Robmiller kalandozásai a darts világában

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Elérkeztünk a Sydney Darts Masters 2. játéknapjához! A legjobb 8 között 4 párosítás vár ránk a 12:00-tól kezdődő műsorban! Most pár mondat erejéig átnézem mindegyiket, de már most előre mondom, hogy itt rendkívül kockázatos már kimenetelre fogadni, főleg előzetes fogadással...a posztban a szorzók a bet365 fogadóportál ajánlatai.

12:00 Wade J. (1,66) - Wright P. (2,2)

Ezzel a csörtével kapcsolatosan két korábbi mérkőzésre találtam adatokat az elmúlt 1 évben. Tavasszal a Premier League-ben az angol nyert simán 7-3-ra, illetve múlt héten a Perth Masters-en is 8-2-es arányban legyőzte a skót kedvencemet. A formákat tekintve érdekes a helyzet. A nyár elején Wright pazar formában játszott: döntőbe jutott a Japan Masters-en, a World Matchplay-en a legjobb 4-be jutott, ahol a mumus MVG ütötte el a döntőbe jutástól. Wade pedig a World Matchplay óta bepörgött. Döntős volt ott MVG ellen, múlt héten a Perth Masters-en menetelt el a döntőig. Wadey kezd magára találni ismét. Mindketten hasonló formában vannak, de ha összekerülnek akkor abból általában sima Wade siker születik...fejben Wright ellene valahogy nincs felkészülve vagy nem tudom. Ezt a párosítást én hagynám élőre aztán kiderül, hogy érdemes-e kimenetelre fogadni vagy sem.


13:00 Taylor P. (1,22) - Bunting S. (4,33)

Már a 8 között megismétlődik a tavalyi döntő! A 2014-es fináléban Phil nagyon könnyedén 11-3-ra elintézte Buntingot. Idén adataim szerint 2-szer találkoztak eddig, mindkétszer a Premier League-ben, ahol egy sima Taylor győzelem (7-1), illetve egy döntetlen született április 16-án (6-6). Bunting az előző körben - annak ellenére, hogy féltettem kicsit - nagyon simán legyőzte David Platt-ot 6-1-re, Power pedig 6-2-vel búcsúztatta a közönségkedvenc, ausztrál Tic Bridge-et. Ha visszagondolok kettejük összecsapásaira, Bunting szinte mindig megilletődötten játszik a 16-szoros világbajnok ellen, mintha túlságosan is tisztelné, mint ellenfelet. Phil most ráadásul pazar formában van (júniusban megnyerte a Japan Darts Masters-t, múlt héten a Perth Darts Masters-t, összetettben vezeti Gerwen előtt a World Series of Darts sorozatot, amelynek most 4. állomása ez a Sydney-i torna...), Bunting pedig labilis. Múlt héten rögtön az első körben egyedüli kiemeltként elbukott Kyle Anderson ellen 6-5-re...szóval 1 szó, mint 100, Phil papa fog továbbjutni szerintem!

14:00 van Gerwen (1,22) - van Barneveld (4,33)

A holland dartssport két klasszisa találkozik a 8 között. Az utóbbi években már Gerwen kezdi túlnőni "felmenőjét". Átböngészve legutóbbi meccseiket az elmúlt 1 évből egyetlen Barney győzelmet találtam, és 4 MVG-sikert. Legutóbb a múlt héten a Perth Masters-en találkoztak, ahol 8-4-es győzelmével Mighty Mike jutott a legjobb 4 közé! Barney-nak pedig hagyományosan nem megy Sydney-ben a játék. Az előző 2 évben még csak győzni sem tudott, mindig kiesett az 1. körben. Idén ez az átok megtört, és tegnap 6-3-ra legyőzte a kevésbé jegyzett ausztrál Cody Harrist. A dobásokat visszanézve azért nem mutatott olyan frenetikus darts-ot, amivel olykor elő tud rukkolni...MVG meccsét pedig sajnos nem láttam Nicholson ellen, ahol nyert 6-2-re. Mindent összevetve szerintem most is a fiatalabbik holland megy a 4 közé!

15:00 Lewis A. (2,62) - Anderson G. (1,50)

2-szeres világbajnok a regnáló világbajnok ellen. Az utóbbi 1 évben többször is találkoztak már egymás ellen: például a 2014-es Cash Converters Players Championship nevű torna döntőjét ők játszották (Gary 11-6-ra nyert), de 2015-ben többször egymásnak estek a Premier League során is (rendre Gary nyert viszonylag simán: 7-1, 7-3), illetve legutóbb múlt héten a Perts Darts Mastersen vívtak szintén a legjobb 8 között elég komoly mérkőzést (döntő legre került sor, ahol Gary nyert 8-7-re). A tegnapi nap folyamán Anderson lazán elintéze 6-0-ra az új-zélandi Warren Parryt, míg Lewisnak jobban meg kellett izzadni a továbbjutásért Simon Whitlock ellen (6-5). Tehát nem csoda, hogy a bookiek Garyt tartják a mérkőzés esélyesének (1,50), jobb formában is van az  angolnál idén. Véleményem szerint Gary Anderson most is tovább fog jutni, bár a múlt heti mérkőzésük alapján eléggé rizikós ez a tippem!

