Magyar Labdarúgó Válogatott 2024

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Még egy gondolat ehhez:

Abból csak egy ideig fogsz megélni, hogy milyen fasza gyerek voltál. (Hacsak nem vagy Győzike)
Csak az számít, hogy milyen fasza gyerek vagy.


Magyarországon sajnos bármeddig megélhetnek belőle (celebek, sportolók, mint Dzsudzsi, aki egyszerre több szegmenst is lefed).
Te kit raknál a kezdőbe @LosGabos ? Én azt vettem észre, hogy az elmúlt 30-35 évben nem volt olyan középcsatárunk, aki nemzetközileg is gólerős lett volna, nagyobb meccseken eredményes, hatékony játékos.

Szalai Ádámot sokat kritizálták, de ő inkább az a munkás játékos, aki rengeteg küzd a védőkkel, lefoglalja, szó szerint fárasztja őket. Dárdai mondta azt róla, hogy rengeteget bírkózik velük, maximálisan alárendeli magát a csapat érdekeinek. Szerintem Szalait mindig rossz kontextusba helyezték, ezért kapta ezt a rengeteg kritikát. Azért egy olyan játékosról beszélünk, aki 150 percenként gólt vagy gólpasszt adott a Bundesligában, jó a letámadásokban, de ő nem való egyedüli kiemelt támadónak. Mellé vagy két gyors és agilis szélső kellett volna (amilyen szinte sose volt), vagy egy árnyékék. Gondolom okkal kezdő és kerettag még mindig, mivel valószínűleg nincsen megfelelő utánpótlása (mondjuk én meglepődtem rajta, hogy olyan játékosok, mint Simon vagy Bobál tényezők voltak utánpótlás szinten, akár felnőttbe is kerülhettek volna, azt hiszem ez mutatja a helyzetünket...).

Vagy változtatni kéne a taktikán, előre 3-4 gyors játékost kéne, aki képes megoldani a helyzeteket egy az egyben (Holender szegény, van egy-két jó húzása - kapufa a törökök ellen - , de tiszta szenvedés nézni a vergődését, mert komolyabb védő ellen fél) és akkor egy dinamikus csatársor kell, gyors labdafelhozatallal, vagy kinevelni egy Szalai utódot, aki fiatalabb, frissebb, energikusabb. Mondjuk nem ártana eldönteni így jó pár évtized után, hogy milyen taktikai irány felé indulunk el, mit is akar ez a válogatott játszani.

Nem gondolkodtam rajta, hogy kit raknék be kezdőbe.

Abban teljesen egyetértek veled, hogy változtatni kell. Ha ma egy erőcsatár meg is kapja a labdát, nem vagy alig tudja megtartani, mert azonnal ott van 2-3 védő és már az átvételben megakadályozzák. A második hullám meg nem létezik, mert azzal a védők is jönnek. a gyors kontránál meg nem tartani kell a labdát, hanem rálőni.
Lefoglal egy védőt, ez igaz. De nálunk is kiesett egy ember, mert alig kap labdát.
Helyet csinál a támadásoknak. 5-8 évvel ezelőtt még azt mondtam volna, hogy igen. Ma már ezeket az elmozgásait simán levédekezik.
Igen, gyors emberek kellenek, akik szét tudják húzni a védelmet és jöhet a beadás vagy átlövés.
Na de kik?
Addig meg főzünk azzal, ami van.

Nem örülök neki, hogy az élet engem igazol, de most keresni kell valakit a válogatottba.

Kikerült Szalai Ádám a Mainz keretéből

Kikerült a Bundesligában szereplő Mainz csapatának keretéből Szalai Ádám, a magyar válogatott csatára.

A német Kicker hétfői beszámolójában megszólaló sportigazgató, Rouven Schröder szerint nem szerepel a sportszakmai tervekben a támadó szerepeltetése.

Elmondtuk Szalai Ádámnak, hogy a sportszakmai terveinkben már nem kap szerepet. Szerintünk már nem kap Mainzban annyi játékpercet, amennyit szeretne. Figyelembe véve, milyen fontos számára a magyar válogatott és a jövő évi Európa-bajnokság, úgy gondoljuk, az lenne számára a legjobb megoldás, ha új csapatot keresne magának – idézi a lap a Mainz sportigazgatóját.

Szalai 2019-ben tért vissza korábbi sikereinek helyszínére, ahová eleve nem elsőszámú csatárnak érkezett, a jelek szerint már beugrónak sem akarják megtartani. A magyar csatár 28 tétmérkőzésen jutott szóhoz, a kupában és a Bundesligában is egyszer-egyszer talált be. A Kicker szerint már nincs olyan erőben, mint korábban, ez lehet a hirtelen döntés oka.

A 32 éves támadó legutóbb a szeptember 11-i Havelse elleni Német Kupa-találkozón lépett pályára a 60. percben, de a vasárnapi bajnokira már nem is nevezték a keretbe.


24.hu

Újabb fejlemény.....

Szalai Ádámot a fizetések körüli vita miatt küldték el a Mainztól

Szalai Ádám hétfőn kikerült a német élvonalbeli Mainz keretéből, mivel a klub állítása szerint már nem szerepelt a szakmai tervekben.

A Sport Bild azonban úgy tudja, egy fizetéssel kapcsolatos vita mérgesedett el a felek között, ezért küldik el a magyar csatárt. A napilap szerint a koronavírus-járvány miatti bércsökkenés alkalmával a Mainz ígéretet tett arra, hogy a kieső összeget később pótolják. Ez egyelőre nem történt meg.

A Bild szerint a játékosok tanácsával kezdeményezett megbeszélést Rouven Schröder sportigazgató, hogy elmondja, nem kapják meg a pénzt belátható időn belül. A napilap úgy tudja, ez ellen Szalai hevesen tiltakozott, mivel a szerződésekben az állt, ezt mindenképp megkapják a labdarúgók. Schröder erre állítólag be is rekesztette az egész tárgyalást.

24.hu

Pedig megdolgozott erte 27 bajnokin  1 golt .

Idézetet írta: LosGabos Dátum szeptember 07, 2020, 11:49:47
Nem gondolkodtam rajta, hogy kit raknék be kezdőbe.

Abban teljesen egyetértek veled, hogy változtatni kell. Ha ma egy erőcsatár meg is kapja a labdát, nem vagy alig tudja megtartani, mert azonnal ott van 2-3 védő és már az átvételben megakadályozzák. A második hullám meg nem létezik, mert azzal a védők is jönnek. a gyors kontránál meg nem tartani kell a labdát, hanem rálőni.
Lefoglal egy védőt, ez igaz. De nálunk is kiesett egy ember, mert alig kap labdát.
Helyet csinál a támadásoknak. 5-8 évvel ezelőtt még azt mondtam volna, hogy igen. Ma már ezeket az elmozgásait simán levédekezik.
Igen, gyors emberek kellenek, akik szét tudják húzni a védelmet és jöhet a beadás vagy átlövés.
Na de kik?
Addig meg főzünk azzal, ami van.
OFF

Példa olyan csatárra, aki megtartja a labdát, helyet csinál a támadásoknak, lefoglal 1-2 védőt és adott esetben kapura tud lőni vagy fejelni: Olivier Giroud.
Igaz, ő nem magyar focista, hanem világbajnok francia labdarúgó. Viszont példának példa.
Nála az előző foci VB-n éppen azt kifogásolták nagyon a szurkolók, hogy nem szerzett gólt. Ám az nem tűnt fel nekik, hogy a szövetségi kapitány - ennek ellenében - éppen azért játszatta Olivier Giroud-t, mert ez a csatár megtartotta a labdát, helyet csinált a támadásoknak, lefoglalt 1-2 védőt és adott esetben kapura tudott lőni vagy fejelni. Abban a francia válogatottban pedig ott volt gyors embernek Kylian Mbappé.

ON

Arra mondjuk kiváncsi lennék,hogy a többi játékostársa fosot a véléményét elmondani vagy csak Szalainak nem tetszett.A bércsökkentés meg valahol jogos,mert tét meccset nem játszottak tehát effektíve nem teljesítettek.(kicsit olyan mintha állásidőre fizetett bér lenne legalábbis szerintem ez a covidos időszak)


Megszólalt Szalai menedzsere is:
a Szalai Ádámot képviselő Oliver Fischer nyilatkozata, a menedzser nem kímélte a klubot a döntés miatt.
,,A Mainz eljárása elképesztő és elfogadhatatlan, Szalai Ádám sem a pályán, sem azon kívül nem tett olyat, amiért büntetést érdemelne. Senki sem gondolhatja komolyan, hogy a csatár most egy csapásra kikerült a klub sportszakmai terveiből, és még az edzésektől is eltiltják. Mindenki előtt világos, hogy az eltanácsolásának nem szakmai okai vannak. Fontosnak tartom Ádámról elmondani, hogy a koronavírus-járvány miatti fizetésátütemezést minden esetben elfogadta. Nemcsak eleget tett az egyesület kérésének, hanem azokat a játékosokat is meggyőzte arról, hogy ez a helyes megoldás, akik kételkedtek ebben" – idézi Fischert a bild.de.

Az élet Szalait igazolja, mert a játékostársai ma megtagadták az edzést, hogy szolidaritást vállaljanak vele. Hirtelen nem emlékszem ilyenre, hogy egy magyar játékosért egy komplett csapat kiállt volna (posztriválisok stb.), valószínűleg nem Szalaival van a probléma, hanem sokkal bonyolultabb ennél.  :ok:

Idézetet írta: Pozzato Dátum szeptember 23, 2020, 21:10:11
Az élet Szalait igazolja, mert a játékostársai ma megtagadták az edzést, hogy szolidaritást vállaljanak vele. Hirtelen nem emlékszem ilyenre, hogy egy magyar játékosért egy komplett csapat kiállt volna (posztriválisok stb.), valószínűleg nem Szalaival van a probléma, hanem sokkal bonyolultabb ennél.  :ok:

Biztos,hogy Szalait igazolja mert máskülönben nem lenne ez az összefogás a csapatnál.


Én azt tippelem, hogy ez a párharc Szoboszlai nélkül is nyerhető. Utána viszont kelleni fog, akár Románia, akár Izland jön.

Az ellennél pedig Andrej Galabinov (Spezia) fog hiányozni, ami nekünk nem is baj; 3 góllal kezdett 2 meccsen a Serie A-ban.