Handek - Elemzesek

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Egy kérdés a pókeresek felé. Egy ellenféllel szemben ha neked van kispárod neki 2 nagyobb lapja (flop előtt), kb. mennyi az esélyed, hogy megvered? tehát érdemes-e belemenni ilyen szitukba, hogyha ezt a helyzetet feltételezed?

Idézetet írta: ab_aevo Dátum április 12, 2009, 13:12:21
Egy kérdés a pókeresek felé. Egy ellenféllel szemben ha neked van kispárod neki 2 nagyobb lapja (flop előtt), kb. mennyi az esélyed, hogy megvered? tehát érdemes-e belemenni ilyen szitukba, hogyha ezt a helyzetet feltételezed?

Kb. 50-50%, de a párnak valamivel nagyobb a százalékos esélye. Ezeket szokták coinflip azaz pénzfeldobásos eseteknek hívni. Hogy érdemes-e belemenni az erősen szituáció függő.

Itt számolgathatsz: http://hu.pokernews.com/poker-odds-calculator.htm

Idézetet írta: Latzka Dátum április 12, 2009, 14:10:56
Idézetet írta: ab_aevo Dátum április 12, 2009, 13:12:21
Egy kérdés a pókeresek felé. Egy ellenféllel szemben ha neked van kispárod neki 2 nagyobb lapja (flop előtt), kb. mennyi az esélyed, hogy megvered? tehát érdemes-e belemenni ilyen szitukba, hogyha ezt a helyzetet feltételezed?

Kb. 50-50%, de a párnak valamivel nagyobb a százalékos esélye. Ezeket szokták coinflip azaz pénzfeldobásos eseteknek hívni. Hogy érdemes-e belemenni az erősen szituáció függő.

Itt számolgathatsz: http://hu.pokernews.com/poker-odds-calculator.htm

Tényleg úgy van, ahogy mondod, én azért favorizálni szoktam ezeket a helyzeteket, pl. a végén simán allint nyomok egy kis párra. A link meg nagyon már vágytam egy ilyenre :ok:

A naplómba is feltettem ezt a képet, de tulajdonképpen itt az igazi helye. Kíváncsian várom akár ide, akár a naplómba a véleményeteket, mit lehetett volna itt csinálni?

400 nagy vak, 200 kis vak és 10 ante. Fizzy emel 1190-ig, majd te és riverblock calloljátok. Nem rossz játék részedről, nem árulod el lapod erejét. Jön a jónak tűnő flop, amire emel, te all-in, ő pedig megad. Onnantól már csak a K segít rajtad, ami nem jön.
Néha én is csak megadok KK-val, mert A-os flop esetén könnyen tudsz dobni és nincs nagy veszteség. Ebben az esetben most a visszaemelés lett volna a jó játék, mert azt 66-tal nem valószínű, hogy tartotta volna. De ugye te nem tudhattad, hogy 66 van nála.
Az általad választott játék szuper lehúzása egy 1010,JJ,QQ-szerű lapkombinációnak, de itt sajnos balul sült el a dolog. Hiba nincs, mert a prémium lapokat is variálva kell megjátszani.

Hali!
Betfairen vhol lehet nézni handhistoryt?

Sziasztok!

Nem tudom jó helyre fordulok-e ezzel, meg illik-e itt ilyen wall-of-textet nyomni, de a kérdésem mégis az lenne, szerintetek ki hol hibázott?

*********** # 2 **************
PokerStars Leosztás #47156851694:  holdem fix limit ($0.02/$0.04 USD) - 2010/07/23 17:12:33 CET [2010/07/23 11:12:33 ET]
Asztal 'Kolga' 10-max #1. helyen van az osztókorong
1 szék: uduthemath ($0.90 zseton)
2 szék: Krakkadu ($1.82 zseton)
3 szék: omucumucu ($0.53 zseton)
4 szék: HeleyElo ($1.57 zseton)
5 szék: B4ALMAN ($0.53 zseton)
6 szék: tsirche ($0.76 zseton)
7 szék: djrustikal ($2.10 zseton)
9 szék: Zolvirak ($0.22 zseton)
Krakkadu: berakja a kisvakot $0.01
omucumucu: berakja a nagyvakot $0.02
*** ZÁRT KÁRTYÁK ***
Kapott tsirche [Qd Jc]
HeleyElo: emelennyit:  $0.02 eddig: $0.04
B4ALMAN: megad $0.04
pro.madhouse beült az asztalhoz a(z) #10  székre
tsirche: megad $0.04
djrustikal: emelennyit:  $0.02 eddig: $0.06
Zolvirak: dob
uduthemath: dob
Krakkadu: dob
omucumucu ideje lejárt
omucumucu: dob
HeleyElo: emelennyit:  $0.02 eddig: $0.08
nem lehet többet emelni
B4ALMAN: megad $0.04
tsirche: megad $0.04
djrustikal: megad $0.02
*** FLOP *** [Kc 9s 7h]
HeleyElo: nyit $0.02
B4ALMAN: megad $0.02
tsirche: megad $0.02
djrustikal: emelennyit:  $0.02 eddig: $0.04
HeleyElo: emelennyit:  $0.02 eddig: $0.06
B4ALMAN: emelennyit:  $0.02 eddig: $0.08
nem lehet többet emelni
tsirche: megad $0.06
djrustikal: megad $0.04
HeleyElo: megad $0.02
*** TURN *** [Kc 9s 7h] [Tc]
HeleyElo: passzol
B4ALMAN: passzol
tsirche: nyit $0.04
djrustikal: emelennyit:  $0.04 eddig: $0.08
HeleyElo: megad $0.08
B4ALMAN: megad $0.08
tsirche: emelennyit:  $0.04 eddig: $0.12
djrustikal: emelennyit:  $0.04 eddig: $0.16
nem lehet többet emelni
HeleyElo: megad $0.08
B4ALMAN: megad $0.08
tsirche: megad $0.04
*** RIVER *** [Kc 9s 7h Tc] [8h]
HeleyElo: passzol
B4ALMAN: passzol
tsirche: nyit $0.04
djrustikal: megad $0.04
HeleyElo: megad $0.04
B4ALMAN: megad $0.04
*** MUTATÁS ***
tsirche: mutat [Qd Jc] (sor, kilences - király)
djrustikal: mutat [9c 7s] (kilences és hetes két pár)
HeleyElo: nem mutatja meg a lapját
B4ALMAN: nem mutatja meg a lapját
tsirche nyereménye $1.43 a  potból
*** ÖSSZEGZÉS ***
Teljes pot $1.47 | jutalék $0.04
Asztal [Kc 9s 7h Tc 8h]
1 szék: uduthemath (osztó) dobta ez előtt: flop (nem rakott be tétet)
2 szék: Krakkadu (kisvak) dobta ez előtt: flop
3 szék: omucumucu (nagyvak) dobta ez előtt: flop
4 szék: HeleyElo nem mutatta meg [Ah Ks]
5 szék: B4ALMAN nem mutatta meg [9d 8c]
6 szék: tsirche keze [Qd Jc] és nyert, ($1.43) lapja: sor, kilences - király
7 szék: djrustikal keze [9c 7s] és veszített, lapja: kilences és hetes két pár
9 szék: Zolvirak dobta ez előtt: flop (nem rakott be tétet)

