Kerékpár fogadások

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: Pozzato Dátum február 23, 2020, 13:38:17
Másra lehetett számítani az UAE Tour első szakaszától. Annyira gyors volt az utolsó 3-4 km, hogy konkrétan nem is tudtak megfelelő felvezetést adni, QS meg a FDJ próbálkozott, többiek meg a zavarosban halásztak. Gavíriát majdnem megborította egykori csapattársa (Morkov), nem is tudott sprintelni, Bennett is eltűnt, Ackermann a semmiből került elő, ahogyan a végén Groenewegen is. Ha kicsit hosszabb a hajrá, ő nyert volna. Az látszott a sprinten, hogy eléggé feszült a mezőnyt, nem igazán találták a megfelelő ritmust.
Sajnálatos, hogy a portugál körversenyre nem lehetett fogadni. Evenepoel idei második többnapos versenyét is megnyerte, utolsó 20 km-es kronón a világbajnok Dennist legyőzve. Idén három szakaszgyőzelem (ebből kettő időfutam), illetve két összetett első hely (két versenyből), következő versenye a Tirreno - Adriatico lesz. Elvileg indulhat majd az olimpián is, gondban lehetnek a többiek. És a legjobb, egy hónapja volt 20 éves...

A Quick Step elkezdte a tavaszt... Asgreen lemásolta Jungels tavalyi győzelmét, csak most egy 30 km-es szökést nyomott a belga csapat versenyzője (Jungels tavaly 20-at). Képtelen volt a mezőny felérni hozzá, egészen elképesztő volt. Beérte a szökevényeket, onnantól pedig nem bírtak vele. Olyan tempót ment, hogy hiába üldözte a Sunweb és olykor a Lotto, esélyük sem volt. Megnézzük a Flandria vagy Roubaix csapatukat, gyakorlatilag imádkozhatnak a többiek: Jungels, Asgreen, Lampaert, Sénéchal, Declercq, Stybar és Alaphilippe.

#947 március 05, 2020, 09:53:15, Pozzato
Ez a hír lesz folyamatosan frissítve:
https://www.sportfogadas.org/hirek/a-koronavirus-elerte-a-kerekparsportot-is

Amit én valószínűsítek:
- Ennyi hiányzó csapat miatt nem fogják megrendezni a Párizs - Nizzát sem, mivel egy Mitchelton vagy Ineos hiány nagy érvágás, szerintem a következő napokban több csapat is visszamondja majd a részvételt (EF, Cofidis, UAE stb.)
- Olasz versenyeket szerintem átrakják az év második felére, kitolják majd a kínai többnapost (esetleg el is marad), október elején, a vb után pedig jön majd a Strade Bianche, Milano - Sanremo stb.

Sportfogadás szempontjából én azt mondom, hogy változni fog a versenyzők felkészülése is, sokan nem tudnak majd edzeni (Olaszország és környékén élők), pár csapat versenyzői karanténban ragadtak (ők sem). Érdemes ezt óvatosan kezelni, mert hiába lesznek mondjuk áprilisban belga, holland és spanyol versenyek, közel sem biztos, hogy a mezőny nagy része ideális formában vág majd neki. Lehetnek meglepő eredmények.

Vasárnaptól Párizs - Nizza?
Egyelőre semmit se tudni, szervezőknek sem jó, hogy 5 csapat már visszamondta a versenyt. Maradtak tizenhárman a World Tour szintről, ami szerintem kevés. Sunweb gyakorlatilag egy B sorral áll ki, sztárok nélkül, Israel és a Bahrain is, ahogyan az előzetes rajtlistát nézem. Terjed a vírus Franciaországban is, szerintem nem kockáztatnak majd a sportigazgatók. Az pedig egyre inkább látszik, hogy a szervezőknek semmilyen más tervük nincsen, bíznak a szerencsében. Ez már az elmúlt években is jellemezte őket. Az esetek többségében csak a pénzt nézik, elvétve akadnak olyan helyzetek, ahol tényleg az emberélet számít (tavalyi Tour de France jégeső). A kerékpározás reformját már régen el kellett volna kezdeni, ők pedig ülnek egy helyben, mert így is folyik be a pénz. Akkor kezdenek csak el kapkodni, mikor ilyen események vannak, hogy nincsen verseny, nincs lóvé. Mikor elkezdődött a járvány, már akkor kellett volna egy átstrukturál naptárt létrehozni, mondván, ez hatással lehet a kerékpársportra is.


