#MutiMitEszel

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Mi lesz lazanyja gesztenyegolyójának közepében?

Semmi
1 (11.1%)
Mandula
3 (33.3%)
Mogyoró
0 (0%)
2 (22.2%)
Dió
0 (0%)
Túró
1 (11.1%)
Gyümölcs
2 (22.2%)

Összes szavazó: 9

Szavazás lezárva: január 15, 2023, 07:56:43


Idézetet írta: csacsa44 Dátum február 08, 2023, 18:29:27A kenyér 1.1 kg lett, 16 órás előtésztával készült, kenyérlisztből. Ez így durván 380 forint. Bl55-ös lisztből 190 forint lett volna. 

Köpültem hozzá vajat, ha valakit érdekel szívesen segítek. 


Nagyon szép lett! Tegnap láttam a "Zac Efronnal a Föld körül" első részét a netflixen, amiben Izlandon a homokban sütöttek kenyeret :) (a geotermikus energiát kihasználva, kvázi forrt a homok azon a részen).

A tied miyen lisztből készült? Mi még csak ott tartunk, hogy előre kevert liszt keveréket kenyérsütőben sütünk, meg graham+Bl55 + élőesztőből gyúr kifliket sütőben sütünk. Árban én is kijövök 1000 alatt (alapanyag+áram), de mi azért (is) sütünk magunknak, mert egyszerűen nem lehet kapni jó minőségű kenyeret a környéken.

Idézetet írta: MarkoPolo Dátum február 10, 2023, 16:31:30Nagyon szép lett! Tegnap láttam a "Zac Efronnal a Föld körül" első részét a netflixen, amiben Izlandon a homokban sütöttek kenyeret :) (a geotermikus energiát kihasználva, kvázi forrt a homok azon a részen).

A tied miyen lisztből készült? Mi még csak ott tartunk, hogy előre kevert liszt keveréket kenyérsütőben sütünk, meg graham+Bl55 + élőesztőből gyúr kifliket sütőben sütünk. Árban én is kijövök 1000 alatt (alapanyag+áram), de mi azért (is) sütünk magunknak, mert egyszerűen nem lehet kapni jó minőségű kenyeret a környéken.


Köszönöm! Teljes egészében Gyermelyi kenyérlisztet használtam. Mivel a pizzasütést is igyekszem fejleszteni, arra gondoltam, hogy ugyanez a technológia kap egy 5 Stagioni Napoletana lisztet. Ez ugyan drága liszt, de nagyker áron hozzájutva is bőven megéri próbálkozni. Kíváncsi leszek mit sikerül kihozni belőle.

Nagyon jól teszitek, hogy teszteltek, örülhettek majd a sok új felfedezésnek. A tiétek! Hajrá!  :beerchug: 

Idézetet írta: csacsa44 Dátum február 10, 2023, 07:49:30Annyi, de van ahol 1200-1300 forint. Biztos van picit olcsóbb is, például a tesco szeletelt kenyér egész jó áron van 950 forintért.

Beszarás. Nálunk olyan 725 körül van a kilós.

Idézetet írta: lazanyja Dátum február 10, 2023, 15:46:18Bocs, Te melyik országban élsz?

Néha itt, néha ott, de alapjáraton Nepál.

#125 február 10, 2023, 20:47:05, vmlinuz
Idézetet írta: csacsa44 Dátum február 10, 2023, 18:40:055 Stagioni Napoletana lisztet. Ez ugyan drága liszt, de nagyker áron hozzájutva is bőven megéri próbálkozni. Kíváncsi leszek mit sikerül kihozni
Gyermelyi BL55 tökéletes pizza liszt. 1 kg liszt, 650 ml viz, 15 g olivaolaj, 5 gr száraz élesztő (vagz 25 gr friss), 20 gr só.

Pizzanal a kemence a lényeg. Kell a 400 fok.

Idézetet írta: Admin Dátum február 10, 2023, 20:13:37Néha itt, néha ott, de alapjáraton Nepál.

;D

Nepál nem itt van a környéken, továbbá nem beszélik ezt a szép nyelvet.

1. osztályos kislányomnak év közben lett egy mongol osztálytársa, csupán azért írom, mert ott van a környéken.
Már Suré - mert így hívják - legjobb barátnője. A magyarral rendesen küszködik, angolul beszél.

Idézetet írta: csacsa44 Dátum február 10, 2023, 18:40:05Köszönöm! Teljes egészében Gyermelyi kenyérlisztet használtam. Mivel a pizzasütést is igyekszem fejleszteni, arra gondoltam, hogy ugyanez a technológia kap egy 5 Stagioni Napoletana lisztet. Ez ugyan drága liszt, de nagyker áron hozzájutva is bőven megéri próbálkozni. Kíváncsi leszek mit sikerül kihozni belőle.

