DrisBigB pókeres naplója

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


#30 január 17, 2010, 14:33:55, Dris
Sziasztok,

Elég rég írtam ide, ennek egyik oka az, hogy nem nagyon volt időm és erőm játszani. Nagyon közbetett nekem ez a BKV sztrájk, ha elindulok reggel 5kor, még akkor se érek be 8-ra... Korán kelek, későn jövök, és ennek a nagyja az utazás. Emellett (szerintem) a sztrájknak köszönhetően még elkaptam egy jó kis tüdőgyulladást is, és egész nap köhögök, fáj a fejem, és szédülök. Próbálkozom játszani, de mivel logikus gondolkozás most nem nagyon megy, így esélyem nem sok van. Általában a top200, top100ba bejutok az expekten, de az még nem fizetős, így órákat játszom a semmiért. Mondjuk legalább formában tartom magam.

Ma este 7kor lesz a PS-en egy freeroll, azon megpróbálok elindulni, lesz ami lesz alapon.

UPDATE#1: 9kor lesz a verseny:D

#31 január 17, 2010, 23:31:47, Dris
Betegség ide, betegség oda, azért játszani kell:D

5000$ Feedback freeroll

21:00: Start.
Indulók száma: 18586
Fizetős helyek száma: 4500

21:43: Kiestem. Nincs mit mondanom, nem ment rosszul a játék, de egy freerollhuszár megadta a preflop hívásomat(3BB) J5-el, és leesett a sora. Ász párom kevés volt.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
550$ Magyar freeroll

21:00: Start
Indulók száma: 8680
Fizetős helyek száma: 1800

22:10: Vége az első szünetnek, még játékban vagyok, kb 7500-as stackal. Az átlag 5100, tehát nem olyan rossz.

22:13: Megjelent az ante, egyre jobban megéri rabolgatni:)

22:24: Kifizették az AA-mat, 17ezren vagyok:)

22:43: Chipleader lettem az asztalnál 37ezer zsetonnal:)

22:55: AQ vs JJ összecsapásban alul maradt az AQ-m,  vissza 17 ezerre. Im love in it.  Még 486-an vagyunk.

23:06:Sikertelen blöff után 5000-en vagyok, a vakok 500/1000. Allin, ahogy lesz valami, az átlagnál jobb lapom. A2-re végig callalt a játékos. Érdekes játék, de most sikeres volt.

23:18: Egy duplázás megvolt, 7000-en vagyok.

23:28: Hát hogy is mondjam... 15000-em van, az átlag 37ezer.

23:30: Nah, ennyi volt. 6-os pár kézbe elégnek tűnt egy allinhoz. Az is volt, csak találkoztam egy 88-assal, így kiestem.

240. lettem a 8680-ból, ezzel nyertem kemény: 33 centet:D Mostmár szeretkezhetek análisan, anélkül, hogy az úr megbüntetne:DDD

#32 január 20, 2010, 12:34:55, Dris
Íme egy érdekes leosztás, aminek a mai freerollon lettem szemtanúja. Egyik barátommal játék közbe is elemeztük, hogy kinél mi lehet. Nagyon kiszámítható játék volt, és ahogy láthatjuk, sikertelen is:D

PokerStars Leosztás #38416696899: Verseny #222742851, Freeroll  Hold'em No Limit - Szint VI (100/200) - 2010/01/19 21:52:57 CET [2010/01/19 15:52:57 ET]
Asztal '222742851 279' 9-max #7 szék a button
1 szék: rezyke (7942 zseton)
2 szék: Anya001 (1385 zseton) kiült
3 szék: wish49 (890 zseton)
4 szék: DrisBigB (5955 zseton)
5 szék: adrian821 (5935 zseton)
6 szék: Chemicaliens (9223 zseton)
7 szék: mezó68 (4245 zseton)
8 szék: krax13 (3205 zseton)