Még jó, hogy a bookingon ingyenes lemondással foglaltam a pesti Giro hétvégére egy szobát... :-\ :-\ Nagyon sajnálnám ha elmaradna az is, főleg hogy akkor van Pesten darts ET forduló is...

World Tour: Versenyeznek a vírus árnyékában

Megfogyatkozott mezőnnyel folytatódik a kerékpáros szezon! Olvasd tovább


Idézetet írta: peshark Dátum március 06, 2020, 21:40:08
Még jó, hogy a bookingon ingyenes lemondással foglaltam a pesti Giro hétvégére egy szobát... :-\ :-\ Nagyon sajnálnám ha elmaradna az is, főleg hogy akkor van Pesten darts ET forduló is...

Simán benne van sajnos. Én is készültem a Giróra, konkrétan a Bp-i időfutamra egy napra, nem tudom lesz-e belőle valami. Mint ahogy várható ez az egész vírus ügy egy összetett probléma, nagyon sok területére kihat az életnek és egyik probléma generálja a másikat.
A sporton túl a turizmus is nagyon megsínyli majd az egészet, az egész repülési iparágban is okozhat egy komoly válságot.

Nekem ez lett volna az idei bringás szezonom: Milano - Sanremo (március vége), Giro d'Italia magyarországi szakaszok (május), Tour de France nizzai rajt (június), Vuelta a Espana Alto de Moncalvillo vagy madridi zárószakasz (augusztus). Meg akartam csinálni a Grand Tour triplát, mert egyáltalán nincsen horribilis összegért az utazás, főleg ilyen Milánó vagy Nizza környékére. Egy hétvégi magyar wellness már drágább lassan, mint egy ilyet összehozni.

Elfigyelve a helyzetet, hogyan terjed Olaszországban is a vírus, eléggé minimális az esélye, hogy két hónapon belül ekkora, országot átívelő versenyt rendezzenek. Lassan ott tartunk, hogy az egész "csizma" zár alá kerül. Az olaszok pedig ezt tényleg komolyan veszik, nagy kérdés, hogy két hónap alatt hogyan tudnának egy ilyet megoldani. Addigra minimalizálni kéne az új megbetegedéseket, rengeteg gyógyultnak kéne lennie, eléggé összetett ez, ahogyan @firgabácsi is írta. Bízzunk azért, hátha pozitív változás áll be. Ha már egy "sima" Tirreno-Adriaticót nem rendeznek meg, akkor egy még nagyobb tömegeket vonzzó Giro kapcsán biztosan nem kockáztatnak, ahol tényleg mindenféle szurkoló összejönne.

Hátha, sok még az a 60 nap...

Idézetet írta: Pozzato Dátum március 08, 2020, 11:07:07
Nekem ez lett volna az idei bringás szezonom: Milano - Sanremo (március vége), Giro d'Italia magyarországi szakaszok (május), Tour de France nizzai rajt (június), Vuelta a Espana Alto de Moncalvillo vagy madridi zárószakasz (augusztus). Meg akartam csinálni a Grand Tour triplát, mert egyáltalán nincsen horribilis összegért az utazás, főleg ilyen Milánó vagy Nizza környékére. Egy hétvégi magyar wellness már drágább lassan, mint egy ilyet összehozni.

Elfigyelve a helyzetet, hogyan terjed Olaszországban is a vírus, eléggé minimális az esélye, hogy két hónapon belül ekkora, országot átívelő versenyt rendezzenek. Lassan ott tartunk, hogy az egész "csizma" zár alá kerül. Az olaszok pedig ezt tényleg komolyan veszik, nagy kérdés, hogy két hónap alatt hogyan tudnának egy ilyet megoldani. Addigra minimalizálni kéne az új megbetegedéseket, rengeteg gyógyultnak kéne lennie, eléggé összetett ez, ahogyan @firgabácsi is írta. Bízzunk azért, hátha pozitív változás áll be. Ha már egy "sima" Tirreno-Adriaticót nem rendeznek meg, akkor egy még nagyobb tömegeket vonzzó Giro kapcsán biztosan nem kockáztatnak, ahol tényleg mindenféle szurkoló összejönne.

Hátha, sok még az a 60 nap...

