Átigazolási hírek - 2019 Nyár

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Átigazolások: Kinek kell Neymar?

Pár éve még ott volt a világ három legjobb játékosa között. Most persona non grata? Olvasd tovább



Régen még a légiósok is szerethetőek voltak, most meg fél évre hoznak ilyen hatodosztályú szintű játékosokat és csodálkoznak, hogy kong az ürességtől a stadion...

Idézetet írta: RedMunchen Dátum június 25, 2019, 18:55:22
Csak gratulálni tudok:

https://www.dvsc.hu/kiemelt-hirek/fiatal-kameruni-csatart-igazolt-a-loki
https://www.dvsc.hu/kiemelt-hirek/nigeriai-csatar-is-erkezett-a-lokihoz


Szoboszlai ügynöke elmehetne politikusnak. Beszél, beszél, de semmi kézzel fogható, értelmes dolgot nem mond a Sport Tv-s interjúban.

Megfelelő lesz még az a Red Bull Salzburg. 


Ha most ennyit ér a Felix gyerek, mennyit fog 5 év múlva? Mintha irreális lenne az ár, mondjuk egy Dembele 105 millió után ezen fennakadni hülyeség ;D


Ki tudja, milyen pénzeket mosnak így át. Kicsit úgy tűnik, mindenkinek érdeke már senkiháziakért 100 milliókat fizetni.


Idézetet írta: TiB Dátum július 04, 2019, 10:26:42
Ha most ennyit ér a Felix gyerek, mennyit fog 5 év múlva? Mintha irreális lenne az ár, mondjuk egy Dembele 105 millió után ezen fennakadni hülyeség ;D



Ebből a Neymar-Coutinho-Dembélé-Pogba négyesért a felét se fizettem volna ki (ha nem az oak féle dolgokról van szó..:)), ez a Joao Felix is elég eltúlzottnak tűnik, bár kb. soha nem láttam játszani, lehet őstehetség is..  ::)

Ousmane Dembélé, ha egy olyan edző kezei közé kerülne, aki hajlandó fiatalokat a kezdőbe tenni és megfelelő fegyelemmel és odafigyeléssel kisérni a karrierjét (például Klopp), akkor világklasszis válhatna belőle. Valverde nem ilyen, neki megvan egy jól felépített rendszere, ahol kiforott játékosoknak bérelt helye van. Ezen csak sérülés esetén változtat. Dembélé nem része a rendszernek, ezért halálra van ítélve a katalóniai karrierje, amíg Ernesto az edző. Ér-e 105 milliót? Abban az állapotában egyáltalán nem ért (sőt, jelenlegiben sem!), de a benne rejlő potenciál miatt igen. Abszolút kétlábas, meg merem kockáztatni, hogy hasonló sebességgel rendelkezik, mint Mbappé. Ott az érem másik oldal is, hogy hajnalig tolja a konzolon a játékokat, késik edzésről, bemelegíteni nem tud. Fegyelmezetlensége vezet a sérülésekhez is.

Coutinho akkor bizony megért 100 millió körüli összeget. A liverpooli évek alatt megmutatta, hogy mire képes, de a Barcelona nem tudja őt használni. Vesztére ott van Lionel Messi, mellette pedig egy ilyen típusú játékos nem él meg, mint a brazil. Jelenleg azt látjuk, hogy egy rakás fos, de látható, ha kikerül a barcelonai taktika alól, akkor képes meccseket eldönteni. Egy másik top csapatban sokkal többre vihetné (esetleg a katalánoknál is, amint visszavonul Messi). Neymar kapcsán az volt akkor az érdekes, hogy ott kezdtek el repkedni az őrült átigazolási díjak. Akkoriban ő még bizony ott volt Messi és Ronaldo mögött, mint a harmadik nagy csillag. Fiatalabb is volt, óriási képeségekkel és önmagához képest hatalmas fegyelemmel. Elment Párizsba, ahol mindent a segge alá tettek, bulik, pénz és nők. Mi lett az eredménye? Egy korszakos tehetség eltékozlása. Amiben viszont óriási szerepe van Neymarnak is.