krax13: berakja a kisvakot 100
rezyke: berakja a nagyvakot 200
*** ZÁRT KÁRTYÁK ***
Kapott DrisBigB [Ac 3h]
Anya001: dob
wish49: megad 200
adrian821 mondta, "mitgondoltál"
DrisBigB: dob
adrian821: dob
Chemicaliens: megad 200
mezó68: megad 200
krax13: megad 100

rezyke: passzol

Itt épp egy elég feszes image volt rólam, keveset játszottam, és ha bemutattam, akkor is erős lapokat, így gondoltam beszállok, csak aztán megláttam, hogy wish49, azzal a kevés zsetonjával csak limpel. Megszólalt a sziréna, dobtam. Erős lapra tettem, amivel csak csalogatni akarja az embereket a potba. AA, KK, QQ.
-------------------------------------------------------------------------------------------
*** FLOP *** [4s 9c Ts]
krax13: passzol
rezyke: passzol
wish49: nyit 200
Chemicaliens: megad 200
mezó68: emel 200 eddig 400
krax13: megad 400
rezyke: dob
wish49: megad 200
Chemicaliens: megad 200

Tovább erősített a hitembe, hogy folytatta a hívást, szintén kicsiben. Kapott egy reraise-t, amire megint rátolhatta volna az allint, mert a többieknek már csak 400-at kellett volna beadni a pothoz. Nagyon rossz játék a véleményem szerint. Se floppon, se preflop nem rakta be az összes zsetonját játékba, így hagyta a jóval gyengébb lapokat játszani.
-------------------------------------------------------------------------------------------
*** TURN *** [4s 9c Ts] [7c]
krax13: passzol
wish49: nyit 200
Chemicaliens: megad 200
mezó68: megad 200
krax13: megad 200

Továbbra is ezt játssza, ekkor már csak 90 maradt előtte. Nem értem minek kellett megvárni a rivert azzal a maradék 90 zsetonnal.
-------------------------------------------------------------------------------------------
*** RIVER *** [4s 9c Ts 7c] [5s]
Anya001 kapcsolódva van
Anya001 visszatért
krax13: passzol
wish49: nyit 90 és all-in ment
Chemicaliens: emel 1910 eddig 2000
mezó68: dob
krax13: dob
Meg nem adott tét (1910) visszajuttatva neki: Chemicaliens
*** MUTATÁS ***
Chemicaliens: mutat [9s Js] (flush, Bubi magas)
wish49: mutat [Qs Qd] (Dáma pár)

Chemicaliens begyűjtött 3580 ebből: pot
wish49 rebuy-ol és kap 1000 zsetont ennyiért: $1.00
*** ÖSSZEGZÉS ***
Teljes pot 3580 | jutalék 0
Asztal [4s 9c Ts 7c 5s]
1 szék: rezyke (nagyvak) dobta ezen: Flop
2 szék: Anya001 dobta előtt Flop (nem rakott be tétet)
3 szék: wish49 mutatott [Qs Qd] és veszített ezzel: Dáma pár
4 szék: DrisBigB dobta előtt Flop (nem rakott be tétet)
5 szék: adrian821 dobta előtt Flop (nem rakott be tétet)
6 szék: Chemicaliens mutatott [9s Js] és nyert (3580) ezzel: flush, Bubi magas
7 szék: mezó68 (button) dobta ezen: River
8 szék: krax13 (kisvak) dobta ezen: River
-------------------------------------------------------------------------------------------
Tanulság #1: Freerollon nyugodtan menjünk allin QQ-val, ha short stackek vagyunk, legtöbbször valaki megfogja adni. Chemicaliens nem adta volna meg, elég feszes játékos. Ritkán eredményes játék a slowplay, freerollon pláne óvatosnak kell lenni ezzel. Ha már freerollon játszunk, akkor legyenek értékhívásaink, mert nagyon sok játékosnak lapértékelési gondjaik vannak, és egy 2nd pár bőven elég nekik a callhoz. Legyünk nyugodtan őszinték, legtöbb esetben kifizetnek minket.

Tanulság #2: Freerollon NE REBUYoljunk! Egyszerűen nem éri meg, olyan gyors a struktúra, és annyi big stack van, hogy csak újabb pénzbe kerül az, hogy kiessünk. Addon-t is csak akkor szabad, ha az addon időszak alatt a top20-ban vagyunk, akkor van esélyünk a pénzbe érésre, de akkor is figyelni kell, hogy legalább 1$-t nyerjünk, ami általában csak a top27 kap.
-------------------------------------------------------------------------------------------
Hogy lássátok, hogy nem csak utólag dumálgatok:

András üzenete:
A3
András üzenete:
ezt most eldobom
András üzenete:
wish49nek lapja vna
András üzenete:
jobb az átlagnál
András üzenete:
jóval
András üzenete:
mert kicsivel jobban allin ment volna
András üzenete:
ezzel csalogatni akar
Pint üzenete:
all in
András üzenete:
viszont szntem most rabaszott
András üzenete:
valakinek összejött a szin
Pint üzenete:
jaja
András üzenete:
mondtam.D
András üzenete:
ilyenkor melegség tölt el, hogy nagyon megéreztem:D
-------------------------------------------------------------------------------------------

Egy kis érdekesség a chocolate pokeren:) Lehet indulok rajta:)

Légy a saját magad ellenfele és vidd el a 4000$-t.

A Prison Rake versenyben senki mással nem kell megküzdened a nyereményért, csak saját magaddal. Amennyiben győztesen kerülsz ki a harcból, Tiéd a 4000$.
Semmi mást nem kell tenned, csak játszanod, viszont azt napi rendszerességgel.
A versenyre február 1. és március 31. között lehet jelentkezni a [email protected] címen.
A tárgy mezőbe kérjük írd be ,,Prison Rake"
A jelentkezés elbírálására a Chocolate Pokernek 3 munkanapra van szüksége, így egy válasz emailben közölni fogjuk a versenyzővel, hogy mely dátumtól indul az Ő naptári éve.
A verseny mindenkinek a jelentkezésétől számított egy naptári évig tart. Akik jelentkeznek, azoknak az egy naptári évben 350 napot kell játszaniuk és minden nap 333CPP-t kell termelni.
A kitartó munkát negyedévente honoráljuk:
első negyedév után a játékos kap: 111USD-t ,
második. negyedév után a játékos kap: 222USD-t ,
harmadik negyedév után a játékos kap: 333USD-t
A negyedik negyedév után a játékos megkapja az Őt megillető 3333USD-t.
Ez összesen 4000$
A játékosoknak a 365 napos naptári évből tehát 350 napot kell lejátszaniuk és termelniük naponta 333 CPP-t. Tehát minden játékosnak van egy évben 15 nap szabadnapja. A szabadnapokat az alábbi lebontásban veheti ki:
1-1 napot bármikor ki vehet a játékos, természetesen a szabadnap keretéből ez levonódik.
Hosszabb távolmaradásra az alábbi módon van lehetőség:

Az első két negyedévben maximum 7 szabadnap vehető ki, az utolsó két negyedévben pedig 8 szabadnap vehető ki. Természetesen aki az első két negyedévben nem használta el a 7 szabadnapot az átviheti a következő két negyedévre és ott szabadon felhasználhatja.

http://www.pokerstars.com/blog_tournament/

I have registered to play in the PokerStars World Blogger Championship of Online Poker! The WBCOOP is a free online Poker tournament open to all Bloggers, so register on WBCOOP to play.

