Betfair profi kestetik...

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában



Nagyon obiektiv leirás! Én 40 éve " bajlodok " a fogadásokkal, sokszor örömmel máskor bánattal. Személyes véleményem az , hogy a fogadók 80 százaléka az esélyesre(favoritra) fogad, különböző módszerekkel. És minél többet elemezel egy meccset, annál jobban körvonalaqzódnak bizonyos lehetőségekm ami a valóságban nem úgy alakúl, és jön a bukta. Hosszu távon nyerni úgy lehet, ha a logikával szembemész, és a favoritok ellen fogadsz.

Idézetet írta: prcsaba Dátum március 19, 2010, 14:36:49
Nagyon obiektiv leirás! Én 40 éve " bajlodok " a fogadásokkal, sokszor örömmel máskor bánattal. Személyes véleményem az , hogy a fogadók 80 százaléka az esélyesre(favoritra) fogad, különböző módszerekkel. És minél többet elemezel egy meccset, annál jobban körvonalaqzódnak bizonyos lehetőségekm ami a valóságban nem úgy alakúl, és jön a bukta. Hosszu távon nyerni úgy lehet, ha a logikával szembemész, és a favoritok ellen fogadsz.

Én nem fogadok ennyi ideje, ha a tippmixes koromat is beleszámitom, kb 10-12 éve. Ha azt az időszakot számolom, amikor már valóban professzionális szintre emeltem ezt a pénzkeresési módszert (értsd, ebből való megélés, és ne azt, h minden meccset eltalálok), akkor kb 6-7 év, de lehet csak 5. Véleményem szerint az is hülyeség ha vki mindig az underdog-ra, vagy favoritra fogad. Egyszerűen a bookie-k által meghatározott szorzókban már benne vannak azok az információk, amiket Ők tudnak a meccsekről. Tehát nem fognak kisebb szorzót adni az esélytelenebbre, mint a favoritra. Én úgy gondolom, h épp ezért a fogadás legfontosabb eleme a money management. Enélkül kb annyit ér szerintem egy fogadó, mintha a napóleoni seregnek Győzike lett volna a vezére.   


Én azt figyeltem meg, hogy a "biztosnak" bejelentett tippekből , (bizonyos fórumokon) szinte mindig legalább 1-2 elmegy. Ha a Betfair en Multiplesben megteszel 5-6 papírformát és lay eled a szelvényt akkor 9o százalékban bejön aprofit. Erre mondtam , hogy a favoritok ellen fogadni jobb , mint favoritokra, mert a legbiztosabbnak tünő tipp ből is elmegy.

Idézetet írta: prcsaba Dátum március 25, 2010, 12:32:09
Én azt figyeltem meg, hogy a "biztosnak" bejelentett tippekből , (bizonyos fórumokon) szinte mindig legalább 1-2 elmegy. Ha a Betfair en Multiplesben megteszel 5-6 papírformát és lay eled a szelvényt akkor 9o százalékban bejön aprofit. Erre mondtam , hogy a favoritok ellen fogadni jobb , mint favoritokra, mert a legbiztosabbnak tünő tipp ből is elmegy.

Ebben igazad van, de szerintem alapvetően több meccset tenni egy szelvényre, felesleges. Bármennyire is biztosnak tűnnek, minél több meccs van egy szelvényen, annál kisebb az esély a nyerésre. Mint ahogyan Te is mondtad, betfairen van ez a lehetőség, h lay-elj szelvényt. Mi ezt (pár barátommal) nagyon gyakran játszottuk, főleg a Premier League-ben lay-eltük a "Big 4" (Arsenal, Chelsea, Liverpool, ManUtd) meccseit egy szelvényen. Nem volt túl sok olyan hétvége h mindegyikük nyert volna, igy elég szép profitot tudtunk leszedni havonta. Most azonban h lassan már nem beszélhetünk erről a nagy négyesről (köszönhetően a Liverpool kiesésének, ill több középcsapatnak számitó gárda felzárkózásának, mint pl. Aston Villa, Tottenham vagy ManCity), a szorzók is nagyon megnőttek, igy mi is inkább kiszálltunk ebből a játékból. Bár ráció van benne, ez nem vitás.

