Bankokról vélemények

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Vélemények bankokról és működésükről

Már régóta akarok egy ilyen témát, mert megmondom őszintén egy hitel a Takarék Bankhoz köt és már teljesen elegem van belőle. Szerintem hasznos lenne, ha látnák a felhasználók, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak a bankokról, ügyintézés, applikáció bármilyen téren. Ha van kedvetek, szálljatok be, kezdem a Takarék Bankkal, ami tudom hogy egy összevonás eredményeként egy-két éven belül megújul, de addig is ez van.

TakarékBank szerintem!

Ügyintézés
Telefonos, emailes megkeresésekre lassan válaszolnak, továbbirányítanak és teljesen elhúzódik. Az élőben történő ügyintézés nagyon vegyes, mert korábban takarékszövetkezet volt, és ez érződik. Egy vidéki fiókban nem tudtak például ebankhoz új jelszót generálni, és tovább küldtek a székesfehérvári központba. Nem az ő hibájuk, egyszerűen nem lettek kitanítva rá, nézte a hölgy a papírokat, de nem fejtette meg, egyáltalán nem haragudtam rá.

E-bank és applikáció
Nemrég átesett egy ráncfelvarráson, ami sokat javított a korábbi teljesen elavult rendszeren. Könnyebb lett például a belépés az ebankba mind applikációban, mint a böngésző esetén. De mivel láttam például a Revolut vagy épp OTP Bank appját, ebankját, azt mondhatom, hogy évekkel le van maradva.

Hibák, problémák
Külön kezeli a hitelszámlát és a bankszámlát, és néha azért nem működik a csoportos beszedés, mert a hitelszámlát próbálja használni, döbbenetes hiba. A menü, a felépítés ebank terén teljes káosz, hiába a megújulás, alig tudsz lekötni pénzt, vagy átcsoportosítani. Néha teljesen érthetetlen okból már nem vagy az ebankban, de még simán mehetsz a menük között. Az ügyintézők elképesztően lassúak, türelmes vagyok, és nem őket hibáztatom, újra fellép a korábbi takarékszövetkezeti probléma, hogy nem lettek megfelelően felkészítve banki ügyintézőnek.

Összességében nem ajánlom a bankot senkinek.


Idézetet írta: curpy82 Dátum június 14, 2022, 08:41:08https://infostart.hu/gazdasag/2022/06/14/egy-bank-maris-atharitja-ugyfeleire-a-tranzakcios-illeteket

Pont ennél vagyok🤔

Számlavezetési díjat emelték 740 -ról 850-re. tranzakciós illetéket, meg utalást kp felvét díjat még meg sem néztem, mivel 150 -ig kétszer ingyenes havonta.
Visa , Mastercard is most emelte a kártyahasználatot. Pont most vgontak 3000 valamennyit. Búcsúzni kell tőlük

Én a Raiffeisen banknál vagyok.Elég sok idegesitő dolog van ott is.Pl bármilyen dijat nem tudnak normálisan egy összegben levonni...Pl utalok,másnap levonnak 100 ft-ot,eltelik 1 nap és még 50 et,emiatt teljesen átláthatatlan az egész számla...Ha deviza utalást kapok,az árfolyamveszteség mellett levonnak 2 ezerpárszáz forintot devizaköltség cimén,ez igaz akkor is ha pl 1 eurót vennék ki pl a netellerről,emiatt ezekre már nem is ezt a számlámat használom...Az ügyintézés bonyolult,volt hogy kikértem hivatalos bankszámlaszerződést,amit majdnem 2 hét alatt sikerült nekik prezentálniuk,mert nincs az adatbázisukba feltöltve hanem fizikálisan a központjukban van...mindez ugye 2022 be,amikor kb bármilyen receptet fel.bsznak a felhőbe ha kérem....De ami a legidegesitőbb,és ilyen szerintem sehol sincs ha készpénzfelvételi limitet akarsz módositani(Jelenleg az alap 300.K) akkor be kell slattyogni a bankba,nem lehet online vagy telefonbankon...ki kell perkálni 5000 Ft ot,aztán megemelik,de ezt figyeljétek baszki...a limit csak 24 óráig érvényes,aztán automatikusan visszaáll....

Idézetet írta: szalist Dátum június 25, 2022, 23:05:59Én a Raiffeisen banknál vagyok.Elég sok idegesitő dolog van ott is.Pl bármilyen dijat nem tudnak normálisan egy összegben levonni...Pl utalok,másnap levonnak 100 ft-ot,eltelik 1 nap és még 50 et,emiatt teljesen átláthatatlan az egész számla...Ha deviza utalást kapok,az árfolyamveszteség mellett levonnak 2 ezerpárszáz forintot devizaköltség cimén,ez igaz akkor is ha pl 1 eurót vennék ki pl a netellerről,emiatt ezekre már nem is ezt a számlámat használom...Az ügyintézés bonyolult,volt hogy kikértem hivatalos bankszámlaszerződést,amit majdnem 2 hét alatt sikerült nekik prezentálniuk,mert nincs az adatbázisukba feltöltve hanem fizikálisan a központjukban van...mindez ugye 2022 be,amikor kb bármilyen receptet fel.bsznak a felhőbe ha kérem....De ami a legidegesitőbb,és ilyen szerintem sehol sincs ha készpénzfelvételi limitet akarsz módositani(Jelenleg az alap 300.K) akkor be kell slattyogni a bankba,nem lehet online vagy telefonbankon...ki kell perkálni 5000 Ft ot,aztán megemelik,de ezt figyeljétek baszki...a limit csak 24 óráig érvényes,aztán automatikusan visszaáll....


