NBA 2022/23

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Giannis, Giannis.  ;D

Bostonnak ez szerintem nehéz év lehet, én belelátok egy nagyobb összeomlást is, aztán ha tévedek, akkor ez van. A keret összességében jó, de én mégsem érzem őket olyan erősnek, még ez az Udoka-sztori is a Cavs malmára hajtja a vizet, sima az út a döntőbe!

Elvileg amúgy Bogdanovic kérte is a Pistonstól a hosszabbítást, ők várnak vele a szezon elejéig, de nincs nagy kapkodás érte. Állítólag úgy van vele, hogy 20-25 milláért nem tud nagycsapatba menni bajnoki címért küzdeni, lejjebb nem akarja adni, szóval "kitömné a zsebét". Ezt mondjuk értem, ahogyan írtad, 33 éves, valószínűleg 2-3 szezon van még benne. Ezzel azonban kockáztat, mert ezt így belengette, megcsappant az érdeklődés, ha a Detroit se viszi el, akkor irány Európa és hátsó ajtón távozik az NBA-ből. Kár volt neki így előre beszélni.

Széthullik-e ebben a szezonban a Golden State Warriors?

Draymond Green...

Én sosem tartottam őt nagyra, főleg azért, mert nem szimplán csak a számokat néztem, hanem az embert is, aki jelen esetben egy nulla. Mindig az volt, folyamatos trash talk, de nem a Bird-féle, hanem még meccsek után is tolta a faszságokat, borzasztó viselkedés. Mint kiderült a GM és Kerr "elszólásából", ez a mostani nem az első eset volt, csak eddig el tudták söpörni házon belül. Így azt hiszem, hogy érthető, miért maradt együtt a Splash Brothers és Green a GSW-nek, míg az évek alatt miért cserélődött folyamatosan a keret.

Curry és Thompson nem egy erős egyéniség, Steph is inkább el van foglalva a pályán kívüli kis dolgaival, nem különösebben izgatja, mi folyik a GSW-nél, Klay meg sokat ott se volt manapság a lábadozás miatt. Green meg akkor ezek szerint egy igazi terrorizáló személy, de ez látszik is a viselkedésén. Kerr pedig óriásit csökkent a szememben, az a személy, aki évekig kivolt attól, hogy MJ megütötte, folyamatosan a testi erőszak ellen prédikál, mindig kiáll mindenért, majd a csapaton belüli dolgokat meg úgy rendezik, hogy az agresszort egy évtizedre ott tartják, míg aki beszól, annak mennie kell. Hát ez egy merőben más képet fest Kerr tevékenységéről, aki ezek után még azt mondta, az a baj, hogy ez kiszivárgott, így nehezebb kezelni (elsikálni...).

Idézetet írta: Pozzato Dátum október 09, 2022, 14:45:28Széthullik-e ebben a szezonban a Golden State Warriors?

Draymond Green...

Én sosem tartottam őt nagyra, főleg azért, mert nem szimplán csak a számokat néztem, hanem az embert is, aki jelen esetben egy nulla. Mindig az volt, folyamatos trash talk, de nem a Bird-féle, hanem még meccsek után is tolta a faszságokat, borzasztó viselkedés. Mint kiderült a GM és Kerr "elszólásából", ez a mostani nem az első eset volt, csak eddig el tudták söpörni házon belül. Így azt hiszem, hogy érthető, miért maradt együtt a Splash Brothers és Green a GSW-nek, míg az évek alatt miért cserélődött folyamatosan a keret.

Curry és Thompson nem egy erős egyéniség, Steph is inkább el van foglalva a pályán kívüli kis dolgaival, nem különösebben izgatja, mi folyik a GSW-nél, Klay meg sokat ott se volt manapság a lábadozás miatt. Green meg akkor ezek szerint egy igazi terrorizáló személy, de ez látszik is a viselkedésén. Kerr pedig óriásit csökkent a szememben, az a személy, aki évekig kivolt attól, hogy MJ megütötte, folyamatosan a testi erőszak ellen prédikál, mindig kiáll mindenért, majd a csapaton belüli dolgokat meg úgy rendezik, hogy az agresszort egy évtizedre ott tartják, míg aki beszól, annak mennie kell. Hát ez egy merőben más képet fest Kerr tevékenységéről, aki ezek után még azt mondta, az a baj, hogy ez kiszivárgott, így nehezebb kezelni (elsikálni...).

