 40 verseny, elsőre rengetegnek tűnik, de mikor fogy a lehetőség a tippelésnél és a jó eredmény elérésére, akkor már kevésnek.

@Pozzato  :cya:

Azzal kezdeném, hogy bármilyen szabályrendszer lesz; jövök és tippelek, mert egyre jobban érdekel és egyre jobban szeretem a kerékpársportot :)

Ez egy önkéntes, kicsit az org-on kívüli fun tippjáték, Pozz fórumtárs sok-sok munkájával; nagyjából így írnám le ezt a Kerékpár tippjátékot. És kezd hagyománya lenni, hiszen már talán ez lesz a harmadik éve, hogy tippelünk a Grand Tourokra. (legalábbis nekem a harmadik év lesz)

Volt már az org által támogatva és volt, hogy csak a játél szeretete miatt mértük össze a tudásunkat. Csak a saját nézőpontomat tudom ezzel kapcsolatban megosztani: csak a Grand Touron való tippjátékok hoznak igazán lázban, akkor a versenyt amúgy is követve próbálok itt minél jobban szerepelni. Ekkor van a legtöbb játékos; szerintem vab presztízse a dolognak.

A kisebb versenyek és az összetett sem hoz igazából lázba; na jó talán az utóbbi egy kicsit :) És véleményem szerint a tavalyi rendszer szerintem több, mint jó volt!

"Csinálni egy viszonylag nagy naptárat, viszont mindenkinek csak a legjobb 15 vagy 20 (nem tudom, lehet akár 23 is) eredménye számítana bele az összetettbe. Az is fontos, hogyan állna össze az összetett: kell bele minimum 1 Grand Tour eredmény, minimum egy Monumentum stb., ha megfelelő, akkor ezt még úgyis eldöntjük."

Azt mondtad korábban, hogy idén nem lesz annyi időd. Szerintem ezzel a módszerrel csak még nehezebb a dolog nyilvántartása, vezetése. Emiatt pl. nem erőltetném!

A lényeg, hogy a 3 GT-nek legyen meg a külön kis topikja, tippeljünk, beszéljünk a szakaszokról, érezzük jól magunkat és persze drukkoljunk Valter Atinak és a többieknek :)

Idézetet írta: Latzka Dátum január 18, 2021, 10:58:58
Azt mondtad korábban, hogy idén nem lesz annyi időd. Szerintem ezzel a módszerrel csak még nehezebb a dolog nyilvántartása, vezetése. Emiatt pl. nem erőltetném!

A lényeg, hogy a 3 GT-nek legyen meg a külön kis topikja, tippeljünk, beszéljünk a szakaszokról, érezzük jól magunkat és persze drukkoljunk Valter Atinak és a többieknek :)
Így van, ezért is írtam a segítséget korábban, hogy az rendkívül jól jönne. Természetesen lehet még kevesebb verseny, illetve attól is függ ez az egész, hogy mennyi emberre számíthatunk idén. A 30-40 verseny akkor lenne ideális, ha 20-25 tippelő van minimum. Ha átlagban 8-10 ember lesz, bőven elég a 15-30 közötti verseny is.  :ok:  Egyetértek azzal, hogy a több verseny, nagyobb bonyodalom. Elsősorban amiatt javasoltam, ha több résztvevő lenne és legyen mindenkinek esélye "fordítani" az összetett állásán.  :ok:

Ha 8-10 emberrel számolunk, akkor ez már csak 25 verseny lenne (de lehet még tovább faragni a naptárból: Lengyel körverseny, San Sebastian, E3 stb.), és ebben az esetben március elején kezdenénk.
06.03    Strade Bianche     
07.03 - 14.03    Paris-Nice     
10.03 - 16.03    Tirreno-Adriatico     
20.03    Milano-Sanremo     
22.03 - 28.03    Volta Ciclista a Catalunya     
26.03    E3 Saxo Bank Classic     
28.03    Gent-Wevelgem in Flanders Fields     
04.04    Ronde van Vlaanderen - Tour des Flandres     
05.04 - 10.04    Itzulia Basque Country   
11.04    Paris-Roubaix
18.04    Amstel Gold Race     
21.04    La Flèche Wallonne     
25.04    Liège-Bastogne-Liège     
27.04 - 02.05    Tour de Romandie     
08.05 - 30.05    Giro d'Italia   
30.05 - 06.06    Critérium du Dauphiné     
06.06 - 13.06    Tour de Suisse      * (Alternatíva: 09.06 - 13.06    Tour of Slovenia)
26.06 - 18.07    Tour de France   
31.07    Donostia San Sebastian Klasikoa     
09.08 - 15.08    Tour de Pologne   
14.08 - 05.09    La Vuelta ciclista a España     
22.08    EuroEyes Cyclassics Hamburg     
30.08 - 05.09    BinckBank Tour     
19.09 - 26.09    Világbajnokság   
09.10    Il Lombardia 

