Tour de France 2021

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában



Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak, s a következő időpontban voltak érvényesek: június 29., 10:00CET

#31 június 29, 2021, 11:40:15, firgabácsi
Tour 3. szakasz

Kaotikus volt a tegnapi nap, sokan kiestek vagy komolyabban megsérültek. ami mai szakasz szempontjából lényeges, elszállt Ewan aki ma is favorit lett volna, elesett Sagan bár állítólag komolyabban nem sérült meg.
A mai szakasz sem lesz egyszerű, megint szűk utak a végén, van nem sokkal a befutó előtt egy érdekes kanyar is.
Mivel ma sem kizárt a bukás sajnos, másrészt tegnap azért Merliernek maradt csak embere a végén meg sokan elestek vagy bukások miatt hátul maradtak, így egyáltalán nem biztos, hogy ma is ekkora fölénnyel ő nyer majd. Érdekes lesz ma ki milyen taktikával próbálkozik.
Pár eretnek gondolat, tipp  ;D

van der Poel top 3 11.00 ( mert a vége emelkedik enyhén, 2-3 %, de a célvonalnál 6% tudtommal, nem sok, de pont elég lehet hogy a nagyobb darab sprintereket picit megfogja, szóval nem túl valószínű de mi van ha az Alpecin úgy dönt ez a vonalvezetés, ez az utolsó 500m jobban kedvez neki mint Merliernek. Nem túl esélyes Merlier tegnapi győzelme után, de ki tudja. van der Poel simán meg tudná csinálni szerintem, nagyon erős, a vége előtt nem sokkal van egy kanyar. Kedvence az ilyen hogy pokoli iramban élre áll előtte, utána meg úgy jön ki a kanyarból és úgy "gyorsít ki, hogy utána ember nem éri utol. Hátha megpróbálja.)

Van Aert top3 4.20 ( Mert azt mondta ugyan, hogy az ITT előtt nem sprintel sehol, de mi van ha Roglic tegnapi balesete átírja a forgatókönyvet, ha sárgába akar öltözni, márpedig akar ezen a Touron az köztudott, ahhoz nem jönne rosszul egy kis jóváírás sem. 31 sec a hátránya, 4. jelenleg összetettben, ha ma hozzátenne pár sec-et + egy jó ITT még tényleg sárga lehet belőle. Az opreációja és bukása ellenére jó formában van láthatóan. )

Colbrelli top3 7.25 ( Mert idén nagyon jó a forma, tegnap ha nem kell kikerülnie a végén az eleső Sagant és Ewant lehet top3-ban van, ez a mai jobban fekszik neki mint a tegnapi. Tuti hogy meg fogja próbálni. )

Matthews top3 22.00 ( ez elég őrült ötlet, kevés esély van rá, nem neki valós szakasz igazán, ahhoz komolyabb emelkedő kellene a végére, de jobban neki való mint a tegnapi. Láttuk már bepróbálkozni ilyen szakaszokon, jó formában jött a Tourra, első szakaszon ezt bizonyította. Hátha megpróbálja, de a top3-hoz kellenei fog hogy elessenek, hibázzanak, lemaradjanak ilyen-olyan okból más sprinterek. )

Amúgy meg örülnék ha Cavendish ma megcsinálná, már a szakaszgyőzelmet. :D Az olyan 5.00 körül tehető. Kabalából kihagyom.

Colbrelli és MVDP tippet én is tettem, még elgondolkoztam egy Bouhanni újabb dobogón, kibunyózza magának.  ;D

Jack Haig: neki is kulcscsonttörés, illetve még agyrázkódás. A vizsgálatok állítólag nem mutattak további fejsérülést, éjszakára a kórházban tartották.
Peter Sagan: csipőjét kezelték, akadnak rajta vágások és mély sérülések, de azt mondta, hogy összességében rendben van, ott lesz a mai rajtnál.
Arnaud Démera: Mindössze ennyit írt ki a Twittere/Instára: "Tout va bien, merci pour votre bienveillance."  Szóval ő is rendben van.


Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak, s a következő időpontban voltak érvényesek: június 29., 12:00CET


Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak, s a következő időpontban voltak érvényesek: június 29., 12:00CET


Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak, s a következő időpontban voltak érvényesek: június 29., 12:00CET

#36 június 29, 2021, 17:15:28, Pozzato
Mekkora szakasz volt, Brent Van Moer előtt le a kalappal, róla még hallani fogunk, majdnem megcsinálta. A mezőny kicentizte, majd jött Cavendish!  :beerchug:

Fantasztikus az öreg, amikor a török körön győzött, akkor szerintem sokan éreztük, valami átszakadt nála, megállíthatatlan lesz. Ennyit jelent a bizalom, hogy valakinek adsz egy esélyt, aki képes is vele élni. Hihetetlen, nem sokszor szoktam felállva nézni az utolsó kilométereket (talán Valter Atinál, mikor a rózsaszínben volt), de most így történt.

