Budapesti Olimpia 2024 - Kell ez nekünk?

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Budapest Olimpia 2024 - Kell ez nekünk?

Igen
26 (30.6%)
Nem
59 (69.4%)

Összes szavazó: 83

Szavazás lezárva: február 13, 2017, 11:42:18

Én is hozzászólok ha már itt vagyok,és az egészségügyben dolgozom   :redchug:
Előszőr is képmutatás amit az ellenzék csinál. 2006-ban és környékén rendszeres látogatója voltam korházaknak sajnos,és már akkor is nekem kellett az elemet bevinnem pl vérnyomásmérőbe meg wc papírt meg minden szart,és a zuhanyzóban több rozsda volt mint tiszta felület. Most is ez van persze,pláne hogy korházban,sőt műtőben dolgozom,így jobban látom a dolgokat.Olimpiához meg annyit fűznék hogy úgysem kapjuk meg sajnos,ez szinte tuti,ezért nem értem hogy pl ez a momentum vagy mi a lószar belekezdett ebbe a hülyeségbe. Ez is már a kampány része,hogy hergeljék a népet,hátha összehozzák azt a pár százalékot a belépési küszöbhöz.

Idézetet írta: GazembR Dátum január 29, 2017, 11:10:42
Akkor én mit mondjak úgy ezt most nem is látom... ? Disznek, sikerült vásárolnom nemrég ,egy LEGO Karib-tenger kalózai - Fekete Gyöngy 4184-et és egy 42056 Porsche 911 GT3 RS-at, eléggé sokat fizettem a kettőért, azt ne mond megtudtam volna venni jó minőségü másoltba eléggé olcsón ?

https://www.youtube.com/watch?v=woLabc8v5WU

LEPIN néven kell keresni aliexpressen, minden típust lemásolnak a kínaiak, és minőségre is teljesen korrekt fele/harmada áron.. a mocskok.

Idézetet írta: oakland23 Dátum január 29, 2017, 10:16:31
Mindig fel tudom magam idegesíteni ezen az Budapest-Olimpia témán  :redchug:
Majdnem én is hozzászóltam, de jobbnak láttam visszatörölni, és inkább nézek magamnak egy-két tippet mára...

Nem lehetne itt valamelyik témában kiírni egy szavazást??? Kíváncsi vagyok, mert itt nagyjából mindenki 'sportbuzi', hogy milyen a támogatók és ellenzők aránya.

Lehet szavazni!  :beerchug:

Idézetet írta: Donwemer Dátum január 29, 2017, 11:19:05
Én is hozzászólok ha már itt vagyok,és az egészségügyben dolgozom   :redchug:
Előszőr is képmutatás amit az ellenzék csinál. 2006-ban és környékén rendszeres látogatója voltam korházaknak sajnos,és már akkor is nekem kellett az elemet bevinnem pl vérnyomásmérőbe meg wc papírt meg minden szart,és a zuhanyzóban több rozsda volt mint tiszta felület. Most is ez van persze,pláne hogy korházban,sőt műtőben dolgozom,így jobban látom a dolgokat.Olimpiához meg annyit fűznék hogy úgysem kapjuk meg sajnos,ez szinte tuti,ezért nem értem hogy pl ez a momentum vagy mi a lószar belekezdett ebbe a hülyeségbe. Ez is már a kampány része,hogy hergeljék a népet,hátha összehozzák azt a pár százalékot a belépési küszöbhöz.

Az eü korábban is szar volt, csak akkor még legalább nem volt ott "kontrasztanyagnak", hogy 1-2000 szurkolók miatt építenek stadionokat, azaz hogy a rendszerben minden évben akad pár száz milliárd "akármire" elkölthető pénz.
A GDP-t meg egy kórház rekonstrukció is ugyanúgy növelné...   ;)

Mondjuk valószínűleg a pályázat beadásánál is az volt az alap, hogy csak a pályázatra szánt évi 10-15 milliárdot tapsolják el, komoly esélyek nélkül, de Hamburg és Róma kiesése után, meg az Agenda 2020 sugallatára mára lett 10-15%-nyi esélyünk. Legalábbis mikor vannak kint szorzók, az ezt tükrözi.
Az érdekes kérdés, hogy ki a hibás: az, akinek eszébe sem jut egy vitatott kérdésben megkérdezni az embereket vagy az, aki ezt szóvá teszi.