A sok (féle) stratégia közűl melyik az ami jobb a többinél? Esetleg, ha nem vagyok indiszkrét, melyik vált be neked a legjobban?

Idézetet írta: prcsaba Dátum március 30, 2010, 22:03:03
A sok (féle) stratégia közűl melyik az ami jobb a többinél? Esetleg, ha nem vagyok indiszkrét, melyik vált be neked a legjobban?

Nem használok nagyon konrét stratégiát. A money management az, amit én nagyon fontosnak tartok, hisz egy hosszabb rossz szériát is ki kell védeni. Ezen kivül ha sok meccs van egy napra, igyekszem használni a "mozaik"-fogadást. Erről már irtam valahol, de nem tudom h hol ;) Igazából biztosan vannak működő startégiák, de a legtöbb csak akkor megy jól, ha a bankod 0,5-1%-át tekinted kezdő tétnek. Igy havi szinten kihozhatsz egy stabil 4-5% hozamot. Találhatsz ilyen startégiákat a Bookie Buster-ben is, és szerintem változó az, h ebből kinek mi fekszik. Nekem egyik se feküdt.

Minden jót!

Hogyan működik a "Mozaik " stratégia?

Alapjába véve egy módositott martingale, tét-plafonnal meghatározva. Idősávokban határozom meg a tippeket, és a különböző idősávokban próbálok meg profitot termelni. Minden idősávban tipp-erősségi sorrendem, értelemszerűen az erősebb tippre többet rakok. Ha véget ért az első idősáv, elkönyvelem a profitot vagy veszteséget, és meghatározom a következő idősávra az egy egység tét nagyságát. Ha minuszoltam magamat az első idősávban, akkor igyekszem úgy meghatározni a második idősáv téteit, h ha esetleg a főtippem jön, a melléktippekből pedig olyan 60% jön, akkor visszahozzam az első idősáv kiesését.

Nekem 45 euróból sikerült kb. 2 hónap precíz munkával 370 euróra jutnom kb 150-200 meccs volt eddig.  Fontos a bank management és a stratégia. De ami még fontosabb az a foci világában való tudás és tájozottság. Ha ez a kettő megvan alapból meg lehet verni kis százalékkal a többi fogadót ( elvégre az oddsokat ők adják! ) + a stratégia. Ez egy nyerő páros.

Általába a favoritokra szoktam tenni. Ha olyan meccsre teszek (hétvégén) ahol minden információt tudok akkor sikerült gyakran vannak 10-15 láncszemes nyerőszériáim. 1.20-1.70 es szorzókon. Viszont az is megfigyeltem ha hiányzik a szaktudás, akkor a tuti sem jön be. Hiába Sturm Graz 1.40 pl hétfőn. Rosenborg - Start se jött be.... Szal ahol tisztába vagyok a dolgokkal simán eltalálom az 1,75öseket is....ahol meg nem ott az 1.40 es se jön be...

+ a 370 eurot szépen hétközbe bepakolgatom laybe kicsi szorzoval de nem 1,01 el me az a hülye se rakja meg....szép sunyin... ;) a profi kiszurja de aki nem azt átkurom 2-3 tizeddel is....

de aki megveszi az meg is érdemli




"+ a 370 eurot szépen hétközbe bepakolgatom laybe kicsi szorzoval de nem 1,01 el me az a hülye se rakja meg....szép sunyin... ;) a profi kiszurja de aki nem azt átkurom 2-3 tizeddel is...."

Ez pontosan mit jelent?


Idézetet írta: liticarb Dátum június 19, 2010, 17:26:37

"+ a 370 eurot szépen hétközbe bepakolgatom laybe kicsi szorzoval de nem 1,01 el me az a hülye se rakja meg....szép sunyin... ;) a profi kiszurja de aki nem azt átkurom 2-3 tizeddel is...."

Ez pontosan mit jelent?



Gondolom azt, hogy feltöltetlen piacon kínál az optimálisnál alacsonyabb oddsot, de ehhez kell 2-3 tizedes oddsrés. Viszont nem biztos, hogy megveszik, mert ugye kicsi a forgalom, ezért is van oddsrés..

