A koronavírus és hatásai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


A.Igen.
B.Mivel százalékosan könnyebben kapják el ezért nagyobb % esélyed van hogy covidos akivel érintkezel ha oltatlan mint ha oltott.
C.Az oltatlanokkal van tele a kórházak mert náluk súlyosabbak a következmények. (Tudtommal erre vannak statisztikák,nincs kedvem most párszázat ideírni.Tudom,tudom a haverod öccsének a haverjának az ismerősének a mamája takarítónő a kórházban és ő azt hallotta hogy oltottakkal vannak tele  a halottasház.)

Idézetet írta: zbking Dátum november 15, 2021, 10:21:00
Miért, van erre valami statisztika, hogy az

A/ oltatlanok könnyebben elkapják?
B/ oltatlanok könnyebben terjesztik?

A környezetemben csak oltott covidosok vannak, igaz a matek is ezt segíti, hiszen kb 3:1 arányban vannak oltottak.
Most aki beteg, az mind oltott, a gecik megfertőzik az oltatlanokat, felelőtlen banda :-)

Idézetet írta: Nyuszika10 Dátum november 15, 2021, 10:56:02
A.Igen.

@Nyuszika10

Egy hitelesebb cikket kérlek szépen linkelj be (külföldit ha lehet), ahol ez le van írva. Mert többször hallani ezt, meg előbbi oldalakon is tárgyalva volt, de még egy forrás nem került ide.

Sőt, előbbi oldalakon személyes tapasztalatokról is olvasni, ahol oltott fertőzött meg oltott személyt. És nem egy ilyen esetről hallani.

Na mibe fogadjunk, hogyha országunk lakossága 99%-os oltottságú lenne, akkor is vagy az 1% a lenne a hibás, vagy az lenne, hogy a 99%-nak csak a 28%-a vette fel a nyócadik oltását és emiatt terjed még a vírus?!


Mintapolgár lettem! Megkaptam a 3. oltást (Janssen), hogy tudjak utazni, mert az EU nem látta a plakátokat, miszerint az oltás működik (mármint mindegyik). Az első kettő a 18 ezer forintos kínai volt, nincs mese, ki kellett szórni.

Jelenleg nem látom, miben lennék korlátozva, ami nagy kár, mert oly szívesen belemagyaráznék már mások életébe.

Churchill nyomán egy kis statisztika:

50 fős irodaház ( van még 50 fő home office)

50 főből
40 fő oltott
10 fő oltatlan

40 fő oltottból 20 már megkapta a harmadik aranylövést is

7 fő jelenleg covidos, mindenki otthon fekszik lázzal, köhögéssel, szerencsére nem súlyos tünetekkel

A 7 fő covidosból 6 oltott, 1 oltatlan

A 6 oltottból 5 már megkapta a harmadikat

Először admin-nak válaszolok:néhány hozzászólással előbb belinkeltem egy elég korrekt cikket magyarul,amelyben hivatkoznak külföldi statisztikákra (amik hivatalosak a hazai gyakorlattal ellentétben),természetesen ez sem felelt meg,senki se hiteles annak aki nem akarja beoltatni magát (legfeljebb dr. Gödény).Úgyhogy nem keresgetek se angol se német cikket mert nyilván az sem felelne meg.Ezzel részemről lezártam végleg a vitát.Tetszik,nem tetszik,az én álláspontom röviden:"aki hülye,haljon meg".Csupán nekem nincs kedvem mások hülyesége miatt hátrányokat szenvedni,nemcsak nekik hanem nekem is vannak jogaim.
Másodszor egy adalék zbking példájához (és ez nem Churchill -féle statisztikagyártás):kb.40-en dolgozunk a cégnél,jönnek be ügyfelek és a társaság nagyrésze is jár ki ügyfelekhez,mindennaposak a kontaktusok (no meg persze család,tömegközlekedés,stb.).Csak egy oltatlan van közöttünk.Még senki sem betegedett meg nálunk ebben a hullámban!!Amíg nem volt oltás addíg a társaság majdhogynem fele átesett kisebb-nagyobb szenvedéssel a fertőzésen (múlt évtől most tavaszig).
Harmadszor:ahogy mondtam én a kórházi információkat a két covidos osztályon dolgozó rokonoktól kaptam (nyilván semmi okuk félretájékoztatni) akik hitelesek számomra és nem harmadkézből kapott történeteknek hiszek.
Téma részemről lezárva.