Az OEP oldalán meg fent vannak a várólisták, mondjuk attól függően, hogy hol laksz, várhatsz egy szívműtétre pár hetet meg másfél évet is. Ez ilyen EÜ-rulett...

A legendás magyar szervezésről és az eü állapotáról egy tavaly őszi, személyes tapasztalatom jut eszembe: a János Kórház traumatológiájára reggel 8-tól lehetett menni kontrollra, de csak fél 10-kor kezdtek, mert nem találták a rendelő kulcsát...
(akkor sem lett meg, csak a szomszéd helyiségé, ahonnan szintén be lehetett menni)

És ez a Budai Trauma Centrum, ami 0-24-ben ügyeletes a hét 5 napján és a budaiak mellett "mindössze" a Visegrád-Zsámbék-Százhalombatta háromszöget látja el. (hja és kiemelt rendezvények esetén, pl. Sziget-fesztivál is ők ügyeletesek, szóval nincs ez olyan messze az olimpia témától)

De olyan "apróságok" is nálam a rendezés ellen szólnak, hogy pl. vendéglátásban már egy sima nyárra sem találnak elég embert az egységek, mert aki életképes és/vagy ért hozzá, az elhúz külföldre sokszor annyiért. Ki fogja kiszolgálni az olimpia vendégeit? És akkor még színvonalról nem is beszéltem, csak létszámról.

Vagy majd hogyan viseli a külföldi turista, hogy mondjuk a csopaki vasútállomáson nem vehet bankkártyával vonatjegyet (Csopak az olimpiai helyszín Balatonfüred mellett van közvetlenül) és el kell mennie az 1 km-nyire lévő bankautomatához, ha nincs készpénze?
Bödöcs mondta, hogy talán először egy normál hétköznapot kéne rendeznünk.

Az meg, hogy a MOB elnök, mikor rákérdeznek az olimpiai hatástanulmány részleteire, nevetgélve mondja, hogy nem olvasta, mert túl hosszú és nincs ember, aki 1500 oldalt elolvasna!  :o
Ez szintén nem erősíti bennem, hogy jó és értő kezekben van a pályázat illetve a szervezés.  :)

Abban sem vagyok biztos, hogy a rendezés jó hírünket vinné. Rióról is inkább azt tudtuk meg, hogy csúsztak az építkezéssel, átadták hibákkal az olimpiai falut, rossz a közbiztonság és az önkéntesek nem beszéltek nyelveket. Mondjuk ilyeneket mi is tudnánk.  :)

Persze én is eljátszom a gondolattal, hogy rendezőként milyen jó lenne minden labdajátékban ott lenni és mondjuk a férfi kosarasainkat vagy a női gyeplabdásainkat látni játszani a világelit ellen, de az is legyen meg, hogy a magyarok kb. 95%-a ugyanúgy tévén vagy még ott sem követné az eseményeket, mint ha nem mi rendeznénk. (egyrészt a jegyárak, másrészt kapacitásproblémák miatt)

Idézetet írta: GazembR Dátum január 29, 2017, 11:10:42
Akkor én mit mondjak úgy ezt most nem is látom... ? Disznek, sikerült vásárolnom nemrég ,egy LEGO Karib-tenger kalózai - Fekete Gyöngy 4184-et és egy 42056 Porsche 911 GT3 RS-at, eléggé sokat fizettem a kettőért, azt ne mond megtudtam volna venni jó minőségü másoltba eléggé olcsón ?

Bocs, nekem is mindössze 2 napos az infó, pénteken az óvodában mondta egy apuka.
Azóta itthon már levezettem, hogy gyerekkoromban én nem kaptam a szüleimtől LEGO Halálcsillagot és ha ezt a terapeutámmal akarom feldolgozni, az nem áll meg 120 dollárból, szóval egyszerűbb megvenni...    ;D

Hja és igen, nekem is a Schleck által említett Lepint mondták, a "kolléga" már tesztelt is egy komoly készletet és elégedett vele. (bár a mozgó alkatrészeket gyengébbnek találta)