Hát... jó kis sztori. :)

Greenről az a véleményem, hogy az tény, hogy sosem ő volt a csapat első számú játékosa. Sőt, évekkel ezelőtt, amikor Curry és Thompson még csúcsformában játszott, akkor még inkább kiütközött a tudásbeli különbség közte és a másik két sztár között. Viszont ennek ellenére szerintem volt a GSW-nek egy olyan időszaka, amikor Green nagyon hasznos tagja volt a Warriorsnak. Mind a védekezésével, mind az – akkori – játékintelligenciájával helye volt a kezdőötösben. (Persze lehet, hogy már akkor is sokat pofázott, csak akkor még valószínűleg nem tűnt fel nekem, mert mindeközben hasznos dolgokat is produkált a meccsek során.) A már említett védekezéssel kapcsolatban néha még tavaly is láthattunk szép dolgokat tőle, de a játékintelligenciának már a nyomait sem lehet nála felfedezni.

Az utóbbi időszakban a pályán zajló botrányos viselkedése egyértelműen Top 3-as kategória (rossz értelemben). Nagyon nehéz lenne sok olyan NBA-játékost felsorolni, akik hozzá hasonló módon végigdumálják a meccseket. Én például a tavalyi döntőben éreztem sokszor azt, hogy nálam már rég a kispadon ülne egy olyan Green, aki ahelyett, hogy a labdával törődne, folyamatosan a játékvezetők és az ellenfél "terrorizálásával" volt elfoglalva. És ezt szó szerint kell érteni, mert többször előfordult, hogy miközben zajlott a mérkőzés, ő futott az ellenfél mellett és 20 centire a másik arcától nyomta neki a sódert. Ez nem kosárlabda, hanem cirkusz. És ráadásul méltatlan is egy többszörös bajnok GSW-hez. Ebben a tekintetben tehát egyetértek azzal, hogy Kerr edzői tevékenysége és hozzáállása mindenképpen csalódást keltő, de legalábbis megkérdőjelezhető.

Egy pár szó az előszezonról.

Mint köztudott, az előszezon meccseivel kapcsolatban két aranyszabály van: nem szabad rájuk fogadni, illetve nem szabad messzemenő következtetések levonni a végeredményekből. Az elsőt sikerült is betartani, de ami a második pontot illeti, érdemes azért nézegetni a statisztikákat. Főleg annak fényében, hogy a legjobb játékosok a kezdeti pár percek után egyre többet vannak pályán (néha 25-30 perceket). Ebből is látszik, hogy már nagyon közeledünk a 19-ei szezonnyitóhoz.

Lehet, hogy rosszul emlékszem, de mintha az rémlene, hogy az elmúlt évek előszezonbeli mérkőzéseire a nagyon szerény pontmennyiség lett volna inkább a jellemző (nem néztem utána, úgyhogy lehet, hogy tévedek), most viszont olyan magasról tesznek a védekezésre, ami már nekem – támadó kosárlabdát kedvelő szurkolónak is – kezd bántó lenni. Olyan 240-250 pont feletti meccseket játszanak futószalagon, hogy az ember csak kapkodja a fejét. Ennek persze több oka is lehet, például senki nem szeretne lesérülni már a szezon előtt egy komolyabb védekezés miatt (lásd pl. Holmgren esete James ellen), de az is közrejátszhat ebben, hogy ez az utolsó lehetőség a kiegészítő emberek számára, hogy bizonyítsák, hogy a legjobbak közt a helyük. És valószínűleg ők is úgy okoskodnak, hogy egy lőlapon sokkal jobban mutat a nevük mellett 10-15 pont, mintha leszednék az ellenfél legjobbját a pályáról (ami statisztikai számokkal nem is nagyon kimutatható).

Talán épp a fentiek miatt is nagyon meglepő, hogy mégis van olyan csapat, aki pl. már három meccset is játszott, de még egyszer sem sikerült 100 pont fölé kúsznia. Ez pedig a Spurs. Pedig a három meccsből kétszer olyan ellen játszottak (Orlando, Houston), akik a szezon végén hozzájuk hasonló "magasságokban" lesznek majd a tabellán.

Néhány szó egy-két csapatról:

Lakers: Ha kizárólag csak a "neveket" nézzük, akkor idén egy nagyon erős Lakerst láthatunk a pályán, hiszen James és Davis mellett van a keretben egy Bryant és egy Scotty Pippen is. :)

GSW: Mindig kérdéses, hogy egy hosszabb sérülésből visszatérő játékos milyen gyorsan találja meg a visszautat a régi játékához képest. Nos, úgy tűnik, hogy Wiseman-nel nem lesznek gondjai a csapatnak.

