Férfi Kézilabda VB - 2019

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Ez hihetetlen. Elsőnek az első félidő végén kimarad a szerb támadás, a második félidőben meg 50 mp van hátra és 3 a különbség, erre gólt dobnak a szerbek, minden sínen van, erre a hülye kapus előredobja a labdát, eladja és jön a kíméletlen befejezés. Maradt 20 mp, erre meg se fordul a fejükben, hogy dobjanak egyet a végén, hogy ne öt legyen a különbség. Igazán kellemetlen lett ez a meccs így...




német bírókat küldeni a dán meccsre az okos ötlet volt  :beerchug: :beerchug: mondjuk nem mintha ezen múlna de na

Szerintem Bahrein megcsapja Ausztriát, 5,50 körül van az oddsuk. Bahrein az Ázsia Kupa fináléjában csak 2-vel kapott ki Katartól, szóval annyira nem szarok. Ausztria nagyon vak banda, itt a lehetőség a bundára, na meg 19. hely vagy 20.  a kutyát nem érdekli  ;D

Szerbia ma is leadhatja a félidőt Argentínának, viszont az már kétséges, hogy a fordítás jönni fog-e, mint a legutóbbi két meccsükön.

Orosz-Katar nekem ikszgyanús, Macedón-Chile meccsen pedig brutál overt várok, ilyen 70 gól körül  ;D

Szaúdiak verhetik Koreát, ez is 3 feletti odds

A csoportban Norvégia szerintem jól megszórja Egyiptomot, bár ezzel nem nagyon keresünk, hisz mindenki ezt várja. Franciák is jól elkenik Izlandot.

Brazil-horvátot nem érzem, talán a félidő akár iksz környékén is lehet, aztán nem tudom elképzelni, hogy ne a horvátok nyerjenek.

A mi meccsünkre sincs tippem, illetve egy player special igen: Bánhidi 2,5 felett @ 1,72
Myrhol 6-ot dobott nekik, Toft Hansenék szintén hatot, svédeknél csak Nilsson hetet vert Tunéziának beállóból, szóval Bánhidi is élhet, háromig el kéne jutnia mindenképp

Melyik lehet az erősebb barátság, a dán - svéd vagy a dán - norvég?

Idézetet írta: petercrouch Dátum január 21, 2019, 09:22:21
Melyik lehet az erősebb barátság, a dán - svéd vagy a dán - norvég?

Vagy a dán-egyiptomi  ;D

Idézetet írta: oakland23 Dátum január 21, 2019, 09:24:26
Vagy a dán-egyiptomi  ;D

Akkor úgy kérdezem, h a norvégoknak ki kell ma köpniük a tüdejüket is a svédek ellen, tudván h a dánok tartalékosan játszanak majd a svédek ellen, vagy a dánok ebbe nem akarnak beleszólni és kockáztatva akár egy sérülést is, de teljes csapattal fognak játszani a záró fordulóban? 

Hát fene sem tudja, ami viszont tény, hogy mikor a dán-svéd lesz, már a dánok fogják tudni, hogy a franciák csoportelsők-e. Ha igen, ami valószínű, akkor gondolom el akarják majd kerülni őket az elődöntőben.
Mondjuk az elődöntők Németországban lesznek, bár ahogy azt a német csoportot nézem, a tegnapi brazil bravúr után még Toledóék is továbbmehetnek, igazi anarchia van ott. Simán lehet, hogy a németek nem lesznek elődöntősök

Én már nem nagyon érzem ezeket a meccseket, tegnap a norvégokban is csalódtam. Igazából overre akartam húzni a norvég-svédet, de mindkét csapatot láttam már elég gyengén játszani ahhoz, hogy csak kis téttel húzzam.

