Foci hírek

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


#225 szeptember 18, 2021, 21:04:22, BvB_09
Marko Marin a Ferencváros együttesénél folytatja pályafutását. Ez azért nem semmi igazolás, szerintem sokat nyert vele a Fradi (még akkor is, ha árnyéka egykori önmagának).

Wow, azért az nem semmi :O nagyon nagy tehetség volt, emlékszem oktatott rendesen a cselsorozataival. Remélem motivált lesz, akkor hasznos tagja lesz a Fradinak.

Itt az LMBTQ jegyében megnéznék egy Heréd-Mogyoród meccset az MK-ban  ;D

FIFA - Jövő csütörtökön online tárgyalást tartanak a kétévenkénti vb-rendezésről

A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) jövő csütörtökön online tárgyalást tart tagszervezetei részvételével a világbajnokságok kétévenkénti megrendezésének sokat vitatott ötletéről.


A FIFA hétfői közleménye szerint ez az első lehetőség arra, hogy a témában "az elkövetkező hónapokban konstruktív és nyílt egyeztetéseket folytassanak globális és regionális szinten is".
   
"Miután ez egy labdarúgással kapcsolatos projekt, amelynek esetében a sportág globális érdekeit kell előtérbe helyezni, a folyamatba be kell vonni a játékosokat és az edzőket a világ minden tájáról" - írta a közleményben a FIFA.
   
A világbajnokságok kétévenkénti megrendezésére vonatkozó javaslatot a FIFA technikai bizottsága is támogatta, Európában azonban heves ellenkezést váltott ki az ötlet, Aleksander Ceferin, az európai szövetség (UEFA) elnöke bojkottal fenyegetőzött, és találkozót sürgetett Gianni Infantino FIFA-elnökkel.
   
A francia Arsene Wenger által vezetett technikai bizottság szeptember 9-én hozta nyilvánosságra hivatalosan azt a javaslatot, amely szerint 2026-tól kétévente kellene világbajnokságot rendezni. Az európai bajnokságok és klubok, valamint az UEFA szerint azonban a naptár így is túlzsúfolt és az éljátékosok túlterheltek. Wengerék és a FIFA álláspontja szerint viszont sok ország esetében az egyetlen igazi sportági húzóesemény a vb, ami mellett így szakmai indokok és erős gazdasági érvek is szólnak. A technikai bizottság továbbá azt is javasolta, hogy az Európa-bajnokságok rendszerén is változtassanak, azokat 2027-től páratlan években rendezzék meg, így lehetőséget biztosítva, hogy 2026 után már 2028-ban is vb-t lehessen rendezni. Ceferin erre reagálva azt mondta, az UEFA nem érdekelt abban, hogy kétévente kerüljön sor Eb-re.
   
A kétévenkénti vb-rendezés Infantino forradalmi terve, az erről szóló tanulmány elkészítéséhez májusban a szervezet 211 tagjából 166 támogatását sikerült megnyernie.
   
A Magyar Labdarúgó Szövetség honlapján megjelent hétfői közlemény szerint a német, a portugál és a török szövetséghez hasonlóan minden erejével az UEFA-t támogatja az MLSZ a világbajnoki rendezés kérdésében. Mint írják, az MLSZ elnöksége aggodalommal tekint a FIFA terveire. Hozzátették, a labdarúgás elmúlt évtizedeiben a négyévente rendezett kontinensviadalok és a szintén négyévente rendezett világbajnokságok - a páros esztendőkben egymástól kétévente megtartva -, évtizedes és megingathatatlan hagyományt jelentenek.
   
"Meggyőződésünk, hogy egyedül a jelenlegi forma tudja biztosítani valamennyi kontinens nemzeti válogatottjai számára, hogy a legrangosabb világversenyen bizonyítsák tudásukat, a játékosok és klubjaik, az évtizedek alatt felhalmozott értékek sérelme nélkül" - áll a közleményben.
   
Az MLSZ álláspontja az, hogy miközben a stabil pénzügyi háttér megteremtése, a bevételek növelése minden szereplőnek érdeke, a játékosok testi épsége ennél is fontosabb szempont.
   
"Egyetlen felelős szövetség sem járulhat hozzá olyan versenynaptárhoz, amely ezt kockáztatja, és az egészségesnél nagyobb mértékű terhelésre kötelezi a labdarúgás legfontosabb résztvevőit" - szögezte le a magyar szövetség.
   
Az MLSZ szerint Európában az összes érintett aktív szereplő, a játékosok, klubok, nemzeti szövetségek és az UEFA páratlan egységben, alapos indoklással elutasítják a kétévenkénti vb-rendezésre irányuló javaslatot.
   
A magyar szövetség érthetetlennek és és elfogadhatatlannak tartja, hogy a FIFA vezető személyei hetek óta teljes közömbösséget mutatnak, teljességgel figyelmen kívül hagyják azok véleményét, akikről a kérdés szól, akik nélkül a verseny nem létezhet.
   
