Kérsz majd védőoltást?

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Kérni fogod a védőoltást?

Igen
24 (64.9%)
Nem
13 (35.1%)

Összes szavazó: 35

A néni elvesztette a vakcina szüzességét, te hogy döntesz majd?

En nem kerek, a csalad igen. (Ezekbol a korai szarokbol biztos nem kerek, kesobb talan.) Influenza es anno h1n1 ellen se voltam meg soha.

Pedig nagyon komolyan meg kellett valtoztatnom a tavaszi allaspontomat, akkor nagy kamunak hittem ezt az egeszet, nagyon komoly tevedes volt, ezt belatom.
Ez a virus egy alattomos szar, es nagyon is letezik, es akinek ugy dobja a gep, nagyon csunyan beszophatja sajnos.

A politikaval azota sem ertek egyet, mert gusztustalan, amit Döbrögiek muvelnek ezzel az egesz helyzettel, de sajnos ellenuk meg oltas sincs.
(Angliaban, Ausztriaban megkapjak a fizu 66%-at, mindenki, itt is lett volna ra penz, elment 1500 milliard vasutra, sportra, kamura. Itt meg beledoglik a tarsadalom also fele)


En nem dolok be a fakenews es konteogyartoknak.. En a tudomanyban hiszek, hiszek az oltasoknak amiknek koszonhetoen eltunt egy csomo betegseg. Szamarkohoges, kanyaró, jarvanyos gyermekbenulas, tobbek kozott.

Ezek az oltasok ugyanazzal a modszerrel keszulnek, ugyanaz a hatasmechanizmusok, en hiszem hogy a mi javunkat szolgalja, hisz senkinek sem jó ez az allapot.

Nem hiszek a gyikemberekben, a felsobb hatalomban, hogy chipeket akarnak belenk ultetni.. En racionalis emberkent az Occam borotvaja elvben hiszek. Hiszem hogy a legegyszerubb magyarázat a legjobb erre a pandemiara. Miszerint azert van, mert igy mukodnek a virusok. Kialakulnak, mutalodnak majd gazdaszervezetet keresve terjednek.

Naiv vagyok? Lehet. Idovel ugyis kiderul hogy tevedtem vagy nem.

Hogy a kérdésre válaszoljak, lehet, hogy MAJD igen, de egyelőre biztosan nem.

Ha már a logika lett említve, mivel elvileg nincs, vagy nem tudok komolyabb betegségről magamat illetően, így ha netán benyelem a covidot, azért valahogy csak átvészelem. Ezt már tudom, hogy mivel jár, sajna már én is jópár embert ismerek, akik benyelték, de átvészelték. Közben az oltásról, oltásokról, hatásairól igazából semmit sem tudunk. Szóval egyelőre biztos nem adatom be magamnak, egyelőre jobban félek az oltástól, mint a vírustól.

Aztán lehet simán ősszel már más véleményen leszek, de egyelőre én nem szuratnám magam, ha nem kötelező

Én is így vagyok vele,hogy széles körben nem volt tesztelve egyelőre jobb kivárni.A britek elkezdték az oltást majd náluk kiderül hogy mennyire hasznos illetve milyen mellékhatások lesznek.Teljesen elzárkózni vagy ellene lobbizni szerintem elég csőlátásra vall.

nem tervezem beoltatni magam, egyrészt mert influenza ellen sem kaptam még soha, másrészt meg már átvészeltem a covidot, szóval én csak akkor adatom be, ha vmihez majd kötik, pld repüléshez, vagy fesztiválokhoz lehet kelleni fog

Idézetet írta: hubika88 Dátum december 08, 2020, 14:54:47
nem tervezem beoltatni magam, egyrészt mert influenza ellen sem kaptam még soha, másrészt meg már átvészeltem a covidot, szóval én csak akkor adatom be, ha vmihez majd kötik, pld repüléshez, vagy fesztiválokhoz lehet kelleni fog
esetleg meleg-orgiákhoz  ;D akkor majd én sem tehetek mást, muszáj lesz beadatni

Idézetet írta: zbking Dátum december 08, 2020, 12:46:20
Pedig nagyon komolyan meg kellett valtoztatnom a tavaszi allaspontomat, akkor nagy kamunak hittem ezt az egeszet, nagyon komoly tevedes volt, ezt belatom.
Ez a virus egy alattomos szar, es nagyon is letezik, es akinek ugy dobja a gep, nagyon csunyan beszophatja sajnos.

Nekem nagyon szimpatikus, ha önértékelés zajlik és újra értékeljük a korábbi álláspontunk. Ez most témától független, ezért adtam a köszönetet, mert ez ritka manapság, inkább végsőkig a saját véleményünk mellett kitartás van.

En is beadatom ha lehet , nem idegeskedek miatta , nem erzem surgosnek, nem aggodok , nem voltam soha beoltva influenza ellen sem , de ez egy kicsit más, es olyan parázos sem vagyok, hogy majd kivarom a mellék hatást es utána fogom eldönteni hogy megéri-e.

Valószínűleg nem Magyarországra érkeznek először majd a vakcinák, ha a többi országban nem okoz majd gondot, esetleg elgondolkodok rajta. Eddig soha nem oltattam be magam semmi ellen, most se szeretném, max ha a munkahely "kötelezően ajánlja". Addig kivárok.

Az influenza ellenit már több mint 10 éve felveszem ezt egyelőre nem szeretném.

Idézetet írta: MessiÁs Dátum december 08, 2020, 13:34:51
En racionalis emberkent az Occam borotvaja elvben hiszek. 

Ez nagyon érdekes elv, számtalan területen fontos szerepe van, örülök hogy említésre került :)

"A többletet nem kell bevezetni szükségtelenül" - https://hu.wikipedia.org/wiki/Occam_borotv%C3%A1ja


"A koronavírus elleni védőoltásra készülőknek az immunizáció előtt két hétig, valamint az első injekció után 42 napig le kell mondaniuk az alkoholfogyasztásról – jelentette ki Anna Popova tisztifőorvos, az orosz fogyasztóvédelmi felügyelet (Roszpotrebnadzor) vezetője kedden a Komszomolszkaja Pravda című lap rádiójának nyilatkozva." - Index.hu


Akkor már inkább a halál  ;D

#14 december 09, 2020, 10:22:54, vmlinuz
Idézetet írta: MessiÁs Dátum december 08, 2020, 13:34:51
Ezek az oltasok ugyanazzal a modszerrel keszulnek, ugyanaz a hatasmechanizmusok, en hiszem hogy a mi javunkat szolgalja, hisz senkinek sem jó ez az allapot.

A Pfizer/BioNtech és a Moderna oltás nem hagyományos módszerrel készült. Ezzel nem pánikot akarok kelteni, kell az előrelépés. Ha ezek beválnak, akkor majd a jövőben sokkal gyorsabban tudnak virus elleni oltásokat kifejleszteni, és lehetséges, hogy más területen is be lehet majd vetni az mRNA technológiát.