Dánia-Egyiptomot sem érzem, ha netán a svédek verik Norvégiát, akkor én még a dánok mai meccsébe egy kis bundát is belelátok

Ez a svéd - norvég még mindig tetszik, csak nem tudom mire  :D Kérdés, h a norvégok hisznek-e a dánok sikerében az utolsó körben vagy sem. Mert ha nem, akkor simán rámehetnek arra h velünk játszanak egy ki-ki meccset az Olimpia szempontjából, és akkor ma ajándék a svédek szorzója. Ha viszont komolyan veszik, akkor szerintem totál 3 esélyes (az x is baromira tetszik). Az over nekem is tetszett, de aztán eszembe jutott az EB-n játszott meccsük, így azt inkább eldobtam.
Azt se tudom, h a dánoknak mi a jobb. Németországban a németek ellen egy elődöntő vagy egy Karabaticcsal felálló francia csapat. Valahogyan nem tudom elhinni, h Hansen sokat játszana a svédek ellen az utolsó fordulóban (bár a gólkirályi cím miatt lehet mégis).

Szerintem a norvégok nem adják fel. Ha ma nyernek, szerdán meg ellenünk is akkor 8 pontjuk lesz. Nyernek ma a dánok is akkor nekik is 8. Akkor a dán-svéd meccset ha a dánok elengedik 3 csapat állna 8 ponttal. Olyankor minitabella és gólarány dönt?

Idézetet írta: Pippen33 Dátum január 21, 2019, 11:30:44
Szerintem a norvégok nem adják fel. Ha ma nyernek, szerdán meg ellenünk is akkor 8 pontjuk lesz. Nyernek ma a dánok is akkor nekik is 8. Akkor a dán-svéd meccset ha a dánok elengedik 3 csapat állna 8 ponttal. Olyankor minitabella és gólarány dönt?

Igen, minitabella. Pont -> gólarány -> dobott gólok sorrenddel. A norvégok 4 góllal bukták a dánok elleni meccset, szóval ha a dánok ma nyernek Egyiptom ellen, úgy ők már fognak tudni matekozni a svédek elleni esetleges vereség nagyságával. A svédeknek is ezért beleférhetne egy szűk vereség ma, számomra épp ezért kérdéses az, h a norvégok ma mennyire akarnak meghalni majd a pályán, a kulcsjátékosok sérülését kockáztatva egy ki-ki magyar meccs előtt.

#70 január 21, 2019, 19:33:14, csak1tomi
Norvégia nyer 2,1

petercrouch ha döntetlen van nem ez a sorrend, hanem ez:

1) points
2) head-to-head points
3) head-to-head goal difference
4) head-to-head number of goals scored
5) goal difference

30:27

#71 január 22, 2019, 12:03:15, zsivany20
Idézetet írta: petercrouch Dátum január 21, 2019, 12:06:35
Igen, minitabella. Pont -> gólarány -> dobott gólok sorrenddel. A norvégok 4 góllal bukták a dánok elleni meccset, szóval ha a dánok ma nyernek Egyiptom ellen, úgy ők már fognak tudni matekozni a svédek elleni esetleges vereség nagyságával. A svédeknek is ezért beleférhetne egy szűk vereség ma, számomra épp ezért kérdéses az, h a norvégok ma mennyire akarnak meghalni majd a pályán, a kulcsjátékosok sérülését kockáztatva egy ki-ki magyar meccs előtt.

Ezt nem is értem... egy évek óta éremesélyes norvég csapat miért ne akarna elődöntőbe jutni, amikor minden esély adott rá!?!?  :o

Igazából az volt a kérdés, hogy mennyit tudnak közérakni a körbeverés miatt... Kicsit sajnálhatják, hogy a +7-ből a végére csak +3 lett, de ezzel sem állnak rosszul. Konkrétan jelenleg 6.00 a szorzó arra, hogy a norvégok nem jutnak a négybe.

Egy kis matek a norvég továbbjutással kapcsolatban, aminek vegyük alapjául, hogy a norvégok megvernek minket, így 8 ponttal zárnak!

