SPF Race to 10

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Az hogy 0 pont alá nem lehet menni teljesen értelmetlen... Ha valakinek az 1. Tippje nyer, 2. Veszít lessz 0 pontja. Ha fordítva akkor lessz 1 pontod... 1/1 az arány mégis a másik kerül előnybe

Idézetet írta: flamman Dátum február 10, 2020, 08:57:26
Több kérdés is felmerült bennem: egyik, hogy idővel biztosan érdemes lesz kiírni az állást (mondjuk a főtopikba), legalább az élbolyét, hogy a versenyzők tudják, hányadán állnak a többiekhez képest - saját pontját mindenki tudni fogja. Vagy ha változás van, pl. X-edik nap valaki vagy valakik elérték már a 6 pontot, netán a 7-et, úgy tessék igyekezni és így tovább. Meg aki nem is játszik, érdekességképp látja, kiket érdemes követni, kinek jók a tippjei nagy százalékban.

Ezt csak úgy tudjuk megoldani, ha mindenki egyénileg jelzi, mondjuk akár ebben a témában is, vagy lehet nyitni külön erre egyet. Nekünk sajnos arra nincs időkeretünk, hogy folyamatosan közöljük az állást, de ha valaki bevállalja... ;)

Idézetet írta: Bucak77 Dátum február 10, 2020, 09:44:53
Az hogy 0 pont alá nem lehet menni teljesen értelmetlen... Ha valakinek az 1. Tippje nyer, 2. Veszít lessz 0 pontja. Ha fordítva akkor lessz 1 pontod... 1/1 az arány mégis a másik kerül előnybe

Akkor mit javasolsz?

Idézetet írta: SPF Admin Dátum február 10, 2020, 09:47:05
Akkor mit javasolsz?

Lehet minuszba menni. Így sajnos nem egyenlőek az esélyek, hiába teljesítessz olyan jól mint Pista, mégis ő nyer.

Idézetet írta: Bucak77 Dátum február 10, 2020, 09:50:15
Lehet minuszba menni. Így sajnos nem egyenlőek az esélyek, hiába teljesítessz olyan jól mint Pista, mégis ő nyer.

Példádnál maradva, ha a harmadik nap mindkettőnek vesztes a tippje, akkor mindketten 0 pontba vannak.

A-játékos: +1 -1 -1
B-játékos: -1 +1 -1

Jól kell tippelni, s akkor nem kerülsz hátrányba.  ;D

Az a gond, hogyha lehetne mínuszba is menni, akkor sokan feladnák, mi meg ezt nem szeretnénk.  ;)

ui. Nem a jó tippek mennyiségét díjazzuk, hanem azt, hogy ki éri el a 10 pontot.

Idézetet írta: SPF Admin Dátum február 10, 2020, 09:58:50
Példádnál maradva, ha a harmadik nap mindkettőnek vesztes a tippje, akkor mindketten 0 pontba vannak.

A-játékos: +1 -1 -1
B-játékos: -1 +1 -1

Jól kell tippelni, s akkor nem kerülsz hátrányba.  ;D

Az a gond, hogyha lehetne mínuszba is menni, akkor sokan feladnák, mi meg ezt nem szeretnénk.  ;)

ui. Nem a jó tippek mennyiségét díjazzuk, hanem azt, hogy ki éri el a 10 pontot.

Persze maradhat így is, nekem nem probléma, de remélem más sem fog utólag háborogni emiatt.  :)

Idézetet írta: Bucak77 Dátum február 10, 2020, 10:05:58
Persze maradhat így is, nekem nem probléma, de remélem más sem fog utólag háborogni emiatt.  :)

Biztos fognak, de majd megoldjuk.  ;)

Egyébként idővel majd még lehet alakítani rajta, ha a játékosok igényelik, de tényleg jó lenne ha nem 2-3 játékos játszótere maradna ez a játék.

Srácok, most már az elsőt nyomjuk így, én sosem csípem, ha már megy egy verseny, aztán menet közben jön szabálymódosítás. Itt az elsőnél majd kijönnek a hibák, amit majd lehet korrigálni. Szerintem.

