Fogadási Stratégiák

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában


Idézetet írta: pecasjani Dátum december 11, 2017, 20:12:00
Szia !  Arra nem gondoltál,hogy mondjuk a  12 meccset felosztod  3db 4-es csoportba?  4/2 6 szelvény összesen  18 egység.  Négy  találattól már van nyerő szelvény. Aztán lehet fokozni,,úgy hogy megjátszod  4/3 -ba is. Az + 12 szelvény. De itt már 7 találat kell a biztos nyeréshez. Azért ez már nehéz ügy.

13 meccs van naponta. Érdekes gondolat, kipróbálom 12 meccsel. Köszönöm.

Sziasztok!

Mostanában egyre többet gondolkozom azon, hogy a nagy nyerő szériában lévő csapatokat mi lenne elkezdeni Layelni.
Gondolok itt Man Cityre, egy PSG-re vagy akár egy olyan csapatra akiknek a Back oddsa általában alacsony (1,05-1,40).
Kivárni 7-8 egyhuzamban (minden típusú mérkőzést.) És utána szép finoman tétemeléssel Layelni őket, ha befut egy döntetlen már jók vagyunk.
Itt ugye a legnagyobb probléma abból lehet hogyha akkor jön be mondjuk egy X amikor alapból is magas (1,6-2,2) a csapat Back oddsa, itt nagyon megugrana a tétemelés. Valaki próbálta már hosszabb távon? Másik nagy gond hogy akár 2-3 hónapig is elhúzódhat mire lejön legalább egy X.

Idézetet írta: nasgur Dátum december 12, 2017, 13:08:12
Sziasztok!

Mostanában egyre többet gondolkozom azon, hogy a nagy nyerő szériában lévő csapatokat mi lenne elkezdeni Layelni.
Gondolok itt Man Cityre, egy PSG-re vagy akár egy olyan csapatra akiknek a Back oddsa általában alacsony (1,05-1,40).
Kivárni 7-8 egyhuzamban (minden típusú mérkőzést.) És utána szép finoman tétemeléssel Layelni őket, ha befut egy döntetlen már jók vagyunk.
Itt ugye a legnagyobb probléma abból lehet hogyha akkor jön be mondjuk egy X amikor alapból is magas (1,6-2,2) a csapat Back oddsa, itt nagyon megugrana a tétemelés. Valaki próbálta már hosszabb távon? Másik nagy gond hogy akár 2-3 hónapig is elhúzódhat mire lejön legalább egy X.

Én nem az ilyen csapatokra gondoltam, de bizonyos dolgokra szerintem jó az ötlet. (mármint a nyerő szériában lévő csapatok ellen is).

Pl. tavaly a KHL hokibajnokságban a szezon vége felé összeszámoltam, és az összes meccs tekintetében valahol 48-49 % volt azon meccsek aránya, ahol nem a papírforma, azaz a bukik által adott legkisebb odds érvényesült. Rendes játékidőben vagy X lett, vagy nyert az előzetesen gyengébbnek titulált csapat. Hosszú távon biztosan megérné valahogy kontrázni, csak legnagyobb bajom, hogy sok meccs egyszerre zajlik, egyes napokon minden meccsen jön a kis odds, máskor meg 5 meccsből  4 döntetlen...

Idézetet írta: pecasjani Dátum december 11, 2017, 20:12:00
Szia !  Arra nem gondoltál,hogy mondjuk a  12 meccset felosztod  3db 4-es csoportba?  4/2 6 szelvény összesen  18 egység.  Négy  találattól már van nyerő szelvény. Aztán lehet fokozni,,úgy hogy megjátszod  4/3 -ba is. Az + 12 szelvény. De itt már 7 találat kell a biztos nyeréshez. Azért ez már nehéz ügy.

Na közben megcsináltam, október hónapban 26 nap volt a fogadás, ugye ez az én módszeremmel 26*3900=101.400 Ft. Nyereség +22.545,1 Ft., +22,23%.

