A koronavírus és hatásai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: LosGabos Dátum február 15, 2022, 21:26:16Nekem bevált, már 2X is és nem kapirgálok, nem kotkodácsolok és tojást sem tojtam.  ;D

Még. ;D

Ugatni, ugatsz?

Virusra antibiotikum  :2funny:  :2funny:  :2funny:  :2funny:
Viccet félretéve, ha nálad használt, akkor nem a virusra hatott, hanem valamilyen baktériummal felülfertőződtél.

Sziasztok!
Először is nagyon köszönöm az infókat és a hozzászólásokat!
Na,szóval!
Tegnap hívtuk a dokit,akivel közöltük,hogy tuti covidosak vagyunk,mert fater patikai tesztje pozitív.
Mondta is a doki,hogy ez valójában így van.
Fel is lőtt a felhőbe sumamed nevű antibiotikumot,ami 6 szemes és napi 2 az adag amit lehetőleg egy időben kell szedni.
Én egyiket a másik után szedem mert kapszula így biztosabb,hogy lecsúszik.
Tehát 3 nap alatt el is fogy a cucc.
Ami aggasztó,hogy nagyon fáj néha az orrom belülről és ez a fájdalom átmegy a fülre és S fejem hátuljára is,ami mocskosul tud fájni.
Lehet,hogy ez már szövődmény?
Arcureg gyulladásra gondoltam.
Már vagy 3 napja fáj így.
Mindegy bízom benne,hogy a 3 nap antibiotikum segít.
Bár nem tudom elég lesz e?
Érdekesség,hogy fatereknek nincs ilyen panaszuk és ők két dobozzal kaptak a sumamedbol.
Írva volt,hogy két hét ebből a gyógyulás.
Sajnos úgy néz ki,hogy ez valós.
Bízom benne,hogy szombatra már jobban leszek.

Sumamed = azitromicin, valóban antibiotikum.

https://www.cochranelibrary.com/cdsr/doi/10.1002/14651858.CD015025/full

Nem értem egyes orvosok miért erőltetik/irják fel.

IdézetAre antibiotics an effective treatment for COVID‐19 and do they cause unwanted effects?
Key messages

• The antibiotic azithromycin is not an effective treatment for COVID‐19.

• We don't know whether antibiotics other than azithromycin are effective treatments for COVID‐19 because there is not enough research.

• We found 19 ongoing studies that are investigating antibiotics for COVID‐19. We will update this review if their results change our conclusions.


Most már 10 napja kb vagyunk ebben a sz.rban de olyan mintha nem javulna vagy csak nagyon keveset.
Jó lenne belehuzni,mert így több lesz a gyógyulás,mint két hét.
Nem tudom mit lehetne még tenni.
Szedek D cseppet,néha C vitamin,acct már letettem,sumamedbol már csak 2 szem van.
Lehet nem lesz elég.
Állandóan taknyos és dugult az orrom.
Ráadásul nem múlik ez a orr,fül,fej hátsó része fájdalom kombó.(szövődmény lehet?)
A legsz.rabb,hogy egyáltalán nem jön ki szinte semmi az örömtől hiába fujom.
Pedig még a beszédében is hallatszik,hogy náthás vagyok.
Már komolyan nem tudom mit tehetnék még?

Volt egy olyan érzésem, hogy amint kirobban a háború, eltűnik a vírus!

A hírekből legalábbis eltűnt

Idézetet írta: Sound Dátum február 26, 2022, 16:16:47Volt egy olyan érzésem, hogy amint kirobban a háború, eltűnik a vírus!

A hírekből legalábbis eltűnt

Az egy picit veszélyesebb téma, mármint a háború.

Idézetet írta: Sound Dátum február 26, 2022, 16:16:47Volt egy olyan érzésem, hogy amint kirobban a háború, eltűnik a vírus!

A hírekből legalábbis eltűnt

És milyen jól gondolta @Sound , ez a topic a háború óta teljesen leállt, gyakorlatilag február vége óta nem volt hozzászólás. Az 54 nap alatt elhunyt 2248 személy, ez napi átlagban 42 halott. Maszkot már jó ideje senki sem hord, most komolyabb dolog a háború, ez a 2000 ember halála sem volt komolyabb hírérték, pedig ez egy népesebb falu lakossága.

