Úszás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: ncis88 Dátum március 21, 2017, 13:28:31
Gondolom CR is ingyen reklámoz mindent..

Biztos vagy benne, hogy Portugália érdekében valamit nem tenne meg ingyen?

Az úszó vb honlapja egész jól néz ki, lassan teljesen feltöltik tartalommal: https://www.fina-budapest2017.com/hu/kezdolap

Ha valaki szeretne önkéntes lenni, az oldalon van egy jelentkezési űrlap. Jegyeket pedig ezen az oldalon lehet venni. A jófogásra eközben elkezdtek felkerülni az egyszeri jegyüzérek ajánlatai. Egynek poénból írtam, elég komoly árréssel dolgoznak ;D

Uhhh kedvenc úszónőm volt egy időben, úgyhogy ez kötelező tv-műsor lesz nekem: http://www.dailymail.co.uk/news/article-4529882/Dutch-Olympic-champion-swimmer-goes-naked-reality-TV.html

Katinka saját sorosa Gyárfás. Üzenhetne neki plakáton, mint ahogy Viktor szokott.

http://24.hu/sport/2017/05/31/kihuztak-a-talajt-shane-tusup-es-hosszu-katinka-uzleti-modellje-alol/

Idézetet írta: TiB Dátum május 31, 2017, 16:24:14
Katinka saját sorosa Gyárfás. Üzenhetne neki plakáton, mint ahogy Viktor szokott.

http://24.hu/sport/2017/05/31/kihuztak-a-talajt-shane-tusup-es-hosszu-katinka-uzleti-modellje-alol/
Némileg továbbgondolt változat:

Ez a dolog körülbelül olyasmi, mint ha a tenisz "hajjakendjei" úgy döntenének, hogy korlátozzák a Grand Slam-eken résztvevő sztárteniszők számát: pl. Roger Federer csak Wimbledonban és a US Openen indulhat, míg a melbourne-i Ausztrál Openen és a franciaországi Roland Garroson már nem vehet részt; viszont Rafael Nadal indulhat Franciaországban, de a másik három Grand Slam-en nem indulhat; míg Novak Djokovic indulhat Wimbledonban és a Roland Garroson, ám az Ausztrál Open és a US Open tilos számára. A női teniszezőknél például úgy határoznának a "hajjakendek", hogy Serena Williams csak 2 Grand Slam-tornán vehet részt, míg Maria Sarapova csak azon a másik 2 Grand Slam-tornán vehet részt, ahol az előbb említett vetélytársa nem indulhat!

Úszó vk - A magyar szövetség értetlenül áll a FINA döntése előtt

    Budapest, 2017. június 1., csütörtök (MTI) - A Magyar Úszó Szövetség (MÚSZ) értetlenül áll a vizes sportokat tömörítő nemzetközi szövetség (FINA) döntése előtt, amely jelentősen megváltoztatta a szabályokat a 2017-es úszó világkupa-sorozatra. A háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka is élesen kritizálta korábban az új rendszert.

    Az idén kilenc állomásos vk-t érintő legfontosabb módosítás az, hogy egy versenyző egy viadalon maximum négy egyéni számban indulhat.
    A MÚSZ állásfoglalása szerint a változtatások korlátozzák a versenyt, szűkítik az élsportolók versenylehetőségeit, és a világ legjobb úszónője számára is hátrányt jelentenek.
    "Ebben a helyzetben a Magyar Úszó Szövetség a FINA-nál kezdeményezi ezen új szabályok felülvizsgálatát, amelyhez kéri a FINA alelnökének, Gyárfás Tamásnak megértő támogatását is" - áll a közleményben.   
    A korábbi években előfordult, hogy Hosszú egy versenyen tíz, vagy annál több számban is résztvevő volt.
    "Gratulálok FINA, így sikerült biztosítani, hogy nem úszhatok és nyerhetek annyit idén... De mást nem" - közölte Facebook-oldalán Hosszú Katinka, aki 2012 óta minden évben megnyerte az összetett pontversenyt, csak tavaly 386 ezer dollárt (106 millió forint) keresett, és 73 aranyérmet gyűjtött.
    A FINA ügyvezető igazgatója, Cornel Marculescu szerdán kijelentette, Gyárfás Tamásnak nincs köze a lebonyolítási rendszerben történt módosításokhoz. Hozzátette, a döntés a FINA Úszó Technikai Bizottságának javaslatára született meg, és egy év tapasztalatai alapján vonják le a végső következtetéseket, hogy az újítás beválik-e.
    Az úszók idei vk-sorozata, melyet 25 méteres medencében rendeznek, augusztus 2-án kezdődik Moszkvában.