Idézetet írta: Knapp Dátum január 29, 2017, 17:02:34
Az eü korábban is szar volt, csak akkor még legalább nem volt ott "kontrasztanyagnak", hogy 1-2000 szurkolók miatt építenek stadionokat, azaz hogy a rendszerben minden évben akad pár száz milliárd "akármire" elkölthető pénz.
A GDP-t meg egy kórház rekonstrukció is ugyanúgy növelné...   ;)

Mondjuk valószínűleg a pályázat beadásánál is az volt az alap, hogy csak a pályázatra szánt évi 10-15 milliárdot tapsolják el, komoly esélyek nélkül, de Hamburg és Róma kiesése után, meg az Agenda 2020 sugallatára mára lett 10-15%-nyi esélyünk. Legalábbis mikor vannak kint szorzók, az ezt tükrözi.
Az érdekes kérdés, hogy ki a hibás: az, akinek eszébe sem jut egy vitatott kérdésben megkérdezni az embereket vagy az, aki ezt szóvá teszi.

Az OEP oldalán meg fent vannak a várólisták, mondjuk attól függően, hogy hol laksz, várhatsz egy szívműtétre pár hetet meg másfél évet is. Ez ilyen EÜ-rulett...

A legendás magyar szervezésről és az eü állapotáról egy tavaly őszi, személyes tapasztalatom jut eszembe: a János Kórház traumatológiájára reggel 8-tól lehetett menni kontrollra, de csak fél 10-kor kezdtek, mert nem találták a rendelő kulcsát...
(akkor sem lett meg, csak a szomszéd helyiségé, ahonnan szintén be lehetett menni)

És ez a Budai Trauma Centrum, ami 0-24-ben ügyeletes a hét 5 napján és a budaiak mellett "mindössze" a Visegrád-Zsámbék-Százhalombatta háromszöget látja el. (hja és kiemelt rendezvények esetén, pl. Sziget-fesztivál is ők ügyeletesek, szóval nincs ez olyan messze az olimpia témától)

De olyan "apróságok" is nálam a rendezés ellen szólnak, hogy pl. vendéglátásban már egy sima nyárra sem találnak elég embert az egységek, mert aki életképes és/vagy ért hozzá, az elhúz külföldre sokszor annyiért. Ki fogja kiszolgálni az olimpia vendégeit? És akkor még színvonalról nem is beszéltem, csak létszámról.

Vagy majd hogyan viseli a külföldi turista, hogy mondjuk a csopaki vasútállomáson nem vehet bankkártyával vonatjegyet (Csopak az olimpiai helyszín Balatonfüred mellett van közvetlenül) és el kell mennie az 1 km-nyire lévő bankautomatához, ha nincs készpénze?
Bödöcs mondta, hogy talán először egy normál hétköznapot kéne rendeznünk.

Az meg, hogy a MOB elnök, mikor rákérdeznek az olimpiai hatástanulmány részleteire, nevetgélve mondja, hogy nem olvasta, mert túl hosszú és nincs ember, aki 1500 oldalt elolvasna!  :o
Ez szintén nem erősíti bennem, hogy jó és értő kezekben van a pályázat illetve a szervezés.  :)

Abban sem vagyok biztos, hogy a rendezés jó hírünket vinné. Rióról is inkább azt tudtuk meg, hogy csúsztak az építkezéssel, átadták hibákkal az olimpiai falut, rossz a közbiztonság és az önkéntesek nem beszéltek nyelveket. Mondjuk ilyeneket mi is tudnánk.  :)

Persze én is eljátszom a gondolattal, hogy rendezőként milyen jó lenne minden labdajátékban ott lenni és mondjuk a férfi kosarasainkat vagy a női gyeplabdásainkat látni játszani a világelit ellen, de az is legyen meg, hogy a magyarok kb. 95%-a ugyanúgy tévén vagy még ott sem követné az eseményeket, mint ha nem mi rendeznénk. (egyrészt a jegyárak, másrészt kapacitásproblémák miatt)

Bocs, nekem is mindössze 2 napos az infó, pénteken az óvodában mondta egy apuka.
Azóta itthon már levezettem, hogy gyerekkoromban én nem kaptam a szüleimtől LEGO Halálcsillagot és ha ezt a terapeutámmal akarom feldolgozni, az nem áll meg 120 dollárból, szóval egyszerűbb megvenni...    ;D

Hja és igen, nekem is a Schleck által említett Lepint mondták, a "kolléga" már tesztelt is egy komoly készletet és elégedett vele. (bár a mozgó alkatrészeket gyengébbnek találta)


Ezt csak megerősíteni tudnám hogy plusz munkaerővel is bajban lennénk. Tavaly pl Felsőtárkányban szituációs-lövész EB volt kb 3-400 külföldi sportolóval, a 60 ezres megyeszékhelyről alig bírtak összeszedni elég idegen nyelvet beszélő önkéntest. 

