Szerencsejáték piac Magyarországon

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Idézetet írta: Milán Dátum november 09, 2023, 10:26:55De ne aggódjatok barátaim, ugyanis adómentes lesz az ötöslottó, csak, hogy a játékkedvet megteremtsék.

https://nepszava.hu/3214159_itt-a-kormany-oszi-csomagja-adomentes-lesz-a-lotto-otos

Ezzel kapcsolatosan (22:00-tól):

Eddig is az volt. A várható nyeremény/főnyeremény után eddig sem kellett adózni

Idézetet írta: Mehecske Dátum november 09, 2023, 16:28:27Eddig is az volt. A várható nyeremény/főnyeremény után eddig sem kellett adózni

Ha úgy lett volna, akkor nincs a mostani döntés.

Idézetet írta: Admin Dátum november 09, 2023, 16:29:38Ha úgy lett volna, akkor nincs a mostani döntés.
Közeli ismeretségben volt joker telitalálat 10 éve. 0, azaz nulla ft-ot kellett adóznia.

De ugyanígy tippmix, totó, kaparós, minden szrt termék előre leadózott

Idézetet írta: Mehecske Dátum november 09, 2023, 16:36:08De ugyanígy tippmix, totó, kaparós, minden szrt termék előre leadózott
így van, mindig is így volt.

Lehet volt valami keno vagy kaparós, ami nem volt adómentes és az lett. Most csak PR-ként belökték, hogy a lottó is az. Vagy csak hazudnak reggel, délben, este.

https://bet.szerencsejatek.hu/cmsfiles/39/00/Otoslotto_RSZ_2023_10_25_tol.pdf

Az SzZrt. a nyereményekből a kifizetés előtt a mindenkori adójogszabályok szerinti személyi jövedelemadót von le, a játékost
ezért a neki kifizetett nyeremény után már adóbevallási és befizetési kötelezettség nem terheli.

Az egy dolog, hogy neked már nem kell befizetned az adót, mert ők megtették helyetted. Ez változik.

Továbbá:
A játékos kérésére az SzZrt. a 2 millió forintot meghaladó nyereményről annak jogcímét és forintértékét tanúsító igazolást ad
ki. Az igazolás tartalmazza az SzZrt. azonosító és a játékos személyes adatait, a nyerés és a nyeremény átvételének helyét és
időpontját, az SzZrt. által a nyereményből levont személyi jövedelemadó összegét.

#502 november 09, 2023, 17:28:35, MessiÁs
Szerintem a netto nyeremeny volt amit hirdettek tvben, meg ami kint volt a lottozokban. Amit nyertel az a netto volt es ezutan kifizette az szrt az allamnak az adokat. Amirol te kaptal igazolast. Tehat a valodi nyeremeny mindig nagyobb volt mint a hirdetett.

Amikor 4milliard volt a fonyeremeny az szrtnek ez 5milliardjaba fajt. 4milliard a nyertesnek, 1milliard adok.
Mostantol viszont 5milliard lesz nyertesnek es 0mrd az allamnak. Szerintem.
Erre tippelek.

Idézetet írta: MessiÁs Dátum november 09, 2023, 17:24:26Szerintem a netto nyeremeny volt amit hirdettek tvben, meg ami kint volt a lottozokban. Amit nyertel az a netto volt es ezutan kifizette az szrt az allamnak az adokat. Amirol te kaptal igazolast. Tehat a valodi nyeremeny mindig nagyobb volt mint a hirdetett.

Amikor 4milliard volt a fonyeremeny az szrtnek ez 5milliardjaba fajt. 4milliard a nyertesnek, 1milliard adok.
Mostantol viszont 5milliard lesz nyertesnek es 0mrd az allamnak. Szerintem.
Erre tippelek.

Úgy is írták mindig ki, hogy nettó nyeremény, nem? A bruttó az adózva van.

Nekem ugy remlik hogy mindig nettot emlegettek es azt is irtak ki.
De a brutto az adozatlan. A netto a mar adozott.

Idézetet írta: MessiÁs Dátum november 09, 2023, 18:40:57Nekem ugy remlik hogy mindig nettot emlegettek es azt is irtak ki.
De a brutto az adozatlan. A netto a mar adozott.

És most a bruttót fogják odaadni.

Idézetet írta: Milán Dátum november 09, 2023, 10:26:55De ne aggódjatok barátaim, ugyanis adómentes lesz az ötöslottó, csak, hogy a játékkedvet megteremtsék.

https://nepszava.hu/3214159_itt-a-kormany-oszi-csomagja-adomentes-lesz-a-lotto-otos

Ezzel kapcsolatosan (22:00-tól):

Az, hogy nyíltan kimondva a szerencsejátékot akarják ezzel a lépéssel növelni, konkrétan alkotmányellenes, én tuti megfuttatnám egy normálisabb Alkotmánybíróság előtt. A szerencsejáték-függőség ellen kellene lépni, az EU szerint annak érdekében hozhatnak tagállami döntéseket, de az, hogy adómentessé teszik, a játékszenvedély kialakulásához vezet. Olyan hülyék, hogy még el is büszkélkednek vele a barmok.

Nyilvánosságra kell hozni a 35 éves kaszinókoncesszióhoz kapcsolódó dokumentumokat - számol be a Fortunaweb.

Idézetet írta: Szigo Dátum november 09, 2023, 21:03:25Az, hogy nyíltan kimondva a szerencsejátékot akarják ezzel a lépéssel növelni, konkrétan alkotmányellenes, én tuti megfuttatnám egy normálisabb Alkotmánybíróság előtt. A szerencsejáték-függőség ellen kellene lépni, az EU szerint annak érdekében hozhatnak tagállami döntéseket, de az, hogy adómentessé teszik, a játékszenvedély kialakulásához vezet. Olyan hülyék, hogy még el is büszkélkednek vele a barmok.

Mondták volna szimplán azt, hogy a bevételüket szeretnék ezzel növelni.
Ami szintén aggályos, hogy pár hete változtattak a részvételi szabályzaton, amely szerint az RTP immár változó százalékú, de a játékos előre nem tudhatja, hogy az adott húzáson mekkora lesz ez a %!
Nyilván persze a lottózó törzsközönségnek eleve fogalma sincs ezekről az adatokról, de azért ez így elég húzós egy szerencsejátéknál.

A szabályzat:
A bruttó (SZJA-t is tartalmazó) nyereményekre fordítandó összeg (bruttó visszafizetési arány) a nyereményalap 40 és 60%-a
között változhat

A hivatalos eredményközlést az SzZrt. két részletben teszi közzé a honlapján:
1. Legkésőbb a sorsolást követő napon kerülnek közzétételre az alábbi adatok:
a) a kisorsolt nyerőszámok,
b) a nyertes alapjátékok nyerőosztályonkénti darabszáma és
c) az egyes nyerőosztályokba sorolt nyertes alapjátékok nyerőosztályonkénti nyereményének nettó összege és
d) az adott sorsolásra vonatkozóan aktuálisan alkalmazott nyeremény-visszafizetési arány.

Senki nem gondolhatja komolyan,hogy a nyereményed utáni adózás a probléma.Mivel a játékosok túlnyomó többsége vesztes.A problémájuk az,hogy a pénzedet nem itt veszíted el.A többi mese habbal.Nem tudom mi van mi van schengennel amit aláírtak.Szabad mozgás,szabad piac meg ilyesmi.Mikor ezek megmentenek engem vagy valakit én mindíg csak rábaszok. >:(