Idézetet írta: csabax Dátum május 31, 2017, 16:52:21
Némileg továbbgondolt változat:

Ez a dolog körülbelül olyasmi, mint ha a tenisz "hajjakendjei" úgy döntenének, hogy korlátozzák a Grand Slam-eken résztvevő sztárteniszők számát: pl. Roger Federer csak Wimbledonban és a US Openen indulhat, míg a melbourne-i Ausztrál Openen és a franciaországi Roland Garroson már nem vehet részt; viszont Rafael Nadal indulhat Franciaországban, de a másik három Grand Slam-en nem indulhat; míg Novak Djokovic indulhat Wimbledonban és a Roland Garroson, ám az Ausztrál Open és a US Open tilos számára. A női teniszezőknél például úgy határoznának a "hajjakendek", hogy Serena Williams csak 2 Grand Slam-tornán vehet részt, míg Maria Sarapova csak azon a másik 2 Grand Slam-tornán vehet részt, ahol az előbb említett vetélytársa nem indulhat!

Ha már a tenisznél maradunk, az én olvasatomban nem a verseny helyszíneken való indulást korlátozták - mindenki indulhat az összes GS-n -, mindenki indulhat a világkupa összes állomásán. Csak ott dobtak be féket, hogy maximalizált (4) versenyszámban indulhatnak - a Gs-n az egyéni, páros, vegyes párost korlátoznák max 2 például.

Igazából nem tudom ezt a világkupa sorozatot Katinkán kívül ki veszi komolyan. Ő mondjuk nem kicsit, de rakás szám volt, ahol mondjuk 8-an el sem indultak. Katinka meg egy gép, neki szinte egy vk-n ki sem kéne szállni a medencéből, csak max. másik pályára átúszni egy versenyszám után, kinézni Tussupra, hogy milyen úszásnem jön, mennyi a táv, és uccu. Ok, hogy fáj neki, hogy nem nyerheti halomra magát, hogy nem indulhat 10-12 számban, de így talán más is elindul egy-egy állomáson talán a nevesebb versenyzők közül is.

Bár ez csak feltételezés részemről, tökre nem értek hozzá.

Pl. amikor Schumi mit tudom én hány futamot húzott be zsinórban, max. az érte rajongóknak volt izgalmas, semlegesek már meg sem nézték a futamot, mert biztos volt a német győzelme... Vagy pl megint autóverseny, ott a WTCC, ahol ha nagyon megy egy kocsi, +súlyt tesznek be, hogy picit kompenzáljanak.

Ez az úszás meg egy fura dolog, mert ha valaki ennyire jó, mint Katinka, és több úszásnemben is elit szintre képes, akkor halomra nyeri magát, mint anno Phelps a mit tudom én hány arannyal egy Olimpián.

Szóval az lehet, hogy az egy szem Katinka számára hátrány, ahogy lehet olvasni, de másik többszáz, vagy legyen csak 20-30 csaj számára előny. Gondolom én naívan, és persze szépen hangzik az a 106 millió Ft, de ebben a úszó vk-ban nincs annyi. Úszásban van az Olimpia és a VB, ezeket jegyzik.Egy Eb-re, pláne, ha az évben más fontos esemény van senki sem megy rajtunk magyarokon kívül, olyan hiányos a mezőny, hogy elképesztő.   ;D

A világkupa Katinka játszótere volt. Ezt a játszóteret szabták szűkre, ennyi történt. Majd 4 Iron Lady-s baseball sapival meg pólóval többet kell eladni, és akkor anyagilag is OK lesz minden.

