Cipolla a póker világában

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Szeretném vezetni a pókeres eseményeket is valahol és nincs is jobb erre mint egy napló. Igazából nagy dolgokra nem kell számítani, neten nem nagyon szoktam nyerni (élőben már volt két nagy nyereményem) Emiatt én pénzt nem is áldoznák rá, tervem szerint majd a Bet365 finanszírozza a játékomat a fogadási hűségbónusszal, ami ha minden jól megy heti 1500 Ft ;D Jelenleg van kb 800 Ft a számlámon azzal lehet holnap beülök játszok majd. Inkább tournamenteken fogok indulni, de ott sem túl sűrűn. Közel sem fogok annyi időt pókerezni mint sportfogadni!

R+A 1+0,1$-os nevezési díjú verseny:
305 induló 58. hely :noway:
Nyeremény: -

Csak magamnak köszönhetem, hogy nem kerültem pénzbe! Igazából jól jöttek a lapok amikor 80-an voltunk 12. helyen voltam, de csináltam egy hülyeséget így visszaestem a 35-40. hely körülre, majd pedig a kedvem is elment ettől és egy újabb hülyeséggel ki is estem... Könnyedén bekerülhettem volna a 20-30. hely körülre, ami már 6 dollár körül fizetett volna.

Egyenleg: -1,1$

Dirty Dozen $2,40

12 induló 1. hely  :ok:
Nyeremény: $9,60 (netto)

1000 induló zsetonról az elején kb megfeleztem a stackemet, majd felmentem 2000-re és vissza 600 körülre. Ekkor 7-en voltunk és hosszú ideig senki sem akart kiesni döntő asztal előtt, de nekem sikerült feltornáznom magam döntő asztalra 4700-ra. Innen már elég jó esélyeim voltak, főleg, hogy ha all in volt mindig én voltam az erősebb (legalábbis preflop), de a river kétszer is kisegített KQ vs 89 és KJ vs 87, riverre mindig kaptam valamit, így a flopban kialakult párját sikerült megvernem mindkettőnek. Nem játszottam a verseny elején jól, de szerencsére így is sikerült nyernem.

Egyenleg: +$8,50

Dirty Dozen $2,40

12 induló 9. hely    :noway:
Nyeremény: -

Ismét sikerült bekezdenem lementem fél stackre aztán all inba keveredtem JJ vs AQ flop Q ki is estem. Bosszantó, hogy megint az elején kerültem le kevés zsetonra. Erre majd jobban figyelek, úgysem az elején lehet egy ilyen versenyen elérni vmit is.

Egyenleg: +$6,10

Hajrá, csak így tovább! Szurkolok Neked!! :D

Dirty Dozen $2,40

12 induló 8. hely    :noway:
Nyeremény: -

Elég balszerencsés voltam, riverre esett neki a lap, így lementem fél stackre. Majd 4 BB-nél QQ all in AA adta és kitartott.

Egyenleg: +$3,70

Dirty Dozen $2,40

12 induló 9. hely    :noway:
Nyeremény: -

Még tegnap játszottam ezt, úgyhogy historyból nézem mi is történt pontosan. Felmentem 1000-es kezdővakból 1700-ra, úgy hogy kiejtettem egy 200 zsetonost, ekkor úgy nézett ki hogy végre pénzbe érhetek. Aztán viszont ismét csináltam egy hülyeséget A2 SB-ből flop 456 turn A. Floppra belehívtam megadta, turnre tovább hívtam a mostmár páromat, de rám tolta az all int én meg megadtam... Őszintén nem tudom miben bíztam mert kb semmivel sem nyerhettem és mutatott is egy kézbe 55-t... Innentől meg már nem játszottam figyelmesen sem. 900 zsetonról lementem 520-ra és végül 88-cal floppoltam egy 2,3,4-et és betoltam megadták AK-ra és turn 5-ös. Sajnos a hajó az A2-nél már elment >:(

Egyenleg: +$1,30

Dirty Dozen $2,40

12 induló 8. hely    :noway:
Nyeremény: -

30 percig bent voltam, ehhez képest csak 8. hely. Igazából nem voltak nagyon lapjaim, de ehhez képest tudtam stagnálni 1000 körül. Végül 100/200-as vaknál AQ-ra betoltam gombról, de pechemre A7 lejavult két 7-essel... Balszerencse :( Mostmár itt lenne az ideje pénzbe érni, mert bosszantó már mióta nem voltam ott!