Registration code: 929571

Szia Dris!:)
A csokin én is gondolkozok,nem rossz!:)
Ezt a Pokerstarsos blogos dolgot le tudnád írni kicsit bővebben?:)

Üdv pókerkoma:)

A blogos egy érdekes versenysorozat, január 25-30-ig tart, illetve 31.-én van a főverseny. Scoop versenykuponokat lehet nyerni, és csak bloggerek indulhatnak. 2-5 nap az elbírálás, és még nem biztos, hogy megkapom a ticketet a versenysorozatra. Ha elfogadják ezt a fórumot blogként, akkor igen, ha nem, akkor ebből kimaradok:)))


A Csokis nem rossz, csak kell hozzá egy kezdő bankroll. 333 CPP kell naponta, avagy 20-21 dollár rake-t kell összehozni naponta.

Szia Ps-ről kérdeznék én is. A kitett linked elvisz a register részre, ahol van a Registration form. Azt kell kitölteni és utána kitenni a linket, a képet (gifet v. mit) a szöveget? Ja és a registration codot emailbe küldik?
Mivel szeretsz írni, írhatnál egy útmutatót, köszi ;)

#38 január 20, 2010, 18:22:53, Dris
A WBCOOP visszatér 2010-ben is!

Itt az idő minden pókert játszó bloggernek, hogy letegye a billentyűzetet és készüljön fel a cselekvésre, mert itt van még egyszer a szokásos Pokerstars World Series Of Poker(WBCOOP). Ezúttal a hét napos esemény magában foglalja a hat előversenyt is, amik Január 25-30-ig futnak. Az esemény csúcspontja a főverseny, amit Január 31.-én rendeznek, és te regisztrálhatsz az összes eseményre MOST. Mitöbb, a WBCOOP teljesen ingyenes, minden ellenőrzött bloggernek!

Minden évben a WBCOOP ad egy esélyt a bloggerek az egész világon, hogy versenyeken induljanak az oriási nyereményekért. Ez egy tökéletes lehetőség, hogy összemérd tudásod a többi iróval, és megmutasd, hogy te vagy a legjobb a szakmában. Ebben az évben a Spring Championship of Online Poker(SCOOP)-ra nyerhetsz helyeket, emellett még nyerhetsz SCOOP Step szatellit kuponokat is. Emellett díjazni fogjunk az esemény alatt a legjobb élő blogot és a legjobb twitter írást is. Alább láthatóak a megnyerhető ticketek.

Egyszeröen csak regisztrálj a részvételhez, és ha már bent vagy, használd a blogodat, hogy elmond mindenkinek azt, hogy játszani fogsz a WBCOOP-n, majd fríssítds folyamatosan, hogy állsz. Nem számít, hogy a blogod a pókerről szól-e, vagy hogy új vagy a játékban, mindenkit szeretettel várunk.
Hogy regisztrálhatsz?

Ahhoz, hogy a blogod érvényes legyen, legalább két hónapja elérhetőnek kell lennie, és folyamatosan frissítened kell. Azok a blogok, amik direkt csak az esemény miatt lettek létrehozva, vagy azok, ahol csak pár post van, nem lesznek elfogadva. Ha korábban jogosult voltál a WBCOOP-ra, de azóta nem frissítetted a blogodat, nem vagy jogosult a részvételre. Minden döntés, amit a WBCOOP rendezői hoznak, végleges.

Nézd meg a regisztrációs oldalt ahhoz, hogy lásd, hogy küldheted el a jelentkezésedet. Miután sikeresen regisztráltál, játszhatsz az bármelyik eseményen, vagy akár az összes ingyenes WBCOOP eseményen és a főversenyen is.

Előversenyek

Az előversenyeken ingyenesen vehetsz rész, és naponta futnak Január 25 és Január 30-a között, különböző játéktípusokban. Ezeket megtalálhatod a Pokerstars Lobbyban, a Verseny fülön belül, és ott az Összesnél.

