Kézi-Aréna

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Férfi Bajnokok Ligája, selejtezőcsoportok:
1. csoport:
Tatran Presov (szlovák)-FC Porto (portugál), AEK Athén (görög)-Partizan Beograd (szerb)
Én azt mondom a Porto bejuthat a csoportkörbe. A szlovákokat az EHF kizárással fenyegeti, ha elindul a "balkáni" ligában.
2. csoport:
Sävehof (svéd)-Besiktas (török), Dinamo Minszk (fehérorosz)-AON Fivers (osztrák)
A Minszknek lazán hoznia kell a csoportot.
3. csoport:
Metalurg Szkopje (macedón)-Maccabi Rishon Le Zion (izraeli), Hafnarfjördur (izlandi)-Haslum (norvég)
A Szkopjenek sem lehet gondja ezzel a négyessel.

A szabadkártyás selejtező-csoport:
Valladolid (spanyol)-Kielce (lengyel), Löwen (német)-Dunkerque (francia)

A Löwen és a Kielce majd eldöntik a döntőben a dolgot  ;) A Löwen jövő évi kerete elég képlékeny, úgyhogy nem merem őket biztos továbbjutónak írni.

Holnap jön az izgibb rész, a csoportok sorsolása :)

#271 június 28, 2011, 11:56:44, Lufu
Női Bajnokok Ligája
Csoportmérkőzések:

A-csoport: FC Midtjylland (dán), Buducsnoszt Podgorica (montenegrói), Thüringer HC (német), 2. selejtezőcsoport győztese
B-csoport: Larvik (norvég), Krim Ljubljana (szlovén), Podravka Koprivnica (horvát), 1. selejtezőcsoport győztese
C-csoport: Győri Audi ETO (magyar), Hypo Niederösterreich (osztrák), Metz (francia), 4. selejtezőcsoport győztese
D-csoport: Valcea (román), Itxako Navarra (spanyol), Dinamo Volgográd (orosz), 3. selejtezőcsoport győztese (Debrecen?)

Gyerekjáték lesz a Győrnek ez a csoport.

Férfia Bajnokok Ligája

Mindkét magyar csapat belehúzott rendesen. A másik két csoportot meg nem kommentálnám ;D

A-csoport: Barcelona (spanyol), CO Zagreb (horvát), Schaffhausen (svájci), Chambéry (francia), Boszna Szarajevó (bosnyák), 2. selejtezőcsoport győztese
B-csoport: Csehovszki Medvegyi (orosz), MKB-Veszprém (magyar),  Ciudad Real (spanyol), Berlin (német), Bjerringbro-Silkeborg (dán), szabadkártyás selejtezőcsoport győztese
C-csoport: Hamburg (német), Cimos Koper (szlovén), Constanta (román), Szentpétervár (orosz), Wisla Plock (lengyel), 3. selejtezőcsoport győztese
D-csoport: Montpellier (francia), AG Köbenhavn (dán), Kiel (német), Ademar León (spanyol), Pick-Szeged (magyar), 1. selejtezőcsoport győztese

Idézetet írta: Lufu Dátum június 28, 2011, 11:54:05
Férfia Bajnokok Ligája

Mindkét magyar csapat belehúzott rendesen. A másik két csoportot meg nem kommentálnám ;D