Nincs ebben ennyi, és ez csak a vk-sorozatra vonatkozik. Katinka így van összerakva, neki mindig harcolni kell valakivel. Vagy az idővel, a világrekorddal, vagy ha nincs verseny, akkor Gyárfással, a FINÁval, mikor-kivel. Így van ez jól.

Idézetet írta: slices Dátum június 01, 2017, 11:07:43
Ha már a tenisznél maradunk, az én olvasatomban nem a verseny helyszíneken való indulást korlátozták - mindenki indulhat az összes GS-n -, mindenki indulhat a világkupa összes állomásán. Csak ott dobtak be féket, hogy maximalizált (4) versenyszámban indulhatnak - a Gs-n az egyéni, páros, vegyes párost korlátoznák max 2 például.
Éppen ilyesmikért írtam azt, hogy TOVÁBBGONDOLT VÁLTOZAT.

Az a korlátozás, amit megtett a FINA Hosszú Katinkával úszásról focira "lefordítva" akár a következőket is jelentheti:

A spanyol fociszövetség ugyanilyen korlátozást vezet be, s jelzi az Atletico Madrid, az FC Barcelona és a Real Madrid illetékeseinek, hogy ezentúl nem indulhatnak egyszerre a spanyol bajnokságban és a spanyolországi Király Kupa sorozatban. Ugyanis ezzel a korlátozással számukra az eddigi 2 közül már csak 1 maradhat: azaz vagy a spanyol bajnokságban indulnak és a spanyol kupában NEM VESZNEK RÉSZT, vagy pedig a spanyol kupában indulnak és a spanyol bajnokságban NEM VESZNEK RÉSZT!
Vagy az egyik, vagy pedig a másik! Egyszerre mind a kettő - ahogyan eddig volt - ezután már nem lehetséges!

Vagy - mondjuk - az UEFA jelzi a spanyol fociszövetségnek, hogy innentől kezdve korlátozás van, s ezentúl választaniuk kell, hogy csak a Bajnokok Ligájában vagy pedig csak az Európa Ligában induljanak a spanyolországi focicsapatok. Egyszerre mind a kettő NEM LEHETSÉGES!
Azaz dönteni kell, hogy - például - az Atletico Madrid, az FC Barcelona, a Real Madrid (stb.) induljon a BL és a Sevilla, a Bilbao és a társaik ne induljanak az EL-ben. Vagy pedig akár úgy is lehet dönteni, hogy az Atletico Madrid, az FC Barcelona, a Real Madrid (stb.) NE INDULJON a Bajnokok Ligájában, hanem a Sevilla, a Bilbao és a társaik VEGYENEK RÉSZT az Európa Ligában.

Nyilván ilyen esetben lehet majd olyasmire is gondolniuk a fociszurkolóknak, hogy az elmúlt években túl sokszor nyertek BL-t és EL-t spanyol focicsapatok, és ráadásul még többször voltak döntősök is és lettek másodikok. Szerencsére ez a korlátozás nagy segítség lesz abban, hogy ezek a spanyolországi csapatok eltűnjenek a döntőkből, és lesz lehetőségük más csapatoknak is érvényesülni!
Például mennyivel jobb lesz sok focicsapatnak, ha az Atletico Madrid nem vehet részt a Bajnokok Ligájában!  :)

Idézetet írta: oakland23 Dátum június 01, 2017, 12:13:36
Igazából nem tudom ezt a világkupa sorozatot Katinkán kívül ki veszi komolyan.

Érdemes tudni, hogy Hosszú Katinka számára elsősorban és mindenekelőtt jó edzéslehetőséget jelent a Világkupa-sorozat! Valamint az is jót tesz a sportolónak, hogy a Világkupán élesben és versenyhelyzetben tudja gyakorolni mindazon - a nagyon jó úszáshoz elengedhetetlenül szükséges - mozdulatsorokat, amiket a világbajnokságokon és az olimpiákon KIVÁLÓAN kell teljesítenie!
Amikor boldogan ünnepelnek a magyar szurkolók, mert Hosszú Katinka újabb világcsúcsot úszott vagy aranyérmet nyert a világbajnokságon vagy olimpiai aranyérmes lett, akkor azt is jó tudni, hogy ehhez a sikerhez NAGYON KELLETT az is, hogy Hosszú Katinka rengeteget gyakorolhatott a Világkupákon!
Amúgy pedig ki választaná a semmi pénzt nem jelentő edzést, amikor egy majdnem ugyanolyan edzésért - ez esetben VK-indulásért - akár több százezer forintot lehet kapni?

