Fogadási Stratégiák

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Sziasztok!

Megosztanék egy beszélgetést veletek:

Mih: 100% bonus
Magda:
Üdvözöljük az Unibetnél! Magda vagyok, miben segíthetek?
Mih: hello
Mih: ha én most fogadok 1.30 as oddson
Magda:
Üdvözlöm

Mih: 3 as kötsében
Mih: akkor én arra 1.60 as nyereményt kapok?
Magda:
Ha kötésben fogad a különböző mérkőzések oddsai összeadódnak a végső odds pedig megjelenik a szelvényen

Mih: de van egy bónusz
Mih: arra gondoltam
Mih: Szia!

Számládon egy 100%-os nyereménynövelőt írtunk jóvá, amit bármilyen legalább 3-as kötésben megtett fogadásod esetén felhasználhatsz.

Csak válaszd ki legalább 3 kedvenc tippedet, és a fogadószelvényeden automatikusan megjelenik a nyereménynövelő, amellyel akár 300 000Ft extra nyereményre is szert tehetsz!

Ne habozz, fogadj most!

Jó játékot és sok szerencsét kíván,
Az Unibet csapata
Magda:
Igen és ha megtesz három fogadást akkor a profit növelő meg is jelenik a szelvényen ezt onnan kell kiválasztani

Mih: nekem ne madta ki
Magda:
tegyen meg három fogadást, ez eddig megvan?

Magda:
A mérkőzések alatt a szelvényen zölddel kell megjelenjen, hogy Ingyenes Fogadás/Nyereménynövelő

Mih: de azt ne mírja hogy mi ka minimum oddsok
Magda: Mert nincs minimum odds
Mih: hogy ne lenne
Mih: minimum 1.20 asra fogadhatok
Mih: én nekem az eredő odds votl annyoi
Mih: így nem engedte
Magda:
A teljes odds volt 1,2?

Magda:
Pontosan melyik eseményekre akart fogadni és mire?

Mih: 1.30
Mih: Bohemians slavia 0,5 + ez bejött
Mih: moldova san marino h
Mih: grúzia andorra h
Mih: mivel azt hittem 3 meccsre alapból megkapom
Mih: ezért feltettem minden pénzem az élő miatt
Mih: így meg kell várnom a szombatot
Mih: a pénzem sem vehetem ki
Mih: mert kevesebbet fizetne mint amennyit tettem
Mih: pedig már 1 meccs bejött
Magda:
Ebből a háromból az egyik mérkőzést 12-én a másikat 13-án játszák

Magda:
Sajnos az ilyen tipusú fogadásoknál meg kell várni ameddig minden mérkőzés lezajlik

Mih: tudom
Mih: de én direkt a nyeremény növelő maitt tettem
Mih: és az a kérdésem hogy miért nem kaptam meg hozzá
Magda:
Mert nem választotta ki

Mih: nem is engedte
Mih: nem engedte kipipálni
Mih: aztán megnéztem ilyen random 3x 2x oddsoknál
Mih: azoknál engedte
Mih: érdekes
Mih: aki lutrira játszik annak megadják mert ugy is elbukja
Mih: de ha valaki nyerne, annak nem
Magda:
Kedves Mihály az Ön számláján próbáltam ki random eseményeket kiválasztva és felajánlotta a rendszer

Mih: ez nem korrekt
Mih: tudom
Mih: de ennél a 3 nál nem engedi
Mih: vagy ez a kettő
Mih: plusz örményország gibraltár
Magda:
Csak rá kellett volna kattintani

Mih: hazai
Mih: azt sem engedi
Mih: Moldova, Örményország, Andorra
Mih: nyernek
Mih: ezt nem engedi
Mih: próbálja ki
Mih: és azt krédezem hogy miért nem
Mih: de ha beírom hogy szlovákia, kazahsztán, norvégia
Mih: akkor engedi
Mih: érdekes...
Magda:
Biztosíthatom róla, hogy az opció aktív volt amikr megtette a fogadást

Mih: jó
Mih: akkor msot miért nem aktív?
Mih: Miért nem aktív ha meg akarom játszani ezt a 3 eseményt, bitang nagy téttel?
Magda:
Még aktív az ajánlat

Mih: de nem engedi
Mih: koszovó, örményország, macedónia
Mih: ezeket sem engedi
Magda:
Mert amint irja 9000 forint a maximum tét amelyre felhasználhatja