Van egy olyan érzésem, hogy ezért is akar visszajönni a Barcához, mert vissza akar kerülni a "térképre". Tudja, hogy benne van az a plusz, amit a spanyoloknál csinált, de azzal is tisztában lehet, hogy ezt Franciaországban sosem hozza ki magából. Ért-e 200 millió feletti összeget akkoriban? A világ top3 játékosának egyikéről beszéltünk, akinek szerződése volt, de lépni akart. Egy 25 éves zseni, akit gyakorlatilag aranylabda várományosnak mondanak, elvinni egy olyan csapattól, ahol világsztárok vannak és előző évben megnyerte a BL-t, hát maradjunk annyiban, hogy nem 90-110 milliós tétel. Reálisan olyan 170-200 millió körül lett volna. Az már egy másik kérdés, hogy hála Bartomeu elnöknek, borzalmassá vált a Barcelona átigazolási politikája, ők is aktív részesei voltak, hogy ennyire elszabadultak az árak. Dembélé + Coutinho transzfer magával hordozta azt is, hogy el kellett valakikre baszni azt a 220 milliót.

Ha egy kicsit eszesebbek, akkor kivárnak, de ez nem várható el egy ilyen vezetőségtől, akik hasraütés-szerűen cselekednek. Még így is rendben volt Coutinho ára, de azt a másik 100-ast feleslegesen költötték el. Az idei valószínűsíthető ámokfutásukról pedig felesleges is beszélni, mert itt tényleg azt érzi a szurkoló, hogy mindenáron megtartaná Bartomeu a posztját, kerüljön az bármibe is. Nem csak ők csinálják ezt, hanem sok más klub is. Florentino Pérez is segget csinált a szájából, mikor elmondta, hogy Zidane nem kap pénzt, majd kevesebb mint egy év múlva adott neki 300 milliót és visszakönyörögte, hogy költsél, mert többet nem nyerünk semmit. Kérdés csak az, hogy későn történt-e mindezt. Mindkét klubnál szórják a pénzt (és még rajtuk kívül is jó sok helyen..), hiszen hol érne egy Frenkie de Jong 70 milliós összeget, ahogyan egy 18 éves Rodrygo 45 milliót? Sehol, de ezt kell szeretni.

Eljutottunk oda, hogy lassan egyik elnök sem normális. Nem jó irányba halad ez az egész, de meg kell barátkozni a helyzettel, mert ha nem történik gyökeres változás (nem fog), akkor az árak csak tovább emelkednek majd. Mi már 300 millió euró? Real Madrid, Barcelona, PSG vagy a Manchester City elver ennyit 1 hónap alatt kis túlzással.

Joao Felix kapcsán pedig azt gondolom, jó helyre került. Juventusban hiába van ott a példaképe (Ronaldo), mégis egy ilyen csapatnál teljesedhet ki a tudása. Fegyelmezett stílust tanulhat, amihez párosulhat majd a Simeone által nyújtott defenzív taktika és megtanulhatja azt is, milyen egyszem támadóként megoldani a dolgokat minimális lehetőségekből. Radamel Falcao Diego Simeone kezei között hozta élete legeredményesebb szezonját (bajnoki gólok tekintetében), de elég csak megnézni Griezmann statjait is:
Sociedad (13/14): 3,1 kapura lövés / mérkőzés > 16 gól (hatékonyság: 14,41%)
A. Madrid (14/15): kapura lövés / mérkőzés > 22 gól (hatékonyság: 28,20%)
A. Madrid (15/16): kapura lövés / mérkőzés > 22 gól (hatékonyság: 23,91%)
A. Madrid (16/17): kapura lövés / mérkőzés > 16 gól (hatékonyság: 18,18%)
A. Madrid (17/18): kapura lövés / mérkőzés > 19 gól (hatékonyság: 26,38%)
A. Madrid (18/19): kapura lövés / mérkőzés > 15 gól (hatékonyság: 13,27%)

Utolsó évében mindig mellette volt valaki, de látható volt, hogy 4 évig azért egész parádés számokat hozott. Miheztartás véget:
Lionel Messi:
-16/17: 20,67%
-17/18: 17,25%

Cristiano Ronaldo:
-16/17: 15,43%
-17/18: 14,60%

Az biztos, hogy Griezmann a lehetőségeihez mérten nagyon hatékony volt egy defenzív csapat (sok esetben) egyszem támadójaként. Egy másik klubnál ilyen képeségekkel, ahol csak alá dolgoznak, simán lehetett volna hasonló hatékonyság mellett 30-35 gólos bajnoki szezonja a franciának. Joao Félixre hasonló sors vár, mint elődjére. Egy kis izmot kell majd magára pakolni, de ilyen edzői stábbal ez is, illetve a megfelelő állóképessége is meglesz. A Benficában ezt hozta:
- 18/19: 22,38% (25 mérkőzés / 15 gól)

Tudom, más kávéház a portugál liga, de ha képes növelni a hatékonyságát (jobb alapanyagnak tűnik, mint a francia), akkor fényes jövő áll előtte. Ahogyan elődje, úgy ő is számtalan poszton tud játszani a támadósorban, képes irányítani is. Kiválóan mozog be üres területekre, testalkatához képest jól fejel. Váratlan húzásokból nincsen hiány nála. Okkal fizetett ki érte ennyit a Tico, mert tökéletesen alkalmazható kétcsatáros rendszerben (Seferovic mellett így játszott a Benficában), de egyedüli ékként is megállja a helyét. A jelenlegi keretben ott van Morata, Diego Costa és Kalinic, magyarán nincsen hiány támadókban. Kulcspasszokkal képes majd őket helyzetbe hozni, de ő maga is képes támadásokat befejezni.

Sokkal jobban illeszkedik ilyen téren a Tico stílusába, mint Griezmann. Simeone szerette volna megvalósítani a Diego Costa - Griezmann duót elől, de nem működött. Moratával sem mindig jöttek ki, más lehet a helyzet a portugállal. A gyengesége egyértelműen a vékony testalkata. Kell olyan 5-8 kiló izmot pakolni rá, sebességéből nem fog veszíteni, mert nem tartozik a leggyorsabb játékosok közé (nincsen nagyon mit veszítenie  ;D). Az ő ereje a helyezkedésben és a finom megoldásokban rejlik. Kiválóan lép vissza a csatársorból és az ellenfél védelme és a középpályássora között megjátszható. Ez nagyon fontos, mert így elő tud magának készíteni egy távoli lövést, esetleg kiugrathatja az aktuális csatártársát. A tizenhatoson belül jó döntéseket hoz, képes úgy elmozogni a védőjétól, hogy tisztán kaphassa a labdákat.

Ami szintén szimpatikus lehetett Simeone mesternek, hogy visszazár védekezni és olykor eléggé agresszív. Nem hiába akarta őt fél Európa, szerencsére egy olyan klubhoz került, ahol kiválóan építik fel a tehetséges játékosokat. Elég csak José Giménezre gondolni, aki 900 ezer euróért érkezett a Danubióból és mára az egyik legjobb belsővédő lett, de hasonló a helyzet Saúl, Koke, Thomas Partey és Lucas Hernández kapcsán is. Amúgy egy játékos volt Simeone regnálása alatt, aki ilyen 20 éves kora környékén került a Benficától az Atléticóhoz: Jan Oblak. Belőle pedig tudjuk, hogy mennyire jó kapus vált.


Hivatalos: Griezmann a Barçáé!   :-\ :-\

Csodálatos.. Mikor lesz már vége Bartoék ámokfutásának?
Lett egy játékos, aki gyakorlatilag eladhatatlanná vált, mert olyan bére és igényei vannak, illetve akit a nézők és a csapattársak sem kedvelnek. Minimum jövőre BL-győzelmet kell szállítani különben Bartomeu nem éri meg a 2021-es választást..
Véleményem szerintem egyáltalán nem illik a csapat játékába, valószínűleg amolyan David Villa módon balszélsőt faragnak majd belőle. Az tuti, hogy 20 gólt termel majd minimum, több helyzete is, de nagyon kíváncsi leszek, hogyan működik majd elől az a csatársor, főleg, ha még Neymar is jön. Nem is értem, miért Luka Jovicon spóroltunk, mintsem érte dupla annyit kifizettünk, amire elvileg hitelt kellett felvenni...

Ez olyan Bayernes húzás, hogy a rivális egyik legjobbját elviszik. Arda Turannal is hasonlót éreztem, bár Griezmann sokkal nagyobb kaliber, talán nem végzi kölcsönben, mint a török :D