A németek a következők, ráadásul tartományi szinten eltérő lehet a szabályozás.

https://24.hu/kulfold/2021/11/15/koronavirus-nemetorszag-oltas-kotelezo-szakma/

Most beszéltem egy Berlinben élő volt évfolyamtársammal, aki oltásellenes (volt), ma ő is beállt a sorba és megkapta az elsőt.

Akkor a németeknél és a sógoroknál is kitört az illiberális demokrácia?

#1569 november 15, 2021, 20:23:01, csabax
Idézetet írta: LosGabos Dátum november 15, 2021, 19:19:41
A németek a következők, ráadásul tartományi szinten eltérő lehet a szabályozás.

https://24.hu/kulfold/2021/11/15/koronavirus-nemetorszag-oltas-kotelezo-szakma/

Most beszéltem egy Berlinben élő volt évfolyamtársammal, aki oltásellenes (volt), ma ő is beállt a sorba és megkapta az elsőt.

Akkor a németeknél és a sógoroknál is kitört az illiberális demokrácia?
Egyáltalán nem létezik olyasmi, hogy "illiberális demokrácia". Természetesen a döntéshozás feltételei szerint több típusa létezik a demokráciának, ám az teljesen biztos, hogy minden demokrácia liberális. Kizárólag csakis liberális demokrácia létezik.

Ezt az "illiberális demokrácia" néven kitalált baromságot azok találták ki, akik nem akarják néven nevezni a saját országuk politikai rendszerét és diktatúra vagy autokrácia vagy egyeduralom vagy önkényuralom szavak használata helyett ezt a kitalált "illiberális demokrácia" nevezetű förmedvényt használják.
Át akarják verni a "parasztokat" és ezért diktatúra vagy autokrácia vagy egyeduralom vagy önkényuralom helyett azt ismételgetik folyamatosan, hogy "illiberális demokrácia". Hátha lesznek olyanok, akik elhiszik.

Ez az "illiberális demokrácia" nevezetű akármicsoda pontosan ugyanolyan, mint az alkoholmentes pálinka. Nonszensz. Értelmetlenség, Képtelenség.

Amúgy nagyon jót említesz és teljesen egyetértek. Én is az vallom, hogy amint errefelé is lesz törvényi szabályozás, onnantól "szabad a pálya".
Hiszen amint törvényileg lesz szabályozva a dolog, akkor olyasmi lesz, mint ami sok helyen már jelenleg is van. Például létezik olyan szabályozás, hogy bizonyos munkakörök betöltéséhez felsőfokú végzettség szükséges. Ha pedig nincsen felsőfokú végzettséget igazoló okmány, attól még nem muszáj munkanélkülinek lenni, hanem lehet menni gázszerelőnek, politikusnak, országgyűlési képviselőnek, hegesztőnek, autószerelőnek, stb.

Ha van törvény, akkor nincsen diszkrimináció. Hiszen amúgy lehetne akár azt is mondani, hogy micsoda diszkrimináció az, hogy pénzt kérnek egy sportesemény megtekintéséhez. Az ember elmegy a stadionba, hogy megnézzen egy focimeccset, ám csakis akkor nézheti meg azt a focimeccset, ha előbb a bejáratnál felmutatja azt a jegy nevezetű valamit, amiért cserébe pénzt kellett adnia. Ő focimeccset ment nézni, ám pénzt kértek tőle. Nem fizetni ment oda, hanem focimeccset nézni! Diszkrimináció!

A média által "világidiótáinak" titulált svédekre még emlékszik valaki? Mindenki röhögte őket még az idén tavasszal is. Na de most mekkora kuss van? :D

Hát ebből a Janssenből lett egy jó kis hőemelkedés/láz (37,6) ma reggelre, meg szétszakad a fejem jobb oldala.

