Fogadás valutában

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Hali!
Netán szokott valaki euróban, usd-ben, vagy gbp-ben fogadni? Tapasztalatok?
Nem lehet, h jobban megérné külföldi felületen, valutában játszani?

Válaszokat előre is köszi.....


Szinte barmelyik oldalon tetszolegesen valaszthatod ki a penznemed. Kivetel talán az unibet.

Sok oldal nem ismeri a forintot, igy eleve csak usdben, euroban, fontban vagy mas penznemben tudsz fogadni.

Idézetet írta: kérdező Dátum január 29, 2020, 18:15:38
Hali!
Netán szokott valaki euróban, usd-ben, vagy gbp-ben fogadni? Tapasztalatok?
Nem lehet, h jobban megérné külföldi felületen, valutában játszani?

Válaszokat előre is köszi.....

Én a forintos számlákat jobban szeretem, ennek lélektani oka van. Ahol dollár vagy euró számlám van-volt, ott sokkal kevésbé megfontoltan dobáltam fel a téteket, ami mondjuk "csak" 100 egység, míg ennek forintos megfelelőjét (pl. 30 000) utólag már nem biztos, hogy szívesen feltettem volna.

Én adott esetben megfontolnám a bitcoinban való fogadást. Kicsit meglepő számomra, hogy egyáltalán nem fedjük le ezt a témát itt az orgon, holott tucatnyi iroda erre specializálódott.

Idézetet írta: Alk Dátum január 30, 2020, 11:57:56
Én adott esetben megfontolnám a bitcoinban való fogadást. Kicsit meglepő számomra, hogy egyáltalán nem fedjük le ezt a témát itt az orgon, holott tucatnyi iroda erre specializálódott.

Pedig van külön Bitcoin-os témánk is.  ;)

Mintha 20-ra lapot kernenk. :D


Kriptonpenz jobban ingadozik mint az ismert valuták , lehet h bejön de lehet ,h nem .

Idézetet írta: Alk Dátum január 30, 2020, 11:57:56
Én adott esetben megfontolnám a bitcoinban való fogadást. Kicsit meglepő számomra, hogy egyáltalán nem fedjük le ezt a témát itt az orgon, holott tucatnyi iroda erre specializálódott.

Ha bitcoinban játszol, akkor lényegében arra is fogadsz, hogy a bitcoin erősödni fog, de legalábbis stagnálni addig, ameddig vissza nem váltod forintra a pénzed.
Ez egy plusz kockázat.
Persze ez euró és dollár alapú fogadásnál is megvan, de mégiscsak mérsékeltebb formában, illetve pont most vagyunk minden idők leggyengébb forintjánál az euróhoz képest, így a tendencia alapján inkább egy megbízható devizában érdemes tartani a pénzünket és a fogadási egyenlegünket is.

Természetesen a múltbeli teljesítmény semmit nem jelent a jövőre nézve, de azért érdemes megnézni mondjuk az elmúlt 10 év grafikonjait:
kis "cikkcakkokkal" az euróhoz képest kb. 30%, a dollárhoz képest kb. 50%-ot gyengült a forint, míg a bitcoinjaink értéke meg pár hónap alatt triplázódhatott vagy feleződhetett is.

Aki hosszú távon hisz a bitcoin masszív erősödésében, az tarthatja ebben a pénzét és akkor már logikus, ha ebben is fogad, de mindenki másnak ez csak egy nagy adag plusz kockázat, ahol egy árfolyamesés pár nap alatt elviheti akár sok-sok hónap sportfogadásos profitját.


#9 január 31, 2020, 00:43:09, Alk
Idézetet írta: Knapp Dátum január 30, 2020, 21:36:25
Természetesen a múltbeli teljesítmény semmit nem jelent a jövőre nézve, de azért érdemes megnézni mondjuk az elmúlt 10 év grafikonjait:
kis "cikkcakkokkal" az euróhoz képest kb. 30%, a dollárhoz képest kb. 50%-ot gyengült a forint, míg a bitcoinjaink értéke meg pár hónap alatt triplázódhatott vagy feleződhetett is.

Hogy extrém volatilis a bitcoin, s úgy általában a kriptovaluták, azon nincs mit vitatni, de ha már 10 év, érdemesebb lett volna a bitcoint is azon az időtávon meghagyva vizsgálni.

Idézetet írta: Alk Dátum január 31, 2020, 00:22:55
Hogy extrém volatilis a bitcoin, s úgy általában a kriptovaluták, azon nincs mit vitatni, de ha már 10 év, érdemesebb lett volna a bitcoint is azon az időtávon meghagyva vizsgálni.


Az reális, ha a bitcoin 1 dolláros induló árát viszonyítom a mostani 9000 dollár felettihez?
Várható ekkora növekedés erről az árszintről is?
10 éve nem voltak versenytársai a bitcoinnak, nem voltak tiltottak a hirdetései sehol, könnyebb volt anonim módon kereskedni vele illetve mondjuk Kína nem üzent még hadat nekik. (vagy nem szórakozott az árfolyammal)

Valójában azon az időtávon érdemes vizsgálni a grafikont, ami eltelhet a bitcoin vagy deviza vásárlása illetve eladása között személy szerint nálad.
Jellemzően egy sportfogadó nem 10 éves időtartamra tölti fel a számláját. Az időszak inkább pár óra és pár hónap között ingadozik.
Ehhez képest érdemes vizsgálni a szélsőséges mintákat a bitcoin és a devizák grafikonjain.

Ez alapján egy átmeneti 5-10%-os forint erősödés is ritka az euróhoz, dollárhoz képest, így a deviza fogadószámlánk forint értéke várhatóan nem fog az ötödére esni, mint mikor a bitcoinnál egy év alatt esett vissza 20,000 dolláros ár közeléből 4000 dollár alá.

Persze egy megbízható devizánál is lehetnek nagy kilengések, pl. a brexit népszavazás hírére másfél év alatt kb. 25%-ot gyengült a font a forinthoz képest és azóta sem tudott visszakapaszkodni a 440-es szintre.

Én sem fogadnék egyébként bitcoinban, sajnálnám ilyen kockázatos dolognak kitenni a befektetést, mint a sportfogadás.  ;)

Idézetet írta: Alk Dátum február 01, 2020, 00:02:27
Én sem fogadnék egyébként bitcoinban, sajnálnám ilyen kockázatos dolognak kitenni a befektetést, mint a sportfogadás.  ;)

A sportfogadás, mint kockázatos dolog?!
Mindig tanulok valami újat...  ;D