Tour de France 2019

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


7. Szakasz

1.Viviani
2.Groenewegen
3.Sagan
4.Ewan
5.Colbrelli

7. szakasz

1. Viviani
2. Sagan
3. Groenewegen
4. Van Aert
5. Kristoff

7. szakasz

1. Viviani
2. Groenewegen
3. Sagan
4. Ewan
5. Colbrelli

7. szakasz

1. Viviani
2. Ewan
3. Groenewegen
4. Sagan
5. Kristoff

7.szakasz

1. Groenewegen
2. Viviani
3. Ewan
4. Sagan
5. Kristoff

7.szakasz

1. Sagan
2- Kristoff
3. Verona C.
4. Van Aert
5. Viviani

7.Szakasz

1.Groenewegen
2.Viviani
3.Ewan
4.Kristoff
5.Sagan

A könnyítés véget, mai naptól nem lesznek megjelölve azok, akik zsinórban három napon át nem küldték el a tippjeitek. Ha úgy gondolják, bármikor visszatérhetnek!
Akik még nem tippeltek 7. szakaszra:
@Coutinho , @Szabcsi151 , @Rwilla , @hossa81 és @LuckyBeny

stage7

1. Groenewegen
2. Ewan
3. Sagan
4. Viviani
5. Colbrelli

7 szakasz

1. Groenewegen
2. Viviani
3. Sagan
4. Ewan
5. Kristoff

7. szakasz

1. Groenewegen
2. Viviani
3. Kristoff
4. Sagan
5. Ewan

7 szakasz

1. Groenewegen
2. Viviani
3. Ewan
4. Kristoff
5. Sagan

Egy kis adat a szakaszra. Az elmúlt 3 évből megvizsgáltam az első komoly hegyi szakaszt követő sprintet az első hetekről (Tour és Giro):
- Az elmondható, hogy általában azok nyerik az első "hegyesebb" szakaszt követő sprintet, akik már korábban is nyertek:
Tour de France 2016: Mark Cavendish (7. szakasz, előtte már nyert kettőt)
Tour de France 2017: Marcel Kittel (6. szakasz, előtte már nyert egyet)
Giro d'Italia 2019: Pascal Ackermann (5. szakasz, előtte már nyert egyet)
Giro d'Italia 2017: Fernando Gavíria (5. szakasz, előtte már nyert egyet)
Giro d'Italia 2016: André Greipel (7. szakasz, előtte nyert már egyet).

Két kivétel volt ezeken a versenyeken, egyik a tavalyi Tour de France, ahol Groenewegen győzött, illetve a Giro, ahol Bennett. Mind a ketten voltak első 6-ban a hegyeket megelőző sprintekben.

- Ha itt lenne, akkor egyértelműen Fernando Gavíriát tenném meg győztesnek. A faszi domináns az első héten, kiváló az emelkedős szakaszokat követő sprintekben. Ő azonban nincsen, André Greipel tegnap szökött, pedig fénykorában ő  etalon volt. Alexander Kristoff az első héten hagyományosan nem jó, de most látok fantáziát a győzelmében, mert ezeket a sprinteket kedveli. Caleb Ewan szintén jó ilyen esetekben. Peter Sagan és Elia Viviani a talány. Ők nyertek már szakaszt, ennek a kitételnek (is) megfelelnek.

Bárki nyerhet, de az biztos, hogy Sagan 2. lesz  ;D (Amúgy én behúztam Vivianit és Groenewegent, hogy 10-en kívül végeznek, bet365 live, ilyen 6-os odds körül voltak mindketten. Szerintem ma egyik befürdik, aztán amjd meglátjuk, simán lehet, hogy mindkettő lazán dobogós, elvégre az lenne a papír)

Rég néztem már, de most feléledt a kíváncsiság Sagan második helyeit illetően Oak.  ;D

Anno számolgattam, de abbahagytam, most gyorsan összeadtam és csak World Tour szintről 71 második helyezése van a szlovák zseninek...