Azt akartam érzékeltetni, hogy mennyire politikai kérdés ez amit a propaganda használ.
Ha nincs háború, akkor nyilván a COVID intézkedéseivel kampányol a kormánypárt - azzal lesz tele a média.

A háború direktben öl, egyik pillanatban semmi bajod a következőben kampó - hatásosabb eszköz bármit elérni ezzel a félelemmel.
A vírus ugyan gyors lefolyású halált okozhat, de korántsem olyan "hatáskeltő", mint a direkt mészárlás, pedig úgymond Magyarországon hallnak meg, a magyar emberek továbbra is.

Kérdeztem a választások után egy nagyon kormánypárti munkatársamtól (tényleg minden üres pillanatában streamen nézi a hírTV-t, meg a PestiTV elemző műsorait...-ki mit mond alapon.), hogy most mitől kell majd félni. Mondom neki, hogy már 2 napja semmi rettegés nincs, igaz legyőztük a baloldalt, meg a háborút is, most már kellene valakitől/valamitől fosni.
Nem is értette a kérdést - fel sem tűnt neki, hogy nincs félelem propaganda. A Covid-ról is gyakorlatilag a félelempropagandát tolták itthon, ami azért nagyon kimerítő időszak volt...

Nem tudom, hogy örüljek, vagy bánkódjak, hogy nem akaródzik felállni az új kormány, meg az országgyűlés sem - nem tudom ez feltűnik valakinek egyáltalán? 17 napja kussolás van - félek "van valami a levegőben".
1. Be kell jelenteni, hogy szarban vagyunk?
2. Esetleg felkerül egy új lemez a propaganda lejátszóba, vagy jön egy régi Soros, migráns, COVID?

Egyébként ha feláll az új kormány lehet, hogy lesz újra COVID járvány! Lehetne erről szavazást indítani.
Mitől kell majd félni, ha feláll az új kormány?
1 Nem váltó óvodások
2 COVID
3 Migránsok
4 Háború
5 Soros

Megfogadtam, nem foglalkozom vele, de május 2-án ül össze az Országgyűlés, Lázár János is visszatér, valószínűleg a gonosz multik elleni harcra. A harc valószínűleg a Nyugat és Magyarország között lesz (mint az oroszoknál a 2011-es választások utáni időszakban). Írhatnék még ennél is többet (akadnak csicsergő források), de jobb a meglepetés, mint ahogyan a Fidesz kétharmada is az volt.

Idézetet írta: Pozzato Dátum április 20, 2022, 10:38:31Megfogadtam, nem foglalkozom vele, de május 2-án ül össze az Országgyűlés, Lázár János is visszatér, valószínűleg a gonosz multik elleni harcra. A harc valószínűleg a Nyugat és Magyarország között lesz (mint az oroszoknál a 2011-es választások utáni időszakban). Írhatnék még ennél is többet (akadnak csicsergő források), de jobb a meglepetés, mint ahogyan a Fidesz kétharmada is az volt.
A Fidesz kétharmada nem volt meglepetés.
(Persze, már akinek.)


1 Nem váltó óvodások
2 COVID
3 Migránsok
4 Háború
5 Soros

Pozzato szavait értelmezve:
7 Nyugati multi cégek (csak az a para, hogy folyamat nyaljuk a seggüket...bár a migránsozás közben is folyamat telepítették a kínaiakat, így ez akár nem is ellentmondás - aki nem tud olvasni simán beveszi ezt is)
8 Brüsszel (ez is egy régi lemez, de működött)

A 6. pont kimaradt @Sound , az melyik csoport legyen? Kitől féljünk még?  ;D Amúgy igen, így néz ki ez a lista, kötelező félni, hiszen ezek a rendszerek csak így maradhatnak fent. Ha nincs mitől félni akkor foglalkozni kéne a valósággal, az ártalmas.

Idézetet írta: Pozzato Dátum április 20, 2022, 11:11:18A 6. pont kimaradt @Sound , az melyik csoport legyen? Kitől féljünk még?  ;D Amúgy igen, így néz ki ez a lista, kötelező félni, hiszen ezek a rendszerek csak így maradhatnak fent. Ha nincs mitől félni akkor foglalkozni kéne a valósággal, az ártalmas.

Szerintem a lista élén ez kellene szerepeljen: "Magyarország mindig háborúban áll! Meg kell védeni mindentől és mindenkitől!"  ;D