Egyenleg: -$1,10

Dirty Dozen $2,40

12 induló 5. hely    :noway:
Nyeremény: -

Iszonyú balszerencsés módon estem ki. Volt egy gyerek akinek mindig esett minden, ilyen szerencsés ritkán lehet valaki ezért nem is nagyon akartam vele partiba kerülni. Az utolsó parti Q8-am volt nagy vakban és ő kiegészített én meg checkeltem. Flop Q86. Meghívta már csak kevés zsetonom volt vissza all in mutat 10,6. Riverre kapott egy sort a 10-esére...

Egyenleg: -$3,50

$5,5 Freezeout

308 induló 53. hely
Nyeremény: +$3,87

Este beültem egy tornára játszani. Igazából elég jól haladtam volt egy hullámvölgy, de sikerült kijönni belőle. Végül amikor pénzbe értem (54. hely), 15-20 körül voltam és kaptam egy AA-t. Belehívtak előttem, csak megadtam és még jöttek ketten. Flop nem volt nagyon gázos Q 10 3, de meghívták a potot én meg vissza all in. Mutat KQ, turn Q... Így sikerült kiesnem, ahelyett, hogy dupláztam volna és kb top5-be kerültem volna!

Egyenleg: +$0,37

Idézetet írta: Cipolla Dátum február 12, 2013, 12:13:05
$5,5 Freezeout

308 induló 53. hely
Nyeremény: +$3,87

Este beültem egy tornára játszani. Igazából elég jól haladtam volt egy hullámvölgy, de sikerült kijönni belőle. Végül amikor pénzbe értem (54. hely), 15-20 körül voltam és kaptam egy AA-t. Belehívtak előttem, csak megadtam és még jöttek ketten. Flop nem volt nagyon gázos Q 10 3, de meghívták a potot én meg vissza all in. Mutat KQ, turn Q... Így sikerült kiesnem, ahelyett, hogy dupláztam volna és kb top5-be kerültem volna!

Egyenleg: +$0,37

Először is gratulálok a helyezésedhez, remélem innen már pluszban tartod magad :)

A kieső handedhez: Preflop jóval agresszívabbnak kellett volna lenned. A leírásodból nem látni, hogy kinél volt KQ, mert ha valaki a kettő közül, aki jött, akkor azokat kizárhattad volna ezzel.

Flop játékról azért nem tudok írni, mert nem tudom, hogy mekkora stack volt előttetek, mekkorák voltak a vakok, stb..

Idézetet írta: Dris Dátum február 12, 2013, 22:20:27
Először is gratulálok a helyezésedhez, remélem innen már pluszban tartod magad :)

A kieső handedhez: Preflop jóval agresszívabbnak kellett volna lenned. A leírásodból nem látni, hogy kinél volt KQ, mert ha valaki a kettő közül, aki jött, akkor azokat kizárhattad volna ezzel.

Flop játékról azért nem tudok írni, mert nem tudom, hogy mekkora stack volt előttetek, mekkorák voltak a vakok, stb..

Az hívta meg aki először emelt. Gondolkodtam egy visszahíváson, de mivel előtte jó párszor csak calloztam ilyen helyzetben gyengébb lappal, egyértelmű lett volna, hogy mim van kb. Felteszem a képet, úgy pontosan láthatod, hogy mit hogy csináltam jól/rosszul.

Nah akkor ezek alapján:

Flop előtt vissza kellett volna hívnod, legalább 3-4 BB-t. Miért?
1, Ha eldobja, tőle is elnyertél két BB-t, és tudod, aki a kicsit nem becsüli..
2, Ha megadja, hibázik, és ugye mi szeretjük, ha az ellenfelünk hibázik ;) Az esetek többségében egy megadás esetén szépen kifizetik az AA-dat.

Flop játék teljesen rendben volt:

Flop előtt első pozícióból emelt (igaz csak 2 BB-t), így ami lehet a kezében az én olvasatomban KK, QQ, AQ, KQ, esetleg QJ, de ez már a nagyon necces kategória. Ebből csak a QQ ver téged, de a többivel is érezheti, hogy jó helyzetben van.

Floppra jött a dáma, amire c-betelt, most jelenleg lappal a kezében. Re-raise allin tökéletes válasz, mert egy blöff kísérletet kinyírsz vele, zsetonban is sokat hoz, és ha megadja még mindig jó helyzetben vagy (kivéve a QQ ellen).

Most játszok egy tournamenten és ezt most úgy érzem meg kell osztanom a partit, mi volt most. Szerencsére én voltam az AA  :) Nagy lépés a pénzhez az biztos!

azé flopon nem örülté' :)

Sok sikert. HU alá na dd :)