Egyébként szoros meccseken érdemes figyelni a 180-as dobásokat is. Darts tekintetében - akár a fociban is - nagyon jó kis fogadási opció lehet. Én személy szerint nem szeretem az összetett 180 overekre való fogadást. Sokkal inkább preferálom az egyéni 180 overeket élőben. Azért ha valaki figyeli a darts-ot tudja, hogy kik azok a játékosok, akik képesek sz@rni olykor őket: MVG, Taylor, Lewis...és kik azok akik nem annyira (pl. Wade).

Na ezen szösszenet végére összefoglalva kimenetelben én Taylor-ra tennék előzetesen összvissz. A többivel pedig várnék az élőzésre! 

És a lenti rövid elemzésben említett tippemet megjátszva:

Phil Taylor   Sydney Masters 2015 - Taylor v Bunting
(Mérkőzés nyertese)   21/08/2015   Egyik sem   1.22


Szünetben 4-2 Taylor-nak, de Bunting kiszállót hibázott. Elég szoros a meccs...

Live: 3-3-as állásnál 2 db 180 már megvan:

Peter Wright - Felett: 3.5   James Wade v Peter Wright
(Játékos 180-ak)   21/08/2015   Egyik sem   1.66


Remélem kettőt még dob...

3 db 180  :noway:

Idézetet írta: robmiller Dátum augusztus 21, 2015, 12:31:48
Live: 3-3-as állásnál 2 db 180 már megvan:

Peter Wright - Felett: 3.5   James Wade v Peter Wright
(Játékos 180-ak)   21/08/2015   Egyik sem   1.66

Remélem kettőt még dob...

Ugyan ezt raktam én is pont xD


Idézetet írta: robmiller Dátum augusztus 21, 2015, 09:36:34
És a lenti rövid elemzésben említett tippemet megjátszva:

Phil Taylor   Sydney Masters 2015 - Taylor v Bunting
(Mérkőzés nyertese)   21/08/2015   Egyik sem   1.22


Szünetben 4-2 Taylor-nak, de Bunting kiszállót hibázott. Elég szoros a meccs...

8-2 a vége..szünet után bedarálta az öreg Buntingot.. :ok:

Barneveld (vs. van Gerwen) 180-as dobások 3.5 felett 2,20

Idézetet írta: RedMunchen2013 Dátum augusztus 21, 2015, 13:51:44
Barneveld (vs. van Gerwen) 180-as dobások 3.5 felett 2,20

Az meglesz szerintem! Én erre a meccsre most nem teszek, de Barney ma nagyon elemében van. 5-1-re vezet, Gerwen későn fog észheztérni...innen szerintem megfordítani már nem fogja ellene. Ezért kemény sportág ez a darts. Barneveldre előzetesen 4,33-as volt a szorzó, és simán jön. Tény, hogy a statisztika MVG mellett szól, de elég kifogni egy gyengébb napot/kezdést és vége a bulinak

Idézetet írta: robmiller Dátum augusztus 21, 2015, 14:03:54
Az meglesz szerintem! Én erre a meccsre most nem teszek, de Barney ma nagyon elemében van. 5-1-re vezet, Gerwen későn fog észheztérni...innen szerintem megfordítani már nem fogja ellene. Ezért kemény sportág ez a darts. Barneveldre előzetesen 4,33-as volt a szorzó, és simán jön. Tény, hogy a statisztika MVG mellett szól, de elég kifogni egy gyengébb napot/kezdést és vége a bulinak

Ha Gerwen nyer kettőt egymás után biztos lejön.

Idézetet írta: RedMunchen2013 Dátum augusztus 21, 2015, 14:07:43
Ha Gerwen nyer kettőt egymás után biztos lejön.

Nem kellett itt kettőt nyerni. Gratula!  ;)

Kis rizikózás csökkentett téttel. C'on Gary!!!

Gary Anderson   Adrian Lewis v Gary Anderson
(Mérkőzés nyertese)   21/08/2015   Egyik sem   1.57

3-3 a szünetben...ha így folytatódik, nagyon nüanszokon fog ez múlni..ezt nevezik lutrinak  ;D

7-7...döntő leg..


8-7 oda...ez az én szerencsém  :noway: :)

Idézetet írta: robmiller Dátum augusztus 20, 2015, 20:06:15
Holnapi program...ezek már veretes csörték:

12:00 Wade J. (Eng) - Wright P. (Sco) 6-8
13:00 Taylor P. (Eng) - Bunting S. (Eng) 8-2
14:00 van Gerwen M. (Ned) - van Barneveld (Ned) 4-8
15:00 Lewis A. (Eng) - Anderson G. (Sco) 8-7

Mai eredmények! Holnap elődöntők és a döntő!