Alakul ez; 20-25 tippelő kevés eséllyel tolja végig az évet; induljunk 10-15 emberből. Kisebb versenyek pontszámításában számíthatsz rám, szívesen segítek :ok: de megmondom őszintén a GT-k úgy vannak jól ahogyan te csinálod, szintrajz, kis tájékoztatás stb. :)

Mit szóltok, ha marad az a 25 verseny, ami az előző hozzászólásomban volt, így március 6-án kezdenénk?

Az összesített pontszámítás úgy néz ki, hogy a 10 legjobb eredményt számítjuk, de itt jön a kérdés, hogy melyik megoldás legyen a pontok számításánál:
- átlagolás vagy összesítés?

A 10 legjobb eredmény átlagát vesszük, vagy szimplán összeadjuk őket? Mondjuk szerintem mindegy.
Nem muszáj 10 versenyen sem indulni, ha mondjuk 6-on indul az illető, akkor a maradék 4-re 0 pontot kapna. Annak, aki viszont 18 versenyen indul, nagyobb a merítési lehetőség a legjobb eredményei kapcsán. Így mindenkinek van esélye összetettben nyerni, annak is, aki számára csak kevés idő van tippelni.

Mivel a feldolgozást is te végzed(ami sok meló) szerintem,te döntsd el hány verseny legyen.A pontszámítás nekem mindegy.

Idézetet írta: Powell Dátum január 27, 2021, 18:29:38
Mivel a feldolgozást is te végzed(ami sok meló) szerintem,te döntsd el hány verseny legyen.A pontszámítás nekem mindegy.

Nagy igazság! Szerintem mindenki maximálisan elfogadja, amit jónak látsz ;)

Rendben srácok.  :ok:

A Cyclingnews új cikke alapján, illetve az elmúlt napokban történt kellemetlen változások miatt (töröltek jó pár verseny Spanyolországban, Portugáliában és Franciaországban), majd valamikor elkezdjük a szezont. Lehetséges, hogy csak a Girón, az is lehet, hogy csak a Tour de France-on. Négy ország, amivel kezdenénk (belga, spanyol, olasz és francia), nincsen jó állapotban. Az ASO szerint elvileg nem lesz gond a naptárral - mármint az ő általuk rendezett versenyekkel -, de már tavaly is láthattuk, hogy a Tour of California bedőlt, Paris-Roubaix elmaradt (mind hozzájuk tartozik). Több csapat vezetője is felhívta a figyelemet arra, amire én is a másik topicban pár hete: nincsen B-terve az UCI-nak. Ha nem lesz elég vakcina (jelenleg nincsen egyik fent említett országban sem), akkor valószínű, hogy nem lesznek versenyek sem.


Csatoltam egy kérdést a topichoz, kezdjük a hétvégén a tippjátékot a Strade Bianche versennyel? Szombaton rendezik, rajtlista van, verseny is lesz, legalábbis most úgy néz ki.


Strade Bianche

1.Van Aert
2.Van Der Poel
3.Pogacar
4.Almeida
5.Stybar

Strade Bianche

1.Van Der Poel
2.Van Aert
3.Alaphilippe
4.Pogacar
5.Fuglsang

Stade Bianche

1.Alaphilippe
2.Van Der Poel
3.Stybar
4.Pidcock
5.Mollema

Alaphilippe
Van Aert           
Pogacar           
Bernal
M.Kwiatkowski

Stade Bianche

1. Van Der Poel
2. Alaphilippe
3. Van Aert
4. Pidcock
5. Pogacar