Úgy oldottam meg, hogy 12 fogadás legyen, hogy egyszerűen a legutolsó fogadást kivettem. Volt hogy nyerő, volt hogy vesztes fogadás volt, kb fele-fele arányban, de a lényeg, hogy felosztottam 4-4-4-es csoportokra, simán egymás után a meccseket, ahogy  a szelvényen voltak.

Így 26*900= 23.400 Ft. Nyereség +7022,7 Ft., +30,01%.

Ha most lesz időm akkor végigcsinálom a novembert és az eddigi decembert. De az biztos, hogy így sem rossz ez a módszer, de mivel kevesebb a feltett tét, kevesebb a haszon is. Viszont így lehet variálni a tétekkel, nem kell alaptéten tenni a fogadást. A 3-as kombi viszont ránézésre nem jönne be, bár azt is ki kellene számolni.


  Ha  ragaszkodsz a 13 meccshez, akkor 2db 4-es és 1-db 5 csoportot kell csinálni  4/2  - 4/2- 5/2   így 18 helyett  22 egység.

Idézetet írta: pecasjani Dátum december 13, 2017, 11:29:56
  Ha  ragaszkodsz a 13 meccshez, akkor 2db 4-es és 1-db 5 csoportot kell csinálni  4/2  - 4/2- 5/2   így 18 helyett  22 egység.

Na megcsináltam dec. 9-ig. 65 nap.
Így 65*900= 58.500 Ft a tét. Nyereség +6014,38 Ft, +10,28%. Sajnos a november elég stagnálós volt.



A 13/2 módszerrel 65*3900= 253.500 Ft a tét. Nyereség +33.811,62 Ft, +13,33%.

Végülis nem jelentős az eltérés, de azért nem olyan rossz így sem.
Ha lesz időm akkor lehet hogy megcsinálom amit írtál, a 4/2 4/2 5/2-es rendszerben is a számolásokat.

Inkább a stratégiát írd le, hogy mi is számolhassuk a dellát végre.

Idézetet írta: nasgur Dátum december 13, 2017, 13:15:14
Inkább a stratégiát írd le, hogy mi is számolhassuk a dellát végre.

Semmi extra. Döntetlenek minden nap. 13 db. Vagy amennyit akarsz. Általában a legkisebb szorzókkal. Ennyi.

Szerintem butaság a Barcát vagy a Cityt layelni...

Én régen nagyon figyeltem az ilyen sorozatokat, de hosszútávon tuti bukó.
Idén amit nézek a skót liga 1-ben kb féltávnál nem volt még nulla-nullás meccs, de erre sem teszek pénzt csak figyelem.

Egyébként ilyen elven megrakod a Real a Barca ellen, én meg rakok a Barcára mert idén sokkal jobbak, nyernek. Aztán könnyen elképzelhető, hogy veretlenül lesznek bajnokok, neked pedig tétet kell emelned ami tuti bukó...

Személy szerint nem a sorozatokat figyelem, hanem inkább a keretek értékét. Vagy élőben ha látom a meccset.
Én is focizok nálunk volt olyan csapat a bajnokságban amelyik 6-7 döntetlennel kezdett, ennek mi esélye volt?
A barcára nem látok nagy esélyt hogy kikap, nagyon egyben vannak, a Citynek viszont biztos lesz, hogy nem jön össze.

Idézetet írta: drzdolik Dátum december 25, 2017, 18:27:30

A barcára nem látok nagy esélyt hogy kikap, nagyon egyben vannak, a Citynek viszont biztos lesz, hogy nem jön össze.

Majd ha a szezon hajrájában fontosabb lesz a Barcának a BL és már lényegében biztos lesz a bajnoki cím, akkor egy gyengébb felállással összejöhet nekik akár zsinórban is több vereség.

Az megint egy más dolog, ha beáldozzák a bajnoki meccseket, de ne szaladjunk ennyire előre.
Egyelőre nem látok sanszot hogy kikapjanak...