Mih: nem írtam még öszeget
Mih: Ez nem korrekt, látom hogy a kis oddsokat nem lehet megjátszani.
Mih: Nem is az a gond, csak írták volna le
Mih: mert akkor nem tolom be a pénzt 1 hétre előre
Mih: köszönöm szépen
Mih: viszlát






Tehát az a lényeg, hogy kiadta nekem, hogy 100% nyereményt írnak jóvá...
És mivel élőben ment az első meccs amit néztem (ami egyébként simán lejött) a kötés miatt tolni kellett mellé 2-t.
Egyébként lehet nem azokat tettem volna, csak ugye mint írtam így adta volna a bónuszt nekem.
Azért nem mindegy hogy 14.000 ezer vagy 28.000 ilyen meccseken. Elvileg papír.
De ha már kockáztatok inkább többért mint kevésért.
Szóval ha már hibáztak, miért nem ismerik el.
Egyébként próbálja ki bárki. 1.10 es meccseket nem enged kombinálni, de akkor miért nincs kiírva? Sőt semmi apró betű nincs.
Ha feltolom 2x2x2 oddsra van, 10% esélye, most ha a semmi esélyem van sokat nyerni, vagy ha semmi esélyem van a sok dupláját megnyerni, akkor én nekem most jobbak az esélyeim??
Ezzel lett volna 90% esélyem... durván 1.70 es oddsra. Kockáztat az ember, az egyik szépen be is jött. És ugyanott vagoyk mintha "piaci" oddson fogadnék.
Na köszönöm szépen, aki bukni akar az bukjon többet, de aki nyerni az véletlen se nyerjen.

Kezdjuk ott hogy a nyeremenynovelo a netto nyeremenyre ertendo. Tehat nem az oddsokat kell duplazni, hanem a nyereseget. Ha 10kval teszel 3meccses kombit amivel nyersz 20kt akkor osszesen a 10k nyereseged 100%kat kapod meg. Vagyis osszesen 30k.

Amugy nem ertem a problemad.. Miert tettel hetvgei meccseket ra.. Senki se kotelezett erre..

A nyereménynövelőnél minden eseménynek el kell érni a minimum szorzót (nem néztem utána, de úgy rémlik, hogy ez 1,2 odds), a kiválasztott eseményeknél ez nincs meg, ezért nem ajánlotta fel.

Tudom hogy nem az oddsot duplazza. Hanem odds minusz egy. Szorozva kettovel. Igy nekem az egyharminc helyett lett volna egyhatvan. Ami tobb tizezres tetnel mar szamit vmit.
Mert 3as kotes kellett. Csak nem tudtam hogy talalnek e meg jo meccset. A kisebb bajnoksagok kezi meccseit altalaban csak aznap teszik ki. Igy mondom nem is kell mas meccs. Egyhatvan boven jo erre a harom meccsre...
Igen igaz h van minimum odds csak erdekes hogy elegge elretve irtak ki.

Amugy csak az a durva h miota nyerek folyton ilyenekkel bombazbak. Honapokig vagy buktam vagy nem jatszottam. Akkor semmi bonuszt nem ajanlottak.

"Magda: Mert nincs minimum odds
Mih: hogy ne lenne
Mih: minimum 1.20 asra fogadhatok"

Harom mondat, de benne van minden.
Klasszik unibet, fogalmuk sincs a promoikrol. De ez mar igy marad amig vilag a vilag, mi igy szeretjuk oket.
hogy ne lenne... Erdemes normalisan fogalmazni hogy komolyan vegyenek.
Ha annyira megsem volt elrejtve es tudod hogy 1.2 a min odds, akkor minek tetted meg a kivalasztott meccseket? Az ilyen nyeremenynoveloknel ki kell pipalni azt a kis ablakot, maskulonben nem fogadja el csak naturban. Gondolom nalad nem is volt az a kis ablak, mert nem ervenyes a tippsor ha nem 1.2 x 1.2 x 1.2. Erre figyelni kell, plane ha nagyobb osszeget szansz ra.