A-csoport: Barcelona (spanyol), CO Zagreb (horvát), Schaffhausen (svájci), Chambéry (francia), Boszna Szarajevó (bosnyák), 2. selejtezőcsoport győztese
B-csoport: Csehovszki Medvegyi (orosz), MKB-Veszprém (magyar),  Ciudad Real (spanyol), Berlin (német), Bjerringbro-Silkeborg (dán), szabadkártyás selejtezőcsoport győztese
C-csoport: Hamburg (német), Cimos Koper (szlovén), Constanta (román), Szentpétervár (orosz), Wisla Plock (lengyel), 3. selejtezőcsoport győztese
D-csoport: Montpellier (francia), AG Köbenhavn (dán), Kiel (német), Ademar León (spanyol), Pick-Szeged (magyar), 1. selejtezőcsoport győztese
Én a Veszprémet valamiért nem féltem, bebizonyosodott az elmúlt években is, hogy szinte mindegy, hogy 1., 2. vagy 3. helyen jutsz tovább, mert a sorsolásnál bármi lehet, ha meg magyar csapat vagy 0 sportdiplomáciával, akkor pedig nem számíthatsz jó sorsolásra. Én egyébként a 2. helyre tippelném őket így első ránézésre. :)
A Pick meg szerintem tovább se jut. Az ugye egyértelmű, hogy a Leónnal lesznek harcban a 4. helyért, mert a Monti, AG, Kiel trió más kategória.
A nőknél a Győrtől sima csoportelsőséget várok, a Lokinak pedig be kell jutnia a csoportkörbe.

Na felejtsétek el a Ciudad Real nevet, az új nevük: Atletico Madrid  :D Kemény.

Idézetet írta: Lufu Dátum július 08, 2011, 16:44:37az
Na felejtsétek el a Ciudad Real nevet, az új nevük: Atletico Madrid  :D Kemény.
És használják majd a az Atletico színeit és címerét is... :D
Az viszont érdekes lesz, ha megkapják a madridi Sportpalotát otthonuknak, mert már az előző csarnokukban is kevés volt a néző és az csak 5 ezres volt ez pedig 14 ezres, ahol 1-2 ezer néző nagyon elfog veszni...  Így viszont valószínűleg hamarosan már nem csak Németországban lesz a Final Four, hanem itt is akár, ami több okból is jó lenne.

Idézetet írta: Pisti1987 Dátum július 08, 2011, 22:39:57
És használják majd a az Atletico színeit és címerét is... :D
Az viszont érdekes lesz, ha megkapják a madridi Sportpalotát otthonuknak, mert már az előző csarnokukban is kevés volt a néző és az csak 5 ezres volt ez pedig 14 ezres, ahol 1-2 ezer néző nagyon elfog veszni...  Így viszont valószínűleg hamarosan már nem csak Németországban lesz a Final Four, hanem itt is akár, ami több okból is jó lenne.
Hát én nagy jövőt már nem jósolok a spanyol bajnokságnak..

Idézetet írta: Lufu Dátum július 09, 2011, 01:01:37
Hát én nagy jövőt már nem jósolok a spanyol bajnokságnak..
Hát igen, egy ideje elindult már a lejtőn, egyedül a 2 nagy tartja életben, ahogy tudja. Azért gondolom nem bántad volna, ha a Ciudad a Valencia mögé áll oda. :P

Idézetet írta: Pisti1987 Dátum július 09, 2011, 10:08:32
Hát igen, egy ideje elindult már a lejtőn, egyedül a 2 nagy tartja életben, ahogy tudja. Azért gondolom nem bántad volna, ha a Ciudad a Valencia mögé áll oda. :P
Az lett volna az igazi :D Akkor mind a 3 fő csapatsportban top csapat lett volna ott  :P
Pár éve egyik ismerősöm azt mondta, hogy a Ciudad madridi, akkor jól kinevettem, de úgy látszik a jövőbe látott :D

Szombaton este Belgrádban közúti balesetet szenvedett, és elhunyt Marinko Kelecsevics.

A balkan-handball.com közlése szerint a bosnyák válogatott játékos motorbalesetben vesztette életét.

Kelecsevics az elmúlt években Magyarországon légióskodott, legutóbb az FTC csapatával nyert bajnoki bronzérmet. A szezon végén edzőjét, Vladan Maticsot követve a szlovén Celjéhez igazolt, ahol hétfőn kezdte volna meg a felkészülést az új idényre. Marinko Kelecsevics 26 éves volt.

forrás: kezi.hu

Nyugodjék békében!!!

Mit gondoltok a mai német szuperkupa döntőről?
Az irodák esélyesebbnek tartják a Kiel győzelmét. Az utóbbi két döntőt a Hamburg nyerte. Ideje már a Kielnek is nyerni?