Vagy ez csak abszolút a kezdők esete volt, hogy valaki elkezdett emelni és akkor poénból mindenki követte? Ahogy én látom valaki KK+A kisérővel, más meg 99-77 két párral lapátolja befele a pénzt?

Hiba? Ebben igen sok van. Ellenfelekről ne beszéljünk, de a te játékod QJ-vel, túl erős. Nagyon felülértékelt lap, ahhoz képest, hogy milyen az ereje. utána lyukas sorral mész velük... Most bejött a lapod, de nem lesz ez mindig így. Ez full limiten kevésbé veszélyes, de ha hozzászoksz ehhez, és no limitre mész, akkor egész beülődet elbukhatod egy ilyen handdel.

hát, ezekben a 0.02/0.04 es szobákban nem nagyon szokták komolyan venni, szal ebből ne nagyon vonj le következtetést sztem :)

Hali!
Dris: elég szabálytartó vagyok, aszerint nyilván már lowlimiten se lenne szabad ilyen lapokkal emelések után bekezdeni. De ahogy láttam mások akcióit, illetve a lapjaimat amikor hozzá mértem a flophoz dobás után, ha olyan a lap floppig várok.
Low-limites emeléssel kapcsolatban: mivel elég korlátozott, ha maxig emelnek is olyan, mintha nagyobb alaptétű szobában lennék, ott is egy olyan lappal amin ott alaptéttel beszállnék. És e logika szerint már előnybe is kerültem,  a 2 helyett 8zseton a beszálló, és láthatom a floppot. Nyilván azért olyan lapokkal vágok bele az emelésekbe, amikkel nagyobb kezdőtőkéjű szobákban 1 tétet minimum megadnék.
Flopnál : 1 lap kellett a sorhoz, végigszámolni sajnos nem volt időm :(

Igy utólag: 4 out talán, kb 8% esély.
Flopnál, amikor rám került a sor 0,43 volt bent, 0,02-őt kellett volna megadni.
Tehát 47/8 (ugye 47/8 és nem 47/4 ha 2 lap van még hátra? vagy ilyenkor csak a következő lappal kell foglalkozni és 47/4? vagy limitesben totál mindegy, mert úgyis újra lesz licit előtte?) a jó lapra az esély, 43/2 (172/8) amit kockáztatni kell. Tehát akkor meg kell adni, nem? (Még igy utólag, papiron levezetve is időigényes, ott helyben fél perc alatt esélyem nem lett volna kiszámolni...)
Mivel sokan emeltek, ment még 1 kört:
A lapok maradt 47/8, a bank 63/6 vagyis 84/8. (Ha 47/4-el kellene mégis számolni akkor itt hibáztam ha jól látom**szerk.) Tehát az emelést is célszerű volt vállalnom, igaz? (Erősitsetek vagy cáfoljatok pls  :-\ )
Turnre pedig bejött a T, nem volt magasabb sor veszély, se flöss se drill ha jól nézem, maradt ez riverre is.

Sparco: de ha nolimitesben lennék már valószinűleg mindenem úszna, igy meg 30-ből már majdnem 35 USD van, és mindig csak 1 USDval ülök le, szóval 1 USD-ből van a haszon :)

A Harrington könyvet meg olvasom szorgalmasan, tetszenek az ottani elemzések is, bár alapjában véve tényleg totál más mint a limites, de a szemléletet, gondolkodásmódot remekül tanitja.