adózás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Nem a sportfogadáshoz kapcsolódik, online számlázási rendszerhez.

Megkérdeztem a NAV-nál, hogy mi a helyzet a rendszerrel és a regisztrációval, kétszer voltam bent náluik (két különböző hónap), azt mondta az ügyintéző, hogy regisztráljam a számlázási rendszert, mert csak úgy ismeri fel a NAV, úgy tudja "összekötni". A regisztrációra 30 napom van, mondom biztonság kedvéért felhívom a telefonos segítségüket, hogy mit is töltsek ki pontosan, hátha változott azóta valami. A telefonos ügyintéző elkezdi: ezt a szabályt már január 4-én eltörölték (automatikusan felismeri a rendszer), de azért megkérdezi a többieket, de ők is ezt mondták. Mi van??  ;D ;D

Sziasztok!

A hatályban lévő szabályozás szerint külföldi sportfogadási oldalakon elért nyereség után adózni kell. Ezt olyan módon lehet megtenni, hogy a nyertes fogadásokon elért nyereség ~27%-a lesz az adó (nyereség 85%-a után 15% szja+17,5% szocho). A veszteséges fogadásokat ezzel nem lehet szembeállítani! Ez totál ellehetetleníti a nyereségességet.

Átlagos helyzet: a tőkémet 100 részre osztva teszek 100 db fogadást ~2-es oddsal. Tegyük fel,hogy ebből nyer 55 db, veszt 45 db. Ezzel elértem 10% profitot. (55x2=110/100). Viszont ez után úgy kell adóznom, hogy a 110 nyerőmre megy a 27% adó, ergó adózás után ~80 a nyerőm, tehát vastag bukóban vagyok. Ennél nagyobb nyerőt (10-15% profit a tőkére vetítve) halandó ember nem érhet el. Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy az adózási szabályok miatt legálisan nem lehet profitot csinálni.

A szabályozásban az van, hogy fogadásonként kell könyvelni a nyereséget, és azt negyedévente bevallani. A korrekt megoldás az lenne, hogy negyedéves fogadási egyenleg szerinti többlet után kellene adózni. A fenti példával élve 100 volt az induló, 110 lett a vége. Adózok a 10 egység profiból ~27%-ot. A nyereségesség így megmarad.

A másik része a dolognak, hogy esetemben ez heti 150-200 fogadást jelent, ami negyedévente 2000-2500 db fogadás, amit kötésenként kellene bevallani. Ez alapból nonszensz. Valahol olvastam, hogy a NAV-val valaki már egyeztetett ez ügyben és ők kiadtak egy állásfoglalást, hogy elegendő a negyedévben szerzett egyenleg növekedés után adózni. Erről van bárkinek infója, tapasztalata esetleg?



Nekem az a tapasztalatom,hogy már nem is tudom hanyadik ember első hozzászólása az adózással kapcsolatban érdeklődik. ::) 8)

Lassan 1eve 15,5% a szocho.

Igen annyi, kösz a helyesbítést. A lényegen nem változtat.

Idézetet írta: Powell Dátum március 03, 2021, 17:18:36
Nekem az a tapasztalatom,hogy már nem is tudom hanyadik ember első hozzászólása az adózással kapcsolatban érdeklődik. ::) 8)

Nem biztos, hogy ez az első hozzászólása, csak az alap profiljával nem akarja megkérdezni.
Egyébként én meg is értem. Kényes téma.

Idézetet írta: csacsi1899 Dátum március 04, 2021, 09:57:04
Nem biztos, hogy ez az első hozzászólása, csak az alap profiljával nem akarja megkérdezni.
Egyébként én meg is értem. Kényes téma.

Nem mintha jelentést adnánk havonta a NAV-nak, hogy a Janika a fórumon nem fizette be az adót, tessék már intézkedni.  :D

Idézetet írta: szl Dátum március 03, 2021, 15:49:35
Sziasztok!

A hatályban lévő szabályozás szerint külföldi sportfogadási oldalakon elért nyereség után adózni kell. Ezt olyan módon lehet megtenni, hogy a nyertes fogadásokon elért nyereség ~27%-a lesz az adó (nyereség 85%-a után 15% szja+17,5% szocho). A veszteséges fogadásokat ezzel nem lehet szembeállítani! Ez totál ellehetetleníti a nyereségességet.