#2051 december 31, 2017, 14:35:55, druzsinlaci
És akkor jöjjön az ígéret, azaz mitől remélek én nagy profitot 2018-ban???

Kezdem az elején. Régóta foglalkoztat a lóversenyek különleges világa, melyhez a lóversenyre való fogadás is hozzátartozik. Azonban miközben a tétet a kiválasztott lóra, lovakra megtettem, felmerült bennem, hogy vajon ezt az egészet hogyan lehet nyereségessé tenni? Miért ne lehetne ebből plusz bevételt csinálni? Hol a határ? Fizessek a tippekért vagy ne? Lehet hosszútávon profitot termelni ebből? Gondolom ezek a kérdések már sok embert foglalkoztattak, nem csak a lovakkal kapcsolatban.

Eleinte az ausztrál futamokban láttam a jövőt, ezen felbuzdulva a nyugat-ausztráliai, pontosabban az ascot-i eseményekre koncentráltam. Ideális időben - reggel 5 órától déli 12 óráig - voltak a versenyek, az akkori munkám mellett volt időm beleásni magam és elmélyedni a szakági turf, valamint az ausztrál szakirodalom ide vonatkozó részébe. Győztesre, helyre, első három és első négy sorrendi befutóra tettem meg a kiválasztott tétet. Elég sok pénzt sikerült nyernem, ám a munkám megszűnt, ezzel együtt a lehetőség a sok olvasás és utánajárás, valamint az élő és az adott futam előtti közvetlen fogadásokra a lehetőség elszállt. Így más alternatívát kerestem, ekkor fordultam a francia, majd az angol és ír lóversenyfutamok felé. Korábban is ámulva néztem a Grand National-t, vagy az Epsomi Derbit, de akkoriban csak egy lelkes rajongó voltam. Mindig is szerettem olvasni, kutatni, de egy idő után túl sok volt, ki kellett találnom, hogy utánajárás és órákig tartó keresgélés, elemzés nélkül is hogy lehet hosszútávon - a hosszútáv szó nagyon fontos a sportfogadásban - profitot termelni.
-------------------------
2016 év végén kezdtem komolyabban foglalkozni az angol lóversenyekkel. Hamar kitaláltam, hogy egy egyszerű módszerrel is lehet - igaz nem nagy - nyereséget elérni.

2017. január 1-től minden nap megtettem a két legkisebb szorzójú lovat az adott napon, mikor gépközelben voltam, délután az első futamok kezdete előtt, függetlenül attól, hogy 1,1 és 1,08, vagy 1,7 és 1,6-os szorzókból tevődtek össze az oddszok.



A narancssárga vonal a szerzett profitot mutatja görgetve, a kék pedig a ROI változását. A végeredmény pedig +1,45 % ROI lett.

( Zárójelben jegyzem meg, hogy 2018. január 1-től az Egyéves Magyar Állampapír aktuális évi kamata 2,00%, melyből levonásra kerül a kamatadó, így körülbelül 1,90% hasznot hoz évente. )
-------------------------------
Ennyi volt. Napi 2 perc és nyereséges voltam. Ám én ezzel nem elégedtem meg. Többet akartam, így többet olvastam, többet kutattam. Zsokék, edzők, trénerek, istállók, eleinte azt sem tudtam mihez kezdjek ennyi információval. Azt tudtam, hogy pl. Aiden O'Brien az egyik legnagyobb élő tréner, AP McCoy pedig a valaha volt egyik legnagyobb zsoké. Még többet olvastam, és teljesen elvesztem az információk óriási halmazában. Úgy éreztem a húrelméletet vagy a kvantumfizikát kutatom.

Aztán egy varázsütésre sikerült megvilágosodnom. Nem, nem isteni csoda volt, a SportM televizió volt az oka. Emlékszem francia futamot néztem, talán Kincsem+ futam volt Chantilly-ből, és rengeteg, szám szerint 14 ló indult. A kommentátor elmondta a lovakat, zsokékat, Barzalona, Fabre, Suomillon, és így tovább. Azt is mondta, hogy xy zsoké ennyiszer nyert xy annyiszor lett első, második, vagy harmadik.