Chicago: Elég lendületesen játszik eddig a Bulls, három mérkőzés, 371 pont (124-es átlag). Úgy tűnik, hogy DeRozan már most egyértelműsíteni akarja mindenkivel, hogy továbbra is ő szándékozik lenni a csapat első számú vezére. Mindhárom meccsükön a Chicago legjobb dobója volt, és a pont/perc mutatója is elég jól fest (64 pont 74 perc játék alatt). Nagyon kíváncsi leszek idén rájuk (főleg ha ezúttal is elkerülik őket a sérülések, mint tavaly), mert a DeRozan/Vucevic/LaVine/Caruso/Ball ötös mellett van egy bármikor bevethető Coby White-juk vagy egy Goran Dragic-uk, érkezett egy olyan Drummond, aki megdöbbenésemre most a Toronto ellen lazán bevágott 3/3-at triplából (úgy látszik, hogy idén nem centert játszik, hanem kinti bedobót), és van egy olyan Javonte Green-jük, aki ezen az első három meccsen mindig a csapat második legjobb dobója volt (50 pont 60 perc alatt). Tényleg érdemes lesz figyelni rájuk!

Clippers: Továbbra is azt érzem, hogy iszonyatosan erős keretük van. Simán ki tudnának állítani két kezdőötöst. Még a kispadon is olyanok ülnek, akik a legtöbb csapatban alapemberek lennének. És ha Leonard teljesen felgyógyult, és újra csúcsformában játszik majd, akkor akár még a bajnoki cím is benne van ebben a keretben.

Dallas: Doncic az Eb-szereplés miatt láthatóan kevesebb játéklehetőséget kap (ami érthető is, mert neki nem rákészülnie kell a szezonra, hanem rápihennie), de a számokból az már most látszik – ahogy az várható is volt –, hogy Doncic mögött Wood lesz majd a második számú játékosa a Dallasnak.

Denver: A semleges szurkolók közül a legtöbben valószínűleg a Denverre lesznek idén kíváncsiak. Legalábbis a teljesítményükre. Tavaly a három sztárjukból kettő végig sérült volt, idén viszont mind a hárman ott lesznek a nyitányon. Hogy milyen teljesítménnyel, az még nagyon kérdéses. Michael Porter Jr. elég jól mozgott az első két meccsen, de Murray-n még nagyon érződik a másfél-kétéves kihagyás. És akkor még nem beszéltünk Jokicról, aki szerintem idén sokkal visszafogottabb teljesítményt fog nyújtani, mint tavaly. Tudom, szentségtörés az egyik kedvencemről (és a világ egyik legjobbjáról) ilyet mondani, de egyre inkább azt érzem, hogy tavaly olyan emberfelettit nyújtott a szezon során, hogy idén ennek fogja a kárát látni a csapat. Már az Eb-n is sokkal visszafogottabban játszott, mint például Doncic, vagy mint ahogy elvárható lenne egy NBA MVP-től. Aztán jött a két előszezonbeli mérkőzés, ahol az egyiken pályára sem lépett (gondolom, hogy őt is pihentették az Eb miatt), a másikon pedig 15 perc játékidő alatt 1 (azaz egy!!!) mezőnykísérlete volt. Tudom, hogy én mondtam az elején, hogy ezekből az összecsapásokból nem szabad semmilyen következtetést levonni, de én akkor is azt gondolom, hogy Jokic olyan 12 hónapot tudhat maga mögött, ami után nem lenne meglepő, ha kicsit elfáradt volna. És ha Murray sem lesz képes nagyon gyorsan felvenni a régi ritmusát, akkor lehet, hogy a Nuggetsnek akadnak majd idén gondjai.

Atlanta: A Hawks-nál nem szaroztak, már az első előszezonbeli meccsen 30 perc felett játszott Murray is és  Young is. De Hunter, Collins és Capela is 20-25 perceket töltött a pályán. A Cleveland (101-szeres odds) után őket tettem meg a legtöbb szelvényen a végső győzelemre (51-szeres szorzó még mindig), úgyhogy anyagilag ők is sokat hoznának a konyhára egy rájátszásba kerüléssel, ahol már csak rajtam múlik, hogy mennyi haszonnal tudok kijönni az üzletből. Mindenesetre azt jó látni, hogy már most ennyire komolyan veszik a játékot.

Na jól van, nem megyek végig az egész mezőnyön, kedvcsinálónak ennyi is elég volt. :)

#49 október 10, 2022, 15:57:26, Pozzato
Idézetet írta: HT Dátum október 10, 2022, 15:38:51Ez nem kosárlabda, hanem cirkusz. És ráadásul méltatlan is egy többszörös bajnok GSW-hez. Ebben a tekintetben tehát egyetértek azzal, hogy Kerr edzői tevékenysége és hozzáállása mindenképpen csalódást keltő, de legalábbis megkérdőjelezhető.

És itt jön a 40 milliós kérdés: mit csináljanak Draymonddal?

Több szempontból is problémás a szituáció, ugyanis Green jövőre rendelkezik egy játékosopcióval. Ez 27 millió dollár, ami mellett nem lehet meghosszabbítani Poole és Wiggins szerződését is (állítólag Poole - Green közti affér is emiatt kezdődött). Több lejárója is lesz a Warriorsnak, és azt se felejtsük, hogy bőven luxusadóban úsznak majd.

Azt lehet csinálni, hogy kötnek vele egy új szerződést, Green így aláírhat mondjuk 15-20 millióért még 3 évre. Az viszont milyen üzenet a ligának (és a többi játékosnak), hogy bunyós Pityu a csapatodban bárki kiüthet és még pénzt is kap érte?

A másik, hogy az ütésre hivatkozva speciális eljárást kezdeményeznek, amivel megsértette a protokollt. Ennek értelmében ki tudják úgy tenni a csapatból, hogy a következő éves fizetése kiesik, így nem nyomja majd a fizetési sapkát, nem mennek még pluszban 20-27 millió dollárral a luxusadóba.

A harmadik és ez a trükk: mivel ütés történt, ez testi erőszak. Poole feljelentést tesz, rendőrséget is bevonják. Ebben az esetben már Green visszaesőnek számítana, hiszen több testi sértése is volt, ha igazak a pletykák. Így viszont Poole mennyire lenne fasza gyerek? Valószínűleg kevesen akarnának vele játszani, mondván bármire képes, hogy csak ő kaphasson szerződést. Faramuci helyzet, az már biztos.  ;D

És a legjobb, hogy a GSW vezetése arra a leginkább mérges, aki kiszivárogtatta a felvételeket, őt keresi nagy erőkkel, mert ez felháborító. Akkor viszont el lehet képzelni, mik mentek ott éveken át, ha ilyen Green-eset teljesen megszokott lehetett.

Idézetet írta: Pozzato Dátum október 10, 2022, 15:54:31És itt jön a 40 milliós kérdés: mit csináljanak Draymonddal?

Több szempontból is problémás a szituáció, ugyanis Green jövőre rendelkezik egy játékosopcióval. Ez 27 millió dollár, ami mellett nem lehet meghosszabbítani Poole és Wiggins szerződését is (állítólag Poole - Green közti affér is emiatt kezdődött). Több lejárója is lesz a Warriorsnak, és azt se felejtsük, hogy bőven luxusadóban úsznak majd.

Azt lehet csinálni, hogy kötnek vele egy új szerződést, Green így aláírhat mondjuk 15-20 millióért még 3 évre. Az viszont milyen üzenet a ligának (és a többi játékosnak), hogy bunyós Pityu a csapatodban bárki kiüthet és még pénzt is kap érte?

A másik, hogy az ütésre hivatkozva speciális eljárást kezdeményeznek, amivel megsértette a protokollt. Ennek értelmében ki tudják úgy tenni a csapatból, hogy a következő éves fizetése kiesik, így nem nyomja majd a fizetési sapkát, nem mennek még pluszban 20-27 millió dollárral a luxusadóba.

A harmadik és ez a trükk: mivel ütés történt, ez testi erőszak. Poole feljelentést tesz, rendőrséget is bevonják. Ebben az esetben már Green visszaesőnek számítana, hiszen több testi sértése is volt, ha igazak a pletykák. Így viszont Poole mennyire lenne fasza gyerek? Valószínűleg kevesen akarnának vele játszani, mondván bármire képes, hogy csak ő kaphasson szerződést. Faramuci helyzet, az már biztos.  ;D

És a legjobb, hogy a GSW vezetése arra a leginkább mérges, aki kiszivárogtatta a felvételeket, őt keresi nagy erőkkel, mert ez felháborító. Akkor viszont el lehet képzelni, mik mentek ott éveken át, ha ilyen Green-eset teljesen megszokott lehetett.

Na akkor most fussunk neki újra ennek a problémának, mert eddig én csak általánosságban beszéltem Greenről, de semmiféle ütésről nem tudtam. Egy kicsit meg is lepett, hogy miért pont őt hoztad szóba itt a fórumon, de úgy voltam vele, hogy holtszezonban minden témát érdemes kibeszélni. Ebből a második írásodból derült ki számomra, hogy történhetett valami az elmúlt napokban, amiről nem hallottam.

Amikor elkezdtem beírni a gugliba, hogy Draymond Green, akkor már a 4. betűnél kidobta a videót. Ez egészen döbbenetes! Én ilyet még nem láttam. Ököllel, teljes erővel behúzni egy csapattársának... megáll az ész.

Ezek után újraolvastam a soraid, és azt kell mondanom, hogy bár te elég diplomatikusan és tárgyilagosan próbáltad vázolni a lehetőségeket, de szerintem ennél sokkal egyszerűbb (vagy éppen bonyolultabb?) a helyzet. Én ugyanis eleve nem is tudom elképzelni, hogy egy ilyen eset után bármelyik GSW játékos hajlandó lenne pályára lépni Green-nel. És most, hogy ez kikerült a világhálóra – és mindenki láthatta egész San Franciscóban (sőt, az egész világon) – önmagát járatná le az a Warriors-játékos, aki ezek után úgy tenne, mintha nem történt volna semmi.

