Szavazás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Az alábbiak közül melyik lesz a legdrágább 2022. december 15-én?

1 kg fehér kenyér
3 (11.5%)
1 liter napraforgó-étolaj
16 (61.5%)
1 liter üzemanyag (95-ös és dízel átlaga)
7 (26.9%)

Összes szavazó: 24

Szavazás lezárva: március 31, 2022, 19:38:37

Vajon melyik lesz a legdrágább év végén? Lesz lényegi különbség? Lesz bármelyik is 1000 Ft fölött? Vagy inkább úgy kéne kérdezni, hogy 1000 Ft alatt? Sok a kérdés, és sok a változó.

December 15-ei árak számítanak, hogy karácsonykor már ne ezzel foglalkozzunk.

Remélem, jó helyen nyitottam. Ha nem, elnézést!

En az uzemanyagot tettem... A haboru nem er veget egyhamar. Nem lehet vegtelensegig tartani 500 forint alatt, amikor mar kb ket euroba kerul. Svedorszagban 2,30euro. De hat, kivtudja, nagyon dinamikus idoket elunk...

@Alk

Csupán azért helyeztem ide át, mert nem sportfogadással kapcsolatos. Jobb itt.  ;)

Idézetet írta: AC_28 Dátum március 17, 2022, 19:18:35En az uzemanyagot tettem... A haboru nem er veget egyhamar. Nem lehet vegtelensegig tartani 500 forint alatt, amikor mar kb ket euroba kerul. Svedorszagban 2,30euro. De hat, kivtudja, nagyon dinamikus idoket elunk...

Azt mindenki tudja, hogy az aktuális ár nem reális, inkább kampány-árnak nevezném.

Eljött ez a nap is! Feldolgozott élelmiszerekre (lehet ez így nem a megfelelő kifejezés rá), mint a kenyér, ugyebár nem volt és nincs is árstop, üzemanyagról lekerült, étolajon pedig megmaradt. "Jó hír", hogy egyik sem érte el az ezer forintot, de ez elmondható a nettó minimál órabérről is. Tegnap vettem fél kiló kenyeret meg 20 dkg szalámit, s elég elkeserítő volt megállapítani, hogy emberek ezért 1 órát vagy még annál is többet dolgoznak, illetve hogy ez egy millió nyugdíjas havi nyugdíjának az 1%-a.

Úgy tűnik, az étolaj ára valamelyest csökkent egyes helyeken, legalábbis most találtam 550 Ft-ért, ráadásul a V kezdőbetűst.

Itt egy átfogó cikk. Ami talán a legmeghatározóbb, az a fogyasztói kosár nettó átlagbérhez való viszonya, és akkor belevettük megint a szupergazdagokat. Levágva a felső néhány X százalékot, a helyzet még tragikusabb.

https://telex.hu/gazdasag/2022/12/15/elelmiszer-hetvegi-nagybevasarlas-50-szazalek-dragulas-lidl