SPF Guru Prémium

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


azért nem lehet hetes, mert már 7-8 méteren megfogja, és tolja kifelé, ergó nem lehet tiszta gólhelyzet, de láthatod, egyik francia sem reklamál

Igy van ahogy hubika mondja. Ez nem szumó, nem az a lenyeg hogy sikerul-e betolni a hatoson belulre, mert ha 1cm-rel belóg akkor belulvedekezes es hetes. Ez egy tokeletes vedekezes, tanitani sem lehet jobban, gyönyörűen kiszoritotta Sipos a franciat, uyg hogy hatranybol indult.

Idézetet írta: hubika88 Dátum január 29, 2021, 14:35:08
azért nem lehet hetes, mert már 7-8 méteren megfogja, és tolja kifelé, ergó nem lehet tiszta gólhelyzet, de láthatod, egyik francia sem reklamál

Persze, hogy nem reklamál, mert nem ítéltek hetest, és 3 másodpercük maradt elvégezni egy gyors szabaddobást, hogy ne időntúli legyen, utána meg már hiába reklamáltak.  :)

Szóval, ha már így belementünk, az első kép a legárulkodóbb arról, hogy Siposnak a legelső pillanatban sem volt meg a védekező pozíció, oldalról/hátulról érkezik és onnan ráncigálja végig a betörő támadót... akit ha nem kísér be a hatoson belülre, valószínűleg gólt szerez, de minimum ziccert lő... Ilyenkor valóban ki szokták hozni 9-re abban az esetben, ha közben a támadó ellépi magát (de ez itt nem valósult meg), vagy ha szemből tudja megfogni a támadót a védekező játékos, és úgy forog be, hogy közben betolja a védőt (itt erről sincs szó). Ebben az esetben azonban egy pillanatig sem volt meg a szabályos védekező pozíciója Siposnak, eleve hátulról ért már oda elkésve, aztán még belül is védekezik... Szóval ezer sebből vérzik az , hogy kihozták 9 méterre ezt... Egyszerűen nem akarták, hogy a végén ez döntsön... Kicsit kompenzáltak a hosszabbításban, mert érezték, hogy van mit, bár addigra már eldőlt a meccs, amikor Lékai ellen ítéltek egy belemenést az utolsó percekben... mert az meg nem volt belemenés... de ott 3 volt közte 2 perccel a hosszabbítás vége előtt kb... könnyű síppal fújhatták.







Szerintem ritka egyértelmű büntető volt. De nem akarom tovább elemezni ezt, benne vannak sajnos ezek a külső tényezők is, nem csak ezen a meccsen láthattuk ezt ezen a VB-n, sajnos nagyon sokszor voltak főszereplők a játékvezetők. De ez már a kézi topik témája inkább. Itt meg dolgozzunk tovább a zöld tippeken!  :ok:

Idézetet írta: MessiÁs Dátum január 29, 2021, 15:03:11
Igy van ahogy hubika mondja. Ez nem szumó, nem az a lenyeg hogy sikerul-e betolni a hatoson belulre, mert ha 1cm-rel belóg akkor belulvedekezes es hetes. Ez egy tokeletes vedekezes, tanitani sem lehet jobban, gyönyörűen kiszoritotta Sipos a franciat, uyg hogy hatranybol indult.

Akkor beszélhetünk "betolásról", amikor van egy felvett, szabályos védekező pozíció (ez nem oldalról vagy hátulról van  :) ), és azt tolja be valaki erőből, itt már eleve oldalról/hátulról érkezett Sipos... szóval ezt engedjük el ebben a szituban.
Attól mert nem gyakorlom a játékvezetést, még a szabályokkal tisztában vagyok, higgyétek el. És az elmúlt 8-10 évben bizonyosan több kézilabda meccsen voltam kint munka ügyben, mint egy-egy játékvezető. (És nem a pályának háttal álló ultra vagyok.  ;D )

De én elengedem, ha szerintetek nem hetes, akkor szerintetek nem. Mindenkinek lehet véleménye.  :) De majd bedobom egy JV továbbképzésre ezt a szitut, tavasszal lesz ilyen. Én ugyan nem leszek ott, de kikérem az okosok véleményét, hátha jól tévedek.  :)

nekem megvan a játékvezetői, az előző szezonig fújtam is, csak a melo miatt most parkolópálya

amikor megkapja a labdát akk megtorpan, passzcselt csinál kifelé, oldalról így megfogja sipos, és tolja kifelé, így meg már ugye nem lehet tiszta gólhelyzet, ezért nem hetes, ha egyből betör akkor lett vna tisztagólhelyzet

nb1es bírókkal néztem, sima szabadnak mondták ők is

mindegy azé szép mer mki máshogy látja  ;D

https://handballtest.mksz.hu/handballtest/login

ide regelhet bárki, vannak alap videós/szöveges tesztek, vannak érdekességek  :beerchug:

Idézetet írta: hubika88 Dátum január 29, 2021, 15:43:06
nekem megvan a játékvezetői, az előző szezonig fújtam is, csak a melo miatt most parkolópálya

amikor megkapja a labdát akk megtorpan, passzcselt csinál kifelé, oldalról így megfogja sipos, és tolja kifelé, így meg már ugye nem lehet tiszta gólhelyzet, ezért nem hetes, ha egyből betör akkor lett vna tisztagólhelyzet

nb1es bírókkal néztem, sima szabadnak mondták ők is

mindegy azé szép mer mki máshogy látja  ;D

https://handballtest.mksz.hu/handballtest/login

ide regelhet bárki, vannak alap videós/szöveges tesztek, vannak érdekességek  :beerchug:

Tudom, hogy fújtál, beszéltük már korábban. Igen, mindenki máshogy látja... nem egyezhet mindig a vélemény.  :)

Gurunál nekem a darts-nál egy belga meccs jön be, szóval nem tudok darts-ra előzetest írni. Valami össze van kavarodva.

Idézetet írta: oakland23 Dátum január 31, 2021, 08:46:29
Gurunál nekem a darts-nál egy belga meccs jön be, szóval nem tudok darts-ra előzetest írni. Valami össze van kavarodva.
na most már jó  :ok:

Idézetet írta: oakland23 Dátum január 31, 2021, 09:28:30
na most már jó  :ok:
Az én tippem pedig bekerült az E-sportok közé.  ;D Úgy látszik, most kicsit megzavarodott a rendszer.

Női tenisz, WTA - Gippsland Trophy, Ostapenko - Kovinic.

Holnap este 23:00 a kezdés a Guru szerint. Az eredmények.com szerint hajnali 03:30-kor lesz. A 03:30-hoz képest is a 6 órán kívül vagyok. Csak gondoltam leírom, hogy ha azt látjátok, hogy már hajnalban elkezdik, akkor az ezért van, és nem csúsztam bele még ezzel sem a 6 órába!  :)

Prémium január 2021:

1. hely: oakland23
Nyereménye: 17402 HUF Skrillen keresztül

2. hely: Várda64
Nyereménye: 16361 HUF Skrillen keresztül

3. hely: csabax
Nyereménye: 10339 HUF Skrillen keresztül

4. hely: hubika88
Nyereménye: 5180 HUF Skrillen keresztül

5. hely: robmiller
Nyereménye: 8154 HUF Skrillen keresztül

6. hely: Powell
Nyereménye: 7936 HUF Skrillen keresztül

7. hely: Sound
Nyereménye: 6508 HUF Skrillen keresztül

8. hely: BvB_09
Nyereménye: 4119 HUF Skrillen keresztül

9. hely: LuckyBeny
Nyereménye: 3882 HUF Skrillen keresztül

10. hely: LFCfanBoti
Nyereménye: 3553 HUF Skrillen keresztül

11. hely: csatarid
Nyereménye: 3421 HUF Skrillen keresztül

12. hely: peshark
Nyereménye: 3145 HUF Skrillen keresztül

13. hely: zsivany20
Nyereménye: 3000 HUF Skrillen keresztül

Gratula.  :topbet_125:

Kicsit megkésve bár,(mármint a beköszönés)de nagyon örülök hogy részese lehetek a csapatnak :ok: Az első hónap tapasztalatait levonva mindenképp külön szeretnék gratulálni @oakland23 és @Várda64-nek,mert ahhoz hogy ilyen egységnyi profitot érjenek el... :topbet_125: :beerchug: le a kalappal.Persze nem utolsó sorban mindenkinek is aki profittal zárt gratula.

Idézetet írta: Powell Dátum február 01, 2021, 21:43:16
Kicsit megkésve bár,(mármint a beköszönés)de nagyon örülök hogy részese lehetek a csapatnak :ok: Az első hónap tapasztalatait levonva mindenképp külön szeretnék gratulálni @oakland23 és @Várda64-nek,mert ahhoz hogy ilyen egységnyi profitot érjenek el... :topbet_125: :beerchug: le a kalappal.Persze nem utolsó sorban mindenkinek is aki profittal zárt gratula.

Köszönöm szépen a gratulációt @Powell:beerchug:

Ezúton szeretnék én is gratulálni minden résztvevőnek az eredményéhez!  :beerchug:
Számomra szívet melengető, hogy ilyen sok versenyzőnek sikerült profittal zárnia 2021. első hónapját. Szép volt Fiúk!  :great:


Hölgyeim és uraim!

Ausztrál Open extra verseny indul a prémium tagoknak!

Nyereménykeret: 30 000 forint

Sok sikert!  :beerchug:

Ausztrál Open 2021:

1. hely: gavrilo14
Nyereménye: 23215 HUF Skrillen keresztül

2. hely: Powell
Nyereménye: 6785 HUF Skrillen keresztül

Gratula.  :topbet_125: