SPF Guru Prémium

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Szerintem gavrilo14 összefoglalt mindent, és már sok hozzáfűznivaló ehhez nincs.

A mennyiség ne menjen a minőség kárára. Pontosan 4 nap alatt össze lehet hozni azt a limitet is, amivel már részesülhetsz a fix díjazásban.
A havi 50 elemzés, meg egy nagyon extrém határ kell, hogy maradjon. Tényleg csak akkor közelítsd meg, ha értéket látsz a tippekben, s mindezt még meg is tudod normálisan indokolni.

Van egy csomó mérkőzés szombaton? Hurrá! Szűrjél, s küldd be a legjobbakat.

A Prémiumnak az elsődleges célja, hogy minőségileg indokolt jó tippek szülessenek. Hamarosan összesítjük a tavalyi eredményeket, s nem szeretnék senkit sem megijeszteni, de jó lenne a tippdobálozással felhagyni.

Ok  :ok: Akk. maradjon a minimum 3.

Egyébként most függetlenül a napi limittől, bennem régóta fogalmazódik, hogy ha 2020-ban nem tudok +120 egységgel zárni minimum, akkor én magamtól kilépek, és átadom a helyem másnak, aki érdemes rá. Nyílván lesz rossz és jobb hónap, de ha ezt a havi +10 egységet átlagban nem tudom hozni, akkor a jelenlétem haszontalanná válik. Nem szoktam fogadalmakat tenni, de ezt megfogadom. Ezzel is motiválom magam, hogy ne küldjek be ezentúl olyan tippet, amiben nem bízom megfelelően.

Az unibetes meccsek áthozatalát nem lehet valahogy meggyorsítani? az nb-s kézik mindig utolsó pillanatra érnek be, a 6 órás limit előtt egy órával  ;D

Idézetet írta: hubika88 Dátum január 12, 2020, 09:52:12
Az unibetes meccsek áthozatalát nem lehet valahogy meggyorsítani? az nb-s kézik mindig utolsó pillanatra érnek be, a 6 órás limit előtt egy órával  ;D

Ha jól tudom óránként van frissítés, s sajnos náluk is későn jelenik meg, de még utánna nézünk, hogy mit tudunk tenni az ügyben.

Sziasztok!

Annyit tennék hozzák, hogy nekem Minden Jó!!!
Köszönöm a játékot és, hogy benne lehetek. Lehet unalmas/sablonos a játékstílusom/tétrakás/alacsonyabb szorzó választás... és sok szövegnek sok az alja, de számomra így a szubjektív, így az önazonos az elmés ahogy csinálom, s ahogy teret adtok rá.

A 3tipp/nap szabályon lehet pörögni, az én stílusomnak ez is tökéletes, esetleg, ha nagyon nagy a hörgés lehet módosítani heti 12 maximumra, s akkor kijön valahogy a havi 50 is - remélem érthető voltam.

csupán a havi pozitív/negatív mérleg frusztrál - azaz, ha a plusszos elemzőkből kivonjuk a mínuszost, akkor összességében mennyit hoz a hónap...sajnos inkább visz, éves szinten meg tutti..Anno azért is kérdeztem meg, hogy csak akkor van-e jutalék, ha összességében plusszos az egész banda (itt jönne be az, hogy a játékosok nem csak magukért játszanak hanem kicsit egymásért is). Ki lehetne védeni a - 50-es hónapokat 43 elemzésből - kiegyensúlyozottabb lenne a rovat.

Továbbá elgondolkodtató egy korábbi felvetés - adott hónapban valaki elér egy minusz határt pl -30, vagy zsinórban 5 elemzése bukó, akkor abban a hónapban pihi/kizárás - folyt köv a következőben.

Biztonságossá tehető ez a játék - csak kevesebb 10-es tét kellene, mert nagyon duzzad a bukókkal a mínusz oldal. Lehet, hogy szabályozni kellene a tétet pl havi max kettő 10-es tét, kettő 9-es, 8-as, 7-es, 6-os, 5-ös, és innen lefelé elengedni - sztem javulna az összép. A pénz meg nem lenne kevesebb, ha valaki +15-el nyer meg egy hónapot, a többi 6 plusszos, meg +10 alatt lenne - sőt arányaiban talán igazságosabb is lenne az eloszlás.

Persze ez utóbbi ötletet fegyelmezett-határokat nem feszegető játékkal mindenki megtehetné maga is, de láthatóan nem teszi...

Üdv.:
Sound

Idézetet írta: Sound Dátum január 12, 2020, 12:33:37

Biztonságossá tehető ez a játék - csak kevesebb 10-es tét kellene, mert nagyon duzzad a bukókkal a mínusz oldal. Lehet, hogy szabályozni kellene a tétet pl havi max kettő 10-es tét, kettő 9-es, 8-as, 7-es, 6-os, 5-ös, és innen lefelé elengedni - sztem javulna az összép. A pénz meg nem lenne kevesebb, ha valaki +15-el nyer meg egy hónapot, a többi 6 plusszos, meg +10 alatt lenne - sőt arányaiban talán igazságosabb is lenne az eloszlás.

Persze ez utóbbi ötletet fegyelmezett-határokat nem feszegető játékkal mindenki megtehetné maga is, de láthatóan nem teszi...

Üdv.:
Sound

@Sound

Nem hiszem, hogy ettől sokat javulna a helyzet. Gondolj bele, ha valakinek -5%-os RoI-ja van hosszú távon, abból nem fog tudni csinálni +3-at, attól, hogy jobban választja ki a tétet. Ráadásul lehet, hogy neki pont a 2-es tét fog jönni, míg a 3-as elmegy, így csak erőssebben rontja a RoI-t. Erre példa legjobban a korábbi főoldali cikkírásban tapasztaltak. Ugye ott korábban egy 10-es skálán kellett bejelölnünk, hogy milyen erősségű a tipp. Nem működött, így be lett vezetve az egység tétezés. Bár erre inkább @TiB tudna választ adni, hogy melyik módszer lett ott a nyerő. De mivel nem lett visszavezetve a 10-es skála azóta sem, így gondolom az egység tétezés.

A 10, 9, 8-as... limited ugyanebből az okból lenne előnytelen. Én például csak akkor írok Guruba, mikor biztos vagyok egy tippben, de nem írok róla főoldali elemzést. Ezért mindig a max tétet választom ki (és lám profitban vagyok);  míg ha nem erős a tippem, akkor hagyom. Ez önkontroll. Most gondolj bele, ha 2db 10-es tippet adhatnék egy hónapban, akkor az azt jelentené, hogy kettő nagyon erős tippem lehet (és mi van ha nekem van három vagy négy?). Azért ez nem sok. Viszont, ha hónap végén írnék egyet 2-es téttel, az mennyire lenne hiteles? Ki fogadná meg, ha én is 2/10 bízok csak benne a 10/10-esek után? (Ebből az jönne le, hogy csak azért írom meg, mert mondjuk kell még egy tipp a 10-hez, amit éppen szeretnénk elkerülni) Szerintem a jó megoldás az erősebb szelekció tippek terén, de ezt mindenkinek magának kell elvégeznie a játékával kapcsolatban. Keresni hol javulhat, kivennie azokat a tipp formákat, sportokat, ahol rendre veszteséget termel, illetve olyanra nem fogadni, amihez nem ért. A motiváció meg van, mivel nagy összegeket oszt szét az org, viszont ezért mindenki dolgozzon is meg. Én sokkal jobban hiszek abban, hogy a saját magunk játékával foglalkozzunk és próbáljunk javulni (ez összhangban van az utolsó mondatoddal) és ne szűk keretek közé fogni az elemzéseket. Ha valami hosszú távon nem megy, akkor persze jöhet a szabályozás (mint a napi 3 tipp maximalizálás), viszont ez a téterősség tipp limit 2, már drasztikus lépés lenne nekem. Ez csupán személyes vélemény és meglátás, lehet, hogy nincs igazam benne.

Abban teljesen egyetértek veled, hogy javulnunk kell, tehát ugyanabból a célból irkálok én is ide a fórumba, illetve osztom meg az ötleteimet és szemlátomast admin is azért vezette be az új dolgokat, hogy efelé haladjunk. Csak az ehhez vezető felvázolt utadat nem tartom logikusnak.

köszi,
gavrilo14

Ha már így beindult itt a párbeszéd, nem lehetne valahogy áthozni az unibettől a büntetőlapos opciókat? Csak ha nem túl nagy meló nektek persze.

Idézetet írta: oakland23 Dátum január 12, 2020, 13:28:28
Ha már így beindult itt a párbeszéd, nem lehetne valahogy áthozni az unibettől a büntetőlapos opciókat? Csak ha nem túl nagy meló nektek persze.

Amennyiben indokolható egy ilyesmi, akkor természetesen megpróbáljuk.

Idézetet írta: oakland23 Dátum január 12, 2020, 13:28:28
Ha már így beindult itt a párbeszéd, nem lehetne valahogy áthozni az unibettől a büntetőlapos opciókat? Csak ha nem túl nagy meló nektek persze.

Igen, a bővített kínálat nagyban segítene, nekem legalábbis mindenképp, sok sok olyan erős (vagyis általam erősnek gondolt) tippem van egy hónapban, amit nem tudok megírni, mert nincs az a piac a gurus kínálatban. Persze nem panasz ez, csak ha már témázunk, megemlítem, vagyis csatlakozom oak elvtárshoz!  :)

Nyilván itt az Unibet piacait használjuk, ha minden igaz... már az is extra lenne, ha valahogy azt nagyjából 1 az 1ben át lehetne húzni... !? Nem értek hozzá, hogy megy ez technikailag... mennyire megoldható stb...

Idővel megpróbáljuk még bővíteni a tippelési lehetőségeket is.

Idézetet írta: oakland23 Dátum január 12, 2020, 13:28:28
Ha már így beindult itt a párbeszéd, nem lehetne valahogy áthozni az unibettől a büntetőlapos opciókat? Csak ha nem túl nagy meló nektek persze.
Nem jutunk hozzá sem ehhez, sem a szögletekhez.

Idézetet írta: vmlinuz Dátum január 15, 2020, 13:13:02
Nem jutunk hozzá sem ehhez, sem a szögletekhez.

Viszont elméletileg bővítettük a kínálatot. Majd le lehet ellenőrizni.
pl. ázsiai gólok bekerültek.

Megjegyzés: Ez az "update" nem csak a Gurura érvényes, hanem az összes játékra.  :cya:

Kíváncsiságból visszamenőleg létrehoztunk egy 2019-es Prémium versenyt.

A 17 aktív versenyzőből (vmlinuz csak tesztelőként szerepel) van olyan tag aki később csatlakozott a prémium klubba. Nekik bele van számítva az azelőtti sima SfGurus eredményük is.
Mindössze 5 személy zárta pluszban a tavalyi versenyt, a legjobb teljesítményt pedig @buszberlet érte el, amiért külön gratuláció jár.

Az eredményekből látszik, hogy a mennyiség ront a statisztikán. A lista végén szereplők rengeteg tippet küldtek be.

User ID: 27319 és RedMunchen egy és ugyanaz a személy, így az ő végső eredménye: 332 tipp, 142 nyertes, 184 vesztes, pontszám: -509.93

A továbbiakban a célkitűzés, hogy ezen a statisztikán drasztikusan javítsunk.  ;D Ezért is megkérlek benneteket, hogy amennyiben lehetséges az eredményességre törekedjetek, hosszú távon.

Mindezek mellett dolgozunk a negatív produkciók csökkentésén is.

#133 január 18, 2020, 13:16:55, Sound
Sziasztok!
Rengeteg adatot kaptunk a 2019-es összesítéssel. Nagyon szépen köszönöm. Minden megbántás és hátsó szándék nélkül, próbáltam minél több lehetőleg valíd, hasznos adatot kiszedni a táblázatból. Mini ,,kutatásom", gyors mérlegem nem teljes, mégis tanulságokat mutat a számok nyelvén. Célom fogadótársaim játékstílusának/attitűdjeinek megismerése volt, illetve elgondolkodtatás, hatékonyság növelő célzat a rovatban szereplők részére.
Kivettem a legtöbb elemzést beküldő sikeres játékosok adatait és a legtöbb elemzést beküldő mínuszos játékosok adatait a táblázatból. A ,,kutatás" lényege a 10-es tét – és annak hatásai – volt, továbbá az elemzés számok és sikerük aránya. Megkülönböztettem 10 – es téttel bíró elemzéseket, és 10-es tét alatti téteket (itt árnyaltabb lenne a kép, ha minden számra 1-9-ig készítettem volna adatokat, erre viszont nem volt időm..). Sokat lendítene a ,,kutatáson", ha a 10-es tétek szorzóit (átlagban), és szintúgy a 10 alatti tétek szorzóit is vizsgálnánk. S persze az egész mezőnyön, hiszen elég magas az elemzés/tipp szám – azaz lehet belőle tanulságokat levonni, megálló következtetésekre jutni.

A sikeres három legtöbb tippet adó 2019-es játékos:

Buszbérlet
70 tippet adott
45 tipp (az összes tipp 64 %-a MAGAS arány) 10-es erősségű, abból elveszített 15 –öt (33 %) azaz a 10-es tippek 67 %-a sikeres! Ez a pozitív mérlegének egyik oka!
25 tipp (36%-a az összes tippnek) nem 10-es erősségű, vesztes 7 (28%) – 72 % sikeres! Nagyon jó arány.
Reális tétválasztás kiemelkedő éves profit! Bravó! Érdemes követni!

Szabcsi
160 tipp – 5 push, azaz 155 tipp
43 (28%) 10-es; vesztett 20 (46%), azaz közel minden második 10 tippje csak jó!
108 (72%) nem 10 –es, vesztes 63 (58%).
Nagyon érdekes fogadó 2019-ben, mert a viszonylag rossz százalékú sikeres fogadások mellett pozitív mérleggel tudott zárni! A titka a nem 10-es fogadások tétválasztása és azok szorzóinak jó együttállása lehetett, illetve/vagy a magas szorzójú 10-es téttel bíró fogadásoké. Megérne titkának felfedése egy bővebb elemzést.

Sound
88 tipp
23 (26%) 10-es; vesztett 3 (13%), azaz 10-es téten a tippek 87 %-a jött! Ez erős szerintem.
65 (74%) nem 10-es tipp; vesztett 28 (43%) – csak a tippek fele jött kb, ez számomra is meglepő adat, de az alacsony tét miatt kevesebb veszteséggel kellett kalkuláljak, ezért lett minimálisan pozitív az éves mérleg!

Összesítve a három legtöbb tippet leadó sikeres fogadó statisztikáit
313 érvényes tipp (push nélküli)
131 (42%) 10-es tipp; vesztes 48  (36%), jelentős 64 % sikeres.
182 (58%) nem 10-es tipp; vesztes 98 (54%) – azaz a tippek fele bukó, de a veszteség mégis kicsi az alacsonyabb tétek miatt.

Talán ez az összesítés becsapós, hiszen az egyéni statok azt mutatják, hogy három különböző stílusú fogadót mostam össze, de lényeges, hogy mindhárom valahogy pozitív mérleggel tudott zárni! Látható, hogy a 10-es erősségű tippek vélhetőleg profitot hoztak, de a nem 10-es erősségűek valószínűleg veszteséget (itt a szorzó elemzésekbe kellene belemenni – ami viszont rettentő nagy meló). Viszont az alacsony tétű fogadások vesztes aránya, az alacsony tét/alacsonyabb veszteség miatt nem zabálta meg a 10-es tétek által termelt profitot! Valószínűsíthető, hogy ez a profit titka, illetve az 1-9-es tétek (szorzótól függően) nem biztos, hogy veszteségesek! (Itt túl nagy a szórás, túl sok az adat – de a végeredményben szereplő profitok ezt mutatják!).
Szemben állítottam mindezzel a három legtöbb tippet leadó veszteséges elemző adatait is. Itt User ID27316 adatai törlődtek, így RedMunchen, Oak, és csabax került be a legtöbb tippet elemzést leadók közé.