Elérkezett az elődöntők és a döntő napja a Sydney Darts Masters-en! Lássuk az elődöntőket:

12:00 Phil Taylor (Eng) - Peter Wright (Sco)

A 16-szoros világbajnok tegnap 8-2-re ledózerolta Stephen Buntingot. Bullet a meccs elején jól kezdett és a szünetig egész jól tartotta magát, sőt ha nem rontja el 3-2-es állásnál a kiszállóját, akkor bizony lehet más lett volna a leányzó fekvése egy 3-3-as szünettel, mint egy 4-2-essel Phil papa javára. Szerintem itt dőlt el lélektanilag a meccs, mert a szünet után 5 leget nyert zsinórban Power és kivégezte fiatalabb honfitársát. Elég meggyőző volt ismét a játéka!
Peter Wright végre elkapta Wade-et!! Mivel a kedvencemnek számít, nagyon örülök, hogy a 4 közé bejutott. Szoros volt a meccs az angollal végig, talán az döntött, hogy az első break-et a skót tudta végrehajtani, így 8-6-ra győzött. Kicsit savanyú volt a győzelem íze a számban, mivel tettem egy élőfogadást arra, hogy Snakebite dob 4 180-at a meccsen - a fogadás pillanatában már 2 megvolt -, de csak 3 sikeredett belőle. Annyi baj legyen, dartsban általában minimalizált tétekkel játszom, pusztán a fogadás kedvéért! Nem egy életbiztosítás itt nagy összegekkel játszani, de ezt már sokszor leírtam! :)
Szóval visszatérve a mai meccsre, látva a két úriember aktuális formáját, úgy érzem Wright ma nem fogja tudni elkapni az Öreget. Nagyon megy Phil, be akarja húzni ezt a World Series of Darts sorozatot, és most hogy MVG kiesett tegnap, még nagyobb esélye nyílik elszakadni tőle összetettben. Illetve talán már most készül a decemberi VB-re...lehet, hogy meglesz az a 17. VB cím is? Jelenlegi formája alapján nem kizárt, sőt elég sanszos a dolog...de ezt majd máskor taglaljuk, ha aktuális lesz. A lényeg, a lényeg, bármekkora kedvencem is Wright, nem hiszem, hogy ma győztesen hagyja el a porondot:

Phil Taylor   Sydney Masters 2015 - Taylor v Wright
(Mérkőzés nyertese)   22/08/2015   Egyik sem   1.33
10-7  :ok:

Szünetnél 5-2 az állás...Wright 0-2-re vezetett, aztán az Öreg összekapta magát, ahogy várható volt. Wright kicsit szétesett, kíváncsi vagyok a szünetben rendbe tudja-e magát tenni fejben.

13:00 Adrian Lewis (Eng) - Raymond van Barneveld (Ned)

A másik elődöntő még komolyabb csörte lesz szerintem. Az elmúlt egy évben ők is többször összekerültek (pl. tavasszal a Premier League-ben), de az utóbbi időszakban legeslegemlékezetesebb meccsük a decemberi VB-n volt. Ekkor Lewis megdobta a torna egyetlen 9 nyilasát, de végül mégis Barneveld jutott tovább a legjobb 8 közé!! Őrületes meccs volt. Bár ez a torna nem bír olyan nagy presztízzsel, és lehet félvállról veszik, ha most nem jut valaki a döntőbe, én azért reménykedem benne, hogy jó pár leg-re sor kerül, ezért én az "Összetett leg"-ekre való fogadást választottam. A 16,5 leg over elég reálisnak tűnik a tegnap látottak alapján. Lewis tegnap Anderson ellen 15-öt meccselt (8-7-re nyert), míg Barneveld 12-őt (8-4-re nyert). Az elődöntőkben 10 nyert legig tart egy mérkőzés, egy 10-7-es meccset el tudok képzelni, ha mindkettőnek jól mennek majd a tömegek, illetve a kiszállók. Ez már picit rizikósabb fogadás, de reménykedem a legjobbakban:

Felett 16.5   Sydney Masters 2015 - van Barneveld v Lewis
(Összesített legek)   22/08/2015   Egyik sem 1.72


3-4 az állás a szünetben, de Lewis break-előnyben van. És Barney cefettül rosszul dobja a kiszállókat, ami veszélyezteti az overemet.. :-\

Kivettem a tétet minimális nyereséggel. Nem érzem Barney-ban az erőt. Feszült, nem jönnek úgy a dobásai...aztán lehet, hogy lejönne az over...akkor így jártam  :)

És a végére pedig kicsi kedvhozatalnak a decemberi VB káprázatos momentuma:

https://www.youtube.com/watch?v=wOHMm6UkgF8   

Wright (vs. P. Taylor) 180-as dobások 4.5 felett 2,37

Idézetet írta: RedMunchen2013 Dátum augusztus 22, 2015, 11:58:47
Wright (vs. P. Taylor) 180-as dobások 4.5 felett 2,37

Ez meglesz, bár most kicsit szétesett Wright, de a szünet után összekapja magát!