"Erősen kifogásolható továbbá, hogy a sportdiplomáciában teljesen szokatlan módon az előterjesztés részletei a döntéshozók előtt máig ismeretlenek, a FIFA tagállamai, a konföderációk és még a FIFA Tanács tagjai sem kaptak tájékoztatást, ugyanakkor a FIFA elindította globális kommunikációját" - zárult az MLSZ állásfoglalása.

forrás: MTI

Ha ket eves ciklusokba lenne a vb, akkor az NL-nek, s az EB selejtezoknek is off lenne. Elobbiert nem kar, mert igy is tobbet elt meg, mint gondoltam, de azert az elit Europaban van.

Deschamps is ellenzi, hogy kétévente legyen labdarúgó-világbajnokság

Didier Deschamps, a vb-címvédő francia válogatott szövetségi kapitánya is csatlakozott azokhoz, akik ellenzik, hogy 2026 után az eddigi négy helyett kétévenként rendezzenek futball-világbajnokságokat.


A sportág nemzetközi szövetsége (FIFA) nemrég állt elő azzal, hogy radikálisan átalakítja a versenynaptárat, s azt tervezi, bevezeti a kétévenkénti vb-ket.
   
Deschamps, aki játékosként világ- és Európa-bajnok volt a francia válogatottal, bírálta a FIFA javaslatát, mondván, hogy a nemzetközi szövetség az eddiginél gyakoribb rendezéssel "elbagatellizálná" a világbajnokság jelentőségét.
   
"Nincs ínyemre az ötlet. Eddig négyévente zajlottak a vb-k, ami nagyon jó volt. Megszoktuk" - idézte az 52 éves francia szakember véleményét az insidethegames.biz.
   
Deschamp előtt legutóbb az európai klubokat tömörítő szervezet (ECA) szögezte le, hogy ellenzi a FIFA tervét, amely komoly aggodalmat keltett köreiben. Az éles hangú kritika szerint a FIFA a témában nem folytatott konzultációt az érdekeltekkel, és - az ECA megítélése szerint - hajlamos ilyen fajsúlyos kérdésben egyoldalú döntéseket meghozni. A szervezet úgy látja: a FIFA-javaslat közvetlen és romboló hatást gyakorolna a klubfutballra, s az amúgy is túlterhelt játékosok egészségi állapotára is veszélyt jelent.
   
A kétévenkénti vb-rendezést a kontinentális szövetségek közül a két legerősebb, az európai és a dél-amerikai sem támogatja, sőt éles bírálatokat fogalmazott meg.
   
"FIFA-világbajnokság, négyévente!" - hangoztatta szeptember 20-i állásfoglalásában a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) is.
   
"Az MLSZ, csatlakozva a német, a portugál és a török szövetséghez, minden erejével támogatja az Európai Labdarúgó Szövetség törekvését, hogy a négyévenkénti FIFA-világbajnoki rendezések ciklusát tartsa meg" - szögezte le a kérdésben álláspontját a magyar szövetség.

forrás: MTI

Huhogás, buzizás és pohárdobálás helyett akár így is lehetne:

"A varsói fanatikusok továbbléptek, s már nem a fütyüléssel adták tudtára vendégeiknek a véleményüket. A lengyelek ezúttal egy hatalmas élőképet feszítettek ki a szurkolói B-közép elé. Molinójukon egy koronás fej volt látható – piros-fehér-zöld színben, amely a Legia hagyományos összeállítása – egy felirattal, miszerint ,,Kneel before his Majesty", azaz ,,Térdelj őfelsége előtt"."



- A hétvégi Tiszakécske elleni bajnoki mérkőzés előtt nem szerettünk volna pánikot kelteni, de ahogy a foghíjas összeállításból is látszódott, az ellenfél mellett más nehézséggel is meg kellett küzdenie a csapatnak - nyilatkozta Benczés Miklós, a DVTK sportigazgatója. - Néhány labdarúgónk és az első csapat mellett dolgozó munkavállalónk is betegséggel küszködött és küzd jelenleg is. A protokollnak megfelelően mindenkit leteszteltünk és több antigén teszt is pozitív kétes eredményt hozott. Bár most a sportolók és a szakmai stáb tagjainak egészsége a legfontosabb, nem felejthetjük el, hogy a következő napokban két rendkívül fontos mérkőzést is fogunk játszani, ezért kedden a DVTK tartalék csapatából többen is csatlakozhatnak az első kerethez. A következő napok tesztjeinek eredményétől és játékosaink egészségi állapotától függ, hogyan tudunk kiállni a Kazincbarcika és a Haladás elleni mérkőzéseken.


Lehet pakolni gyorsan a Barcikát! Még 4-es szorzó felett vannak. Tiszakécskén is majdnem beégett a DVTK, a Barcika most nagyon készül a verésre.

Érdemes tudniuk a román bajnokikra tippelőknek, hogy a sereghajtó Academica Clinceni kérte saját maga ellen a csődeljárást.

