Ki lesz CR-Messi utódja?

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Ki lesz Messi-CR utódja?

Erling Haaland
5 (20%)
Kylian Mbappé
7 (28%)
Vinicius Jr
0 (0%)
Bukayo Saka
1 (4%)
Joao Felix
0 (0%)
Ansu Fati
1 (4%)
Phil Foden
0 (0%)
Jadon Sancho
1 (4%)
Valaki más
1 (4%)
Nem lesz méltó utódjuk egy ideig
9 (36%)

Összes szavazó: 22

Most azon lépjünk túl, hogy CR vagy Messi a jobb, lezárul a korszakuk, ki lesz ennyire domináns, mint ők?

Egyáltalán a közeljövőben lesz ilyen? Vagy évtizedek kellenek neki?

#1 november 05, 2021, 10:07:16, oakland23
Egy Haaland-Mbappé páros simán lehet. Lewa előbb-utóbb elhagyja a Bayern-t, és kivel pótolná, ha nem a rivális legjobbjával. A Bayernben Haaland még egy szintet léphet, címeket szerezhet egyénileg, csapat szinten, mindenhogy. Más kérdés, hogy válogatott szinten azért már necces a dolog, de még az sem elképzelhetetlen, hogy egyszer kijön nekik ott is a lépés.
Mbappé-nak is előbb-utóbb szintet kell lépnie. (Ez lehet sokaknak hülyén hangzik, mert a világ egyik top csapatában játszik, de nem a top bajnokságában) Messi és CR amikor a LaLigában játszott, a LaLiga verte a PL-t, most a PL sokkal erősebb minden szinten.Mbappé Nyáron elvileg közel volt a Madridhoz, aztán ki tudja. A PSG még most jó, egy-két évet még elfocizik ott, de aztán irány a Premiership. Messze a legjobb liga. A LaLiga bármennyire is szeretem, annyira nem domináns. A Premiership viszont kegyetlen jó, és most jut eszembe, hogy csak jobb lesz, mert a Newcastle is felszippant majd innen-onnan pár sztárjátékost.

Persze egyelőre nehéz ezt látni, max elképzelni lehet, de mi, a sajtó majd úgyis felemel valakit, valakiket, mert ez így működik. Másban egyelőre nem látok sokat, pl. egy Jadon Sanchóról is sok jót gondoltam korábban, most meg nincs egy jó megmozdulása, gyakorlatilag hasznavehetetlen.

Szoboszlai miért nincs ott a listán?

Idézetet írta: Szigo Dátum november 05, 2021, 10:55:18
Szoboszlai miért nincs ott a listán?
Talán mert ez nem az idiótaságok topic  :D
(Mondjuk amikor Saka nevét megláttam, én is azt hittem)

Szerintem jó darabig nem lesz ilyen. A CR&Messi páros zsenialitása mellett további 'ízfokozó' volt, hogy sok éven át ott volt a Barca vs. Real rivalizálás is; és ezt a kettő dolgot nehéz lesz a közeljövőben überelni ???

Nálam ugye mindketten top8-asok.

Azért egyszerre két ilyen kaliber nehezen fog összejönni a közeljövőben.

Idézetet írta: oakland23 Dátum november 05, 2021, 11:16:30
Talán mert ez nem az idiótaságok topic  :D
(Mondjuk amikor Saka nevét megláttam, én is azt hittem)

Transfermarkt szerint többet ér, mint Vinicius Jr. :D Amúgy csak úgy beraktam, hátha erre jár egy Greipel regisztráció, legyen mire szavaznia :D

Idézetet írta: Profesija Dátum november 05, 2021, 22:18:13
Sok mindenben egyetértek @oakland23 -el, viszont bármennyire is furcsa ezt kimondani, a korábban általam beírt 3 játékos már pimaszul fiatalon is, 20-21 évesen kieseik a listából. CR-ben az általam felvázolt 3 tulajdonság egyben megvan, Messi-nél a sebességet cserélném ki a kreativitásra, miszerint rendkívül jó lát a pályán.

Vannak ma is egyéniségek, kiemelkedő teljesítmények, amiken az ember csak ámul-bámul, de akiben a korábban általam említett 4 tulajdonság meglenne, az a jelenlegi mai fiatalokban nincs. A két zseni is "csak" 3-mat birtokol ezekből külön-külön.

