#MutiMitEszel

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Mi lesz lazanyja gesztenyegolyójának közepében?

Semmi
1 (11.1%)
Mandula
3 (33.3%)
Mogyoró
0 (0%)
2 (22.2%)
Dió
0 (0%)
Túró
1 (11.1%)
Gyümölcs
2 (22.2%)

Összes szavazó: 9

Szavazás lezárva: január 15, 2023, 07:56:43

Idézetet írta: lazanyja Dátum január 29, 2023, 22:12:04Amennyiben kizárólag kávézókban iszol kávét, nos, gazdag ember lehetsz...  :)


Azért ez így egy kicsit meredek, nem? Bemegy heti egyszer barátaival egy kávézóba, ahol pl. iszik egy finom kávét, 1500-ért. Havi 6000 Ft.

Otthoni kapszulás megoldás kb. 150-200 Ft/adag? Minden nap csak egyet igyál meg. Az is ott van.

Igen, 30 vs. 4 a kávék aránya, de a közösségi élmény megfizethetetlen. És igen, akkor még nem számoltuk a kávégépet + a kapszulás kávé minősége nem ugyanolyan, mint egy kávézóban készítetté, és most nem a Starbucks fosokra gondolok.

#106 január 30, 2023, 22:17:40, lazanyja
Idézetet írta: Admin Dátum január 30, 2023, 07:45:38Azért ez így egy kicsit meredek, nem? Bemegy heti egyszer barátaival egy kávézóba, ahol pl. iszik egy finom kávét, 1500-ért. Havi 6000 Ft.

Otthoni kapszulás megoldás kb. 150-200 Ft/adag? Minden nap csak egyet igyál meg. Az is ott van.

Igen, 30 vs. 4 a kávék aránya, de a közösségi élmény megfizethetetlen. És igen, akkor még nem számoltuk a kávégépet + a kapszulás kávé minősége nem ugyanolyan, mint egy kávézóban készítetté, és most nem a Starbucks fosokra gondolok.
Idézetet írta: Admin Dátum január 30, 2023, 07:45:38Azért ez így egy kicsit meredek, nem? Bemegy heti egyszer barátaival egy kávézóba, ahol pl. iszik egy finom kávét, 1500-ért. Havi 6000 Ft.

Otthoni kapszulás megoldás kb. 150-200 Ft/adag? Minden nap csak egyet igyál meg. Az is ott van.

Igen, 30 vs. 4 a kávék aránya, de a közösségi élmény megfizethetetlen. És igen, akkor még nem számoltuk a kávégépet + a kapszulás kávé minősége nem ugyanolyan, mint egy kávézóban készítetté, és most nem a Starbucks fosokra gondolok.


Én minden nap iszok kávét, így mindennapi kávéfogyasztásra értettem. Te persze úgy értelmezed, ahogy akarod, de nem vita tárgyának tekintettem.

Én nem csupán kapszulás kávét iszok, ritkán, ha különleges, megveszem az őröltet is, de általában szemes kávét veszek és frissen őrlöm főzés előtt.

Ha már kávézók. Én kérek egy perui eszpresszót, amit nem sokan, mert erős, drága stb. Tehát nem úgy fogy, mint a többi, ezért a min. 1 kg-os perui kávé már jóval több, mint 4 hete ki van bontva. Folytassam? Azt lefőzhetik bármilyen sokszázezres automata kávéfőzővel, attól még nem lesz olyan, amilyet én szívesen fogyasztanék el. Ha esetleg rákérdezel, nem mondják el, hogy több, mint 4 hete ki van bontva, azt viszont igen, hogy aromazáró csomagolásban van, ez viszont több helyen is látható, hogy nem így van.
Most ismét tényeket írtam, ne vedd személyed elleni támadásnak, nem annak szántam.

Este mézkülönlegességek jönnek.

A már említett mézkülönlegességek a siklósi Báthori méhészet termékei. A pécsi adventi vásárban lettek vásárolva már nem először.

Bodzás, levendulás - illatos, gyömbéres - csípős, rózsás - illatos, különleges alkalom - téli, fahéjas,szegfűszeges.

A kislányaim is nagyon szeretik mindegyiket.


Számodra nem elérhetőek a csatolmányok ebben a fórumban.

Idézetet írta: lazanyja Dátum január 30, 2023, 19:28:30Én minden nap iszok kávét, így mindennapi kávéfogyasztásra értettem. Te persze úgy értelmezed, ahogy akarod, de nem vita tárgyának tekintettem.