Egészen elképesztő, ahonnan visszajött, amilyen mélyen volt. Ez Lefevere, lehetsz bármennyire mélyen, ha látja rajtad a küzdeni tudást, akkor bajnokot csinál belőled újból. Ezért igazolt hozzá Gilbert 35 évesen, ezért ment hozzá vissza Cavendish. Olyan érzésem van, mint Sanyinál vagy Cipollininél, hogy hiába a kor, akkor is elverik a mezőnyt, ha megfelelő felkészítést kapnak. Cipollini és Petacchi is még 36-37 évesen mezőnyhajrát nyertek háromhetesen, most Cave is.

Szép volt Cavendish, bár kabalából nem tettem, kellett volna :D Szurkoltam neki azért, micsoda visszatérés. A főoldali Cavendish top3 teljesen logikus tipp volt és le is jött, grat.
Matthews az bosszant viszont, top3-ba 22x oddszért volt, erre negyedik lett  ;D Ilyen ez. A többi top3-as tippre nem volt sansz most.
Holnap ITT, az sem lesz rossz.
Van egy érdekes párosítás, Thomas vs Roglic 1.83 - 1.83
Mi a véleményetek? Roglic ugye tele van horzsolásokkal, vágásokkal, de Thomas sem százas + Roglic volt egyértelműen jobb formában szerintem a bukások után. Nem tudom mennyire vetik majd vissza a fájdalmai Roglicot, de talán még így is őt raknám ebben a párosításban.

Idézetet írta: firgabácsi Dátum június 29, 2021, 18:58:15
Szép volt Cavendish, bár kabalából nem tettem, kellett volna :D Szurkoltam neki azért, micsoda visszatérés. A főoldali Cavendish top3 teljesen logikus tipp volt és le is jött, grat.
Matthews az bosszant viszont, top3-ba 22x oddszért volt, erre negyedik lett  ;D Ilyen ez. A többi top3-as tippre nem volt sansz most.
Holnap ITT, az sem lesz rossz.
Van egy érdekes párosítás, Thomas vs Roglic 1.83 - 1.83
Mi a véleményetek? Roglic ugye tele van horzsolásokkal, vágásokkal, de Thomas sem százas + Roglic volt egyértelműen jobb formában szerintem a bukások után. Nem tudom mennyire vetik majd vissza a fájdalmai Roglicot, de talán még így is őt raknám ebben a párosításban.

Ezek akkor is jó tippek voltak, MVDP, Matthews és a többiek is elejében jöttek meg, helyezkedés kérdése, meg volt ott tömörülés bőven a végén, szóval ezeket tenni kell ilyenkor, nincs mese.

Hasonló véleményem vagyok, mint te a párosítással kapcsolatban. Roglic motiváltabb, erősebb is szerintem. Mondjuk én lehet kihagynám a párosítás, de ha kicsit feljebb menne Rogla szorzója (2.20 környéke), akkor lehet meggondolnám magam.  ;D Így is vanna benne érték, de jobban örülnék egy nagy szorzónak.

Idézetet írta: firgabácsi Dátum június 29, 2021, 18:58:15
Szép volt Cavendish, bár kabalából nem tettem, kellett volna :D Szurkoltam neki azért, micsoda visszatérés. A főoldali Cavendish top3 teljesen logikus tipp volt és le is jött, grat.
Matthews az bosszant viszont, top3-ba 22x oddszért volt, erre negyedik lett  ;D Ilyen ez. A többi top3-as tippre nem volt sansz most.
Holnap ITT, az sem lesz rossz.
Van egy érdekes párosítás, Thomas vs Roglic 1.83 - 1.83
Mi a véleményetek? Roglic ugye tele van horzsolásokkal, vágásokkal, de Thomas sem százas + Roglic volt egyértelműen jobb formában szerintem a bukások után. Nem tudom mennyire vetik majd vissza a fájdalmai Roglicot, de talán még így is őt raknám ebben a párosításban.
Nekem az a véleményem, hogy ha Roglic nem lép vissza a következő napokban, akkor megnyeri a TdF-et.


Idézetet írta: SPF Előzetes Dátum június 29, 2021, 20:59:35
A Flandria győztese okozhat meglepetést az időfutamon?