Én jelen pillanatban azt gondolom, hogy Green nem fog többé pályára lépni GSW-mezben. Ha csapaton belül nem lesz retorzió, akkor a liga kötelessége lenne nagyon komoly büntetést kiszabni. Egy ilyen cselekedet semmibe vétele elképesztő presztizs (és anyagi) kárt okozhat mind a ligának, mind a csapatnak. Szponzorok, tévétársaságok léphetnek vissza azzal az indokkal, hogy nem kívánnak azonosulni egy olyan társasággal, ahol egy ilyen eset szankció nélkül megtörténhet.

Úgyhogy a fentieket figyelembe véve én a második opciódat látom a legvalószínűbbnek, vagyis hogy tettlegesség miatt azonnal elküldik Greent. És ha valóban ekkora fizetése van, akkor a GSW még hálás is lehet a játékosnak, hogy megadta nekik ezt a lehetőséget, hogy "ingyen" kirúghatják.

Azért a harmadik opciódhoz is lenne egy megjegyzésem. Eleve nem tudom az amerikai törvényeket (vagyis hogy például egy ilyen videó után nem indul-e automatikus rendőrségi eljárás a játékos ellen, függetlenül a feljelentéstől), de szerintem ha Poole feljelentést tenne, az a világ legtermészetesebb dolga lenne, és nem tudom elképzelni, hogy emiatt bárki is szemrehányást tenne neki. Sőt, ellenkezőleg, akár még gyávasággal is "vádolhatnák", mondván, hogy egy ilyen eset után sem képes férfiként kiállni az igazáért.

Huhhh. Még mindig nem tértem magamhoz a videót látva.

Igaz, lényeget kihagytam, szóval Draymond Green bevitte a balost.

Az lenne a normális, amit írsz (én is ezt preferálom), hogy kiteszi a csapat, de ugye elvileg nem ez volt az első ilyen eset, többször is történt már hasonló korábban, azért sem tették ki (ez most derült ki). Ebből most azért lett nagy balhé, mert a videó kikerült a médiába, így most már nem tudta elsikálni a Warriors. A többi esetnél "megoldották okosba", ami számomra szintén megdöbbentő.

Azt írtad is, hogy a pályán is voltak balhéi, bírózott folyamatosan, volt, hogy Porzingishez ment oda emberkedni (csak nem ért fel az arcáig  ;D ), de volt, amikor szó szerint a másikra mászott, szóval akadtak vele gondok. Pályán kívül is voltak beszólásai, de még így is csináltak neki egy külön podcastet (azt hiszem a The Volume támogatja, Spotify-on megy).

Elvileg a liga nem szankciózhat, itt maximum a GSW teheti ki, hiába történt ütés. A rendőrség kapcsán én sem vagyok biztos, mert talán nem is kötelező Poole-nak feljelentést tennie (és indul eljárás?), de ennek jobb utánanézni.

Green teljesen lecsúszott amúgy, aminek én egyfelől örülök, mert végre kijött az belőle, ami mindig ott volt, az az igazán nagy bunkó ember, de eddig mindig bevédték, mondván AS-védő, elit játékos, bajnok, meg ő a Shrekből a szamár.  ;D Most végre mindenki látja, milyen ember valójában.

Ez az egész sztori azonban megváltoztatja a GSW megítélését is. Eddig ők volt a happyland, igazi család (mint a Fast and Furious), egymásnak adtak beceneveket, brandeket építettek fel, óriási vagyonokat szereztek, majd kiderült, hogy ez a közeg valójában egy métely.

És most jön egy sarkítás, de azért, ha megfigyeljük, kik voltak ott a GSW-nél az elmúlt 5-6 évben, akkor azért elgondolkozunk, hogy ezt miért nem láttuk előbb:
- Kevin "Twitter" Durant, aki a hisztis, neki szintén volt baja Greennel, majd ott is hagyta a csapatot (csak nem kapott egy balost?)
- JaVale McGee, na ő az, akit szintén nem az eszéért szerettek
- Nick "Swaggy P" Young  ;D  ;D
- Matt Barnes, szintén a keménylegény, ha balhé volt, akkor sose maradt ki belőle
- Zaza Pachulia, aki benne volt az All-Time top5 legaljasabb játékos között, aki szánt szándékkal okoz sérüléseket
- DeMarcus Cousins... hagyjuk is  ;D

És ezt a sort ellensúlyozta a "Good Guy" brand: Igoudala, Curry és Thompson, akikre mindig úgy tekintettek, mint a makulátlan emberek. Elvileg majd akarnak a Warriorsról egy The Last Dance-hez hasonló sorozatot, nem tudom, mennyire lesz UFC-s beütése, illetve ezek után mennyire lehet azt komolyan venni, ha ezeket meg kihagyják belőle.