Ezen most beszartam. Én pont a minap módosítottam a kártyás limitem netbankban 26forintért  (otp)

Idézetet írta: szalist Dátum június 25, 2022, 23:05:59Én a Raiffeisen banknál vagyok.Elég sok idegesitő dolog van ott is.Pl bármilyen dijat nem tudnak normálisan egy összegben levonni...Pl utalok,másnap levonnak 100 ft-ot,eltelik 1 nap és még 50 et,emiatt teljesen átláthatatlan az egész számla...Ha deviza utalást kapok,az árfolyamveszteség mellett levonnak 2 ezerpárszáz forintot devizaköltség cimén,ez igaz akkor is ha pl 1 eurót vennék ki pl a netellerről,emiatt ezekre már nem is ezt a számlámat használom...Az ügyintézés bonyolult,volt hogy kikértem hivatalos bankszámlaszerződést,amit majdnem 2 hét alatt sikerült nekik prezentálniuk,mert nincs az adatbázisukba feltöltve hanem fizikálisan a központjukban van...mindez ugye 2022 be,amikor kb bármilyen receptet fel.bsznak a felhőbe ha kérem....De ami a legidegesitőbb,és ilyen szerintem sehol sincs ha készpénzfelvételi limitet akarsz módositani(Jelenleg az alap 300.K) akkor be kell slattyogni a bankba,nem lehet online vagy telefonbankon...ki kell perkálni 5000 Ft ot,aztán megemelik,de ezt figyeljétek baszki...a limit csak 24 óráig érvényes,aztán automatikusan visszaáll....

Másodszor elolvasva a veget,igen komoly fogyasztovedelmi aggalyokat is felvet. Nyilvan azert 5000 es 24oraig mert jo penzt lehet legombolni a gyanutlan ugyfelekrol amit amugy 26ftert es korlatlanul netbankban is meg lehet oldani.

Raiffeisennel nekem is volt olyan, hogy limitet kellett emelni, erre latom, hogy levont egy ezrest (most ezt a pelda kedveert irom pontosan, de nagyjabol ennyi volt a koltseg), aaa, mondom ez igy nem oke (korabbi banknal ingyenes volt, ehhez voltam szokva), ezert fogtam magam visszaallitottam alapra, erre levont megint ugyanennyit. Ooo, mondom fasza, elegettem ketezret, s a limit is ugyanott van, ahol volt.

Én Cibnél vagyok, ott tudomásom szerint ingyenes, legalábbis múlt éven még az volt.

Viszont utalásnál az árfolyam lehetne kedvezőbb (HUF - EUR)  :D

Idézetet írta: RedMunchen Dátum június 26, 2022, 08:11:30Raiffeisennel nekem is volt olyan, hogy limitet kellett emelni, erre latom, hogy levont egy ezrest (most ezt a pelda kedveert irom pontosan, de nagyjabol ennyi volt a koltseg), aaa, mondom ez igy nem oke (korabbi banknal ingyenes volt, ehhez voltam szokva), ezert fogtam magam visszaallitottam alapra, erre levont megint ugyanennyit. Ooo, mondom fasza, elegettem ketezret, s a limit is ugyanott van, ahol volt.
Idézetet írta: RedMunchen Dátum június 26, 2022, 08:11:30Raiffeisennel nekem is volt olyan, hogy limitet kellett emelni, erre latom, hogy levont egy ezrest (most ezt a pelda kedveert irom pontosan, de nagyjabol ennyi volt a koltseg), aaa, mondom ez igy nem oke (korabbi banknal ingyenes volt, ehhez voltam szokva), ezert fogtam magam visszaallitottam alapra, erre levont megint ugyanennyit. Ooo, mondom fasza, elegettem ketezret, s a limit is ugyanott van, ahol volt.
Én amiröl beszélek az a készpénzfelvételi limit,amiröl te az a kàrtyàs vàsàrlàsi limit,nem ugyanaz a 2 az elöbbit nem lehet az appban àllítani csak személyesen az alantabb leírtak szerint.Sajnos engem is ide köt egy hitel de amint megvagyok vele lépek is innen

Mely bankok kártyái használhatóak jelenleg ki be fizetésre?
Ersténél van Visa internetes kártya az használható?
CIB Visa kártyái?

CIB Visat használok évek óta,sehol sem volt gond vele sem ki sem befizetésnél.

Ha valaikt esetleg érdekel CIB banknál most lehet ECO számlát nyitni Visa kártyával,30000Ft jóváírással.Igaz már csak holnapig van ez az akció,elég rövid volt egy hetes.De hátha meghosszabbítják.
https://www.cib.hu/Maganszemelyek/Bankszamlak/ECO_Bankszamla.html
Az első éves kártyadíj ingyenes,de netto minimálbér átutalása kell minden hónapban ez kb 155e.De ez lehet saját külsős számláról is több részletben.
+ van ajánlóprogram is ami +20000 Ft és a kettő összevonható.
Múlt héten nyitottam mert ezek a virtuális kártyák nem nagyon akarnak működni(Wise,revolut,iCard,wirex stb)
Ajánlókódot nálam is lehet kérni(persze nem ezért írtam  ;D  )