Norvég edző irányítja a magyar női kéziseket: Böhn a kapitány

Amint azt a Nemzeti Sport előre jelezte, a norvég Karl Erik Böhn lett a magyar női kézilabda-válogatott új szövetségi kapitánya. A Magyar Kézilabda-szövetség 14.30-tól sajtótájékoztató keretében mutatta be az új szakvezetőt.

A magyar női csapat kispadja Mátéfi Eszter lemondásával üresedett meg. A norvég szakember lesz az első, nem magyar nemzetiségű szövetségi kapitánya a válogatottnak.

,,Vissza kell vezetnie a válogatottat az élvonalba. Ahogy megismertem, igazi kihívásnak tekinti ezt a feladatot" – vázolta a Böhmre váró kihívást Vetési Iván, a Magyar Kézilabda-szövetség elnöke.

Böhn játékosként 126-szoros norvég válogatott volt, legnagyobb edzői sikereit a Larvikkal aratta: öt bajnoki címet és kupát nyert az együttessel, a BL-ben elődöntőig jutott, 2007–2008-ban pedig megnyerte a KEK-et.

,,Óriási megtiszteltetés és igazán szép, nemes feladat lenne, ha kineveznének kapitánynak. Az előzetes meghallgatáson felvázoltam, hogyan képzelem el az edzéseket, a versenyeztetést, a válogatott programját, szóval átfogó tervet készítettem a saját filozófiám alapján – benne mindazzal, amit én a sportágról gondolok" – mondta Böhn augusztus 29-i interjújában a Nemzeti Sportnak.

Forrás: nso.hu

:great:

Idézetet írta: Pisti1987 Dátum augusztus 30, 2011, 14:44:38
Norvég edző irányítja a magyar női kéziseket: Böhn a kapitány

Amint azt a Nemzeti Sport előre jelezte, a norvég Karl Erik Böhn lett a magyar női kézilabda-válogatott új szövetségi kapitánya. A Magyar Kézilabda-szövetség 14.30-tól sajtótájékoztató keretében mutatta be az új szakvezetőt.

A magyar női csapat kispadja Mátéfi Eszter lemondásával üresedett meg. A norvég szakember lesz az első, nem magyar nemzetiségű szövetségi kapitánya a válogatottnak.

,,Vissza kell vezetnie a válogatottat az élvonalba. Ahogy megismertem, igazi kihívásnak tekinti ezt a feladatot" – vázolta a Böhmre váró kihívást Vetési Iván, a Magyar Kézilabda-szövetség elnöke.

Böhn játékosként 126-szoros norvég válogatott volt, legnagyobb edzői sikereit a Larvikkal aratta: öt bajnoki címet és kupát nyert az együttessel, a BL-ben elődöntőig jutott, 2007–2008-ban pedig megnyerte a KEK-et.

,,Óriási megtiszteltetés és igazán szép, nemes feladat lenne, ha kineveznének kapitánynak. Az előzetes meghallgatáson felvázoltam, hogyan képzelem el az edzéseket, a versenyeztetést, a válogatott programját, szóval átfogó tervet készítettem a saját filozófiám alapján – benne mindazzal, amit én a sportágról gondolok" – mondta Böhn augusztus 29-i interjújában a Nemzeti Sportnak.

Forrás: nso.hu

:great:
:ok: Hátha..

Idézetet írta: Szurki Dátum augusztus 30, 2011, 13:58:46
Mit gondoltok a mai német szuperkupa döntőről?
Az irodák esélyesebbnek tartják a Kiel győzelmét. Az utóbbi két döntőt a Hamburg nyerte. Ideje már a Kielnek is nyerni?
Kielben elvileg nem lesz Jicha és Zeitz. Igaz a Hamburgban meg Carlén, Lijewski és Kraus. Igazából bármi lehet én nem mernék egyikre sem rakni nyugodt szívvel, ami a HSV mellett szól, hogy mostmár van értelmes edzőjük.(Per Carlén)