Bocs, hogy tovább feszegetem az ügyet, és próbálok minden bőrt lehúzni róla, de nem minden nap szembesül az ember egy ilyen sztorival.

Szóval nézzük az esetet a csapat aspektusából. Szerintem a legfontosabb dolog és a legnagyobb igazság abban rejlik, amikor azt írod, hogy "ez az egész sztori azonban megváltoztatja a GSW megítélését".

Most tekintsünk el attól (még ha nem is könnyű, hiszen már eleve ez is döbbenetes), hogy állítólag korábban is voltak hasonló esetek, amiket házon belül eltussolt a vezetőség. Ez egyébként már önmagában olyan szégyen, amire nincsenek is szavak, de ez talán még magyarázható olyan hülye indokokkal, hogy nem akartak botrányt, nem akarták lejáratni a várost stb. stb. Ezúttal viszont nincs mese, mindenki látta, hogy mi történt, úgyhogy bármit is szeretnének csinálni, egyszerűen nincs választása a GSW-nek. Ugyanis egy olyan ligában, ahol dollártízezrek forognak kockán a szponzorok hajlandóságán, ott rettentő sokat számít, hogy milyen az adott csapat megítélése a társadalomban. Ennél kisebb balhék miatt is fordultak már el sportolóktól támogatók más sportágakban, és rúgták fel azonnali hatállyal a szponzori szerződéseket. Most képzeljünk el egy olyan csapatot, akit minden idegenbeli meccsén kifütyül majd a közönség. Sőt, lehet, hogy még a hazai szurkolók is ezt teszik, mert nehezen tudom elképzelni, hogy sokan tudnának azonosulni Green durvaságával. Márpedig ha valaki egy olyan csapatot támogat, akit mindenki utál, az egy szponzor számára öngyilkos vállalkozás.

Vagyis akárhogy próbálom kitalálni, hogy hogyan tudná a Warriors megtartani Greent (mert ha az eddigi esetek után is meg akarta, akkor valószínűleg ez most sem változott), nem tudok semmi értelmeset kitalálni. Itt most tényleg az egyetlen dolog, amivel visszanyerheti a csapat a presztizsét (direkt nem a "szimpátia" szót használtam, mert azt már valószínűleg sehogy nem fogja tudni, főleg az eddig eltussolt esetek miatt), az az, ha azonnali hatállyal elküldi a játékost. És még akkor sem tud jól kijönni az esetből, csak éppen valamivel jobban. Szerintem nagyon kevés olyan játékos van a ligában (ha van egyáltalán), aki miatt egy csapat bevállalná, hogy évekig a legnépszerűtlenebb gárda legyen, és Green biztos, hogy nem tartozik ezek közé.

Csak halkan jegyzem meg, hogy ebben a sztoriban a GSW már akkor tökön rúgta magát, amikor azt kommunikálta kifelé, hogy számukra az a legfelháborítóbb az egész sztoriban, hogy ez a videó kikerült. Tehát nem az, hogy az egyik játékos brutálisan nekiment egy másiknak, nem is az, hogy ez már a sokadik ilyen eset volt, hanem az, hogy ki volt az a szemét, aki ezt kiposztolta. Mint amikor Borkaiék adófizetői pénzen kurváztak a jachton. Akkor sem az érdekelte a hatalmon levőket, hogy mit képzel magáról az egyik emberük, és hogy miért járatja le őket is ezzel, hanem kizárólag azon ment a felháborodás, hogy ki volt az az elvetemült, aki ezt videóra vette.
Hihetetlen, hogy mennyire kifordult önmagából ez a társadalom.

Még egy pár megjegyzés a Green-sztorihoz, mivel a tegnap éjszakát (és egy kicsit még a ma reggelt is) azzal töltöttem, hogy még több részletet tudjak meg róla.

1. Az első és legfontosabb – vagy inkább legmeglepőbb – az volt számomra, hogy az NBA hivatalos oldala mennyire keveset (és mennyire kis terjedelemben) foglalkozik az üggyel. Nekem az nem indok, amit Kerr is mondott, miszerint pályafutása során több mint 20 ilyen esettel találkozott már. És lehet, hogy az NBA is így gondolkodik, vagyis hogy nincs ebben semmi rendkívüli. De ha így van, akkor ez szégyen. Nem akarok átesni a ló túloldalára, de ahogy Poole nekiesett a falnak, akár az is előfordulhatott volna, hogy a nyaka máshogy bicsaklik meg, és egy életre tolószékben végzi. Szerencsére nem ez történt (és tudom, nem kell mindig a legrosszabbra gondolni), de egy esetet soha nem úgy kell megítélni, hogy mi lett a vége. Az nem megoldás, ha azt mondjuk: "Túlélte? Ja, akkor minden rendben, mehet tovább az élet."