- Ha a svédek kikapnak a dánok ellen, a norvégok ott vannak a négyben a dánokkal karöltve (nálam ez a legvalószínűbb forgatókönyv).
- Ha a dán - svéd X, akkor is ott van a két piros mezes csapat.
- Ha a svédek egy góllal megverik a dánokat, körbeverés, akkor is ott vannak a norvégok a dánok mögött gólaránnyal.
- Ha a svédek pont két góllal verik meg a dánokat, akkor a norvég és a svéd gólarány egyaránt -1 lesz a körbeverésben (a dán +2), ekkor a körbeverésben résztvevő csapatok közötti meccseken lőtt több gól dönt. Ez a norvégoknak 56 fixen (26 + 30), a svédeknek jelenleg 27 (+ ?). Pl. egy 29-27-es svéd siker tovább bonyolítaná, onnantól az egész középdöntő csoportbeli gólarány számítana, de valljuk be, erre kevés az esély, hogy gólra pontosan ez szülessen). Egy 30-28-cal a svédek a másodikok, viszont egy 28-26-os svéd győzelemmel még mindig a norvégok...
- Ha a svédek pont 3 vagy 4 góllal nyernek a dánok ellen, akkor ők mennek tovább a dánok mellett (4 gólosnál megint matek van, akkor a dánok és a svédek között, több lőtt góllal kapcsolatban, hogy ki a csoportelső).
- Ha a svédek pont 5 góllal nyernek a dánok ellen, ők a csoportelsők, abban az esetben Dánia és Norvégia gólaránya lesz egyező a körbeverésben, náluk kezdődik meg a matek a több lőtt góllal kapcsolatban (Norvég fixen 56, Dánok 30 + ?).
- Ha a svédek 6 góllal, vagy többel nyernek, akkor svéd és megintcsak norvég továbbjutás van, akkor a dánok esnek ki.

Tovább is bonyolíthatjuk, akadnak még kevésbé valószínű variációk... Ha Dán - Svéd X, akkor a Norvégok ellenünk egy döntetlennel is továbbjutnak. De akkor is belefér nekik az X természetesen, ha a dánok megverik a svédeket, sőt, akkor ugye a vereség is, mert egymás elleni eredménnyel megelőznék az úgy szintén 6 pontos svédeket... Mivel a Norvég meccs lesz korábban, ők biztosra mennek majd, csak a győzelemmel számolhatnak... sőt, az esetleges, bár valószínűtlen gólarány-egyenlőségekre is gondolva, a gólarányra is figyelnek majd a végén, ha úgy alakul a meccs... A dánok már valóban abban a szituban lesznek, hogy tudnak matekozni, de azt ők sem fogják tudni még, hogy a másik csoportban ki az első és a második... Ha esetleg ki akarnák ejteni a norvégokat, ahhoz pontosan a 3-4 gólos vereséget kéne megcélozniuk, azonban ez elég lutri ha ne adj isten eggyel megszalad, és 5 lesz közte, akkor ők nem jutnak a négybe... Szerintem házigazdaként a dánoknak nem fér bele, hogy kikapjanak és matekozgassanak, ezt a svéd csapatot (akik a norvégok ellen találkoztak először komolyabb ellenállással) elintézik Hansenék... Nálam a norvég győzelem sem kérdés ellenünk... így dán - norvég továbbjutást várok.




Idézetet írta: zsivany20 Dátum január 22, 2019, 11:45:46
- Ha a svédek pont 3 vagy 4 góllal nyernek a dánok ellen, akkor ők mennek tovább a dánok mellett (4 gólosnál megint matek van, akkor a dánok és a svédek között, több lőtt góllal kapcsolatban, hogy ki a csoportelső).

annyi kiegeszites, hogy 4 golos gyozelemnel biztos sved a csoportelso (sved +1 a minitabellan, dan 0).

Idézetet írta: lunatik Dátum január 22, 2019, 12:10:14
annyi kiegeszites, hogy 4 golos gyozelemnel biztos sved a csoportelso (sved +1 a minitabellan, dan 0).

Igen igen! Jogos.

Szerintem sem félnek a dánok tovább vinni a norvégokat, hisz simán megcsapták őket. Szerintem ez a matekozás picit ilyen magyar betegség  ;D Az más, mikor fociban két északi tolt egy mindenkinek jó döntetlent, de szerintem kizárt, hogy itt a dánok a svédekkel kooperálva csinálnak egy 3 vagy 4 gólos svéd sikert (én is ezt matekoztam délelőtt  :D).

Nekem a holnapi napból egyedül annyi tuti, hogy mi kikapunk  :D