Én nem vagyok túl bizakodó, hamarabb gondolnám azt hogy pont 60 nap múlva fog a legjobban tombolni a vírus Olaszországban, de ne legyen igazam.
Nagy gond ez, bár tőlem távol áll hogy dramatizáljam a helyzetet, nem is maga a vírus a nagy gond ( bár még ez sem kizárt, majd kiderül ) hanem amit kivált, ahogy kezelik az egészet az olaszok. Valamit nyilván tenni kell, mert azt nem mondhatják, hogy nem gond, hadd terjedjen, az influenza is szed rengeteg áldozatot sok éve minden télen, csak hát azt ismerik, tudják mit várjanak, de a coronát nem igazán még, így hát ők drasztikus megoldásokat alkalmaznak, pl. ha kell karantén alá helyeznek pár millió embert.
Rengeteget fognak bukni idén csak a turizmusban ami nagyon jelentős bevételt generál ugye Olaszországban alapesetben. A repülés...véletlenül a fiam egyik ovis csoporttársának a faterja Wizzair pilóta, szoktunk beszélgetni, mondta hogy elég nagy a baj, a Wizz részvény árfolyam is esik, meg hatalmas bevételkiesés lesz ez a sok törölt, sőt, megszüntetett járat.
Ami az utazást illeti mondjuk Milánóba, ez pontosan így van ahogy írtad, egy wellness hétvége, főleg jobbféle helyen simán többe kerülhet mint egy milánói hétvége, főleg ha valaki megelégszik basic szállással is Milánóban. Megjártam jó párszor Milánót, nem egyszer 6e Ft-os oda-vissza  repjeggyel ami tényleg nem pénz manapság azért, hogy oda eljuss. Van mit nézni, nem is elsősorban a városban, persze ott is, hanem a környék tényleg gyönyörű.

Teljesen reális ez a forgatókönyv, amit írsz. Az olaszok eléggé kemény szabályokat hoztak, elvileg az olasz bajnokságot is be akarják szüntetni (következő héten lesz erről döntés). Ha az megtörténik (Serie A és Lega A, mint két legnagyobb), akkor valószínűsíthető, hogy a Girót sem kímélik majd.

Az RCS Sport vezetői azt mondták, hogy az a legnagyobb bajuk, nem tudják hová tenni a versenyeket. Az olimpia miatt annyira zsúfolt a naptár, hogy már az elmaradt 9 etappal (Strade Bianche + Tirreno - Adriatico + Milano - Sanremo) is óriási bajba kerültek. Annyira sok a verseny a World Tour és kiemelt kontinentális egy és többnaposok miatt, hogy a csapatok nem tudnák megoldani a szállítást, illetve a keretek szétbontását sem. Augusztus eleve kilőve. Szeptemberben ott a világbajnokság és az egynaposok. Július ugye Tour de France (ha megrendezik). Két hónap maradna: júniusra tolni (akkor meg Tour of Suisse és Dauphiné), illetve október. Utóbbi működhetne, de addigra a versenyzők "elfogynak".

Nehéz okosnak lenni, ha mondjuk megvannak a szobák, akkor én várnék a helyetekben a visszamondással. Tényleg, szinte minden egyes nap változik a helyzet. Ez a baj, hogy egy csapatjáték esetében könnyű azt mondani, hogy zártkapu, kerékpárnál ezt megoldani nem lehet, ráadásul 180-200 ember teker együtt, eleve kockázatként értékelik. Az talán mérvadó lehet, hogy a csapatsportok kapcsán gyakorlatilag a végsőkig kivárnak, addig a kerékpárnál azonnal törölték a rajtokat...

Pesharknak van meg a szoba, de szerintem érdemes várni, igen, bár sok jót nem remélek. Ugye minden tömegrendezvényt nyilván kockázatként kezelnek, egy kerékpárverseny meg aztán tényleg az. A versenyzők akik egymás mellett tekernek + a rengeteg néző végig az út mellett összezsúfolódva.

Szerintem kizárt, hogy lesz Giro. Ha a monkeyBet-en lenne odds, nagyjából így nézne ki:

Megrendezik eredeti időpontban a 2020-as Girót?
Igen: 9.00
Nem: 1.07

Idézetet írta: oakland23 Dátum március 09, 2020, 09:39:26
Szerintem kizárt, hogy lesz Giro. Ha a monkeyBet-en lenne odds, nagyjából így nézne ki:

Megrendezik eredeti időpontban a 2020-as Girót?
Igen: 9.00
Nem: 1.07

Én is a nemre tippelek... pedig személy szerint készültem megnézni, az egyik szakaszon anyám házától (volt lakhelyem) 5 km-re tekernének...

Ahogyan reggel olvasgattam a híreket (vesztegzár, újabb sportesemények elmaradását stb.), döntéseket és reakciókat, én is kezdek efelé hajlani, hogy ebből nem lesz Giro d'Italia. Ha ez így folytatódik, akkor megkockáztatom, hogy a Tour de France is veszélybe kerülhet.