Csak a tényekről beszélünk. Kolléga azt írta, hogy ő néha kávézóban iszik ilyesmit, haverokkal, erre pedig az volt a reakciód, hogy ehhez gazdagnak kell lenni, ami egyáltalán nem igaz, ez csak egy csőlátás. Te se vedd személyedre.

Idézetet írta: Admin Dátum január 31, 2023, 16:41:46Csak a tényekről beszélünk. Kolléga azt írta, hogy ő néha kávézóban iszik ilyesmit, haverokkal, erre pedig az volt a reakciód, hogy ehhez gazdagnak kell lenni, ami egyáltalán nem igaz, ez csak egy csőlátás. Te se vedd személyedre.

Te se haragudj már meg, de nem volt ott a "néha". Amennyiben ott lett volna, nincs ilyen reakció.

Ne legyen már ez egy vita fórum a mindenit, ez nem arra való.  :)

Idézetet írta: lazanyja Dátum január 31, 2023, 21:09:02Te se haragudj már meg, de nem volt ott a "néha". Amennyiben ott lett volna, nincs ilyen reakció.

Ne legyen már ez egy vita fórum a mindenit, ez nem arra való.  :)

Nem lehet minden szép és jó. Néha szükség van a vitatkozásra is. Álvilág az, ahol nincs.  ;)

Igazad van, nem írta, viszont én úgy értelmeztem. Majd ő majd megerősíti, vagy megcáfolja.
Viszont ha mindennap is kávézóban inna, akkor sem lehet így címkézni embereket, nem mintha valami gond lenne ezzel.

Idézetet írta: Admin Dátum február 01, 2023, 08:36:25Nem lehet minden szép és jó. Néha szükség van a vitatkozásra is. Álvilág az, ahol nincs.  ;)

Igazad van, nem írta, viszont én úgy értelmeztem. Majd ő majd megerősíti, vagy megcáfolja.
Viszont ha mindennap is kávézóban inna, akkor sem lehet így címkézni embereket, nem mintha valami gond lenne ezzel.

Erre a topicra értettem, hogy ne legyen vita fórum.
Bár tudom felhoztam már egy ilyet ( ét vs. tej), de abban nem lehet vita, melyik egészséges, melyik egészségtelen.
A méz vs. cukrot még be se írtam, de ott se lehet vita melyik melyik.

Másik topicban 1 válasz se jött, ezért ide is beírom. Titeket hogy érint ez az általános kib@szott élelmiszer áremelkedés?

El ne felejtsem már itt!!

Hétvégén elkészült újra a datolyagolyó.  25 db lett.

Számodra nem elérhetőek a csatolmányok ebben a fórumban.

Idézetet írta: lazanyja Dátum január 29, 2023, 22:12:04Amennyiben kizárólag kávézókban iszol kávét, nos, gazdag ember lehetsz...  :)
Kapszulás kávék nyilván drágábbak, plusz kapszulás kávéfőző is szükséges hozzá.
Én nem tudnék reggel kávét inni, éhgyomorra különösen nem. Általában ebéd után iszok kávét, utána jöhet az étcsoki.  :ok:

Egyáltalán nem vagyok gazdag, bár ez ugye relatív fogalom :D
Reggel éhgyomorra soha nem kávézok én sem, mondom én gyakorlatilag élvezeti cikként fogyasztom a kávét + a társasági élmény miatt, ergo eleve nem minden nap kávézok.
Furcsa az is, hogy nagyon későn szoktam rá, 30 felett  :D
Ebéd vagy reggeli után szoktam én is, bár én simán megiszom este 7-kor is barátokkal munka után, mivel nem arról szól az egész nálam, hogy élénkítsen, magamhoz térjek stb.
A kapszulás amúgy nem rossz, ittam már párszor, nem sokszor. Mivel ugye 95%-ban kávézókban iszok kávét ( ergo jóféle kávék, komoly kávégép, jó barista stb. ) így azt kell mondjam hatalmas különbség van egy sarki kocsmában iható kávé és ezek között.
Mondjuk ha most valahogy osztályozni kellene, a sarki kocsmában/vidéki sarki presszóban iható a borzalmas kategória ( ennek ellenére előfordul velem hogy ilyet iszok, ritkán ), az otthoni egyszerű kávéfőzővel készült az elmegy kategória, a normális kávézóban iható pedig a jó ( jobb esetben ).
Persze most nagyon leegyszerűsítettem.