"Budapest Olimpia 2024 - Kell ez nekünk?"

Mint üveges tótnak a hanyatt esés!  :)

Olvasgattam itt a hozzászólásokat azért meglepődtem pár dolgon. Remélem én értettem félre Ncis reakcióját és csak iróniának szánta, vagy csak nagyon jó marketinges (ha nem ezen a területen dolgozol, váltsál, mert simán megtudnál győzni buta embereket).

Megfogalmaztam egy szép hosszú hozzászólást, de rájöttem, hogy teljesen felesleges leírni, mert csak időpocsékolás az embereket győzködni.  ;D

Idézetet írta: Pozzato Dátum február 03, 2017, 16:22:13
Megfogalmaztam egy szép hosszú hozzászólást, de rájöttem, hogy teljesen felesleges leírni, mert csak időpocsékolás az embereket győzködni.  ;D

Ugyanez volt velem is pár napja, és nagyon elszomorít, hogy milyen sokan támogatják. Szerintem ők igazából azt sem tudják, hogy mit is támogatnak valójában. Nem kapjuk meg, mert nem kaphatjuk meg, de akkor is felidegesít ez az egész... Ráadásul olyan ismert sportolók, edzők adják az arcukat az egészhez, akiket eddig sokra tartottam, de hát nem lehet mindenki Katinka, és biztos van az a pénz, amiért én is támogatnám  ;D

Én sportszerető emberként támogatom az Olimpiát. Olyan emberként aki a tv mellől nézi nonstop a sportokat és alig várja az a téli és nyári olimpiákat amikor mindenhonnan ez folyik. Szeretném megélni hogy nálunk legyen egy(bár kizártank tartom hogy ez 2024ben lesz, így kár is a fanyalgás)

Én kevésbé vagyok pesszimista az ország helyzetével kapcsolatban(ugyanakkor nyilván elismerem hogy vannak problémák,sőt nem is egy dolog van amin nem ártana változtatni) és nem vagyok olyan aki beveszi a Fidesz propaganda szövegeit, és még csak Fideszes szavazó sem vagyok. Legalábbis elvakult jobboldali nem vagyok, nem szavaztam mindig minden esetben rájuk.
Én úgy látom(vagy elhitették velem) hogy nem lenne akkora ráfizetés ez az Olimpia. Nyilván sokat lenyúlnának,de ez nem jobboldali sajátosság, én ezen már túlléptem és balga aki azt hiszi az Mszp vagy a LMP vagy épp a kutyapárt nem ugyanezt tenné..Ez az Agenda 2020, amit szinte senki sem ismer lehetővé teszi hogy egyrészt ne csak egy városban legyen az Olimpia, így pl nem csak Budapesten lenne minden verseny hanem kihasználva az ország többi részén lévő lehetőségeket, máshol is lehetne eseményeket rendezni. Másrészt az épületek nagy része elbontható lenne, így nem lenne Budapestből Athén hogy a gaz növi be a használatlan baseball stadiont. De ez csak töredéke az Agenda2020 programnak. Én látom az Olimpiában rejlő lehetőségeket, értem ez alatt turizmus,reklám stb

És még mindig szerencsésnek érzem magam hogy ide születtem, és nem Afrikába vagy mondjuk Észak Koreába de lehetne még bőven sorolni a kontinenseket és országokat.Ezzel arra céloztam hogy akik fanyalognak az ország helyzetével kapcsolatban azok nézzenek körbe a világban és mormoljanak el egy két imát..

De mint a legelején mondtam én mint Olimpia támogató ezt a mérhetetlen sportszeretetemnek tudom be, annak hogy nem nagyon van sport amiben ne rendelkeznék ismerettel.