Nagyon jól teszitek, hogy teszteltek, örülhettek majd a sok új felfedezésnek. A tiétek! Hajrá!  :beerchug: 
A pizzához különböző lisztekkel szoktam kísérletezgetni. Az alapja 1 csomag elésztőhöz mindig 50% pizzaliszt, a többit épp ahogy érzem :)
pl egy ilyen fel van írva amit gyakran csinálok:
pizzaliszt: 250
teljes kiőrlésű: 125
rizsliszt: 65
kukoricaliszt: 65

Idézetet írta: vmlinuz Dátum február 10, 2023, 20:43:13Gyermelyi BL55 tökéletes pizza liszt. 1 kg liszt, 650 ml viz, 15 g olivaolaj, 5 gr száraz élesztő (vagz 25 gr friss), 20 gr só.

Pizzanal a kemence a lényeg. Kell a 400 fok.

Úgy ahogy mondod, kell a 400 fok. Nápolyi pizzánál ez előírás. Mondjuk a 25 gramm élesztő gondolom ilyen 2-3 órás kelesztést takar. Egy erősebb lisztnél 24 óra szobahőn elég 1 gramm élesztő is, meg van bőven tovább is, de a lényeg a kemencédben van. Emlékszem, a tervet is megkaptam. :)  :beerchug:   

Idézetet írta: MarkoPolo Dátum február 10, 2023, 21:56:46A pizzához különböző lisztekkel szoktam kísérletezgetni. Az alapja 1 csomag elésztőhöz mindig 50% pizzaliszt, a többit épp ahogy érzem :)
pl egy ilyen fel van írva amit gyakran csinálok:
pizzaliszt: 250
teljes kiőrlésű: 125
rizsliszt: 65
kukoricaliszt: 65

Nem semmi kombit kísérleteztél ki, gratulálok hozzá!  :beerchug:   

#130 február 10, 2023, 23:11:41, vmlinuz
Idézetet írta: csacsa44 Dátum február 10, 2023, 22:27:50Úgy ahogy mondod, kell a 400 fok. Nápolyi pizzánál ez előírás. Mondjuk a 25 gramm élesztő gondolom ilyen 2-3 órás kelesztést takar. Egy erősebb lisztnél 24 óra szobahőn elég 1 gramm élesztő is, meg van bőven tovább is, de a lényeg a kemencédben van. Emlékszem, a tervet is megkaptam. :)  :beerchug:   
Igen, amúgy lehet hosszú kelesztéssel valamivel jobbat csinálni az tény, de általában én sietek vele. 25 grammal 1 óra kelesztés, utána szaggatás, cipókészités és újabb 1-1 és fél óra és megy is a kemencébe. Sütési idő 60-90 másodperc.

https://www.youtube.com/@vitoiacopelli ez szerintem egyik legjobb pizzás youtube kanális.

Idézetet írta: Admin Dátum február 10, 2023, 20:13:03Beszarás. Nálunk olyan 725 körül van a kilós.

Nálunk is 700körül (Dunántúl kis város). És kifogástalan minőségű, három nap után is ehető. Nyilván nálunk is van pékség ahol 1000ért lehet kapni, de lehet ennél jóval olcsóbban.

Idézetet írta: vmlinuz Dátum február 10, 2023, 23:09:39Igen, amúgy lehet hosszú kelesztéssel valamivel jobbat csinálni az tény, de általában én sietek vele. 25 grammal 1 óra kelesztés, utána szaggatás, cipókészités és újabb 1-1 és fél óra és megy is a kemencébe. Sütési idő 60-90 másodperc.

https://www.youtube.com/@vitoiacopelli ez szerintem egyik legjobb pizzás youtube kanális.

Igen, Vito a legjobbak között van, sok videóját láttam. És sok lisztet ki is próbáltam, a Caputóktól kezdve Király Roland pizzalisztjéig. Óriási különbségek vannak, de neked biztos nem mondok újat ha Vito videókat nézel.

Én nem sietnék azzal a pizzával, ott van az fasza kemence, ha már felfűtöd, kapjon még jobb alapanyagot. Egyik nap dagasztasz egy jófajta 00-ás liszttel, másik nap sütöd. Nem tudom ismered-e a PizzaApp nevezetű applikációt, nagyon hasznos dolog, kiszámol neked mindent. De ha már túl vagy ezeken, akkor nem szóltam semmit.  :beerchug: 

Paleolit szőlőmagliszt.

Sütéshez, főzéshez, sűrítéshez, rántáshoz is használható.

Az utolsó 2 adag datolyagolyóba is csempésztem bele, mert minden évben kap valami pluszt is.

Akár étrend kiegészítőként italban feloldva is fogyasztható.

Számodra nem elérhetőek a csatolmányok ebben a fórumban.

Hol vagy főtt császár?  :)