La Liga 2019/20

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Csóró Bale-t meg kifütyülik  :bash:
Ezek után nem hiszem, hogy kitöltené a szerződését, bár ugye ahhoz az is kellene, hogy valaki el akarja vinni  :bash:

Nem igazán becsülték meg, pedig azért két BL-döntőt csak eldöntött a góljaival.. Szerintem elviszik majd, én továbbra is azt gondolom, hogy Mourinho télen viszi, pont beleillene a Tottenhambe.


Mallorca nem egy világverő csapat, de ezek a gólok eléggé durvára sikeredtek a Barcától (és természetesen a Mallorcától is, Budimir emelése zseniális). Messi kegyetlenül bevarta mind a hármat (nem is tudom, hogy mikor jött ki utoljára neki ennyire a lépés egy találkozón), jövőhéten a FIFA-sok készülhetnek, biztos kapni fog TOTW lapot (megint..). Suárez gólja meg... ez a faszi lassú (élőben is), körülményes, olykor ügyetlen, de egészen elképesztő gólokat tud szerezni. Az emberek többsége már kitette volna a keretből az uruguayi csatárt, de egy dolog vele kapcsolatban mindent felülír: Messi. Ezek annyira jól összeszoktak az évek alatt, hogy az valami elképesztő. Néha azért a BL-ben idegenben is villanhatnának.  ;D Messi is láthatóan öregszik, nincs már fizikálisan sem azon a szinten, sebességéből is veszít, de ez a rúgótechnika "megvédi őt". Kíváncsi lennék, hány olyan labdarúgó volt a történelemben, aki ennyire veszélyes lett volna kapura 16-30 méterig minden egyes mérkőzésen (hirtelen Juninho ugrik be, esetleg Pirlo, de ők sem ilyen rendszerességgel).

https://www.youtube.com/watch?v=4W6PlaQd2rI

Idézetet írta: Pozzato Dátum december 08, 2019, 01:01:29
Mallorca nem egy világverő csapat, de ezek a gólok eléggé durvára sikeredtek a Barcától (és természetesen a Mallorcától is, Budimir emelése zseniális). Messi kegyetlenül bevarta mind a hármat (nem is tudom, hogy mikor jött ki utoljára neki ennyire a lépés egy találkozón), jövőhéten a FIFA-sok készülhetnek, biztos kapni fog TOTW lapot (megint..). Suárez gólja meg... ez a faszi lassú (élőben is), körülményes, olykor ügyetlen, de egészen elképesztő gólokat tud szerezni. Az emberek többsége már kitette volna a keretből az uruguayi csatárt, de egy dolog vele kapcsolatban mindent felülír: Messi. Ezek annyira jól összeszoktak az évek alatt, hogy az valami elképesztő. Néha azért a BL-ben idegenben is villanhatnának.  ;D Messi is láthatóan öregszik, nincs már fizikálisan sem azon a szinten, sebességéből is veszít, de ez a rúgótechnika "megvédi őt". Kíváncsi lennék, hány olyan labdarúgó volt a történelemben, aki ennyire veszélyes lett volna kapura 16-30 méterig minden egyes mérkőzésen (hirtelen Juninho ugrik be, esetleg Pirlo, de ők sem ilyen rendszerességgel).

https://www.youtube.com/watch?v=4W6PlaQd2rI

Sokan leírják már Messi a kora miatt, de ebben az emberben űrlényben szerintem van még akár 3-4 extra szezon is!! Elképesztő!

És én már most le merem írni, hogy jövőre valakinek valami nagyon extrát kell letennie az asztalra, ha Aranylabdát akar nyerni Messi előtt... ez a manusz nem fog leállni!  :laugh:

Egyetértek, hogy van még benne 3-4 év (ahogyan azzal is, hogy egy űrlény), köszönhetően a technikai képzettségének, intelligenciájának. Jövőre az szólhat közbe, hogy Európa-bajnokság lesz. Ugyan 2012-ben megkapta, mikor Eb volt, de ahhoz egy történelmi szezon kellett egyéni szempontból. 50 gól a bajnokságban, 70 gól felett a szezonban, az egy olyan dolog, amire kevesen lesznek képesek a jövőben. Az eddigi évek alapján, illetve a realitások tükrében 32-36 gól környékére saccolom őt erre az évre a ligában, Bajnokok Ligája gólkirályi cím viszont nem lesz meg (jó eséllyel Lewandowski, esetleg Mbappé vagy Kane behúzza). Szóval ehhez Bajnokok Ligája trófea kéne, az pedig nehézkes. Griezmann érkezésével nem oldották meg azt a problémát, hogy az egyenes kieséses szakaszban továbbra sincsen olyan játékos, aki a gólokat lőné, anélkül pedig nehéz. Messi pedig nem gép, neki is vannak rosszabb meccsei. Talán az segíthet, hogy Jordi Alba sokat pihenhetett (kényszerből), ez jól jön majd a szezon második felében, Messi sem augusztustól pörög, volt ideje pihenni.

Azért az Európa-bajnokság jövőre sokat nyomhat a latba, gondolkoztam, kik lehetnek azok, akik a három releváns versenysorozat közül kettőben sikert érhetnek el (Eb + BL/EL):
- Kevin De Bruyne: Itt inkább a csapatain múlik, mire viszik a szezon során, mert ez a belga válogatott azért odapiríthat az Eb-n. Jóval éretebb és erősebb, mint a vb bronzérmes keret, vezérük lehet De Bruyne, plusz ott a BL a Cityvel. Oké, Guardiola mindig túlgondolja, óvatoskodik, de azért ez a Ctiy nem rossz, bajnokság elment, maradt a BL (vagy egy nagy bukás a Peptől, amit sanszosnak tartok, mert a barcás negyedik éve sem sikerült, utána ment is pihenőre és az előjelek ugyanazok, mint akkor..). Tőle extra kéne a BL-ben és az Eb-n is, van rá esély, de nem sok.
- Virgil van Dijk: Kiindulva az idei eredményből, neki minimum BL és Eb döntők kellenek, amiből egyet nem ártana behúzni. A holland csapat erős, kíváncsi leszek, mire viszik, mert simán bennük van jó szereplés. Liverpool címvédésére is minden esély megvan (mondjuk előbb a csoportból kell továbbjutniuk).
- Robert Lewandowski: Amilyen ütemben termeli a gólokat (BL: 10 és Bundelisga: 16), simán ott lehet majd a végelszámolásnál, csak azok a fránya társak. A Bayernnek nem igazán megy idén, lengyel válogatottban meg hiába vannak rutinos játékosok, nem gondolnám őket contender szereplőnek egy ilyen tornán. Lewandowski pedig a válogatottban a nagy tornákon hajlamos eltűnni...
- Cristiano Ronaldo: Azért látszik, hogy gyengébb a kiszolgáló személyzet a torinói csapatnál, nem jönnek a gólok tőle olyan mennyiségben. Extra tavasz kell, esetleg jó időpontra időzített 3-4 jobb meccs (ahogyan idén), mert a marketingje 10/10. Azért a Juventus idén sebezhető, de Sarriban simán ott van, hogy elviszi őket a BL-döntőig, plusz a portugál válogatott alapjáraton erős, szerintem Ronaldo nélkül is megoldanának egy top4-et. Ha minimum 2+2 gólt szerez a két egyeneses kieséses szakaszban és csapatai elődöntősök, szerintem újból minimum dobogó.
- Kylian Mbappé: Jövőre valószínűleg őt kell megvernie annak, aki aranylabdát akar. Sérülésből felépülve bizonyította, bárhol, bármelyik csapatnak rúg 2-3 gólt, minden megerőltetés nélkül. Az a gond, hogy a PSG-től fogalmunk sincs, mire számíthatunk, de a franciák, ha továbbmennek a halálcsoportból (nehogy kiejtsük őket  ;D), akkor szerintem nagyjából sima a döntőig vezető út. Ha minimum egy trófeát megnyer a kettő nagyból, akkor szerintem biztos jövőre az aranylabdája, ha ezt a teljesítményt hozza, amit eddig.
- Timo Werner: Karcsú érvek, németektől és a Leipzigtől jó teljesítmény kéne, plusz egy német bajnoki cím és gólkirályi cím. Eléggé necces ezek közül akár egy is, ráadásul akkor sem biztos egy jó helyezés, ha mondjuk parádés szezont fut.

