Vuelta 2012

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Köszönöm szépen!  :ok:

Lemaradtam erről az időfutamról, de elég kacifántos eredmények születtek ;D Kessiakoff nyerte? WTF? Purito alig kapott...

Így viszont nagyon durván érdekes lesz a folytatás.

Nekem volt mára egy Tony Martin 1-3, de mikor 16:00-kor kezdték a közvetítést, már akkor 4. volt  ;D
Kapja be a defektet a kis mocsok.

Ami a nagyokat illeti, Rodriguez jól tolta, a középső szakaszon, ahol volt az emelkedő, ott ő ment a legjobb időt, emiatt kapott csak annyit, amennyit Contadortól. Épphogy megtartotta az összesítettbeli első helyét, egy másodperc, és vetkőzik. Contador jó, Froome nem jó.

Kíváncsi leszek, holnapra hogy módosulnak az oddsok a végső sikert illetően, illetve a dobogót illetően. Van egy megérzésem, de még nem árulom el, amíg nem látom az oddsokat.

Amúgy eddig nekem csak a Tour volt, nem néztem soha Giro-t, meg Vueltát, de ez a körverseny elég fasza most!

Köszi az infót!

Épp most dobták ki végsőre az oddsokat...Reálisnak mondható hisz innentől Contador terepe jön, de nagy kérdés, hogy Purito, hogy tudja majd tartani vele a lépést. Kiindulva abból, hogy az andorrai szakaszon milyen jól ment, még az sem elképzelhetetlen, hogy ő nyeri meg, bár azért annál még lesznek keményebb hegyek...

Froome számomra kicsit sem meglepő, hogy így áll ahogy...Ennyi időn át csúcsformában lenni szinte lehetetlen, ráadásul ez brutál nehéz Vuelta és 3 ellenfele is van...

Azt tetszik, hogy innentől sem lesz unalmas, tehát nem fognak várni arra, hogy majd az utolsó nagy hegyi szakaszon akciózzanak. Valverdét sem engedhetik el, mert csak 1 perc hátránya van...

Nekem a Giro a kedvencem utána a Tour és a Vueltát már csak úgy ahogy szoktam követni, de most szabályosan várom a szakaszokat ;D

Mai befutó...azért az a 29%-os rész nem piskóta


JAAAAAAAAA, 29%  ;)

Amúgy nekem van egy olyan érzésem, hogy ma két meccs  lesz, és lesz szökevény, aki elsőnek ér fel. Aztán a nagyok majd megint nyomnak egy meccset egymással, legalábbis remélem.

Hú de jó oddson tudtam elkapni Purito szakaszgyőzelmét...amikor a Movistar az élre jött és nagyobb tempóra kapcsoltak és elkezdett csökkenni a szökevények előnye akkor 3.5-ért elkaptam még Rodriguezt. Az tuti volt, hogy nem verik meg egy ilyen befutónál, de basszus kirázott a hideg amikor a legmeredekebb részén voltak a hegynek! Brutálisat fognak harcolni a nagy hegyeken majd Contadorral. Most csak annyit ment Contador amennyit kellett, ő is tudta, hogy lehajrázni nem fogja tudni, de faszául megérkezett vele és nem is baj az, hogy nem rajta van a piros... 

Hihetetlen Contador szökésben, Tiralongoval.
Szerintem Contador nekiadja Tiralongona​k a szakaszt, mert segít neki, és folyamatosan vezet.
2.00 most 16.6 km, 1:52vel vezetnek.

És nő a különbség.

Idézetet írta: csacsi1899 Dátum szeptember 05, 2012, 16:32:52
Hihetetlen Contador szökésben, Tiralongoval.
Szerintem Contador nekiadja Tiralongona​k a szakaszt, mert segít neki, és folyamatosan vezet.
2.00 most 16.6 km, 1:52vel vezetnek.

És nő a különbség.

Hát nem tudta nekiadni, mert otthagyta, mint eb a szarát...

Puritoval vajon mi történt a pihenőnapon? - Lehet rossz tasak vért adtak neki...  :D
(Knézy véleménye mi volt, nem hallotta valaki?)

Azt hiszem, én most néztem utoljára kerékpárt.  :noway:


#70 szeptember 05, 2012, 21:02:44, Cesc18
Azt hiszem a 16 szakaszból 1-et nem láttam, plusz a mai 17.-et és hol történt a legnagyobb fordulat? hát persze, hogy a mai napon. JÉZUSOM! Valaki letudná írni, hogy mi történt?

Berci! :smitten:

Aha most olvastam el...az nem gyenge, hogy így bealázta a mezőnyt ;D Ilyen három hetest én még nem láttam :ok:

Idézetet írta: csacsi1899 Dátum szeptember 05, 2012, 16:56:52
Hát nem tudta nekiadni, mert otthagyta, mint eb a szarát...

Puritoval vajon mi történt a pihenőnapon? - Lehet rossz tasak vért adtak neki...  :D
(Knézy véleménye mi volt, nem hallotta valaki?)

Knézy szerint rossz rántottát evett Rodriguez a pihenőnapon :D

Idézetet írta: hurkabalint Dátum szeptember 06, 2012, 10:27:06
Knézy szerint rossz rántottát evett Rodriguez a pihenőnapon :D

Akkor ezt magyarra fordítva egy véleményen vagyunk. :)

Cesc18:
A közvetítés kezdetekor már szökésben volt Contador, valami kisebb hegyen hagyta ott őket.
Tiralongo segített neki sokat, volt hogy ő ment hátra Contador kocsijához, és vitt neki frissítőt, aztán leszakadt.
Közben Valverde is otthagyta Puritoékat, és úgy tűnt a vége előtt 2 km-rel felér Bercire, de az újított, és behúzta a szakaszt.
Puritonak egy embere sem maradt, aki segíthetett volna, a Saxobank két emberét húzta vasmacskaként végig...

Nyilatkozatok:

Purito: Joaquim Rodríguez elismerte a vereségét, ennél többet nem tudott hozzátenni. ,,Erre nem számítottam. Szomorú vagyok, mert elveszítettem a Vueltát. Ilyen a sport, néha nyer, néha veszít az ember. Ez a Fuente Dé-i szakasz bekerül a történelemkönyvekbe, büszke vagyok arra, hogy részese lehettem. Contador és a csapata bizonyította, hogy ők a legerősebbek. Amikor megindult, meg sem fordult a fejemben, hogy ez lesz belőle. Fel sem merült bennünk a csapatnál ez a forgatókönyv. Az utolsó 50km-en vegyes érzések kavarogtak bennem. Azt hittem, hogy sikerül felzárkózni a Collado La Hoz lejtmenetében. Bíztam benne, hogy megy a Movistar is, de nem mentek." – mondta a Katyusa kerekese.

Berci: Váratlan fordulatot hozott a Vuelta 17. szakasza. Alberto Contador az utolsó előtti emelkedőn támadásba lendült és ezzel meglepte Joaquim Rodriguez-t. A Katyusa sztárjának erre nem volt válasza. Contadorék remek taktikát alkalmaztak, melynek a részleteibe a Saxo Bank sportigazgatója Bradley McGee is betekintést engedett. ,,Az egész csapat fantasztikus teljesítményt nyújtott. A szakasz elején Jesus Hernandez, Bruno Pires és Sergio Paulinho ment előre, a Katyusa eközben bénultan mozgott. Ezután Contador egyedül felment a társaihoz és aztán ment tovább az utolsó emelkedőn, ahol egy döbbenetes teljesítményt nyújtott. Nemcsak megszerezte a piros trikót, de feltette az i-re a pontot a szakasz megnyerésével."

Contador a szakasz után rávilágított arra, hogy voltak kétségei a korai támadás miatt. ,,Őszintén szólva ez egy kamikaze akció volt. Elterveztük, hogy az utolsó előtti hegy utolsó 3km-én menni kell. Mielőtt megindultam volna a bennem lakozó kisördög, azt mondta, hogy támadjak. A másik oldalról az angyal azt súgta a fülembe: várj, ez hülyeség, meg fognak fogni. Én kockáztattam. Sokan gondolhatták azt, hogy korai volt, de én tudtam, hogy menni kell. Még ha nem is vagyok a csúcson, nagyon akartam. Attól nagyon féltem, hogy az utolsó 15km-en meg fognak fogni, mivel alig táplálkoztam a szakasz alatt." – fogalmazott Contador.

A spanyol klasszis az etap után pályafutása három legfontosabb sikere közé sorolta ezt a győzelmet. ,,Az első a 2005-ös Tour Down Under-höz köthető, amikor visszatértem. A második pedig a 2007-es Párizs-Nizzán volt." – emlékezett vissza Contador, aki szerint nem szabad elkiabálni a végső sikert. ,,Nincs még vége ennek a versenynek. Nem tudtam leszakítani a legmeredekebb emelkedőkön sem Rodríguez-t. Mindig csak a következő napi taktikára gondolok előre."

Az lenne a nagy csavar, ha a Bola del Mundon meg Contador rogyna meg ;D Amúgy kizártnak tartom, de ezen a Vueltán már annyi minden történt...