Csak egy kis politika...

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Mondjuk az szamomra döbbenetes hogy nyarra elertuk azt a mennyiseget amit tavaly egesz evben vasaroltunk (cukor)

Emberek, hol az eszetek?


Persze, ertem miert van ez. Emberi hulyeseg es arsapka. De akkor is. :bash:

Idézetet írta: MessiÁs Dátum november 29, 2022, 15:15:16Mondjuk az szamomra döbbenetes hogy nyarra elertuk azt a mennyiseget amit tavaly egesz evben vasaroltunk (cukor)

Emberek, hol az eszetek?


Persze, ertem miert van ez. Emberi hulyeseg es arsapka. De akkor is. :bash:

Van aki ötöt fordul egy nap és hordja a benzint, gázolajat a környező országokba.
De ki se kell vinni, a fuvarozók is megveszik itthon a leszívottat.
Ugyanígy hordják ki az olajat, cukrot.
Közben meg az 5. kúton lehet tankolni. Mindenki csak kóvályog a városban, hogy találjon egy kis üzemanyagot....


Idézetet írta: MessiÁs Dátum november 29, 2022, 15:15:16Mondjuk az szamomra döbbenetes hogy nyarra elertuk azt a mennyiseget amit tavaly egesz evben vasaroltunk (cukor)

Emberek, hol az eszetek?

Persze, ertem miert van ez. Emberi hulyeseg es arsapka. De akkor is. :bash:

Pontosan ezért is volt hülyeség az ársapka, mert ilyen folyamatokat eredményez.

Idézetet írta: MessiÁs Dátum november 29, 2022, 15:15:16Mondjuk az szamomra döbbenetes hogy nyarra elertuk azt a mennyiseget amit tavaly egesz evben vasaroltunk (cukor)

Emberek, hol az eszetek?


Persze, ertem miert van ez. Emberi hulyeseg es arsapka. De akkor is. :bash:

Pedig ez egy teljesen racionális döntés. Ha valamely termék esetében, amit használunk, fennáll a hiány lehetősége, abból érdemes bevásárolni. De nem csupán a maximalizált árú termékeket érdemes beszerezni. Már vagy egy éve lehetett számítani az élelmiszerárak emelkedésére, aki tehette volna, de nem tette, annak alsó hangon több tízezrébe, de akár százezrébe is került a valóság ignorálása. Egy, mondjuk 250 ezret érő (egy éve értendő) raktárkészletet most 100 ezerrel többe kerülne megvenni. Célirányosan vásárolva ennél jóval nagyobb a megtérülés. Egy rakat tésztánk van otthon, amit még 220-ért vettünk, ma meg már 600 forintnál is drágább. De van cukrunk is olyan 10-15 kg, liszt valamivel több (már mi sütjük a kenyeret), mindenféle konzerv, szószok stb. A héten megyek haza, majd készítek egy leltárt, de soha az életben nem volt ennyi minden otthon. Szándékosan megmaradva a provokatív termékeknél, toalettpapírt is vettem. Ez egy nagyobb online rendelés volt a francia szupermarketből idén szeptember 8-án (csatolva). Azóta ennél a terméknél végbement egy 70%-os áremelkedés. Biztosan van olyan életfelfogás, ami alapján hülyeség így viselkedni, de pénzügyileg így racionális.

A világ drasztikusan változik, így nekünk is változni, változtatni kell. Modernkori evolúció.

Idézetet írta: Pozzato Dátum november 29, 2022, 12:01:07Szerencsétlenek azt hiszik, hogy a gazdasági folyamatokat felül tudják írni, röhejes az egész.
Ők nagyon jól tudják, hogy a gazdasági folyamatokat nem tudják felülírni, viszont azt is nagyon jól tudják, hogy a gazdasági folyamatokkal kapcsolatos dolgok nem érdeklik az emberek többségét.

Egyetértek, és igen, röhejes ez az egész. De, mint látható, működik.
Igaz, hogy csak ideig-óráig működik, de az lényeg, hogy működik. Például az üzemanyagárstop már mintegy 1 éve működik.
(Nem tudok pontos dátumot, de úgy emlékszek, hogy tavaly körülbelül ilyenkor vezették be.)

A gazdasági folyamatokról és a nem érdeklődésről:
Sok ember örül annak, hogy olcsón tankolhat üzemanyagot, viszont azzal már nem foglalkozik, hogy az üzemanyagnak nem csak eladási ára van, hanem beszerzési ára is van. Pluszban pedig egy-egy benzinkút üzemeltetésénél egyéb költségek is vannak (pl: fizetést kell adni az alkalmazottaknak, mert az emberek nem dolgoznak ingyen, ki kell fizetni a rezsit, pénztárszalagot és mosószert kell vásárolni, stb.).

Ám amikor ugyanazoknak az embereknek egyszerű számokkal magyarázza el valaki és ráadásul még érdekeltté is teszi őket, akkor már hajlandók gondolkozni. Mert már személyesen róluk van szó és az ő pénzükről van szó.

Például: "Itt van ez a termék, aminek literjét 550 forintért vásároltad és némi nyereséggel akarod továbbadni. Ám az állam arra kötelez, hogy maximum 480 forintért adhatod el. Az államot egyáltalán nem érdekli, hogy te 70 forintot buksz minden literen és nemsokára becsődölsz, hiszen lesznek majd nagyon sokan, akik örülnek annak, hogy nem drágábban vásárolják meg a terméket, hanem csak 480 forintot kell fizetniük. Senkit nem érdekel, hogy elbuktad a pénzed!"

