Sportfogadásból megélni

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Sziasztok!

Új vagyok még a sportfogadás világában, és ismerkedem tanulmányozom egyenlőre a lehetőségeket, stratégiákat.
Ami így újonc szemmel is feltűnik hogy a megfelelő stratégiák ötvözésével, az esélyeket hosszú távon jelentősen meg lehet növelni. Érdkelne hogy itt a fórumon közületek hányan élnek esetleg fő állás szerűen sportfogadásból? Vagy esetleg ismertek-e olyanokat akik csak ebből élnek? Bár sok helyen olvasom hogy aki biztos ebből akar meg élni arra biztos bukás is vár stb..... de azzal is tisztában vagyok hogy az emberek 95 %-a és most lehet keveset írtam, a saját negatív beállítottsága miatt képtelen észre venni az előtte heverő lehetőségeket, egyszerűen keresztül néz rajta, és ők a leghangosabbak hogy "Ez biztos bukás".
 
Tehát a kérdésem hogy vannak-e itt a fórumon akik a maradék 5%-hoz tartoznak? :D Van -e itt olyan aki tényleg hivatás szerűen ebből él?  Nektek mennyi idő kellett hogy át váltsatok fő állású Sportfogadóvá?

Szerintem sportfogadásból élni nem lehetetlen. De más dolog megélni és más dolog elérni dolgokat. Ha folyamatosan kivenném a pénzt a fogadásaimból nem nőne meg eléggé a tőkém ahoz hogy később még többet kereshessek. Szerintem nagyon nehéz csak ebből élni. Egy havi keresetet meglehet keresni vele bizonyos tőkéből de mivan ha bukóban vagy. Szerintem a nyereséges sportfogadás alapja az hogy nem félsz attól mivan ha nem nyersz. Az életemet nem befolyásolja a pénz amit ebből keresek akkor sokkal könnyebb dönteni. Érzelem mentesnek kell lenni nem lehet úgy hogy mivan ha nem nyerek akkor nem eszünk.

szerintem csak kiegészítésnek jó a sportfogadás ha nem vagy alapból gazdag, vagy nincs pár millió félretett pénzed.
stabil jövedelem mellé jó a sportfogadás, akkor nem görcsölsz rá ha éppen nem jönnek be a tippek, nem akarod azonnal visszanyerni, nem vakarózol rajta hogy ha most nem termelsz hasznot akkor miből lesz pénzed, stb.

+ pár hónap után kiégsz ha csak ezzel foglalkozol. saját tapasztalat

Egyértelműen meg lehet élni belőle. Az, hogy főállás vagy sem, több tényezőtől is függhet. Az is lehet, hogy a stratégia szerint csak hétvégente elfoglalt az illető, vagy csak napi 2-3 órát. Függ továbbá a banktól, a fogadó igényeitől és kötelezettségeitől stb. Mellékállásban is meg lehet keresni egy átlag fizetést vagy többet. Ez az emberek elenyésző részének sikerül csak, évekbe telhet eljutni idáig, és a többségnek egy élet is kevés.

Én csak bátorítani tudlak, hogy az esélyek ne tartsanak visssza, továbbá arra is, hogy a sportfogadás minél szélesebb szegmensével ismerkedj meg, mert a sportfogadás sokkal több annál, mint aminek az kezdetben látszik. Ott vannak a betting exchangek, bónuszok, ingyenes játékok, arbitrázs, mindig vannak új trendek, változások, ahol lehet keresgélni. Ez nagyszerű időszak a bank építésére, matematikai összefüggések és pszichológiai tényezők megismerésére, önfejlesztésre. Ha ezek mind rendben lesznek, mire megtalálod, hogy mely piacokon van keresnivalód, lehet arról beszélni, hogy ebből még lehet is valami.

Köszönöm a hozzá szólásokat!  :beerchug:

Lancer és rektf3st, igen ez azt hiszem valóban egy olyan fontos kulcs tényező amire hirtelen nem is gondoltam, hogy ne csak a sportfogadás legyen mint egyetlen bevételi forrás , hanem legyen valami biztos is mellette, hogy így ne befolyásolja a hidegvéremet egy- egy élesebb helyzetben.