Egyébként érdekes is a téma, azaz hogy ki miért kávézik vagy egyáltalán, ki miért eszik/iszik ezt vagy azt és azt hol, milyen környezetben és kikkel teszi.
Mivel pont most, azaz ma este, volt egy konkrét "esetem". Ez úgy nézett ki, hogy egy jelenlegi + egy korábbi kollégámmal beültünk este fél 6-kor egy tényleg jó helyre, cappuccino + sütemény kombó 2000 Ft. Sok? Igen.
De az tényleg akkor "olyan" kávé és kézműves süti. Felmerül ugye, hogy megéri-e?
A válasz az hogy emberfüggő, nekem igen mert egy kellemes környezetben tényleg minőségi amit eszek/iszok, olyan társaságban akikkel szívesen vagyok.
Most hogy ez már sznobizmus vagy gourmet szint lenne? Nem gondolnám, én azt gondolom, hogy valahol élményt vásárolsz ilyenkor, hülyén hangzik ez, de tényleg ilyesmiről van szó.
Űzöm ezt a műfajt egyedül is mikor egy vasárnap reggel beülök és képes vagyok két órán át ott ülni, ebben van people watching, bet, fórumozás, trécselés a baristákkal néha vagy éppen az org olvasgatása + persze maga a kávézás élménye.
Hozzáteszem, túl sok egyéb "káros" szenvedélyem nincs, kvázi semmi, ha meggondolom :D


A kenyér 1.1 kg lett, 16 órás előtésztával készült, kenyérlisztből. Ez így durván 380 forint. Bl55-ös lisztből 190 forint lett volna. 

Köpültem hozzá vajat, ha valakit érdekel szívesen segítek. 


#116 február 10, 2023, 15:45:30, lazanyja
Idézetet írta: csacsa44 Dátum február 08, 2023, 18:29:27A kenyér 1.1 kg lett, 16 órás előtésztával készült, kenyérlisztből. Ez így durván 380 forint. Bl55-ös lisztből 190 forint lett volna. 

Köpültem hozzá vajat, ha valakit érdekel szívesen segítek. 




Kenyérsütő géppel készült?

Nem találom itthoni gépen a régi kenyérkéim, cipóim, veknijeim fotóját, de lehet nem is lehetne látni. Még 480*640-es vga telefonkamerával készült fotók... Sok aranycipós mintára, de aztán szárnyalt a fantáziám.  Rémlik még valakinek, az ilyen felbontású fotók milyenek voltak? :D

Én sose használtam kenyérsütő gépet. Szerintem az pont a kreativitást öli ki. Sima lisztből otthon szerintem nem is lehet vagy az milyen... Én mindig kenyérlisztet használtam plusz magokkal egyebekkel.

Idézetet írta: lazanyja Dátum február 09, 2023, 23:21:18Kenyérsütő géppel készült?

Nem találom itthoni gépen a régi kenyérkéim, cipóim, veknijeim fotóját, de lehet nem is lehetne látni. Még 480*640-es vga telefonkamerával készült fotók... Sok aranycipós mintára, de aztán szárnyalt a fentáziám.  Rémlik még valakinek, az ilyen felbontású fotók milyenek voltak? :D

Én sose használtam kenyérsütő gépet. Szerintem az pont a kreativitást öli ki. Sima lisztből otthon szerintem nem is lehet vagy az milyen... Én mindig kenyérlisztet használtam plusz magokkal egyebekkel.

Nem használok gépet, kézzel dagasztok, sütőben sütök. Sokan a BL-55-ös lisztet használják, és az elmondások szerint még így simán veri némelyik 900-1000 forintos bolti kenyeret. 

Idézetet írta: csacsa44 Dátum február 10, 2023, 05:20:30Nem használok gépet, kézzel dagasztok, sütőben sütök. Sokan a BL-55-ös lisztet használják, és az elmondások szerint még így simán veri némelyik 900-1000 forintos bolti kenyeret. 

1000 forint egy kenyér?

Idézetet írta: Admin Dátum február 10, 2023, 07:04:371000 forint egy kenyér?

Annyi, de van ahol 1200-1300 forint. Biztos van picit olcsóbb is, például a tesco szeletelt kenyér egész jó áron van 950 forintért.