Női Kézilabda NB1 2021/22

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


január 31, 2022, 17:59:56, Admin
Női Kézilabda NB1 2021/22

Itt lehet beszélgetni a 2021/22-es női kézilabda NB1 eseményeiről.  :topbet_125:

Női kézilabda NB I - A Ferencváros 25 év után védheti meg ismét az elsőségét

A bajnok Ferencváros 25 év után védheti meg ismét az elsőségét a női kézilabda NB I-ben, amelynek új idénye szerdán rajtol.


Az FTC legutóbb 1997-ben lett címvédőként bajnok, és bár azóta ötször is az élen végzett az NB I-ben, a következő szezonban mindig letaszították a trónról.
   
Elek Gábor vezetőedzőnek ismét kizárólag a klubcsapatára kell összpontosítania, mivel a szövetségi kapitányi poszton Golovin Vlagyimir váltotta a tokiói olimpia után. A fővárosiak keretéből két kulcsember távozott, ráadásul Háfra Noémi és Schatzl Nadine is a legnagyobb rivális Győri Audi ETO-hoz került. Eligazolt a beálló Pásztor Noémi is, aki Mosonmagyaróváron folytatja.
   
A balátlövő posztra négy év után visszatért Szöllősi-Zácsik Szandra, aki a harmadik időszakát kezdi a Ferencvárosnál, a balszélre pedig Hársfalvi Júliát szerződtették. Csapatuk hat felkészülési mérkőzést játszott idén nyáron, ezek közül egyet elveszített és ötöt megnyert.
   
A győrieket továbbra is a - Danyi Gábor helyére - május közepén visszatért Ambros Martín irányítja. A spanyol vezetőedzővel az ETO 2012 és 2018 között négyszer nyerte meg a Bajnokok Ligáját, a bajnokságot és a Magyar Kupát pedig egyformán ötször, ehhez tavasszal egy újabb hazai kupasiker társult.
   
A keretből a visszavonult Görbicz Anita mellett - aki sportigazgatóként folytatja a klubnál - távozott a brazil Eduarda Amorim, a francia Beatrice Edwige, a norvég Amanda Kurtovic és Puhalák Szidónia. Őket Háfra és Schatzl mellett olyan kiváló kézilabdázókkal pótolták, mint a montenegrói balátlövő Jelena Despotovic, az irányítóként is bevethető dél-koreai jobbátlövő Ju Unhi, valamint két beálló, a román Crina Pintea és a svéd Linn Blohm, vagyis Győrben jóval komolyabb változások történtek, mint az FTC-nél.
   
Az ETO három edzőmeccset játszott és mindet megnyerte.
   
A bajnoki címért minden bizonnyal újra az FTC és a Győr verseng majd, a bronzéremért pedig a Debrecen, a Mosonmagyaróvár, a Vác és az alaposan kicserélődött kerettel rajtoló Siófok csapatai között várható nagy csata.
   
A szezon szerdán a Ferencváros-Mosonmagyaróvár és a Siófok-Győr meccsekkel kezdődik, az utolsó fordulót május 22-én rendezik. A bajnok FTC és a kupagyőztes Győr először november 17-én találkozik az ETO otthonában, a fővárosban pedig április 14-én játszanak egymással. November 20. és december 29. között a spanyolországi világbajnokság miatt szünetel a bajnokság, amelyben ezúttal sem rendeznek rájátszást, illetve döntőt.

A női NB I mezőnye:

Vasas SC (újonc), Siófok KC, DVSC Schaeffler, Dunaújvárosi Kohász KA, MTK Budapest, Érd, FTC-Rail Cargo Hungaria (bajnok), Mosonmagyaróvári KC SE, Váci NKSE, Budaörs KSN (újonc), Szombathelyi KKA, Kisvárda-Master Good SE, Győri Audi ETO KC, Alba Fehérvár KC

Az eddigi bajnokok:

15-szörös: Vasas SC, Győri ETO KC
13-szoros: Ferencvárosi TC
9-szeres: Bp. Spartacus
5-szörös: Dunaújváros
3-szoros: Kőbányai KC, Csepel SC
2-szeres: Debreceni VSC
1-szeres: Debreceni Petőfi, Miskolci VSC, Veszprémi SE, VM Fűszért