Ekkor átfutott az agyamon, hogy ha én lótulajdonos lennék, akkor a lovaimra csakis a legjobb, legfelkészültebb zsokékat ültetném. Ez adott egy irányvonalat és ebbe az irányba indultam el a később igencsak hosszú, és útvesztőkkel tarkított utamon.

Az alap koncepció megvolt: vegyél egy jó zsokét, ültesd jó lóra és nyersz. Innen kezdett érdekessé válni a történet. Ki a jó zsoké? Melyik lovon fog ülni? Ki a tréner? Mindig ő lovagolja? Hol tudok ennek utánanézni? Csak jöttek és jöttek a kérdések. Szerencsére az egyik legnagyobb lovas oldal az Attheraces segített sok mindenben, rengeteg statisztikát néztem, de valahogy nekem kicsit átláthatatlan volt ennyi tréner, ló és zsoké.

Le kellett szűkítenem a kört. De mégis hogy? Ebben az időben Dubai-ban rendeztek a meydani pályán futamokat, ott, ahol a Dubai World Cup-ot is rendezik minden évben. Ekkor hallottam először komolyabban a Godolphin istállóról, akinek zsokéjaik gyönyörű kék dresszben brillíroztak. Kik ők? Miért ilyen jók?

Tovább kutattam. A Godolphin istálló az egyik legnagyobb lótenyésztő és istálló a világon. Most nem írom le részletesen a történetet, bárki elolvashatja a neten. Van istállójuk Ausztráliában, Angliában és természetesen Dubaiban. A legnagyobb erényük pedig az, hogy egy olyan ember áll az egész mögött, aki megrögzött lóversenyrajongó, ő maga is lovagol, és nem számít a pénz: Sheikh Mohammed bin Rashid Al Maktoum. Valószínű nem sokan tudják, de Ő az Egyesült Arab Emirátusok elnöke és miniszterelnöke egy személyben. Röviden róla annyit, hogy Camberidgben tanult, és ott szeretett bele a lóversenyek világába, majd később saját lova is lett, amivel 1977-ben megszerezte első sikerét, mint lótulajdonos. Aztán a '90-es évek elejétől kezdte magát kinőni a Godolphin istálló, és szép lassan világméretű vállalkozássá terebélyesedett. Abból kiindulva, hogy ,,a pénz nem számít" a sejk a világ egyik legjobb trénereit és zsokéit tudhatja magáénak. Tenyészetük pedig kiváló.

Tehát kiszemeltem magamnak a Godolphin istállót, sikeresek, de van sok tréner és sok zsoké, még mindig nem volt meg kire fogadjak. Ekkor elkezdtem végignézni a korábbi indulásokat és győzelmeket. Egyértelműen látszódott, hogy Charlie Appleby remek tréner, ám Saeed bin Suroor, vagy az ausztráliai delegáció trénere - James Cummins - sem rossz edző, és nem utolsósorban a francia Andre Fabre mellett sem mehetünk el szótlanul. A zsokék közül kimagaslik Mickael Barzalona, Jeff Penza, William Buick és James Doyle. Ám még mindig rengeteg információ közül kellett kiválasztanom, hogy kire mire és mikor érdemes fogadni.

Nem maradt más, mint a korábban lefutott futamokat elemeztem, eredményeiket szem előtt tartva megszületett a végső konklúzió, mellyel elérkeztünk a stratégia lényegi részéhez.

Charlie Appleby tréner és William Buick zsoké párosa.