Idézetet írta: Pozzato Dátum február 03, 2017, 16:22:13
Olvasgattam itt a hozzászólásokat azért meglepődtem pár dolgon. Remélem én értettem félre Ncis reakcióját és csak iróniának szánta, vagy csak nagyon jó marketinges (ha nem ezen a területen dolgozol, váltsál, mert simán megtudnál győzni buta embereket).

Megfogalmaztam egy szép hosszú hozzászólást, de rájöttem, hogy teljesen felesleges leírni, mert csak időpocsékolás az embereket győzködni.  ;D

Ezt bóknak veszem. :) Nem vagyok marketinges,de most elgondolkodtam :D Buta emberből úgy is sok van :)

Idézetet írta: kunisse Dátum február 03, 2017, 15:54:34

Ezt csak megerősíteni tudnám hogy plusz munkaerővel is bajban lennénk. Tavaly pl Felsőtárkányban szituációs-lövész EB volt kb 3-400 külföldi sportolóval, a 60 ezres megyeszékhelyről alig bírtak összeszedni elég idegen nyelvet beszélő önkéntest.

Konkrétan az elmúlt napokban azért nem takarították Budapesten a lefagyott utakat, járdákat és bkv megállókat sem, mert létszámhiány van még a közterület-fenntartónál is.    ???

(na meg kiszervezték a takarítást alvállalkozóknak, akik elfelejtettek megdolgozni a pénzükért)


Idézetet írta: oakland23 Dátum február 03, 2017, 19:19:56
Ráadásul olyan ismert sportolók, edzők adják az arcukat az egészhez, akiket eddig sokra tartottam, de hát nem lehet mindenki Katinka, és biztos van az a pénz, amiért én is támogatnám  ;D

A sportolókat, edzőket pont megértem! Ők az egész életüket arra tették fel, hogy jó eredményeket érjenek el, örömet szerezzenek másoknak és ezt egy hazai olimpia megkönnyíti. Eleve vagy négyszer annyi sportolónk indulhatna, mint mondjuk tavaly Rióban, azaz sokaknak ez az egyetlen esélye olimpián részt venni.
Ráadásul a sportolóink többsége - még az úgynevezett profik is - eddig is állami-önkormányzati pénzekből éltek és edzettek, messze nem piaci alapon működtek. Kisebb nagyságrendeknél sem vártuk el tőlük, hogy számolgassanak és mérlegeljenek, pedig olimpia rendezés nélkül is évente 150-200 milliárdot ad az állam sportra... 

Idézetet írta: ncis88 Dátum február 03, 2017, 20:53:07
Én sportszerető emberként támogatom az Olimpiát. Olyan emberként aki a tv mellől nézi nonstop a sportokat és alig várja az a téli és nyári olimpiákat amikor mindenhonnan ez folyik. Szeretném megélni hogy nálunk legyen egy(bár kizártank tartom hogy ez 2024ben lesz, így kár is a fanyalgás)

Én kevésbé vagyok pesszimista az ország helyzetével kapcsolatban(ugyanakkor nyilván elismerem hogy vannak problémák,sőt nem is egy dolog van amin nem ártana változtatni) és nem vagyok olyan aki beveszi a Fidesz propaganda szövegeit, és még csak Fideszes szavazó sem vagyok. Legalábbis elvakult jobboldali nem vagyok, nem szavaztam mindig minden esetben rájuk.
Én úgy látom(vagy elhitették velem) hogy nem lenne akkora ráfizetés ez az Olimpia. Nyilván sokat lenyúlnának,de ez nem jobboldali sajátosság, én ezen már túlléptem és balga aki azt hiszi az Mszp vagy a LMP vagy épp a kutyapárt nem ugyanezt tenné..Ez az Agenda 2020, amit szinte senki sem ismer lehetővé teszi hogy egyrészt ne csak egy városban legyen az Olimpia, így pl nem csak Budapesten lenne minden verseny hanem kihasználva az ország többi részén lévő lehetőségeket, máshol is lehetne eseményeket rendezni. Másrészt az épületek nagy része elbontható lenne, így nem lenne Budapestből Athén hogy a gaz növi be a használatlan baseball stadiont. De ez csak töredéke az Agenda2020 programnak. Én látom az Olimpiában rejlő lehetőségeket, értem ez alatt turizmus,reklám stb

És még mindig szerencsésnek érzem magam hogy ide születtem, és nem Afrikába vagy mondjuk Észak Koreába de lehetne még bőven sorolni a kontinenseket és országokat.Ezzel arra céloztam hogy akik fanyalognak az ország helyzetével kapcsolatban azok nézzenek körbe a világban és mormoljanak el egy két imát..