Idézetet írta: Pozzato Dátum november 29, 2022, 12:01:07https://hvg.hu/gazdasag/20221129_A_szankciok_mukodnek_halalra_fagynak_az_oroszok_a_sajat_lakasaikban

Érdekes, ahogyan üzen az időjárás is: míg Európában soha ilyen meleg ősz nem volt (lehetett spórolni a fűtésen), addig az oroszoknál nagyon korán kezdődött a durva tél. Mindeközben egyre több elnyomó rezsim ellen kezdenek tüntetések kialakulni. Kína most a legújabb, ami kissé szerintem meglepő, bár biztos hamar leverik őket az öreg komcsik.



A Roszatom elvitte az ATV-t Moszkvába, ahol megállapították: nem működnek a szankciók

Valaki nem mond igazat már megint: ,,Szóval egyelőre itt nem nagyon érzik az emberek, hogy bármilyen szankciók miatt ők kevesebbet vásárolhatnának"

– összegez a riporter, majd ezután egy félperces blokkban ledarálta, hogy az egyik belvárosi áruházban ,,hihetetlen árukínálat" van, nem úgy néz ki, mintha a nagy márkák kivonultak volna.
,,Hogyan él a szankciókkal sújtott Oroszország? Nélkülözés van, vagy mindent ugyanúgy meg lehet kapni?" A konklúzió röviden: minden szép és jó, gázból és olajból van ,,dögivel", a lakásokat pedig hihetetlenül felfűtik.

Idézetet írta: sleve Dátum november 30, 2022, 18:33:14A Roszatom elvitte az ATV-t Moszkvába, ahol megállapították: nem működnek a szankciók

Valaki nem mond igazat már megint: ,,Szóval egyelőre itt nem nagyon érzik az emberek, hogy bármilyen szankciók miatt ők kevesebbet vásárolhatnának"

– összegez a riporter, majd ezután egy félperces blokkban ledarálta, hogy az egyik belvárosi áruházban ,,hihetetlen árukínálat" van, nem úgy néz ki, mintha a nagy márkák kivonultak volna.
,,Hogyan él a szankciókkal sújtott Oroszország? Nélkülözés van, vagy mindent ugyanúgy meg lehet kapni?" A konklúzió röviden: minden szép és jó, gázból és olajból van ,,dögivel", a lakásokat pedig hihetetlenül felfűtik.

Van abban valami szép, hogy "ellenzéki riporterként" a Roszatom visz el a Kesma dolgozókkal Moszkvába, hogy azt mondhasd: Oroszországban a szankciók nem működnek.  ;D 




Kedves fórumtagok,

Akkor közöljetek egy linket ha van valami hozzáfűznivalótok (legalább 3-5 mondat), és inkább, mint "forrás". Nem szeretnénk linkfarmot kialakítani.

Köszönjük.

Idézetet írta: MessiÁs Dátum november 29, 2022, 15:15:16Persze, ertem miert van ez. Emberi hulyeseg es arsapka. De akkor is. :bash:

Nekem van egy kedvenc termékem, ami év elején 350 forint körül mozgott, aztán nyáron hirtelen 500 forintra váltott, és akkor éreztem, hogy oké, ez nem pánik vásárlás lenne, de ha vennék egy raklappal a hosszú lejárat miatt, akkor az egy okos döntés lenne, mert az ára elindult felfelé abnormális módon. Nem vettem semennyit belőle, jelenleg 800 forint az ára.

Ez az emberi hülyeség, hogy most megveszem már több mint dupla áron. És most sem tárazok belőle, pedig ha szimpla kisfogyasztó oldalról nézem, akkor ki tudja hol áll meg az ára, hiszen pár hónap alatt olyan utat járt be az ára, amit semmi sem indokolt. Ne gyere a háborús inflációval, mert én nem állok háborúban senkivel.

Fideszmániások ezt nem értik.

Egy lekvár valódi ára 1500 forint mondjuk.
De jön az Orbán Viktor és bandája, majd úgy döntenek, hogy ezt csak 1000-ért lehet eladni.
Ha nem vagy hülye, akkor ezen a ponton érzékeled, hogy hiányzik 500 forint.

Ez az 500 forint most fogja magát, és szépen felgyűlt többi 500 forintos társával együtt, és szépen arcon b*ssza a magyar valóságot. Nagyjából ennyi, minden más részletesebb magyarázat, ami igazából nem érdekes.

Engedjétek el a Fideszt, MSZP-t meg a többi szart, és a saját pénztárcátokkal gondolkodjatok.

Idézetet írta: Admin Dátum december 01, 2022, 14:46:04Kedves fórumtagok,

Akkor közöljetek egy linket ha van valami hozzáfűznivalótok (legalább 3-5 mondat), és inkább, mint "forrás". Nem szeretnénk linkfarmot kialakítani.

Köszönjük.

Idézetet írta: Admin Dátum december 01, 2022, 14:46:04Kedves fórumtagok,

Akkor közöljetek egy linket ha van valami hozzáfűznivalótok (legalább 3-5 mondat), és inkább, mint "forrás". Nem szeretnénk linkfarmot kialakítani.

Köszönjük.



Bocsánat, hogy időhiányban csupán beküldtem 3 olvasmányos linket komment nélkül. Ha igazán szívből kommentálom, moderálva lesz a mondanivalóm? Mert szépet vagy nem csúnyát nem tudnék hozzáfűzni.

Idézetet írta: lazanyja Dátum december 01, 2022, 22:59:25Bocsánat, hogy időhiányban csupán beküldtem 3 olvasmányos linket komment nélkül. Ha igazán szívből kommentálom, moderálva lesz a mondanivalóm? Mert szépet vagy nem csúnyát nem tudnék hozzáfűzni.

Most vagy átment az üzenetünk, vagy nem. Ennyi.

A fórumszabályzat mindenkire érvényes, szóval annak tudatában cselekedjetek.