Idézetet írta: oakland23 Dátum június 01, 2017, 12:13:36
Szóval az lehet, hogy az egy szem Katinka számára hátrány, ahogy lehet olvasni, de másik többszáz, vagy legyen csak 20-30 csaj számára előny.
Egyetértek! A fentebb említett dologgal példálozva ismét: lehet, hogy az Atletico Madrid, az FC Barcelona és a Real Madrid számára hátrány, hogy nem indulhatnak a spanyol bajnokságban vagy a BL-ben, viszont ez a többi csapat számára előny!


Anno első facebook követői között voltam Szilágyi Liliánának, azóta lettünk 5 ezren. Szinte semmit nem rakott ki, nem is ő kezelte szerintem az oldalt. Na de április óta már ő irogat, eredmények közlése után pszichedelikus váltás történt :D Elkezdett egy blogot is, és azt hiszem rajta keresztül mi egyszeri földi halandók is beláthatjuk, hogy az élsportba nem elég a tehetség. Csajszinál van némi káosz az irányítótoronyban, amit próbál már évek óta rendbe rakni. Az elmúlt hetekben jött rá például, hogy önmagát önmaga képviseli. Mindenesetre érdekes olvasmány, ha valakit érdekelne egy élsportoló belső utazása, Liliét itt olvashatja: http://lilianaszilagyi.com


A 24.hu egyértelműen Hosszú Katinka marketinggépezete. Bírom Katinkát, de nagyon durva, hogy kilóra hülyére vehetőek vagyunk mi emberek. Például itt van ez a cikk, alul az okoskodásom alatt, leírják ezt benne "ha Shane Tusup nincs mellette, valójában mennyire emberi, sportszerű versenyző". Ameddig rendben volt a házasság, addig azt tolták az arcunkba, hogy #dreamcouple #couplegoals mindenki olyan akarjon lenni, mint ez a pár, tökéletesek. Most hogy bukott a dolog, már emberi Katinka, igazi sportszerű versenyző. Akkor eddig nem volt az? Eddig egy nem sportszerű versenyzőt kedveltünk?

Át sem gondolják ezeket a cikkeket következetesség szempontjából, de nem is ez a szomorú... hanem hogy nem is kell átgondolni, mert mi átlagemberek úgy bekajáljuk, mint a Mekiben a hamburgert. Tényleg nem Katinkával van bajom, ki vagyok én hogy megkérdőjelezzem őt, de eléggé elbaszott világban élünk. Egerszegi még simán mondhatta azt 30 éve, hogy megnyertem mindent, nem motivál semmi az úszásban, most meg mindent felülír a marketing, a tökéletesség látszata. Biztos a sör beszél belőlem, kettő valami nagyon híres belga exportot ittam, de szüleinknek volt a legkirályabb, hogy megélhették a '80-as, '90-es éveket. Mármint én is megéltem, de csak a pöcsömet vakarásztam áldott tudatlanságban ;D

Hosszú Katinka most is és régen is emberi volt és sportszerű, semmi köze ehhez a baseballsapkabuzi Shane Tusupnak.

https://24.hu/sport/2018/06/11/hosszu-katinka-egyszerre-emberi-es-sportszeru/

Miközben megértem a mondandóját, elég korán kezd kiégni a srác.

http://www.nemzetisport.hu/uszas/milak-kristof-fiatal-vagyok-elni-szeretnek-2764697

Már harmadik napja nézem az Eb-t, de az feltűnő, hogy minden megszólított magyaron az úszása után maszk van, vagy tartja a szája elé(orbitális hülyeség amúgy, hisz így is a seggükön veszik a levegőt). Kivétel természetesen Katinka, neki nem kell  ???