De mint a legelején mondtam én mint Olimpia támogató ezt a mérhetetlen sportszeretetemnek tudom be, annak hogy nem nagyon van sport amiben ne rendelkeznék ismerettel.

Az olimpia drágasága "rendszerhiba", nagyrészt egy-egy kormánytól független. A mentalitásunk, az infrastruktúránk és a nyelvtudással rendelkezők száma sem fog jelentősen változni, bárki is lesz 2018 vagy 22 után kormányon.
Nem is az a kérdés, hogy Orbánék rendezzenek-e olimpiát (még ha ez neki személyesen, politikailag és gazdaságilag is fontos lenne) hanem hogy az ország illetve Budapest megengedheti-e magának.

Nem tudom, hogy jön ide, hogy hány országban élnek rosszabbul, mint Magyarországon, mert ha példálózni akarunk és valójában ilyen jó ötlet az olimpiai rendezés, akkor inkább az a kérdés, hogy a nálunk gazdagabbak miért nem kapkodnak az ötletért? Ennyire hülyék?   :P

A gazzal benőtt baseball stadion és a lebontott között meg valójában az a különbség, hogy az utóbbinál a bontás is pénzbe kerül.  :)

Nálunk az a gond, hogy hiába van Agenda 2020, alapvető fejlesztések hiányoznak, amik a város normális működéséhez a hétköznapokban is szükségesek, így ezeket is pótolni kell határidőre. Most hogyan nézett ki Budapest közlekedése egyetlen Putyin érkezésekor? Ha eljön az olimpiára is, akkor mi lesz?

Nem tartozom a mindennapi rettegők közé, de a terrorveszély egy olimpián tényleg kiemelt téma. Kb. fél millió ember érkezik a világ minden tájáról, ha nem is merénylőnek, célpontnak valamennyien megfelelőek.

A londoni olimpián 14,000 katona volt erősítésként a helyszínekre rendelve, nálunk meg a teljes kivezényelhető létszám ennek kb. a fele... (és akkor tényleg a minőséget hagyjuk is, bár Lányi Zsolt volt FKgP politikus már 15 éve megmondta, hogy egy magyar katona egy szál szuronnyal többet ér, mint az amerikai ötezer rakétával   ;D )
Londonban légvédelmi ütegekkel készültek az öngyilkos repülőgépes merénylőkre...

Mondjuk ha a budapesti olimpiát is a fotelből nézzük, akkor ezek a veszélyek minket nem érintenek.  :)





Nem tudom ti miről beszéltek, de pl az egyetemisták nagy része beszél normálisan legalább egy nyelvet. Kötelező nyelvi oktatás van minden iskolában, és ha hiszitek ha nem a gimnáziumokban végzettek többsége nem kettessel bukdácsol át hanem nyelvvizsgával a kezében végez. Én bár nyelvvizsgával nem rendelkezem simán el tudnék beszélgetni bárkivel angolul, ha nem is perfekt nyelvtanisággal,de sokkal érthetőbben mint ahogy Pákó beszél magyarul. Nehogy azt higgyétek hogy Rioban olyan nagy az angolul beszélő emberek száma,több mint Budapesten.. Ez csak egy újabb mondvacsinált indok. Biztos vagyok benne hogy nagyon sok fiatal elmenne önkéntesnek,simán meglenne a szükséges mennyiség. ( bár mint korábban is említettem, erre úgy sem fog sor kerülni)

Knapp, azért nem mindegy hogy egy létesítményt pl egy strandröplabda arénát úgy húznak fel hogy az ott marad évtizedekig vagy eleve elbonthatónak. Te is tudod hogy az utóbbi jóval költségkímélőbb.(mobil lelátók stbstb)