Előversenyek:
No Limit Hold'em    January 25    17:00 ET
Pot Limit Omaha    January 26    17:00 ET
No Limit Hold'em    January 27    18:00 ET
No Limit Hold'em    January 28    18:00 ET
8-Game Mix    January 29    19:00 ET
No Limit Hold'em    January 30    15:00 ET


Minden előversenyen $6,038 értékű SCOOP Steps ticketeket osztanak szét
   
Helyezés      Nyeremény
1    SCOOP Tickets to Value of $1,050
2-9    SCOOP Tickets to Value of $215
10-27    SCOOP Tickets to Value of $33
28-45    SCOOP Tickets to Value of $16.50
46-136    SCOOP Tickets to Value of $11

Főverseny:

A 2010es WBCOOP Főverseny Január 31-én  15:00 ET-kor lesz megtartva.

Helyezés        Nyeremény
1    SCOOP Tickets to Value of $3,150
2-9    SCOOP Tickets to Value of $2,100
10-27    SCOOP Tickets to Value of $215
28-45    SCOOP Tickets to Value of $55
46-136    SCOOP Tickets to Value of $22
Spot Prizes

Az WBCOOP alatt külön díjazzák a legjobb élő blogot és a legjobb twitter bejegyzést.


Best Live Event Blogging    SCOOP Tickets to Value of $425
Highly Commended Blogger (three of these will be awarded)    SCOOP Tickets to Value of $33
Best Tweeter    SCOOP Tickets to Value of $425
Highly Commended Tweeter (three of these will be awarded)    SCOOP Tickets to Value of $33
WBCOOP 2008

Regisztrálni ezen az oldalon tudtok:
http://www.pokerstars.com/blog_tournament/register/

Szükséges hozzá egy pokerstars account, és amit már fent leírtam.

Regisztráció után átdob egy másik oldalra, ahol megadja a HTML kódját annak a szövegnek amit én bemásoltam, illetve a képet. Ott automatikusan a Registration code-ot is megadja.
Amire figyelni kell, hogy a fórumon HTML nem illeszthető be, ezért egy kicsit formázni kell, hogy így kijöjjön post.

#39 január 24, 2010, 01:19:12, Dris
Ma este újabb freeroll, újabb próbálkozás. Nem nyugszom, míg nem nyerek újra, vagy legalább az FT-re nem jutok be:)

Tegnap már csak 310en valahányan voltunk, mikor Q9-el belimpeltem, és QJ3 floppon kaptam egy 5000-es hívást. Biztos voltam, hogy nincs nála Dáma, vagy ha van, akkor is kisebb a kickere mint az enyém. Jx-re tettem igazából, vagy várakozó kézre. 5000-es hívásra, 17ezres allin elégnek bizonyult, felhasználta az összes gondolkozási idejét. Aztán call. 910-et mutatott be, és mikor a riverre esett egy Király, én távoztam az asztaltol.

Remélem ma már jobb lesz:)

Mégse lett jobb ma. 23 vs. A8 vs A6 hármas allinban alul maradtam. Nálam az A8 volt. 23 mondott allint, instacall volt A8-al, semmire hívott eddig is. A6 megadta utánam, és floppon jött egy hatos. Ennyi mára.

Ezek tipikus verseny befejezések, mostanában én is rendre így esem ki  :(

Hát igen, elég idegesítő. Bár engem jobban szokott idegesíteni, ha a saját hibámból esek ki:) Lesz másik nap, most pl holnap:) Legalább nem éjszakázok megint:D Marad időm a finom whiskeymre:))

#43 január 21, 2010, 19:04:27, Dris
Nagyon gondolkozom, hogy befizetek valahova, mert kezdem unni a sok freeroll huszárokat. Már csak pénz kéne:D

Megnéztem a Dokik (Scrubs) utolsó részét, és rámtört a szokásos depi, ha egy sorozat befejeződik:) Jah igen, tudni kell rólam, hogy sorozatmániás vagyok, egyszerűen imádom ezeket:) És hát mikor 8-10 évad után befejeznek egy sorozatot, nagyon rossz, hogy a szívemhez nőtt szereplőket ezután csak ismétlésben láthatom:)
Érdekel milyen hatással lesz az esti pókeremre ez:)