Idézetet írta: vmlinuz Dátum november 16, 2021, 06:11:51
A média által "világidiótáinak" titulált svédekre még emlékszik valaki? Mindenki röhögte őket még az idén tavasszal is. Na de most mekkora kuss van? :D

Tudtommal a svéd modell ugye úgy szerepel a köztudatban, hogy ők álltak a vírushoz a 'legszabadabban'. Aztán ez lehet mégsem teljesen így van. Elkezdtem visszanézni a több, mint kamionos youtube videoit és mikor Svédországban ketten bementek egy kávézóba (és hiába volt teljesen üres!), nem ülhettek le egy asztalhoz! És maszk valóban nem volt kötelező a szupermarketekben, de nagyon úgy tűnik nekik is megvoltak a maguk által jónak vélt szankcióik, amiről úgy tűnik kevesebb szó esett a sajtóban. (vagy csak pont ez a kávézó tartott ilyen szigort ??? 


#1574 november 16, 2021, 08:54:26, Admin
Idézetet írta: Nyuszika10 Dátum november 15, 2021, 17:51:54
Először admin-nak válaszolok:néhány hozzászólással előbb belinkeltem egy elég korrekt cikket magyarul,amelyben hivatkoznak külföldi statisztikákra (amik hivatalosak a hazai gyakorlattal ellentétben),természetesen ez sem felelt meg,senki se hiteles annak aki nem akarja beoltatni magát (legfeljebb dr. Gödény).Úgyhogy nem keresgetek se angol se német cikket mert nyilván az sem felelne meg.Ezzel részemről lezártam végleg a vitát.Tetszik,nem tetszik,az én álláspontom röviden:"aki hülye,haljon meg".Csupán nekem nincs kedvem mások hülyesége miatt hátrányokat szenvedni,nemcsak nekik hanem nekem is vannak jogaim.
Másodszor egy adalék zbking példájához (és ez nem Churchill -féle statisztikagyártás):kb.40-en dolgozunk a cégnél,jönnek be ügyfelek és a társaság nagyrésze is jár ki ügyfelekhez,mindennaposak a kontaktusok (no meg persze család,tömegközlekedés,stb.).Csak egy oltatlan van közöttünk.Még senki sem betegedett meg nálunk ebben a hullámban!!Amíg nem volt oltás addíg a társaság majdhogynem fele átesett kisebb-nagyobb szenvedéssel a fertőzésen (múlt évtől most tavaszig).
Harmadszor:ahogy mondtam én a kórházi információkat a két covidos osztályon dolgozó rokonoktól kaptam (nyilván semmi okuk félretájékoztatni) akik hitelesek számomra és nem harmadkézből kapott történeteknek hiszek.
Téma részemről lezárva.

@Nyuszika10

Ne értsd félre. Egy szóval sem elleneztem (vagy akár álltam ki állításod mellett), csupán szeretnék egy hiteles forrást, ahol kerek perec leírják, hogy oltott személy kisebb eséllyel adja át a fertőzést. Viszont nem te vagy az első személy aki ezt kijelenti, ezért is érdekelne egy tanulmány.

Szembe köpöm magam, és jövök egy nem hiteles forrással:
https://index.hu/kulfold/2021/10/29/koronavirus-percrol-percre/a-beoltottak-ugyanolyan-esellyel-adjak-at-a-fertozest-mint-az-oltatlanok/

Ebben szerepel egy hivatkozás a Lancet lapra:
https://www.thelancet.com/journals/laninf/article/PIIS1473-3099(21)00648-4/fulltext

Márciusban még a webbeteg is az általad gondoltakról írt:
https://www.webbeteg.hu/cikkek/fertozo_betegseg/26701/a-vakcinak-csokkentik-a-koronavirus-atvitelt

És most egyáltalán nem azt próbálom sugallni, hogy nem hatékony valamilyen szinten az oltás. Ugyancsak ismerős körben nemrég volt egy haláleset, ami talán elkerülhető lehetet volna ha az illető be van oltva. Ezt soha nem fogjuk már sajnos megtudni, mert minden egyén más.