Bár ugye nem ismerlek, de azt tippelem te azért nem a 20as éveidben vagy, még bőven a rendszerváltás előtt születhettél. Én néhány éve még gimibe jártam, nekem első kézből vannak tapasztalataim a nyelvtudásról. A statisztikát,hogy olyan kevesen beszélnek idegen nyelvet az országban elsősorban a te korosztályod rontja le. Az én osztályomból a 25 emberből legalább 15 de inkább 20 olyan ember van aki bármikor bárkivel elbeszélget angolul vagy németül.. És én csak egy sima gimibe jártam,a mienknél a megyében jó pár színvonalasabb volt, gyanítom ott még ennek az aránya is jobb.
(ezt ne vedd személyeskedésnek,igazából nincs is köze szigorúan az olimpiához, de azért sok mindent nem jól láttok a korotokból adódóan.. Ha tévedtem és csak 25 vagy akkor ez azoknak szól akik mondjuk egy "másik rendszerben" nőttek fel)

Idézetet írta: ncis88 Dátum február 03, 2017, 23:38:14
Nem tudom ti miről beszéltek, de pl az egyetemisták nagy része beszél normálisan legalább egy nyelvet. Kötelező nyelvi oktatás van minden iskolában, és ha hiszitek ha nem a gimnáziumokban végzettek többsége nem kettessel bukdácsol át hanem nyelvvizsgával a kezében végez. Én bár nyelvvizsgával nem rendelkezem simán el tudnék beszélgetni bárkivel angolul, ha nem is perfekt nyelvtanisággal,de sokkal érthetőbben mint ahogy Pákó beszél magyarul. Nehogy azt higgyétek hogy Rioban olyan nagy az angolul beszélő emberek száma,több mint Budapesten.. Ez csak egy újabb mondvacsinált indok. Biztos vagyok benne hogy nagyon sok fiatal elmenne önkéntesnek,simán meglenne a szükséges mennyiség. ( bár mint korábban is említettem, erre úgy sem fog sor kerülni)

Knapp, azért nem mindegy hogy egy létesítményt pl egy strandröplabda arénát úgy húznak fel hogy az ott marad évtizedekig vagy eleve elbonthatónak. Te is tudod hogy az utóbbi jóval költségkímélőbb.(mobil lelátók stbstb)

Bár ugye nem ismerlek, de azt tippelem te azért nem a 20as éveidben vagy, még bőven a rendszerváltás előtt születhettél. Én néhány éve még gimibe jártam, nekem első kézből vannak tapasztalataim a nyelvtudásról. A statisztikát,hogy olyan kevesen beszélnek idegen nyelvet az országban elsősorban a te korosztályod rontja le. Az én osztályomból a 25 emberből legalább 15 de inkább 20 olyan ember van aki bármikor bárkivel elbeszélget angolul vagy németül.. És én csak egy sima gimibe jártam,a mienknél a megyében jó pár színvonalasabb volt, gyanítom ott még ennek az aránya is jobb.
(ezt ne vedd személyeskedésnek,igazából nincs is köze szigorúan az olimpiához, de azért sok mindent nem jól láttok a korotokból adódóan.. Ha tévedtem és csak 25 vagy akkor ez azoknak szól akik mondjuk egy "másik rendszerben" nőttek fel)

Szóval nem tudjuk a koromat, csak azt, hogy "elsősorban az én korosztályom rontja le az átlagot".   ;D
Érdekes és rugalmas statisztikából dolgozhatsz, ha nem találtál az enyémnél rosszabb korosztályt... (apámék legalább megúszták ezt a skatulyát) hehe

Nyilván a fiatalabbak ÉS a magasabb végzettségűek között nagyobb a nyelvet beszélők aránya, velük együtt jön ki az országos arány, amely szerint az emberek kb. kétharmada nem beszél semmilyen nyelvet sem, legalább társalgási szinten.
A korosztályodban sem lett ám mindenki gimnazista, a szakközepesek, szakiskolások és a csak általánost végzettek nyelvismeretével nyugodtan árnyalhatod az általad számolt arányokat.
Aki pl. heti 2 órában egy szakiskolában tanul nyelvet, annál max. a szinten tartás a cél, meg az, hogy ne tudjon külföldre menni a "nyelvtudásával"   ::)

No igen, akkor jártam általánosba, mikor még kötelező volt oroszt tanulni, úgyhogy pontosan tudom, mi a különbség az iskolai nyelvoktatás és a használható nyelvtudás között.    ;)
Középiskolásként, 17 évesen meg már Németországban dolgoztam (ahogy a korosztályomból többen is :) ), ahol azt is tapasztaltam, miként lehet motiváció (azaz Deutsche Mark  ::)  ) és a nyelvi környezet hatására egy gyenge közepes nyelvtudásból is magabiztosat faragni. Az iskolai német oktatás önmagában nem sokat ér(t), állítólag a suliban nyelvet tanulók kb. negyede tud valóban jól kommunikálni. (a továbbtanulni akarók - jellemzően a gimnazisták - illetve a külföldre vágyók persze jóval motiváltak a nyelvtanulásban az átlagnál. Meg persze általában a képességeik is jobbak.)