Az elmúlt tíz év bajnokai:

2011/12: Győri Audi ETO KC
2012/13: Győri Audi ETO KC
2013/14: Győri Audi ETO KC
2014/15: FTC-Rail Cargo Hungaria
2015/16: Győri Audi ETO KC
2016/17: Győri Audi ETO KC
2017/18: Győri Audi ETO KC
2018/19: Győri Audi ETO KC
2019/20: a koronavírus-járvány miatt nem avattak bajnokot.
2020/21: FTC-Rail Cargo Hungaria

forrás: MTI

Szombaton azé' az újonc Vasas 9.00-es oddson elkente a Fehérvárt, és az MTK is kikapott a Budaörs ellen 10.00-es szorzón  ;D MTK-Budaörs 23-24, az MTK úgy néz ki, megszűnt overes csapat lenni. Már a felkészülés is döcögött, az előző holtszezonban Mihálffy ment Várdára, most Zácsik a Fradiba, ezen két lövő hiányát már nem nagyon bírják a kék-fehérek, nekem nagyon úgy tűnik. Vasas-ra amúgy gondoltam, hogy benne lehet egy meglepi, de nem mertem behúzni. Na sebaj, meg utólag már könnyű okoskodni, sokat nem mertem volna feltenni rá, más kérdés, hogy ilyen oddson 1-2 ezres is komolyat hozott volna...

Show must go on, a Siófok épp most szopott ki a Budaörs ellen otthon úgy, hogy 1.03 volt a szorzója.
SKC-Budaörs 24-29  ::)

Az az SKC, amely tolta az overeket, még a Győrnek is vert 30 felett...

Idézetet írta: oakland23 Dátum szeptember 30, 2021, 19:26:15
Show must go on, a Siófok épp most szopott ki a Budaörs ellen otthon úgy, hogy 1.03 volt a szorzója.
SKC-Budaörs 24-29  ::)

Az az SKC, amely tolta az overeket, még a Győrnek is vert 30 felett...

Erre mondják azt, hogy a labda gömbölyű  :D :redchug:

M'óvár-Siófok 48-29  :o

48 még a Győrtől is rengeteg. A Sió idén komoly szintre emelte a bundákat

Idézetet írta: oakland23 Dátum október 29, 2021, 20:00:51
M'óvár-Siófok 48-29  :o

48 még a Győrtől is rengeteg. A Sió idén komoly szintre emelte a bundákat

Ez csak a Danyi-faktor...  ;D

#7 április 14, 2022, 20:26:26, csak1tomi
Figyelmeztetés: ebbe a téma nem érkezett új hozzászólás legalább 120 napja.  :D  ;D

FTC +5,5
1,50

29:24


pörögjön a tippmix, ma 18:30

első félidő végén Elek mondta ám Ambrosnak, majdnem fight  :D  :redchug:

Győr  ;D  :D
Krsitiansen 4 seccel a vége előtt elrúgta a labdát direkt  ::)  ;D. piros, hetes, ott az 5 közte 29:24
Ennyit Amborsról

megint a gólkülönbség fog dönteni
Győr +289
Fradi +202

de míg a Győr csak 2 meccset játszik, Fradi még 5-öt


Lesz egy Debrecen Gyor plusz egy Gyor Dunaujvaros, plusz a Fradinak ket Vác, Varda, Szombathely meg meg vki.

A Fradi a ket Vac, a lassan jatszo(nem rossz) Varda es az eleteert kuzdo  Szombathely ellen 70nel tobbet nem tesz koze.. es akkor sokat mondtam.

Marad egy meccsuk mig a Gyornek kettő. Ha nyer a Gyor Debrecenben akkor Gyor lesz a bajnok.


A két fogalmatlan rigó ha befújja a teljesen egyértelmű hetest, akkor nincs semmi balhé.
Egy normális kézibíró páros sincs Magyarországon.

Mondjuk Kristiansen nem direkt rugta el a labdat hanem odarangatta a vedotarsa  a helyere es ugy ment neki a labdanak ami arrebb gurult.

Persze ettol meg lehet jogos a hetes de szerintem messze volt ez a szandekossagtol.