#2165 október 08, 2018, 23:52:36, dgabesz
Nálam a 100%-os nyereménynövelő feltételekben 1,4 volt a min odds... a többinél (10%-20%-30%-asoknál) 1,2. Egyébként a lényeget alexthebest jól összefoglalta!  :ok:

Igazatok van, és később meg is találtam, azért írtam már a chatbe is, de mint mondtam élőben ment az a meccs, amit nagyon éreztem és azt akartam megjátszani. Én heti szinten 3-4 meccset játszok meg.
Lehet hülyén fogalmaztam, de már 8 és fél óra munka után siettem haza, és eléggé felhúzott ez a dolog.
Nem írta a rublikát előtte, hogy ki kell pipálni, később a nő írta, de a hirdetés nem tartalmazott mindent.
Én nem ezt a részt mondom ahol a Screenshot készült melyet Dgabesz küldött, hanem kaptunk egy üzenetet az Unibet fiókba. Ez kúr fel, hogy az üzenet nem azt tartalmazza mint ez a screenshot.
Nyerhetsz 300.000 ezer forintot,
de a max téted 9.000 akkor hogy is nyerhetsz, mekkora oddsokra kell hogy fogadj?
Nyilván marketing. Az üzenetbe beírják hogy akár 300.000 ezret nyerhetsz, de azt nem hogy max tét 9.000....

Nem korrekt. Mindegy bízok benne, hogy a többi bejön.

Egyébként ezt a részét értem, mert marketing OKÉ.
De hogy 44.000 ezerrel tettem, lejött 1.11 es oddson a meccs. És 42-t Cash outolhatok. Ezt magyarázza el valaki kérem szépen?
A másik 2 meccs oddsa nem változott tegnaphoz képest.

Korrekt? :)

Egyszeruen fel kell fogni ,h az irodak az oddszokbol nyerik a profitot,a cash outon is van sap.De maskeppen is lehet erteni pl 1,83 vs 1,86 oddszot adnak egy 2eselyes fogadasra lathatod h kb. 15%ot lenyulnak midket kimenetelbol, a te fogadasod ami bejott az 1,11 vagyis kb 11%a az ossznyeremenynek, meg mindig alatta van a 15%nak , ez ahogy irom en is tudom h nem igy szamolnak, csak apelda kedveert irom ezt , ne csodalkozz!! ha nyer a masodik mecs ami talan az is 1,10 szorzo , akkor lehet a penzedet kiveheted max semmi veszteseggel.  :cya:

Idézetet írta: sunik29 Dátum október 09, 2018, 12:45:42
Egyszeruen fel kell fogni ,h az irodak az oddszokbol nyerik a profitot,a cash outon is van sap.De maskeppen is lehet erteni pl 1,83 vs 1,86 oddszot adnak egy 2eselyes fogadasra lathatod h kb. 15%ot lenyulnak midket kimenetelbol, a te fogadasod ami bejott az 1,11 vagyis kb 11%a az ossznyeremenynek, meg mindig alatta van a 15%nak , ez ahogy irom en is tudom h nem igy szamolnak, csak apelda kedveert irom ezt , ne csodalkozz!! ha nyer a masodik mecs ami talan az is 1,10 szorzo , akkor lehet a penzedet kiveheted max semmi veszteseggel.  :cya:

Egy 1,83-1,83 oddspárnál csak 8,5 % az iroda haszna.

Ha mindkét kimenetelt megteszed 100-100 téttel, kiadtál 200 tétet, visszakapsz 183-at, vagyis 91,5 %-ot, nekik marad 8,5 %.

Idézetet írta: flamman Dátum október 09, 2018, 15:42:35
Egy 1,83-1,83 oddspárnál csak 8,5 % az iroda haszna.

Ha mindkét kimenetelt megteszed 100-100 téttel, kiadtál 200 tétet, visszakapsz 183-at, vagyis 91,5 %-ot, nekik marad 8,5 %.
Igaz ,hulyeseget irtam,arra gondoltam igazabol ,h a konbikkal szorzodik az irodak eselye igy egy 1,11 eltalalt esemeny reszukrol nem eri meg tobbet adni a kezdeti tetnel. 

A betfair viszont máshogy működik ugye?

Idézetet írta: flamman Dátum október 09, 2018, 15:42:35
Egy 1,83-1,83 oddspárnál csak 8,5 % az iroda haszna.

Ha mindkét kimenetelt megteszed 100-100 téttel, kiadtál 200 tétet, visszakapsz 183-at, vagyis 91,5 %-ot, nekik marad 8,5 %.

