Nemzetek Ligája 2020/21

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Azért az gáz, hogy egy ilyen lesgóllal kell eldőljön a NL. Számomra hihetetlen. VAR mellett... Mondom ezt úgy, hogy totál mindegy volt ki nyeri. Akkor inkább menjünk vissza a VAR előtti érába, tudjuk be emberi tévedésnek, de így???




Idézetet írta: oakland23 Dátum október 11, 2021, 09:04:44
Azért az gáz, hogy egy ilyen lesgóllal kell eldőljön a NL. Számomra hihetetlen. VAR mellett... Mondom ezt úgy, hogy totál mindegy volt ki nyeri. Akkor inkább menjünk vissza a VAR előtti érába, tudjuk be emberi tévedésnek, de így???

Pontosan ezt gondolom én is. Minek akkor a VAR?

És megfigyeltétek, hogy ilyen esetben minimális a visszajátszás? 2021-ben nem tudnak a pályára húzni ilyenkor egy vonalat az aktuális pozíciókkal.

Idézetet írta: Milán Dátum október 11, 2021, 09:16:35
Pontosan ezt gondolom én is. Minek akkor a VAR?

És megfigyeltétek, hogy ilyen esetben minimális a visszajátszás? 2021-ben nem tudnak a pályára húzni ilyenkor egy vonalat az aktuális pozíciókkal.

Közben megvan a bibi: Eric Garcia! Ha ő nem csúszik a labdáért, ami elméletileg el is érte őt, akkor lesként könyvelték volna el, de így nem volt az.

Ja persze, azt a faszságot én is olvastam, csak amikor a francia srác elindította a passzt, Mbappé lesen volt. Magyarán a passz pillanatában a játék halottá vált elméletileg, hogy aztán Garcia beleért, az kétségtelen, csak akkor elméletileg a játék már halott volt.

Ennyi erővel amikor kis csapat játszik nagy csapattal, a kiscsapat felküldhetne egy csatárt előre, aztán a társak próbálnák úgy megjátszani a labdát, hogy az védőt is érjen, közben meg a srác 20 méteres lesen van. Óriási játékvezetői tévedés történt, de hát mit vagyunk meglepődve. Ráadásul Taylor vezette, azt meg szintén tudjuk, hogy az angolok a VAR-ból direkt csinálnak viccet, szóval számomra felfoghatatlan.

Idézetet írta: oakland23 Dátum október 11, 2021, 12:50:36
Ja persze, azt a faszságot én is olvastam, csak amikor a francia srác elindította a passzt, Mbappé lesen volt. Magyarán a passz pillanatában a játék halottá vált elméletileg, hogy aztán Garcia beleért, az kétségtelen, csak akkor elméletileg a játék már halott volt.

Ennyi erővel amikor kis csapat játszik nagy csapattal, a kiscsapat felküldhetne egy csatárt előre, aztán a társak próbálnák úgy megjátszani a labdát, hogy az védőt is érjen, közben meg a srác 20 méteres lesen van. Óriási játékvezetői tévedés történt, de hát mit vagyunk meglepődve. Ráadásul Taylor vezette, azt meg szintén tudjuk, hogy az angolok a VAR-ból direkt csinálnak viccet, szóval számomra felfoghatatlan.

Én úgy olvastam, hogy jelen pillanatban ez volt a helyes döntés, a mostani szabálykönyvnek megfelelően.

Pár éve simán befújták volna.

Oak, lesen allni nem szabalytalan. Sot lesen allonak passzolni sem. Ha o nem er bele, pl atlepi akkor nincsen les. A leshelyzethet bele kell avatkozni a jatekba.

Mivel Garcianak szandekaban allt menteni es bele is ert, igy abban a pillanatban elmult a les. Ugyanaz a szitu mintha ha atveszi es odapasszolja az amugy lesen allo Mbappenak. Tehat a szabaly nem tesz kulonbseget a ketto kozott, csak a labdaba érintés szandekat vizsgalja. Mivel meg volt a szandek, becsuszott, ezert nem les.


A szabaly megkerdojelezheto de helyesen dontottek.



Nem tudom, azt tudom, hogy ez is olyan, mint a politika. Nem mindegy, hogy egy angol újságot olvasol, nyílván védik a sporijukat, akárhogy is elqrta.  Gondolom a francia lapok szerint is helyes volt a döntés, én néztem most a marcát, ott azt írták, hogy fogalmuk sincs, hogy adhatták meg, kikérték ex-spori véleményét is, szerinte sem volt érvényes a gól...