Idézetet írta: Szigo Dátum október 26, 2021, 11:41:07
Lehet pakolni gyorsan a Barcikát! Még 4-es szorzó felett vannak. Tiszakécskén is majdnem beégett a DVTK, a Barcika most nagyon készül a verésre.

Ott volt az ujjam 20 ezerrel a Barcikán még 4es oddson, hang voltam...francba.

Nagy meglátás volt :beerchug:

Idézetet írta: Szigo Dátum október 26, 2021, 11:41:07
- A hétvégi Tiszakécske elleni bajnoki mérkőzés előtt nem szerettünk volna pánikot kelteni, de ahogy a foghíjas összeállításból is látszódott, az ellenfél mellett más nehézséggel is meg kellett küzdenie a csapatnak - nyilatkozta Benczés Miklós, a DVTK sportigazgatója. - Néhány labdarúgónk és az első csapat mellett dolgozó munkavállalónk is betegséggel küszködött és küzd jelenleg is. A protokollnak megfelelően mindenkit leteszteltünk és több antigén teszt is pozitív kétes eredményt hozott. Bár most a sportolók és a szakmai stáb tagjainak egészsége a legfontosabb, nem felejthetjük el, hogy a következő napokban két rendkívül fontos mérkőzést is fogunk játszani, ezért kedden a DVTK tartalék csapatából többen is csatlakozhatnak az első kerethez. A következő napok tesztjeinek eredményétől és játékosaink egészségi állapotától függ, hogyan tudunk kiállni a Kazincbarcika és a Haladás elleni mérkőzéseken.


Lehet pakolni gyorsan a Barcikát! Még 4-es szorzó felett vannak. Tiszakécskén is majdnem beégett a DVTK, a Barcika most nagyon készül a verésre.

Valószínűleg életemben először néztem ilyen izgalomban magyar kupameccset.  ;D Szép volt Szigo!  :beerchug:  Én még 4.35-ért kaptam el, volt olyan pillanata a meccsnek, mikor kivehettem volna 95%-os nyereménynél, de jobb izgulni végig.  ;D

Erre a tippre mondanám azt, hogy:
https://www.youtube.com/watch?v=spp0ENzg1uM

Idézetet írta: Pozzato Dátum október 28, 2021, 21:23:57
Valószínűleg életemben először néztem ilyen izgalomban magyar kupameccset.  ;D Szép volt Szigo!  :beerchug:  Én még 4.35-ért kaptam el, volt olyan pillanata a meccsnek, mikor kivehettem volna 95%-os nyereménynél, de jobb izgulni végig.  ;D

Erre a tippre mondanám azt, hogy:
https://www.youtube.com/watch?v=spp0ENzg1uM

Nekem 3-1-nél jóváírta a nyereményt a bet365, így még egy jót izgulni sem tudtam ;D
Hozzá pakoltam még a btts mindkét félidőt, ezzel így már szép summa jött.

Sajnos nekem Nyerő párost kellett néznem, így maradtak a reklámszünetek.  ;D

Mekkora libalegelő ez a barcikai pálya. Hétvégén voltam Gödöllő-Budakalász megye I-es meccsen, ott jobb volt a pálya.

Idézetet írta: Szigo Dátum október 28, 2021, 21:35:21
Nekem 3-1-nél jóváírta a nyereményt a bet365, így még egy jót izgulni sem tudtam ;D
Hozzá pakoltam még a btts mindkét félidőt, ezzel így már szép summa jött.

Sajnos nekem Nyerő párost kellett néznem, így maradtak a reklámszünetek.  ;D

Mekkora libalegelő ez a barcikai pálya. Hétvégén voltam Gödöllő-Budakalász megye I-es meccsen, ott jobb volt a pálya.

Fociztam Gödöllőn korábban, ott jó ideje jók a körülmények! Mind a füves, mind a műfüves pálya remek minőségű! Meg ugye eleve az, hogy van műfű, magával hozza azt, hogy lehet pihentetni a füvet, amikor annak szüksége van rá.  :)

Amúgy a Nyerő Párost mi is nézzük...  ;D De súgok, az RTL Most-on online visszanézhető, így meccsek után is meg lehet nézni!  ;) :D

Idézetet írta: zsivany20 Dátum október 29, 2021, 11:54:12
Fociztam Gödöllőn korábban, ott jó ideje jók a körülmények! Mind a füves, mind a műfüves pálya remek minőségű! Meg ugye eleve az, hogy van műfű, magával hozza azt, hogy lehet pihentetni a füvet, amikor annak szüksége van rá.  :)

Amúgy a Nyerő Párost mi is nézzük...  ;D De súgok, az RTL Most-on online visszanézhető, így meccsek után is meg lehet nézni!  ;) :D

A Nyerő párosnak az a lényege, hogy együtt legyen este a család, ilyenkor beszéljük ki a napot, stb. Ez olyan erősítő progi, ahogy kielemeztem magamban, szóval ilyenkor ott kell lenni velük.