2. Látva az NBA "viselkedését", vagyis hogy bár megemlítik a történteket (hiszen eltitkolni már nem lehet), de próbálják úgy kezelni, mintha nem történt volna semmi rendkívüli, most már az az érzésem, hogy Green meg fogja úszni. A tegnapi hozzászólásomban még azt fejtegettem, hogy elképzelni sem tudom, hogy hogyan maradhatna Green a csapatnál ezek után, de úgy tűnik, hogy teljesen más az értékítéletem, mint a föld másik oldalán élő embereknek. A baj csak az, hogy ez rossz precedenst teremthet. Sőt, ha igaz az, hogy rengeteg ilyen eset történt már a ligában, akkor látszik a legjobban, hogy ha már az elsőnél megfelelő szigorral léptek volna fel, akkor talán nem történt volna meg az összes többi. De én akkor is azt mondom, hogy soha nem késő elkezdeni a szigorúbb szankciók bevezetését.

3. Ha nem is rendszeresen, de volt már olyan, hogy olykor kritikával illettem Bazskát egy-egy Alley-oop vagy egy-egy Trash talk műsor után. De úgy tisztességes, ha azt is megemlítjük, amikor (legalábbis szerintem) jókat mond. A youtube-on láttam ma egy bejegyzését, ami kizárólag ezzel a sztorival foglalkozott, és azt kell mondanom, hogy nagyon jól összefoglalta a lényeget. Talán csak egy olyan mondat volt a 13 perc alatt, amivel esetleg vitába szálltam volna (bár az is csak valami apróság), de ettől függetlenül nekem tetszett a posztja.

4. Végül az előző ponthoz kapcsolódva, elkezdtem olvasgatni a fenti youtube-videó hozzászólásait, és örömmel láttam, hogy a legtöbben inkább az én vérmérsékletem szerint látták ezt a történést, nem pedig a GSW, illetve a liga "visszafogottabb" stílusában. Vagyis úgy tűnik, hogy ez másnál is kiverte a biztosítékot, és nem csak én vagyok ennyire "mimóza"-lelkületű.  ;D  És zárásul idézném az egyik hozzászóló mondatát, ami szerintem igenis nagyon elgondolkodtató: "Egy ilyen ütést sokkal komolyabbnak és elítélendőbbnek tartok, mint azt, hogy Udoka megfektet kollégákat."

Egy normális világban az lenne az eljárás, amit írsz, Draymond Green felfüggesztése, valószínűleg sosem játszhatna többet NBA-ben. Ez kellett volna Ron Artest esetében is, de még lehetne sorolni, akár még Kobe Bryant megerőszakolós esetét is ide lehetne venni. Sokan magasztalták David Stern munkáját, de ténykedése alatt is akadtak bőven kétes ügye az NBA-ből, elég csak a különös draftokra gondolni, elcsalt NBA-párharcokra, verekedésekre, bírói befolyásolásra, NBA-befolyásolásra, szóval bőven lenne sztori, egyszer írok erről bővebben, bár lehet hosszú hsz-ket venne igénybe.

Annak ellenére, hogy idealizáljuk - tényleg eléggé jól felépített brand -, rengeteg botrány volt az NBA-ben. Elég csak olyan esetekre gondolni, mikor AS-gálán megszégyenítették a szovjet játékost, azért mert korábban jól játszott a Team USA ellen. Az NBA-ben rengeteg az eltusolt ügy, mi csak a töredékéről értesülünk (sokról évekkel később), ligának egy a lényeg: jöjjön a pénz. Amíg működik a brand, amíg nézik a ligát, addig senkit sem izgat, hogy Draymond kiosztott egy balost, mert Green értéke sokkal nagyobb annál (podcastek, nyilatkozatok, követők stb.), minthogy ebbe a liga beleálljon.

Maradjunk annyiban, eléggé sok játékost el kellett volna tiltani, elég csak Gilbert Arenasra gondolni, abban a sztoriban egyáltalán nem volt normális semmi sem, az meg pláne, hogy két NBA játékos fegyverrel megy edzésre, hogy revansot vegyenek a tartozáson... Ez viszont továbbra sem mentség, hogy miért nem kezdik el a szabályozást. Miért nem lépnek fel erőteljesebben, hiszen egyre mélyebb a probléma. Bazska most jól beszélt, én is hallottam, abszolút igaza volt.

