adózás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


hat igen a szabad szolgaltatas aramlas meg smafu '06 ban is mar rankszolt az EU hogy nemjo lesz igy ezzel a monopolhelyzettel
akinek sok penze van az szerintem mar netartsa itthon :)

Idézetet írta: misk@ Dátum április 29, 2010, 09:18:35
??????

Összegezve: ha játszol, akkor a saját felelősségedre, és illegálisan teszed. Ha nyersz, akkor viszont adózz belőle, és így majd elnézzük. Ez egy agyrém, mintha egy pl. egy drogkereskedő arra köteleznének, hogy adózzon a  haszna után.
Egyébként van olyan sor az adóbevallásban, hogy illegális úton szerzett jövedelem?

Lassan már az az érzésem, hogy van az únió, és van benne egy speciális terület, amit úgy hívnak, hogy Magyarország és ott teljesen másféle szabályok érvényesülnek.

Teljesen egyetértek, misk@, de a vicc az, hogy még a bűncselekményből származó jövedelmet is be kell(ene) vallani, hiszen a törvény nem tesz különbséget legális és illegális jövedelem között, a bevallásban sincs külön sora, oda kéne bevésni, ahová a legális jövedelmet. De ez csak az egyik "gyöngyszeme" a magyar adózásnak, van még jópár, tudnék mesélni (pl. járulékkal növelt jövedelem adózása, ami tulajdonképpen az adó megadóztatása).

Tudom, a könyvelőinkkel én is szoktam vitatkozni néha egy-két állatságon a magyar adórendszerben  ;D

Egyébként, ha majd az illegális nokiásdobozokkal először az adóhatósághoz fordulnak, hogy: "jónapot kívánok, kaptam én itten illegálisan 15 misit, mennyit kéne az államnak adni, hogy ez majdan legális legyen", na akkor majd én is elkezdek gondolkozni azon, hogy bevalljam-e.
Meg egyébként is adózok+fizetek járulékot vastagon, amiből kb. semmit nem kapok vissza az államtól. Ha például orvosnál vagyok kétévente egyszer, akkor elvárnám, hogy az orvos azokat részesítse előnyben, akik fizetik a járulékot rendesen, nem pedig huszasával tülekedő sültmagyar csordákat, akik a költségvetésbe valószínűsíthetően még egy buznyákot nem fizettek be, de nekik minden jár.
Bocs, vége az OFF-nak, de nagyon elment most az agyam ettől az ökör magyar jogszabályoktól.


Az apeh, vagy bánom is én mikor milyen szerv akar lóvét az online fogadásokból (mert ugye erről van szó) megtilthatja a reklámozást valószínű, más egyebet nem hinném! Bár a reklámokat nem is bánom, a jó bornak ugye nem kell cégér :) a többi hulladék iroda meg legalább nem tudja beszopatni az embereket az ingyen 5 eurójával...  :P

Van egy olyan érzésem, hogy a VB miatt vették elő megint ezt a témát, mert a SzarRT-nek esélye sincs.

Idézetet írta: benson Dátum április 29, 2010, 09:28:45
Teljesen egyetértek, misk@, de a vicc az, hogy még a bűncselekményből származó jövedelmet is be kell(ene) vallani, hiszen a törvény nem tesz különbséget legális és illegális jövedelem között, a bevallásban sincs külön sora, oda kéne bevésni, ahová a legális jövedelmet. De ez csak az egyik "gyöngyszeme" a magyar adózásnak, van még jópár, tudnék mesélni (pl. járulékkal növelt jövedelem adózása, ami tulajdonképpen az adó megadóztatása).

Van pár nagyon érdekes dolog amit 2x adóztatnak meg veled, pl. az osztalék, vagy ha a nyugdíjat kezdenék el megadóztatni

Idézetet írta: lapgellert Dátum augusztus 30, 2010, 19:47:40
Van pár nagyon érdekes dolog amit 2x adóztatnak meg veled, pl. az osztalék, vagy ha a nyugdíjat kezdenék el megadóztatni
Sziasztok.Adó ügyben szeretnék érdeklődni.Az ősszel láttam egy cikket egy fogadórol nyert kb 17millát.Ezt hogyan tudja legalizálni?Bekopog az apeh irodába hogy nyertem.Még mindíg 60% az adó?Mert ha vásárol pl egy ingatlant belőle,gondolom ugranak rögtön a hiénák. :bash:Vicc ami itt van.Mindenéböl kiakarják forgatni az embereket.És az elbukott százezreket,milliókat azt hogy írjuk rá a bevallásra? :(Valaki tud valami bíztatót ezügyben?Üdv:Varjú

Sajnos csak az SZRT-s nyeremények után nem kell adot fizetni :bash:,ha netes fogadásbol nyersz komolyabb összeget az sem gáz vannak "okosságok" ahogy tiszta lesz a pénzed!!! :great:

Idézetet írta: artur33 Dátum május 07, 2011, 14:41:16
Sajnos csak az SZRT-s nyeremények után nem kell adot fizetni :bash:,ha netes fogadásbol nyersz komolyabb összeget az sem gáz vannak "okosságok" ahogy tiszta lesz a pénzed!!! :great:

Szia.Milyen okosságok vannak?De csak amennyiben publikus ::)




Sziasztok!Én olyat szeretnék kérdezni hogy a bankoknak le kell jelenteni ha jön a számládra internetes fogaásból pénz!az apeh felé? Vagy hogy van ez?

Idézetet írta: merszil Dátum május 17, 2011, 16:22:19
Sziasztok!Én olyat szeretnék kérdezni hogy a bankoknak le kell jelenteni ha jön a számládra internetes fogaásból pénz!az apeh felé? Vagy hogy van ez?

Az hogy kinek mit kell, nem tudhatjuk.
Hivatalosan ez kimeríti a személyiségi jogok megsértését. Tehát azt mondom senki nem jelent semmit. A bankoknak is ez az érdekük, mert ha kedvünket szegjük a számlánk használatától, akkor az nekik bevétel kiesés. Mégis letiltották jó néhány bank jó, néhány kártyájának használatát...
A lényeg, hogy bármi is a válasz, egyik fél sem fogja ezt bevallani.
Közbe kell iktatni a moneybookers-t (például) és törölheti mindenki szemét-száját.