Az megvan egyébként, hogy a napi kötelező testnevelés és a hittan/erkölcstan tárgyak miatt az informatika és nyelvórák számát csökkentették az elmúlt években? Szóval nem fogadnék rá, hogy örökké fog tartani a nyelvet beszélők arányának növekedése.

Önkéntesként meg 18 évnél idősebbek dolgozhatnak, ingyen, a szállásukat maguk fizetik (Budapest biztos olcsó lesz az olimpia heteiben), általában kaját sem kapnak, csak ingyen utazhatnak az olimpia ideje alatt, a versenyekből meg vagy látnak valamit, vagy nem, ez a munkájuktól függ.
Biztosan lesz itthon kb. 50,000 ilyen, nyelveket beszélő fiatalunk 2024 nyarán? (Az idei úszó vb-re 3500-ra van szükség, kíváncsi vagyok, hány jelentkező lesz.)

Végezhetnél egy közvélemény kutatást a gimnáziumi osztálytársaid között, hogy hányan terveznek ilyesmit!  :)
Biztos a koromból adódóan nehéz elképzelnem, hogy a mai magyar fiatalok tömegesen akarnak nyáron ingyen dolgozni, illetve még fizetnének is érte! Számokkal persze meg tudnál győzni...    :P

Valójában "matematikai alapon" is szkeptikus vagyok:
Londonban 70,000 önkéntes volt, 240,000 jelentkezőből választották ki őket (náluk ugye van hagyománya az önkéntes munkának és a jótékonykodásnak, ráadásul az angol nyelv ismerete sem volt akkora probléma...) a szegényebb Brazíliában kb. ugyanennyien jelentkeztek, pedig már egy 200 milliós országról beszélünk. (...és lehetett külföldről is jelentkezni)
Aztán a kiválasztott 50,000 riói önkéntesből 3 napon belül 15,000-nek elege lett és otthagyta a picsába az egészet...   ;D

Mi hiába akarunk olcsóbb olimpiát, ehhez is nagyságrendileg ugyanennyi önkéntes kell, mert a versenyzők és versenyszámok száma nem csökken. A megvalósíthatósági tanulmány is 45,000 önkéntessel számol.
Nálunk, egy 10 milliós országban, ahol a munkaerő sem igazán mobilis, ahol kevés az olcsó szálláshely, lesz egyáltalán ennyi jelentkező a nyelvtudást igénylő ingyenmunkára?!
Nagyon meglepődnék rajta.

(Szerintem az igazán jó marketinges az okos embereket is meg tudja győzni, el tudja gondolkodtatni. A butákra inkább a politikusok specializálódnak.)

Jól tudom, ha úgy tudom, hogy amikor lesz a szavazás, hogy melyik város nyeri a rendezés jogát, akkor kiderül, hogy pontosan hányból hány szavazatot kaptunk?
Egyáltalán hogy megy ez, kik szavaznak, és például egy burundi szavazat ugyanannyit ér-e, mint pl. egy USA vagy Kína szavazata? Tudtok erről a döntési folyamatról egy jó írást vagy linket, hogy pontosan hogy dől majd el?

Nekem rémlik valami, hogy egyszer valami foci Eb-t akartunk rendezni, (így jó a pályázat, úgy jó a pályázat, holott akkor csak rajzon voltak sadionjaink), aztán mintha egy szavazatot sem kaptunk volna, pedig a Mészöly hogy mondta, hogy xy beszéltem, ő tuti ránk szavaz, nagy haver, aztán paff  ;D


Pont ez a lényeg hogy tuti nem kapjuk meg. Ezért nem értem hogy pl a kétfasz kutyapárt elkölt több milliót ellenplakátokra,és közben rizsálnak hogy pénzkidobás. Akkor ez mi?