Nincs felsofoku diplomam, helyesen sem irok, sokszor rosszul fejezem ki magam, talan a keves szokincs miatt  :D , paraszti esszel a gondolatom az ha egy 50% eselyes esemenyre en 100 egyseget teszek(de csak az egyik oldalra) es 1,83 oddszot kapok akkor En ugy fogom fel ,h ha nyerek(183), akkor 17%kal kevesebb a profitom , mert nem 2es oddszot kaptam(v folotte),  vagyis itt nincs value. Igaz ez sem helyes de nekem igy konnyebb, tovabb megyek  :D  tegyuk fel ,hogy a fogadoiroda lay -eli a fogadasom 2 oddszon a betfairen(komisszion nelkul) ugyan csak 100 egyseggel akkor  a mecs vegen neki megvan a 17 egyseg nyeresege a 100 egyseg befektetes utan (talan kockazat nelkul). Sokat szamolok, mindig probalom az eselyeket nezni, es az oddszot ,sajnos mostanaban az utolso 3-4 nap nagyon rosszul ment ,( pl. 20 tippbol csak 3 nyert,) pedig szerintem 60% valoszinuseg folott voltam minden mecsen. A lenyeg szerintem ,h mindenki valamilyen szinten tudatos legyen oddszok es az eselyek osszehasonlitasaban.  :cya:

Idézetet írta: sunik29 Dátum október 11, 2018, 14:10:05
tegyuk fel ,hogy a fogadoiroda lay -eli a fogadasom 2 oddszon a betfairen(komisszion nelkul) ugyan csak 100 egyseggel akkor  a mecs vegen neki megvan a 17 egyseg nyeresege a 100 egyseg befektetes utan (talan kockazat nelkul).

Az iroda alapból layeli a fogadásodat, hiszen azzal nyer, ha a te kimenetelre tett fogadásod (back) nem nyer.

Idézetet írta: sunik29 Dátum október 11, 2018, 14:10:05
Nincs felsofoku diplomam, helyesen sem irok, sokszor rosszul fejezem ki magam, talan a keves szokincs miatt  :D , paraszti esszel a gondolatom az ha egy 50% eselyes esemenyre en 100 egyseget teszek(de csak az egyik oldalra) es 1,83 oddszot kapok akkor En ugy fogom fel ,h ha nyerek(183), akkor 17%kal kevesebb a profitom , mert nem 2es oddszot kaptam(v folotte),  vagyis itt nincs value. Igaz ez sem helyes de nekem igy konnyebb, tovabb megyek  :D  tegyuk fel ,hogy a fogadoiroda lay -eli a fogadasom 2 oddszon a betfairen(komisszion nelkul) ugyan csak 100 egyseggel akkor  a mecs vegen neki megvan a 17 egyseg nyeresege a 100 egyseg befektetes utan (talan kockazat nelkul). Sokat szamolok, mindig probalom az eselyeket nezni, es az oddszot ,sajnos mostanaban az utolso 3-4 nap nagyon rosszul ment ,( pl. 20 tippbol csak 3 nyert,) pedig szerintem 60% valoszinuseg folott voltam minden mecsen. A lenyeg szerintem ,h mindenki valamilyen szinten tudatos legyen oddszok es az eselyek osszehasonlitasaban.  :cya:

Értem, én csak a fogadóirodák felől nézve írtam a 8,5 % hasznot.

Ha 1,83 oddsra fogadunk, természetesen NEM tesszük meg mindkét kimenetelt, hiszen nem vagyunk a pénzünk ellensége, csak veszítünk a fogadóiroda sápja miatt :) És hát igen, sajna egy azonos esélyű várható kimenetelű eseménynél nem kapjuk vissza tétünk dupláját, én sem kalkulálom úgy, hanem csak kb. 83 % hasznot  :cya:

Üdv!

Bemutatok röviden egyfajta value kiválasztást, mely alapja lehet egy fogadási rendszernek, ha úgy tetszik stratégiának.

Kiindulás: Veszem az adott sportág elmúlt x idényének adatait eredményekkel és oddsokkal (lehetőség szerint a piacon elérhető legmagasabb oddsokkal), felállítok fogadási kategóriákat, amire játszani szeretnék, és megvizsgálom, hogy ha single fogadásként megjátszottam volna az összes meccset valamely kategóriában, akkor az profitot hozott volna-e vagy sem.
Például: Az elmúlt idényben a német Bundesligában ha minden meccsen megjátszottam volna az underdog győzelmét, akkor egyrészt az profitot hozott volna-e, másrészt "milyen áron" hozott volna-e profitot (vesztes széria nagyság, stb.), vagy eleve veszteséges lett volna-e.