Redmunchen
227 tippet adott 5 (push) 222 tippel számolva
97 (47%) 10-es erősségű tipp; 55 vesztes (57%), azaz, ha a maradék 42 tipp odds átlaga nincs bőven 2,00 fölött ez a részleg negatívat termel.
125 (53%) nem 10 es erősségű, vesztes 73 (57%).

Oakland
291 tipp 8 push, 283 tipp
191 (67%) 10-es erősségű fogadás, MAGAS!; 89 vesztes fogadás (47%) itt is áll a kényszer, hogy 2.00 körüli kellene, legyen a sikeres fogadások szorzója, hogy nulla körül legyen a fogadó.
92 (33%), nem 10-es erősségű; 50 vesztes (54%), azaz magas szorzókon kell játszani, hogy profitot hozzon.

Csabax
361 tipp 9 push, 352 tipp – Magasan a legtöbb tipp/év illetve RedMunchen + az ID... veri, de ebben az összevetésben ID...adatai nincsenek benne-mert törölte a rendszer
181(51%) 10-es erősségű fogadás; 67 vesztes (42%), ez nem drasztikus
171 (49%) nem 10-es erősségű fogadás, 79 vesztes (46%) ez jónak mondható!

Érdekes, hogy a veszteséges fogadóknál, pl csabaxnál 59 %-ban sikeresek a tippek mégis mínuszos, de oak is 50% fölött tippel/azaz minden második ajánlója ül! Mégsem elég a pozitív mérleghez, sőt jelentős mínuszt termelnek a rovatban.
Egyénileg összevetve Sound (87%), és Buszbérlet (67 százalék) a 10-es téttel bíró tippjei pozitívba vágják őket, ellenben az 53%-os hatékonyságú Oak, és az 58 %-os csabax mutatója már nem elég a plusszos állapothoz! Kiemelendő Buszbérlet 72 %-os sikerességet jelző, 10-es tét alatti mutatóját ez szenzációs. Érdekes, hogy ugyanez az adat Soundnál 57%, és ez elég a minimális pozitív mérleghez, de csabax 54 %-os és oak 46 százalékos mutatója már nem. Itt is a reális képet, a szorzók és a pontos egységek adnák meg. Illetve Szabcsi annyira különleges ezen a téren, hogy őt boncolgatni kellene e tekintetben.

Nézzük a negatívban lévők összesítését
857 –tipp/push nélkül
469 (55%) 10-es erősségű tipp, ebből vesztes 211 (45%)
388 (45%), nem 10-es erősségű tipp, 212 vesztes tipp (55%)
A fenti adatokból tanulságokat szeretnék levonni, persze tudom jól, hogy a szorzók nagyságát is jó lenne bevonni a játékba. Például 10-es erősségű tipp átlagszorzója veszteségesek/nyereségesek esetében óriásit árnyalna a képen/és persze ugyanez a 10 alatti tétek esetében...! A számaimmal, akinek kedve van, dolgozhat rajt nyugodtan, az igazi nagy okosságok abból derülnének ki! De ebből is egy két tanulság 2019-ből.

- A nyereséges legtöbb ajánlót beküldő 3 és a veszteséges legtöbb beküldő 3 játékos összesen 1170 (pushok nincsenek benne) elemzést írt. Szerintem ez már egy demonstratív szám. Ebből 857 (73%) elemzés a veszteséget termelők elemzésszáma. Úgy vélem ez a százalékszám magas. Itt erősíthető számszakilag, a kevesebb több elv.
-  a veszteséget termelők 55%-ban küldtek be 10-es erősségű elemzést, ugyanez az arány a nyereségeseknél 42 %. Azaz a veszteséget termelők óvatosabbak a tétválasztásnál, kevesebb kockázatot vállalnak.
- a 10-es erősségű tippek sikeres találati aránya a nyereséges játékosoknál 64 %, míg a veszteséges oldalon ez a szám 45 %!
- bukó volt a nyereséges oldalon a 10-es alatti tétek 54 %-a, míg vesztes oldalon ez a szám 55%. Ez gyakorlatilag megegyező!
Konklúziók, magamnak, esetleg másoknak is.