Ebből a szempontból hálásak lehetünk az életnek, hogy egyszerre láttunk ilyen 2 zsenit játszani.

Az sem kizárt, hogy az unokáink sem élik meg a következőt. (Márha lesznek unokáink).

Ne haragudj, nem tudom, hogy hány éves vagy, de az utóbbi szövegeddel nem értek egyet.

Eddigi "karrierem" során minimálisat láttam játszani Maradonát, majd megemlíteném az igazi Ronaldót (il Fenomeno), a Bölönyi által edzett Ronaldót, meg ugyebár ott van Messi. Ezt mondjuk úgy 30 év alatt.

Utóbbi kettőnek a játéktudását nem vonnám kétségbe, de biztosan találunk még hasonlókat az elkövetkezendő harmincban is. Nem olyan régi sport ez a foci.

De hogy más sportágból is példát hozzak:
- kosárlabda: Michael Jordan, Kobe Bryant, LeBron James, Steph Curry
- tenisz: Andre Agassi, Pete Sampras, Fedex-Nadal-Djoko
- F1: Michael Schumacher - Lewis Hamilton
- MotoGP: Valentino Rossi - Marc Marcquez
stb. stb.

#8 december 05, 2021, 10:29:25, mityuka
Idézetet írta: Milán Dátum november 06, 2021, 10:11:00
Ne haragudj, nem tudom, hogy hány éves vagy, de az utóbbi szövegeddel nem értek egyet.

Eddigi "karrierem" során minimálisat láttam játszani Maradonát, majd megemlíteném az igazi Ronaldót (il Fenomeno), a Bölönyi által edzett Ronaldót, meg ugyebár ott van Messi. Ezt mondjuk úgy 30 év alatt.

Utóbbi kettőnek a játéktudását nem vonnám kétségbe, de biztosan találunk még hasonlókat az elkövetkezendő harmincban is. Nem olyan régi sport ez a foci.

De hogy más sportágból is példát hozzak:
- kosárlabda: Michael Jordan, Kobe Bryant, LeBron James, Steph Curry
- tenisz: Andre Agassi, Pete Sampras, Fedex-Nadal-Djoko
- F1: Michael Schumacher - Lewis Hamilton
- MotoGP: Valentino Rossi - Marc Marcquez
stb. stb.
Hát akkor hova irhatjuk Pelét,Eusébiót,Puskást stb. az idő mindent megold,s kiforja majdan a következő zseniket.

Nekem Haaland a topp favorit , Bappe-t  valahogy úgy érzem  ,hogy már most a csúcson van, és innen csak lefelé vezet az út , viszont a norvég léphet még egy szintet  szerintem.

Máshol írta valaki, hogy milyen csodálatos korszakban élünk, és két ilyen ufó még sosem játszott, ráadásul egyszerre... Nos, ennél gyengébb korszak még sosem volt, már alig vannak kiemelkedő egyéniségek, legendák, zsenik, noha anno százával akadtak. CR-nél még sosem volt gyengébb korszak-második, és szerintem Messinél sem gyengébb legjobb játékos (a képességeket ne keverjük össze az eredményességgel). A Fenomén idejében még ott volt Zidane, Ronaldinho, de még játszott egy ideig Baggio, Matthaus, Romario, olyan zsenik kergették a labdát, mint Raul, Del Piero, Totti, Owen, Shearer, Bergkamp, Laudrup, Rivaldo, Batistuta, Roberto Carlos, Vieri, Henry, Figo, Maldini, Weah és még hosszan lehetne sorolni. De ha a top 10-es játékosokat nézzük, már akkor is csak a Fenomén volt, ő is jó 4-6 évvel Maradona hanyatlása után robbant be. Míg Maradona idejében ott volt Platini is mint korszakos zseni (olyan játékosok mellett, mint Zico), előtte Cruyff és Beckenbauer, stb. (Talán ott is volt 1-2 év Cruyffék és Maradonáék között.) Úgyhogy egyre kevesebb az egyéniség és korszakos zseni. Jelenleg nem látom, ki lehetne Messi utódja, bár Mbappé vagy Haaland nagyon tehetséges. Előbb-utóbb biztos jön majd egy új Messi, de lehet, hogy csak 5-10 év múlva, amikor Mbappéék már 30 felé közelednek.
https://www.youtube.com/watch?v=7hHhaHSaTlQ&t=47s