Kíváncsi leszek Emil Forsberg eredményére is, simán benne van, hogy ott lesz a top30-ban. Forsberg egyik vezére a Lipcsének, ami a Bundesliga első helyért küzd, svédek sem kaptak megoldhatatlan csoportot az Eb-n, plusz még ott a BL is a a svédnek. Ciro Immobile is odaérhet egy top20-as jelölésre, ha így folytatja (és az olasz válogatottban is villog), illetve Depay lehet még jó, akiben ott a bizonyítási vágy, talán élete legjobbját hozza mostanság. Rudi Garcia van annyira kókler, hogy kiesik a Lyon a BL-ből, majd bejutnak az EL döntőjébe Depay vezetésével.

Azt mondom, ha a PSG és a Barca eljut tavasszal a BL-ben a legjobb nyolcig, utána nagy valószínűséggel leszűkülhet ez egy Mbappé vs Messi csatára. Többiektől tényleg óriási javulás kéne, illetve majd jön valaki az Eb-ről, aki extrát hoz, mert általában akad egy ilyen. Kane, Griezmann és a többiek azért nem lettek említve, mert voltak már jobb éveik (franciának kiemelkedő is), mégsem volt reális esélyük az aranylabdára. Most adták át a díjat, rohadtul korai ismeriről írni, ez csak amolyan elmélkedés, aztán maximum jó lesz visszanézni, mikor Caglar Söyüncü kapja a bogyeszt, Ronaldo és Messi pedig csak szomorúan nézik őt TV-ről.

LaLiga: Szerdán El Clásico!

Azt hitted, hogy hétközben nincsen semmi érdekes? Tévedtél! Olvasd tovább



Barcelona - Real Madrid: Messi négy kapura rúgása 4.50-es oddson

Mindenki nagy érdeklődéssel várja a szerda esti El Clásicót és a két spanyol óriáscsapat játékosai nem is kaphatnak jobb alkalmat, hogy megmutassák miért is hordják rangos csapataiknak mezét. A hatszoros aranylabdás Lionel Messi kulcsfontosságú ember lehet a rangadón, így a William Hillnél több, mint négyszeresét nyerheted tétednek ha legalább négyszer lő kapura. Olvasd tovább és válogass más megnövelt oddsok közül is!

Lionel Messi legalább négyszer rúg kapura  4.50



18+ Részvételi feltételek érvényesek! Játssz felelősen! BeGambleAware.org
Az oddsok a William Hill fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2019.12.18. (08:28).


Olyat kell tenniük, amire NEGYED ÉVE nem volt példa. Spílernél vannak profi címadók :D Negyed éve :D

Mindig is kerestem, hogy mi lehet Benzema kezével, amiért időtlen idők óta kötésben játszik, hát itt egy nyaralós (?) kép róla, érthető így a kép alapján, de hogy ilyen orvosi háttérrel mint mondjuk a Realnál van ez hogy sikerült így, az rejtély... :D


LaLiga: Eredményes csatársorok

A spanyol liga két jó formában lévő támadósora küzd meg egymással! Olvasd tovább


Spanyol Szuperkupa Szaud-Arábiában

Belefingtak a nulláslisztbe a spanyol szövetségnél! Olvasd tovább


Idézetet írta: peshark Dátum december 30, 2019, 18:46:18
Mindig is kerestem, hogy mi lehet Benzema kezével, amiért időtlen idők óta kötésben játszik, hát itt egy nyaralós (?) kép róla, érthető így a kép alapján, de hogy ilyen orvosi háttérrel mint mondjuk a Realnál van ez hogy sikerült így, az rejtély... :D

Nem követem annyira a Real Madrid mindennapjait, de nekem úgy rémlik, hogy mikor eltörte, ő maga utasította el a kezelést. Egy közvetítésben legalábbis ezt mondták, de hogy egy évig hogyan lehet hagyni egy törött ujjpercet kezelés nélkül, az tényleg rejtély.