Idézetet írta: jaaas Dátum március 25, 2010, 14:01:11
Ebben igazad van, de szerintem alapvetően több meccset tenni egy szelvényre, felesleges. Bármennyire is biztosnak tűnnek, minél több meccs van egy szelvényen, annál kisebb az esély a nyerésre. Mint ahogyan Te is mondtad, betfairen van ez a lehetőség, h lay-elj szelvényt. Mi ezt (pár barátommal) nagyon gyakran játszottuk, főleg a Premier League-ben lay-eltük a "Big 4" (Arsenal, Chelsea, Liverpool, ManUtd) meccseit egy szelvényen. Nem volt túl sok olyan hétvége h mindegyikük nyert volna, igy elég szép profitot tudtunk leszedni havonta. Most azonban h lassan már nem beszélhetünk erről a nagy négyesről (köszönhetően a Liverpool kiesésének, ill több középcsapatnak számitó gárda felzárkózásának, mint pl. Aston Villa, Tottenham vagy ManCity), a szorzók is nagyon megnőttek, igy mi is inkább kiszálltunk ebből a játékból. Bár ráció van benne, ez nem vitás.

Üdv!

Na, ez tetszik nekem. Alapból jó elgondolás, minél nagyobb kötésszám, annál nagyobb esély, hogy egy tuti elmegy belőle. Kérdés, hogy egy ilyen szelvény layelésénél mekkora a lay odds?
Jaaas, ebből okosan csinálva azt hiszem tényleg lehetne profitot csinálni, csak tőke is kéne hozzá. Ugye aki kötésekben játszik, hányszor halljuk tőle, hogy megint csak 1 ment el!
Tesztelni fogom mától.
Mondjuk 3 favorit lovacska kötésben - lay. Már ha egyáltalán lehet ilyet betfair-en.... :cya:

Idézetet írta: perkon Dátum október 27, 2010, 14:03:00
Üdv!

Na, ez tetszik nekem. Alapból jó elgondolás, minél nagyobb kötésszám, annál nagyobb esély, hogy egy tuti elmegy belőle. Kérdés, hogy egy ilyen szelvény layelésénél mekkora a lay odds?
Jaaas, ebből okosan csinálva azt hiszem tényleg lehetne profitot csinálni, csak tőke is kéne hozzá. Ugye aki kötésekben játszik, hányszor halljuk tőle, hogy megint csak 1 ment el!
Tesztelni fogom mától.
Mondjuk 3 favorit lovacska kötésben - lay. Már ha egyáltalán lehet ilyet betfair-en.... :cya:

Nagy lesz a lay odds....
multiples-ben nincs lehetőség lovi lay-elésre. kár mert én is kipróbálnám.
nem kis tőke kéne hozzá, mert minél alacsonyabb oddsú meccsekből csinálsz lay-kötést, amit layelsz, baró nagy lesz a liability-d, nem érné meg...inkább esélytelenek végkimenetelekből (magas oddsú) lehetne lay-es kötést layelni, mert ha ott egy váratlan bejön("1 ment el"), kis liabilty mellett meglehet a stake.
tud vki vmi jó stratégiát lovi tradeléshez, hogy milyen körülményektől függhet az oddsok növekedése és csökkenése. tudjuk persze, hogy "vásárlói kedv", de mégis. harvyy...? úgy látom, h toyyal, akár kis pénnzel is szép profitot lehet kivenni belőle, persze jókor kell be- és kiszállni.

Sziasztok!
Nem olyan rég regisztem ide,párszor ,hetente belenézek a f órumba olvasgatok.Korábban leírtam,hogy a tuti szisztémát alkalmazzuk társammal,élő meccseknél,hasonlóan mint a mozaik rendszer,de kizárólag a napi teljesítmény,mérkőzés szám és ráfordított idő arányában nyerünk különböző összegeket!Ami nagyon fontos,hogy nem a spanyol viasz...de,kiszámítható több mint 2 éve működik,tehát közel a tuti megoldáshoz!3 irodát preferálunk,hamarosan megjelenik már a saját honlapom is,amelyen egyelőre még nemlesz publikus,de ezt érdekesség képpen gondoltam leírom,további  jó keresgélést! Zsiga