Kasper Asgreen idén kiváló formában! Olvasd tovább

A "koldingi wattos szörnyeteg"  Egy dán cikket olvastam tegnap és a fordítógép ezt hozta ki Asgreenre 8)
Ha valaki jobb oddsszon szeretné ezt az Asgreen top3-at, tippmixen 3.05.
Egyébként meg nem tudnám tippelni mi lesz itt ma. A két svájci közül talán az egyik megnyeri, de csak mert Van Aert állapota bizonytalan. Amúgy inkább őt tippelném győztesnek ha teljesen rendben lenne, de lehet így is megcsinálja.  Tuti dolgozik benne egyfajta düh is, a saját bukása miatt, Roglic miatt is, és ma nagyon meg akarja mutatni.
Bissegger brutál jól megy idén ITT-t, csak 22 éves de nagyon erős, a Svájci körön is majdnem megverte Küngöt az ITT-n úgy hogy elment egyszer rossz irányba, ha az nincs biztosan nyer, de az csak egy rövid 10km volt.
Vele szemben azt hozzák fel hogy pont ilyen távon mint a mai nem nagyon ment eddig és hogy a rövidebb 15-20 km-es távok jobban fekszenek neki. Ma majd meglátjuk. Küng is nagyon jó formában van, nagy meccs lehet ez két svájci között , párba is tették őket H2H egál oddssszal, de nem mondanám meg ki végez előrébb.
Küngnél elgondolkoztam egy top3-on 1.94-ért, de ő meg hajlamos néha teljesen érthetetlen betlikre is a mellett, hogy ma is az egyik legnagyobb esélyes nyilván.
Szóval nekem a mai nap no bet azt hiszem.

Olvastam én is azt a cikket, a koldingi wattszörny.  ;D

Tényleg eléggé képlekeny ez az időfutam, Tippmixpro kínálatából még annak, aki szereti a nagy szorzókat a top3-ra:
- Mikkel Bjerg (6.25): Hatalmas wattokat képet leadni, olyan, mint Asgreen, csak még nem annyira kiforrott. A tavalyi Giro első időfutamán 3. lett, idén az UAE Touron szintén, annyi a hátránya, hogy a kanyargós részek neki nem fekszenek.
- Wilco Kelderman (17.00): Régebben kiváló kronós volt, aztán jött egy törést, most viszont jó formában, Dauphinén 4. lett az időfutamon, ha az időjárás kedvez neki, simán ott lehet az első ötben.
- Thomas De Gendt (14.00): Ő az, aki a semmiből is képes egy top5-re a kronókon. Nála sosem lehet tudni, milyen forma, lehet nem csinál semmit két hétig, majd hoz egy dobogót az időfutamon. Volt ő már többször is háromhetes időfutamokon első háromban, ilyen mezőnyben pláne nem lenne meglepetés.
- Tadej Pogacar (8.25): Pogi tavaly nagyot ment a végén, bármikor elő tud venni egy ilyen időfutamot, ez a mezőny ráadásul kedvezhet is neki, annyi a hátrány, hogy nincsen emelkedő, emiatt inkább top10, mintsem top3.
- Alexey Lutsenko (10.50): Ő lehet a beugratós versenyző, aki nyerte a Dauphiné kronóját. A táv 16 km volt, dombos, kanyargós, több olyan rész is volt, ahol szinte nulláról kellett felpörögni. Az biztos, hogy sosem a nagy wattok leadásáról volt híres, de az is igaz, hogy ebben az egy hónapban kiváló formában van. Ha nincsen 2-3 kiemelkedő idő, akkor érdemes élőben fogadni rá, mert után csak Wout van Aert és Tadej Pogacar mehet jobbat nála papíron. 

Ami még érdekes lehet: Victor Campenaerts vs Thomas De Gendt
Elvileg idén nem nagyon edzett kronós kerékpárral Campenaerts, azt nyilatkozta, más a prioritás számára. Szökésekből akar sikert elérni, kicsit olyan, mintha elengedte volna az időfutamokat. Állítása szerint őt is meglepte, hogy dobogós lett a belga időfutam bajnokságon. Ez most vagy megint egy altatás, vagy szimplán tényleg így van. Mindenesetre honfitársára 2.05-2.25 közötti szorzókat adnak, lehet érdemes elgondolkodni De Gendt jobb helyezésén.

A tegnapi győzelem margójára. Előbb Lefevere, majd Peeters, akiknek a nyakába borul, azért ezek a nagy vezetők is elérzékenyülnek. Volt egy cikk Cavendishről, amelyben Brian Holm beszélt arról, hogy egyáltalán nem olyan, mint a többi sprinter. Hosszú éveken át dolgozhattak a legjobbakkal (Kittel, Gaviria, Viviani stb.), de azt mondta: míg a többiek a telefonokat nyomkodják miközben megbeszélés van, semmit nem tesznek hozzá a következő napi szakasz átbeszéléséhez, addig Cavendish felvázolja, milyen felvezetést vár, elemzi a helyzetet, milyen alternatívák vannak esetleges veszélyes szituációkra. Rendkívül felkészült, folyamatosan tanul. Én is úgy gondoltam, mikor a sokadik sérülése volt, rosszabbnál rosszabb környezetbe ment, hogy itt az ideje lelépni. Tévedtem, de örülök neki, mert ettől szép a sport, hogy ilyen csodákat láthatunk.

https://www.youtube.com/watch?v=ZzIlWWZ_ZhQ