Nyelvtanóra

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


A bizanci törtenetiras a VIII -ik szazadban megörökitette az akkor meg zsodoskent szolgalo elömagyarok harci kiltasat mely leirva ugy nez ki, hogy "bozzdmeg".

;D

Idézetet írta: Lord Dátum december 13, 2010, 18:04:03
Ezeken kívül nem minnél, hanem minél. Ez az, ami még őrületbe tud kergetni. Az oké, hogy annál. De az "az+nál" így lesz annál.

Ennél már csak az a"anál" lehet jobb  :2funny:

Jaaas hozzászólására:
nem tudom, tényleg így van-e, de még ifjúkoromban törökóráról úgy emlékszem a "basmak" az "nyomni"-t jelent, és nem az ótörök, hanem a középkori török nyelvből maradt itt.

Idézetet írta: Herr Mannelig Dátum december 14, 2010, 00:26:18
Ennél már csak az a"anál" lehet jobb  :2funny:

Jaaas hozzászólására:
nem tudom, tényleg így van-e, de még ifjúkoromban törökóráról úgy emlékszem a "basmak" az "nyomni"-t jelent, és nem az ótörök, hanem a középkori török nyelvből maradt itt.


Én azon a linken találtam ezt a hsz-t, amit még Szigo dobott ide fel. A valódiságáról, vagy igazságtartalmáról nem tudok nyilatkozni, szimplán csak egy jót röhögtem ezen ;D De amennyiben úgy van, ahogyan Te írod, azaz nem ótörök eredetű a szó, akkor sajnos ez a harci kiáltásos történet sem igaz (bár meg is lepődtem volna, ha ez igaz). Köszönöm a tájékoztatást/felvilágosítást :ok:

#18 december 18, 2019, 11:18:21, TiB
Ez egy méltatlanul elfelejtettt topic.

egyelőre és nem egyenlőre - egyenlőre vágsz valamit, egyenlő méretűre, de az egyelőre az időhatározó, jelentése mondjuk jelenleg

magyar és nem Magyar - nem leszel hazafiasabb, ha nagy kedzőbetűvel, de helytelenül írod

Coca-Colát vagy épp like-ot - idegen szavakat hasonlóan toldalékolunk, ahogy a magyar szavakat, de kivételt képez, ha az idegen írásmód szerint írt név vagy szó hangérték nélküli betűre végződik, példáául a like esetében nem e betűt ejtünk a végén, hanem a k-t, lájk, ezért kell a kötőjel

6-tal és nem 6-al - egyszerűen képzeld el leírva, 6 = hat, ehhez jön a toldalék, hogy hattal, nem hagyhatod el a t betűt, ha számmal írod ki, hogy 6 (hat)

#19 december 18, 2019, 11:18:14, TiB
Még sosem láttam ezt a topikot, de a legviccesebb, hogy a nyelvtanórát pl. egybe kell írni :)

#20 december 18, 2019, 11:18:06, TiB
én is mos fedeztem fel a topikot

flamman, ez jó volt ;D ;D :topbet_125:

#21 december 18, 2019, 11:17:55, TiB
Emlékszem, amikor rátaláltam a fórumra, Jaaas mekkora király volt! Bocs az offért!

#22 december 18, 2019, 10:33:38, TiB
Idézetet írta: flamman Dátum december 17, 2019, 08:28:24
Még sosem láttam ezt a topikot, de a legviccesebb, hogy a nyelvtanórát pl. egybe kell írni :)

Köszi @flamman, javítottam is. Az önvédelem jegyében, nem én írtam rosszul eredetileg ;D

Témába vág, hogy van egy olyan oldal, ami az egybeírással foglalkozik: https://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/kulegy

Idézetet írta: Alk Dátum december 17, 2019, 09:42:52
Emlékszem, amikor rátaláltam a fórumra, Jaaas mekkora király volt! Bocs az offért!

Egyetértek @Alk, tényleg nagy király volt Jaaas, sokat dumáltam vele, nem csak fogadásról. Jól emlékszem, hogy hajók tervezésével foglalkozott?

#23 december 18, 2019, 11:17:45, TiB
Idézetet írta: Alk Dátum december 17, 2019, 09:42:52
Emlékszem, amikor rátaláltam a fórumra, Jaaas mekkora király volt! Bocs az offért!
Aztán egyik napról a másikra eltűnt (hat éve be sem lépett az oldalra), pedig nagyon jó meglátásai voltak és mindig jó tanácsokat adott.  :(