Átlagos helyzet: a tőkémet 100 részre osztva teszek 100 db fogadást ~2-es oddsal. Tegyük fel,hogy ebből nyer 55 db, veszt 45 db. Ezzel elértem 10% profitot. (55x2=110/100). Viszont ez után úgy kell adóznom, hogy a 110 nyerőmre megy a 27% adó, ergó adózás után ~80 a nyerőm, tehát vastag bukóban vagyok. Ennél nagyobb nyerőt (10-15% profit a tőkére vetítve) halandó ember nem érhet el. Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy az adózási szabályok miatt legálisan nem lehet profitot csinálni.

A szabályozásban az van, hogy fogadásonként kell könyvelni a nyereséget, és azt negyedévente bevallani. A korrekt megoldás az lenne, hogy negyedéves fogadási egyenleg szerinti többlet után kellene adózni. A fenti példával élve 100 volt az induló, 110 lett a vége. Adózok a 10 egység profiból ~27%-ot. A nyereségesség így megmarad.

A másik része a dolognak, hogy esetemben ez heti 150-200 fogadást jelent, ami negyedévente 2000-2500 db fogadás, amit kötésenként kellene bevallani. Ez alapból nonszensz. Valahol olvastam, hogy a NAV-val valaki már egyeztetett ez ügyben és ők kiadtak egy állásfoglalást, hogy elegendő a negyedévben szerzett egyenleg növekedés után adózni. Erről van bárkinek infója, tapasztalata esetleg?

Szerinted fogja azt valaha ellenőrizni, hogy te hány fogadást tettél pl bet365? Soha a büdös életben nem fogja azt senki megnézni. De ha már nagyon adózni szeretnél akkor csak a nyereségből tedd azt, aztán csá.

Én a sportfogadás után fizetett adóm 1%-át felajánlom azoknak, akik úgy érzik, hogy az SPF Hűségprogramban méltánytalanul lettek büntetve!
Remélem, mások is követnek.

Idézetet írta: Knapp Dátum március 06, 2021, 19:54:08
Én a sportfogadás után fizetett adóm 1%-át felajánlom azoknak, akik úgy érzik, hogy az SPF Hűségprogramban méltánytalanul lettek büntetve!
Remélem, mások is követnek.
Beszállok. Én az ezerszeresét ajánlom fel az említett összegnek!

valahogy nem tudom elképzelni hogy valaki szarrá nyeri magát és azon parázik hogy adózzon. de ha már annyira nyerő akkor csinálja tippmixpron és nem kell aggódni. mivel nincs spanyolviasz ezért biztos olyan fogadásokkal nyer amit tippmixpron is meg lehet tenni.

Idézetet írta: rektf3st Dátum március 07, 2021, 00:37:25
valahogy nem tudom elképzelni hogy valaki szarrá nyeri magát és azon parázik hogy adózzon. de ha már annyira nyerő akkor csinálja tippmixpron és nem kell aggódni. mivel nincs spanyolviasz ezért biztos olyan fogadásokkal nyer amit tippmixpron is meg lehet tenni.

Azért ez így nem teljesen igaz, mert pl nagyon sok esport esemény nem elérhető élőben tippmixpron, és én személy szerint csak élőben fogadok.

Idézetet írta: Betman91 Dátum március 07, 2021, 11:11:36
Azért ez így nem teljesen igaz, mert pl nagyon sok esport esemény nem elérhető élőben tippmixpron, és én személy szerint csak élőben fogadok.

Élőben sokkal több fogadásod jön?

Idézetet írta: Hentesáru Dátum március 09, 2021, 20:19:49
Élőben sokkal több fogadásod jön?

Nekem igen. Meccs előtti fogadásokat még anno papíralapon csináltam. Mióta online irodáknál játszok a fogadásaim 99,9%-a élő.

Idézetet írta: rektf3st Dátum március 07, 2021, 00:37:25
valahogy nem tudom elképzelni hogy valaki szarrá nyeri magát és azon parázik hogy adózzon. de ha már annyira nyerő akkor csinálja tippmixpron és nem kell aggódni. mivel nincs spanyolviasz ezért biztos olyan fogadásokkal nyer amit tippmixpron is meg lehet tenni.

Első körben hasonlítsd össze a tippmixpro és mondjuk a Pinnacle/BetInsAsia/Asianodds oddsokat (AH vagy O/U 2,0 körül). A különbség (5-8%) pont azt a profitot tünteti el, amit kb. el lehet hozni sportfogadással. Hosszú távon esélytelen a tippmixpron profitot elérni. Úgyhogy az ember a hajára kenheti a legjobb esetben kb. nullás adómentes számláját...