Az én véleményem, hogy elcsalták, persze ki vagyok én?!  ;D

Mondjuk olyat még sehol sem olvastam, ahol pontosan le van írva, hogy mi a szabály. Hol van ez valahol leírva??? Mert elfogadnám én, hogy ez volt a helyes, de hol van ez leírva? Ahol te olvastad, hogy érvényes volt, ott írták, hogy ez és ez a szabály, itt és itt lehet utánanézni?!

Mert akkor ezek alapján ilyen esetben elméletileg mindegy, hogy Eric Garcia direkt vagy indirekt módon avatkozott játékba, mert nyílván direkt módon avatkozott játékba, de indirekt módon 'tette' Mbappé elé a labdát.

Ez is olyan szabály, ami krvára szubjektív, és szerintem most Taylorék megadták, lehet ha egy másik játékvezetői stáb van, simán elveszi. Kicsit olyan, mint az a szabály, hogy büntetőnél nincs előnyszabály. Fociban ezt sem alkalmazzák... Mondjuk akkor minek a szabály  ;D

Mondjuk most utánanéztem, a 11-es szabály szerint
https://www.thefa.com/football-rules-governance/lawsandrules/laws/football-11-11/law-11---offside

Nálam továbbra is halottá válik a játék, amikor Mbappé kapta a passzt, hisz lesen volt, amivel egyértelműen zavarta Garciát. Mint amikor a csatár a kapus előtt úgy helyezkedik, hogy zavarja a kapust a tisztánlátásban. Ez vonatkozik Garciára is, ha nincs ott Mbappé. Nyílván nem így ér hozzá, vagy simán elengedi a passzt.

Amúgy így átfutva a szabályt, én pl. nem tudtam, hogy kirúgásnál sincs les. Az ok, hogy bedobásnál nincs, szögletnél  eleve nehézkes, hisz kb az alapvonalról rúgja be a társ, de hogy kirúgásnál sincs les  :D Már csak ezért megérte, ma is tanultam valamit. Évekig fociztam, évek óta nézek focit, de ezt bevallom, nem tudtam.



Előző hsz-emben van egy link, tőlem sokkal jobb angolosok vannak itt, kérem őket, melyik a szabálynak az a pontja, ami miatt mégis érvényes volt a gól???

Mert ok, Garcia menteni akart, játékba avatkozott, ez tiszta. De indirekt módon tette Mbappé elé a labdát. Vagy ez mindegy???

Értem én, hogy sokan mit írnak, amit te is MessiÁs, és ilyenkor bánom, hogy nem vagyok túl pro angolból  ;D Szóval melyik az a pont, ami miatt mégis megadták???


https://www.mlsz.hu/hir/modosult-a-lesszabaly-ertelmezese

Megmagyarazzak magyarul.

A harom pontban szedett dolognal kell lest itelni. Jelen esetben a harmadik pont a mérvadó. Azonban az utolso 3sor magyarazza el megis miert nem les.

#39 október 11, 2021, 14:45:28, MessiÁs
A szabaly pont azert hulyeseg mert Garcia nem tehetett mast. Es csak igy rughatott ebbol golt Mbappe. Azt nem tehette meg hogy elengedi es hagyja Mbappet hogy bevigye, max les lesz es a var elveszi a golt, hisz nem lehetett biztos a lesben, max sejthette. De pont ezert kellett mentenie becsuszva amit nyilvan szandekosan csinalt igy kvazi ez a szitu ugyanaz mintha roviden passzolta volna haza a labdat es az amugy lesen allo csatar belovi.

Tehat az nem szamit hogy sutan ert bele, csak az hogy szandekkal.


De nem is a szándékos hazapassz a jo pelda, hanem egy olyan szitu ahol a csatar lesen van elotte egy suta vedo aki fel akar szabaditani, rosszul talalja el a labdat es abbol megindul a tamado. Hiaba egy rossz mozdulatbol indul csatár, a védő szandekosan er a labdaba, megha rosszul is.



Idézetet írta: MessiÁs Dátum október 11, 2021, 14:30:27
A szabaly pont azert hulyeseg mert Garcia nem tehetett mast. Es csak igy rughatott ebbol golt Mbappe. Azt nem tehette meg hogy elengedi es hagyja Mbappet hogy bevigye, max les lesz es a var elveszi a golt, hisz nem lehetett biztos a lesben, max sejthette. De pont ezert kellett mentenie becsuszva amit nyilvan szandekosan csinalt igy kvazi ez a szitu ugyanaz mintha roviden paszolta volna haza a labdat es az amugy lesen allo csatar belovi.

Tehat az nem szamit hogy sutan ert bele, csak az hogy szandekkal.