Ez első lépésként egy "szűrés" nélküli vizsgálat, amiből csak annyit látok egyelőre, hogy egy adott sportág mely fogadási kategóriában hozna profitot, hol érdemes szűrni, és hol nem. Tapasztalatom szerint minden sportág bajnokságára van jellemző minta profit szempontból.

Ezt követően elkezdem ezt a szűrés nélküli "ígéretes" mintát odds alapon tovább szűrni: Olyan odds sávokat, és/vagy odds-arány sávokat, tartományokat keresek, melyek az elmúlt idényekben az egyes szezonok végén és (így) összesen is profitot hoztak, és így megpróbálom kiválasztani azt az adott bajnokságra vonatkozó legjellemzőbb mintát, mely a legprofitálóbb, vagyis azon fogadási kategórián belüli lehető legszélesebb odds-tartományt, amely a vizsgált időszakban (elmúlt x db idény) idényenként és a teljes időszakra vetítve is egyaránt profitot hozott.
Az így megszűrt adathalmazban a profit mellett vizsgálom idényenként a találati arányt, ennek szórását, a meccsek számát, továbbá a fogadások során a várható legnagyobb vesztes sorozat nagyságát is.
A fenti példánál maradva a német Bundesligában csak azon underdog győzelemre játszok, ahol az underdog oddsa mondjuk 6-10 között van.
Ha megvagyok az elmúlt idények szűrésével és a kezdeti elvárásaimnak megfelelő profitáló mintát találtam, akkor ez lesz a következő idényre erre a bajnokságra a meccs kiválasztási kritériumom.

Ezt követően állítom fel magát a fogadási rendszert sok ilyen bajnoki mintából. Az adott bajnokság legjellemzőbb mintázatának kiválasztását követően ugyanis a megszűrt adathalmazhoz tartozik egy várható találati arány, és egy várható profit, melyek alapján kockázat szempontjából is értékelem a bajnokságot és besorolom alacsony/közepes/magas kockázatú bajnokságba. Például ha egy bajnokságban a favoritra való fogadás a legprofitálóbb 80%-os találati aránnyal és ehhez tartozó 10%-os profittal, akkor ez a kockázati besorolás szerint alacsony kockázatú bajnokság alacsony várható leghosszabb vesztes sorozattal, míg egy 30%-os találati arányú, és 30%-os profitot hozó bajnokság magas kockázati besorolású magasabb várható leghosszabb vesztes sorozattal.

A fogadási rendszerben tehát több bajnokság fog szerepelni, és kockázati összetételét illetően vegyesen tartalmaz magas/közepes/alacsony kockázati besorolásba tartozó bajnokságokat (magas:30%, közepes:50%, alacsony:20%), ami azért hasznos, mert így a rendszerben kellően szétterített lesz a kockázat, hiszen tartalmaz megfelelő számban (legalább 50%) közepes kockázati besorolású bajnokságokat is, ami így enyhíti és ellensúlyozza a magas kockázati besorolású bajnokságokból eredő (és általában be is következő) hosszabb vesztes szériákat.

Magához az így létrejött rendszerhez is tartozni fog természetesen egy várható találati arány, várható profit és várható leghosszabb vesztes sorozat nagyság, melyekből számolhatóak lesznek a fogadáshoz tartozó bankroll management alapfeltételei. (kezdeti bank, egységnyi fogadás alaptét %, stb.)

Hogy konkrét példán keresztül is bemutassam a stratégiát, készítettem az elmúlt idényről egy back tesztet, melynek kivonatát csatolom.

A példaként mellékelt fogadási rendszer (kivonat) 14 bajnokságból áll, 54%-os várható találati aránnyal, 20% körüli várható profittal, 9-es várható leghosszabb vesztes szériával. Az egységnyi fogadás tétje az alaptőke 2,5%-a. A 14 bajnokságnak a 2012-17 közötti idényei vannak megvizsgálva és megszűrve a fentiek alapján, és a szűrési feltételek a 2017-18-as idényre vannak alkalmazva és kiértékelve.

Link: https://data.hu/get/11473595/kivonat.xlsx