-  A 10-es alatti szorzókat vélhetőleg két célból használják a játékosok.
1. veszteségcsökkentés – ez a ritkább, ha bukó a tipp, még beleférjen az aktuális játékba.
2. igazi hazardírozás, hátha bejön egy magas váratlan kimenetel.
-   könnyen repkednek a 10-es tétek, amelyek nagy mínuszokat ,,termelnek"
-   a magas elemzésszámmal dolgozó elemzők, ,,csak" nagyjából 50 %-ban adnak nyertes tippeket/elemzéseket, viszont a sportfogadás olyan, hogy nem tudjuk melyik azaz, ötven százalék! Látható, hogy az 50 %-os nyerő fogadásszám/arány, nem elég a profithoz! Jóval magasabb tipparányok szükségeltetnek, valahol 60 %-os sikeres tipparány fölött ad minimális nyereséget.

Ennyi, lehetne még mélyebbre menni – a szorzók elemezése nagyon szépen lefestené egyes játékosok taktikáját, lélektani hozzáállását a játékhoz. Szerintem érdemes lenne.
Részemről a 10-es tét indokolatlan használatának megerősítését vártam a ,,kutatástó!, elemzéstől, melyet részben megkaptam – itt a szorzók nagyságának ismerete főleg átlagban mélyebbre ásna..
pl 10-es tétnél a nyereségesek mekkora átlagszorzót használnak, játékosokra lebontva
ugyanez a veszteségeseknél...
Akár sportáganként is!
Nagy az elemzésszám, sok az adat nagyon értékes ez a táblázat a tanulni/következtetéseket levonni vágyóknak! Bírnám, ha valaki dolgoznk a szorzók használatának adatain.

Üdv, barátsággal:
Sound
Hajrá legyen minden tipp zöld!

Sziasztok!

Sztem nem az a lényeg, hogy bedobáljátok a törölközőt...
Pont nem, hanem inkább a fejlődési irány, hogy havi plusszos legyen stabilan a rovat.
A fenti sokat is azért írtam, mert mindenki tök jól tudja elemezni magát, vagy másokat, vagy összehasonlításokat tenni.
pl ha jól tudom, október, november, december plusszos volt a rovatban!!! sztem ez tök jó.
Én sem tudom mi a jó módszer/megoldás és nem is várható, hogy valaki időre 1-2 hónap alatt megtalálja a megoldást. De pl Szabcsi látva az adataid 2019-ben a fenti számokból, nem tudom hogyan lettél plusszos, egy egészen különleges odds/tét együttálás/együttállások eredménye lehet ez!
160 elemzésből plusszosnak lenni az elég jó ám!!! Most elmegy a január (régóta nézem, főleg fociban - egészen ebaszott kimenetelek vannak ekkor és még februárban is!! évek óta!), na és...
Mit csináltál baromi jó 2019-ben? Én nem tudom....
Ott vannak a számszerű adatok - fejtsd meg magad, mit csinálsz mikor szárnyalsz???
Mit csinálsz a téttel, milyen tétre milyen szorzót keresel/milyen kimenetelekre vadászol - valamit az előző éves adatok alapján baromi jól csinálsz, de én nem tudtam megfejteni - neked kell megoldani ezt.
Úgyhogy sztem ne rinyáljál bazdmeg egy férfi nem rinyál "Mucsi" - hanem nézd át a tavalyi éved elemzéseit, számait, vond le a tanulságat/következtetései s menj tovább az úton!!! Csinálj magadnak szabályrendszert / mi az amit már nem vállalsz be és gooo

Üdv.:
barátság - Sound