Köszönöm, korrekt magyarázat. Erre a hazaadásos példára én is gondoltam, örülök, hogy felhoztad. Végül is így igen, kb ugyanaz. Persze nem teljesen, de mindegy is. Azt meg nem lehet vitatni, hogy szándékosan ért a labdához, mert az meg tény...

(mondjuk azt hozzáteszem, hogy nem csoda, hogy az angolt nem tudtam kisilabizálni, mert még a magyar sem teljesen egyértelmű  ;D)


Engem kulonosebben nem erdekel a hivatalos allaspont, az ilyet amiota vilag a vilag beintik. A kozvetitesben miert mutattak az osszes kameraallasbol, kivetel azt, ahol be szoktak vonalazni? Egyertelmu volt az elso visszajatszason, hogy lesen volt, erre a percekig tarto videozas helyett jott a VAR era leggyorsabb dontese, tevesen [???]. En lehetek hulye, de a spanyol valogatott jatekosok sem tudtak errol? Az biztos, hogy az angol birok megint beszedtemat szolgaltatnak.

Idézetet írta: RedMunchen Dátum október 11, 2021, 20:09:19
Engem kulonosebben nem erdekel a hivatalos allaspont, az ilyet amiota vilag a vilag beintik. A kozvetitesben miert mutattak az osszes kameraallasbol, kivetel azt, ahol be szoktak vonalazni? Egyertelmu volt az elso visszajatszason, hogy lesen volt, erre a percekig tarto videozas helyett jott a VAR era leggyorsabb dontese, tevesen [???]. En lehetek hulye, de a spanyol valogatott jatekosok sem tudtak errol? Az biztos, hogy az angol birok megint beszedtemat szolgaltatnak.

@RedMunchen

Ez olyan mint az autó vezetése "megszokásból". Éjszaka megváltoztatják a táblát egy utcán, s holnap reggeltől behajtani tilos, de 99,9%-a az embereknek be fog menni, mert megszokásból vezet.

Korábban bármikor ez les lett volna, viszont változott a szabály. Az már más dolog, hogy ez egy hatalmas nagy ökörség.

Idézetet írta: RedMunchen Dátum október 11, 2021, 20:09:19
Engem kulonosebben nem erdekel a hivatalos allaspont, az ilyet amiota vilag a vilag beintik.
Hasonlóan gondolom. A labda elrúgásának pillanatában lesen volt, itt kellett volna vége lennie a történetnek, teljesen mindegy, mi történt utána.

Változott a szabály, ok, de pl. amit MessiÁs is belinkelt, 2013-as írás. Amit én, az erre az idényre vonatkozik, csak angol. Én meg mondom, még a magyarral is bajban vagyok.

Tegnap reggel még azt mondtam, óriási csalás, aztán félig meddig elfogadtam, hogy érvényes volt a gól. De most megint azt mondom, Mbappé a passz pillanatában lesen volt, ergo onnantól a játék halott. VAR előtti érában lendült volna a zászló a magasba. De mindegy is.

Egyébként akad még egy-két hülye szabály, én pl. azt nem tudom felfogni, hogy ha egy védő kezéhez ér a labda a büntetőterületen belül, de vétlen kezezés, akkor nincs büntető. Ha a csatár vagy támadó játékos kezéhez ér szintén vétlenül, akkor viszont van retorzió, mert azt minden esetben lefújják.

Az eredeti Garciás eset olyan, mint amikor egy támadó lesen van, és zavarja a kapust. akkor is szinte mindig elveszik a gólt. Most annyi a különbség, hogy Mbappé helyzete, pozíciója a pályán nem a kapust, hanem a spanyol védőt zavarta.

Nem tudom, nekem nagyon nehéz lenyelni ezt a békát, közben pedig ott van pl. a MEssiÁs általá vázolt hazaadásos példa. De ha bűnügy lenne, akkor lehetne mondani, hogy a hazaadást előre megfontolt szándékkal kísérelte meg, míg egy mentési kísérlet az reflexből jön.

Lehet hogy a szabályok szerint gól, de én még mindig nem vagyok 100%-ig meggyőzve, hogy a passz pillanatában nem ért-e véget a játék...

De végül is mindegy, ha egy Elche-Granada meccsen történik, a kutya sem foglalkozik vele.

Most volt valami NFL meccs, ahol a puntot blokkolták, majd a punter újra felvette a labdát, aztán elrúgta. Öcsém nézte a meccset, én csak füleltem, de ott is nagy tanakodás volt a sporik között, hogy mi is a szbály, elrúghatta-e újra, szerintem a háttérben páran bőszen lapozták a szabálykönyvet  ;D