Eredménykövetésre viszont majd tényleg ki kéne találni valamit, mert ja, mire 40-50 vagy még több naplót végignézek, lemegy a fél nap  ;D (Például lehetne valami olyasmi, hogy egy közös napló, és aki elér +5 pontig, onnantól mindig jeleznie kéne , hogy +6-ra ugrott, +7-re, visszaesett 6-ra, stb) Erre majd valamit jó lenne kitalálni. Szerintem egy embert kb. főállásban kéne alkalmazni, hogy követni tudja, frissítgetni, ki hogy is áll, de egymást segíthetnénk, elvégre mindenkinek érdeke tudni, hogyan is áll az élmezőny. Szerintem az első pár pontig felesleges írkálni, hogy ki hogy áll, csak lesz pár ember, aki 1,50-ből zsinórban 4-5 tippet behúz, az nem tűnik lehetetlennek, 5-től viszont már érdekessé válik. De ez csak egy ötlet.
Például saját tipp kiértékelése után a közös (mondjuk SPF Race to 10 Toplista) topicba is be kelljen írni, hogy oakland23: +5 pont, és akkor mindenki tudja, hogy a majomra figyelni kell  :D

Meg is van a toplistás téma:
https://www.sportfogadas.org/forum/index.php?topic=17087.0

Várjuk az önkéntes jelentkezőket is, akik ezt a toplistát követik, s akár értékes infókat szolgálnak a játékosok számára.

Csak, hogy megmaradjon az utókornak:

Vesztes tippért mennyi pont járjon?
-1 pont 49 (65.3%)
-2 pont 26 (34.7%)
Összes szavazó: 75

Hello!

Én azt szeretném kérdezni hogy használhatom- e a napi tippbe beirt tippemet ebben a játékban is?

Idézetet írta: Szabcsi151 Dátum február 11, 2020, 02:17:43
a Napi tippjátékban hányan érték el a 10-es sorozatot min. 1.5-ös szorzóval május óta? (talán 2-en, vagy 3-an).
Na igen, de a napi tippek hol ennyire népszerű? Tegnap délelőtt írtam a Race naplómba, aztán este a 4. oldalra kellett menni, hogy megtaláljam  ;D
Meg a napi tippeket nem kell ezzel keverni, ott legtöbben nem a zsinórban 10 nyertes tippre hajtunk, hanem a tuti 1.50-es behúzása után próbálunk nagyobb szorzót behúzni, és elvinni a napi 3 ezret.  ;) Én párszor rámentem a 10-re, de talán max 6 jó tippig jutottam. Talán majd most. Szerintem egyébként ilyen aktivitás mellett simán sanszos, hogy valaki akár zsinórban 10 napig nem ront


Idézetet írta: zotao Dátum február 11, 2020, 10:13:34
Hello!

Én azt szeretném kérdezni hogy használhatom- e a napi tippbe beirt tippemet ebben a játékban is?

Nyugodtan.

#43 február 11, 2020, 12:51:39, MessiÁs
Azzal, hogy 0 alá nem lehet menni egy kis anomália áll fenn. Az, aki az első tippjét elrontja és utána betalál mondjuk 9szer 9ponttal áll majd. Az, aki az első 9tippjét betalálja majd ront egyet 8ponttal áll. Szerintem ez így nem igazságos. A jövőben ezt át kéne gondolni.


Látom már jelezve lett. A probléma csak akkor áll fent, ha az első tipp rossz. Ők ugye 11tippel is nyerhetnek. Bárki más aki nem elsőre ront, minimum 12tipp kell.

Javaslatom a jövőre hogy -1 legyen a határ. Így aki elsőre ront minimum 12 tipp kell hogy nyerjen, csak úgy mint az aki mondjuk 5.re ront.

Következő játékra pontosítások:

1. Az alsó határ legyen -1 pont 0 helyett (ezt lehet véleményezni)
2. Abban az esetben ha az 1.50-es vagy nagyobb szorzó több tipp által jön össze, akkor az érvényes (nyertes) tippek ha nem érik el az 1.50-es szorzót, akkor a tippsor érvénytelen. Értjük ezalatt azt, hogy pl. 2 tippet helyezzel el, de abból az egyiket elhalasztják/törlik stb., akkor a tippsorod érvénytelen, mivel nem volt meg az 1.50-es nyereményszorzód összesen.