Alk - köszi neked is a válaszod, a bátorításod sikerült :great:, ezt a hozzá állást igyekszem követni én is. Valóban sokkal több a sport fogadás mint amire elsőre gondoltam, folyamatosan bukkannak fel számomra eddig ismeretlen témák, lehetőségek, bánom hogy nem pár évvel előbb kezdtem el elmélyedni a témában, régen mindig azt hittem hogy sportfogadás csak és kizárólag akkor lehet jövedelmező ha tökéletesen tisztában vagyok minden sportnak a híreivel, ismerem a játékosokat, követem a meccseket stb stb... Holott sok stratégia inkább matematikai alapon nyugszik mint csapat ismeret, hírekből való következtetés levonás. De nyilván a kettő ki egészíti egymást . A ti stratégiátokban mennyire dominál az hogy az adott csapatokról milyen információtok van, mennyire követitek, és mennyire nyugszik inkább matematikai, statisztikai alapon? Hogy tisztábban fogalmazzak itt most arra gondolok, hogy például olvastam itt az oldalon a szumos-nak az őrült stratégiáját, ahol egyszerre mind a három kimenetelt fogadja meg egy martingale alapú rendszerben, tehát itt nem az a fontos hogy mit tudok a csapatról és játékosairól. 

Sport arbitrázst mennyire ajánlanátok kezdőnek? Tapasztalatok?

kicsit óvatosan a fogadási stratégiák keverésével!
Egy stratégiát kövess, és azt maximálisan ismerd!
Én a statisztikai alapú fogadásokban hiszek. Ha tudod hogy a kiválasztási rendszered hány százalékosan müködik, akkor könnyű kiszámolni milyen átlagoddsokkal kell operálnod hogy nyereséges legyél.(kicsit beleolvasol a naplómba talán pont az utolsó hsz-ek között is kitérek erre, nem akarom ismételni magam). onnantól csak tartanod kell magad(ez talán a legnehezebb) a stratégiához.
ha a bankmenedzsmentre is odafigyelsz(össz bank max 5% az egységnyi tét, de ha teheted inkább 1-2%) akkor elszállni sem fogsz egy rossz sorozat után! Mert a bukó fogadásokkal számolni kell! Az úgy kell kezelni mint a fogadási stratégia része! Hiszen az!
El kell fogadni hogy egy 80%-ot tudó kiválasztási rendszerben minden 10 fogadásból 2 el fog menni, és annak a tétjeit is ki kell tudni termelni.
Csatolok egy táblázatot ahol láthatod hogy milyen átlagoddsok kelllenek a nyereséghez különböző találati arányú stratégiák esetetén.

Idézetet írta: laudrup Dátum szeptember 08, 2020, 17:26:41
kicsit óvatosan a fogadási stratégiák keverésével!
Egy stratégiát kövess, és azt maximálisan ismerd!
Én a statisztikai alapú fogadásokban hiszek. Ha tudod hogy a kiválasztási rendszered hány százalékosan müködik, akkor könnyű kiszámolni milyen átlagoddsokkal kell operálnod hogy nyereséges legyél.(kicsit beleolvasol a naplómba talán pont az utolsó hsz-ek között is kitérek erre, nem akarom ismételni magam). onnantól csak tartanod kell magad(ez talán a legnehezebb) a stratégiához.
ha a bankmenedzsmentre is odafigyelsz(össz bank max 5% az egységnyi tét, de ha teheted inkább 1-2%) akkor elszállni sem fogsz egy rossz sorozat után! Mert a bukó fogadásokkal számolni kell! Az úgy kell kezelni mint a fogadási stratégia része! Hiszen az!
El kell fogadni hogy egy 80%-ot tudó kiválasztási rendszerben minden 10 fogadásból 2 el fog menni, és annak a tétjeit is ki kell tudni termelni.
Csatolok egy táblázatot ahol láthatod hogy milyen átlagoddsok kelllenek a nyereséghez különböző találati arányú stratégiák esetetén.

Szia!

Köszi a jó tanácsokat és a táblázatot. Idő közben el kezdtem fel fedezni a sportfogadási tőzsdét( Betfair), én most úgy érzem hogy ebben fogom megtalálni magam. Jelenleg ismerkedem a különböző stratégiákkal, tesztelgetem melyik hogy válik be nálam, azt hiszem ez lesz az én területem :)