A Borkai-hasonlat nagyon találó és talán ez mutatja meg leginkább, milyen vezetők vannak a világban: nem az a lényeg, hogy kiderült az igazság, nem, hanem az, hogy ki volt az a rohadék, aki elmondta. Sérülhetnek az érdekeink? Ha igen, akkor börtönbe vele, példát kell statuálni, hogy többet senki sem pofázzon, hogy mindent a szőnyeg alá lehessen söpörni. Mert ez pontosan ezért van, hogy legközelebb eszébe se jusson senkinek se szivárogtatni, mert annak vége. És emiatt Steve Kerr valószínűleg teljesen hitelét vesztette, pedig pár hónapja még bejárta az internetet, micsoda csodálatos ember, hogy kiállt a fegyverviselés betiltása mellett. Aztán kiderül, hogy ő amúgy ebben spéci, mikor ügyeket kell elsikálni a siker kedvéért. És ami a legdurvább: fel sem fogják az egészet, mintha az teljesen más sztori lenne, hogy ők idealizálják a saját kis csapatukat.

Hogyan befolyásolja Draymond Green viselkedése az NBA-piacot?

Az elmúlt hetekben több botrány is volt az NBA-ben, amely teljesen átírhatja az eddigi rangsort az esélyesek között. Változott valami az irodáknál? Olvasd tovább


BEHARANGOZÓ

Már csak három nap, és október 19-én hajnalban útnak indul az NBA 77. szezonja. Az elmúlt évekhez képest kicsivel nagyobb izgalommal és érdeklődéssel várom több okból is.

Először is nagyon régen volt már arra példa, hogy az európai játékosok (akik egyre dominánsabb szerepet vállalnak a liga legjobb csapataiban) a holtszezon egy részét nem pihenéssel töltötték, hanem azzal, hogy hazautaztak Európába csak azért, hogy országukat képviseljék az Eb-n. Egy NBA szezon köztudottan nagyon fárasztó és hosszú. 82 mérkőzés kb. 6 hónap alatt úgy, hogy 2-3 naponta pályán kell lenni, a legjobbat kell nyújtani, és közben utazni, utazni, utazni. Ezért is lesz érdekes látni, hogy ez az Eb milyen hatással volt a legjobbakra (főleg annak fényében, hogy a legtöbbjük csalódással tért haza onnan).

A másik érdekessége az lesz ennek a szezonnak (legalábbis egyelőre most nagyon úgy néz ki), hogy mind a két főcsoportban van 8-10 olyan csapat, akik szinte egyenlő eséllyel küzdenek a rájátszást jelentő helyekért, és van 4-6 csapat mindkét oldalon, akiknél kisebb csoda volna, ha az alapszakasz után még látnánk őket a parketten. Ez részben jó, részben rossz. Rossz abból a szempontból, mert nagyjából már a szezon előtt le vannak osztva a szerepek, és ez rányomhatja a bélyegét egy idő után egyes csapatok meccseire (főleg akkor, ha némelyek 20-30 mérkőzés után azon kezdenek el majd gondolkodni, hogy nem lenne-e jobb rámenni a következő évi 1/1-es választásra). Ugyanakkor a másik oldalról azért lehet jó ez a leosztás, mert mindkét főcsoportban a legjobb 6-8 csapat között annyira kicsi a különbség, hogy szinte bárki bárhol végezhet a rájátszás előtt. Vagyis az utolsó pillanatig küzdeni kell majd, mert lehet, hogy akár az utolsó 1-2 fordulóban dől majd el, hogy egy csapat a 3. vagy esetleg akár csak a 7. helyen végez. És éppen ezért lesz nagyon fontos, hogy kik azok, akiknek a leghosszabb a kispadja.

Végül egy gyors tippelés a részemről (szimpátiától függetlenül):

NYUGAT
- A legnagyobb favorit nálam (főleg a már emlegetett hosszú kispadnak köszönhetően): a Clippers.
- Pozitív meglepetés: remélem, hogy a Minnesota.
- Negatív meglepetés: nagyon-nagyon remélem, hogy tévedek, de a tippem a Denver.
- Akiknek az alapszakasz után véget ér a szezon: HOU, OKC, SAC, SAS, UTA

KELET
- A legnagyobb favorit nálam (szintén a hosszú kispadnak köszönhetően) a Cleveland.
- Pozitív meglepetés: Chicago
- Negatív meglepetés: Toronto
- Akiknek az alapszakasz után véget ér a szezon: ORL, DET, IND, CHA, WAS

Nagyon kíváncsi lennék mások tippjére is.
A legjobbak között a szezon végén a sportfogadas.org 6 db kétszemélyes világ körüli utat sorsol ki. (Vagy nem.)  ;D

NBA beharangozó: Kaotikus Kelet

A nyár teljesen megváltoztatta a főcsoportban az erőviszonyokat, de még mindig nem kezelik reálisan a helyzetet.  Olvasd tovább


NBA beharangozó: Nyugat vakfoltja

Arra gondolnak, hogy a sérülések és a fiatalos hév elviheti rossz irányba a Macikat.  Olvasd tovább


Harden lefogyott, Embiid motivált, mi kell még?

Míg az egyik franchise összeszedte minden erejét, addig a másik a csúcsról a mélybe eshet.  Olvasd tovább