Ennyi. Nincs számolás, utánajárás, olvasás, órákig tartó eredménykövetés. Amikor Charlie Appleby tréner lován William Buick ül, meg kell tenni győztesre. Mindegy, hogy Franciaországban, Dubai-ban, az USA-ban vagy Ausztráliában van a verseny, arra kell fogadni, hogy az ő párosuk nyer.
A legegyszerűbben pedig úgy lehet megtalálni, hogy mikor és hol indul a páros, hogy felkeresed a https://www.godolphin.com/runners-and-results/ weboldalt, RUNNERS fül és már látod is melyik napon milyen helyszínen melyik futamban indul Appleby és Buick párosa. Az eredményeket is itt, a RESULTS fül alatt lehet megtekinteni.
Megnyitod a Godolphin honlapját, rámész az indulókra, kikeresed a futamot, megteszed a lovat és hátradőlsz.
Aki óvatos, vagy nem szeretne győztesre tenni, megteheti a lovakat helyezettre is, vagy biztonsági fogadásra is, de számolni kell azzal, hogy a szorzók jelentősen kisebbek lesznek, mint a sima győzelem esetén.
----------------------------------
És íme a számok 2017-ben.

2017-ben 280-szor indult a fent említett páros a világ különböző pontjain. A 280 db egységnyi megtett tétre összesen 383,74  egység haszon keletkezett, amely 103,74 egység hasznot, és +37,05 % ROI-t eredményezett.


----------------------------------
Végezetül pár gondolat, hogy miért lesz ez 2018-ban is sikeres év az említett páros számára.
A sejknek rengeteg lova van, nagyon sok kétéves ló jövőre fog beérni. 2017-ben nagyon sok futamon épp csak egy hajszállal maradtak le a győzelemről, bízom benne, hogy 2018-ban javulnak a lovaik annyit, hogy most simán is nyerhessenek. Buick egy igazi klasszis zsoké, aki az évek folyamán egyre jobb lesz, ez szinte biztos.

És hogy miért írom ezt le és miért osztom meg mindenkivel? Nem a pénz vagy a hírnév miatt. Egyszerűen szeretek másoknak segíteni. Mikor elmondtam, hogy lesz egy összefoglaló írás a stratégiáról, sokan jöttek, hogy pénzért fogom-e árulni. Miért árulnám pénzért azt, amivel másnak is segíthetek? Nonszensz. Igen, az idáig vezető út nagyon rögös volt, rengeteg munkaóra van abban, amíg kitaláltam, hogy erre a párosra kell fogadni. És igen, megtarthatnám magamnak, de akkor mi értelme volt a sok munkának? Picasso, Rembrandt vagy Monet sem azért festett képeket, hogy otthon nézegessék a remekműveiket.

Végezetül csak annyit mondanék, hogy mint minden stratégia ez sem biztos, hogy ennyi profitot fog hozni 2018-ban (azért bízom benne, hogy többet mint 2017-ben), de a lényeg a hosszú távú haszonszerzés. Ezt soha ne felejtsétek el.

U.I.: most látom, hogy rögtön január elején Appleby lovait nem Buick lovagolja. Remélem nincs semmi gond vele, mert köztudott, hogy a nyár végén hatalmas balesetet szenvedett az USA-ban, sok időt kihagyott. Azért bízom benne, hogy a kora tavaszi futamokon már viszont láthatjuk őt.

Nagyon köszönöm, hogy megosztottad velünk a munkád eredményét!

Apám évtizedek óta jár a lovira, ő is hasonló módszerrel kezdi szűkíteni a mezőnyt: kihúzza a gyengének vélt lovakat és a gyengének tartott zsokékat, a maradékból válogat vagy azokat "keveri le".


Az ilyen írások a főoldalra valók, köszönöm druzsinlaci h megosztottad ezt velünk!

Szep munka, grat! Az odds maximalizalasarol nem irtal, osszehasonlitva a nyito oddsokat a zaroval, jo esellyel tovabb lehet novelni az eredmenyesseget. Plusz tobb iroda, s mindenkepp olyanok, ahol van Best Odds Guaranteed. Ezek akar tobb 10%-ot is dobhatnak a nyeresegen.