Csak egy kis politika...

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: TiB Dátum szeptember 15, 2021, 19:56:51
Alkhoz hasonlóan, én sem tudom eldönteni, ki szimpatikus számomra. Az nekem bevallom meglehetősen kevés program, hogy leváltják a Fideszt, én végre valami olyat akarnék látni, akár egy pálfordulással a Fidesztől is, nem vagyok semelyik oldal ellen, hogy végre a közös érdek, a közösségi gondolkodás felváltja a megosztottságot. Ez sokkal több profittal járna, ezt miért nem látja be már végre valaki? A profitot nem a klasszikus anyagi többletben értem, hanem egy értelmes vita olyan gondolatokat szülhet mondjuk az egészségügy kapcsán, ami alapjaiban forradalmasítja a gazdasági fedezését a kórházaknak és rendbe teszi az egész kérdéskört. Édesapámat gégéjével műtötték, és aki műtötte annyira érdeklődik eziránt a terület iránt, hogy külföldről járnak hozzá gyakorlatra. Rengeteg érték hever a lábaink előtt. Egy nagyvállalat is tart meetinget, nem azért, hogy létszámsor olvasást tartsanak, ütköznek a vélemények, meglátások, és a közös gondolkodásból születik valami jó.

Tele van az ország elképesztően okos emberekkel, a tudományos híreket ha olvassátok, nagyon szegényes körülmények között érnek el olyan eredményeket, amiket az agyonpénzelt amerikaiak sosem. Nyissunk már végre egymás felé, legyen már konszenzus az, hogy ne az egyik oldalnak legyen jó, hanem az egésznek. Még egy Mészáros Lőrinc is jobban jár, ha ebből a feudális világból átlépünk a haladóba, mert az több pénzt termel. Már rég volt magyar, aki értette a számítógép alapjainak működését, amikor a világ még csak nem is sejtette, hogy ez lesz a jövő. Vagy amit itt levezettem, ez sosem fog létrejönni? Teljesen esélytelen?
"Vagy amit itt levezettem, ez sosem fog létrejönni? Teljesen esélytelen?" Utópia.

Ma azon filóztam melyik a rosszabb a Fidesz kormány vagy a szavazóik. (a reggeli Kossuth rádiós tájékoztató után)
Biztos vagyok benne, hogy azt a sok szar hazugságot amit sulykolnak azt Fidesz prominensei nem hiszik el. Viszont a szavazóik mindent készpénznek vesznek a legnagyobb orbitális hazugságot is.

A videó összességében szerintem annyira nem érdekes, sablonos válaszokat kapunk. Viszont ezen felröhögtem ;D

"Nekem a Thürmer Gyula is jobbra van, annyira balos vagyok" - mondta a bácsi 9:33-nál. :D

https://youtu.be/dSk9ohTn4Jw?t=573

Szembelévő szomszédom nem mondható kormánypárti vagy ellenzéki szavazónak, de ma olyat mondott, hogy én is meglepődtem: öszödi beszédet az évforduló miatt adták a TV-ben, rádióban, azt mondta, hogy eddig leszarta Gyurcsányt, de most meghallgatta azt a bizonyos beszédet és biztosan el fog menni szavazni, Gyurcsányra.  ;D  Végre egy őszinte politikus, aki nem hazudozik, csak lestem, mondom ez ennyire kontraproduktív volt a Fidesz részéről, hogy az embereket végül arról győzik meg, hogy a DK-ra szavazzanak?

Idézetet írta: Pozzato Dátum szeptember 17, 2021, 16:58:06
Szembelévő szomszédom nem mondható kormánypárti vagy ellenzéki szavazónak, de ma olyat mondott, hogy én is meglepődtem: öszödi beszédet az évforduló miatt adták a TV-ben, rádióban, azt mondta, hogy eddig leszarta Gyurcsányt, de most meghallgatta azt a bizonyos beszédet és biztosan el fog menni szavazni, Gyurcsányra.  ;D  Végre egy őszinte politikus, aki nem hazudozik, csak lestem, mondom ez ennyire kontraproduktív volt a Fidesz részéről, hogy az embereket végül arról győzik meg, hogy a DK-ra szavazzanak?

;D

Félelmetes tud lenni ez a sötétség, ami minket körül vesz ;D Amúgy nem figyelt igazán a beszédre, épp bevallja benne, hogy hazudott folyamatosan, de lehet én értettem félre valamit, ami ha őszintén ki is mond, azért csak hazudott :D

Idézetet írta: TiB Dátum szeptember 17, 2021, 17:37:23
Félelmetes tud lenni ez a sötétség, ami minket körül vesz ;D
Ennél is nagyon jól lehet érzékelni a magyarországi oktatás színvonalát.

Idézetet írta: TiB Dátum szeptember 17, 2021, 17:37:23
;D

Félelmetes tud lenni ez a sötétség, ami minket körül vesz ;D Amúgy nem figyelt igazán a beszédre, épp bevallja benne, hogy hazudott folyamatosan, de lehet én értettem félre valamit, ami ha őszintén ki is mond, azért csak hazudott :D

Tudod, mindenki mást szűr le az adott beszédből.  ;D 

Múltkor rendelőben előttem jött ki egy néni, mire nővérke annyit mond még neki, hogy azért tessék maszkot venni, sosem lehet tudni. Néni meg annyit mondott, hogy de Orbán Viktor azt mondta, hogy nem kell maszk. Nővér meg inkább vállat vont, mondta, hogy akkor nem kell.  ;D

Idézetet írta: Pozzato Dátum szeptember 17, 2021, 17:51:25
Tudod, mindenki mást szűr le az adott beszédből.  ;D 

Múltkor rendelőben előttem jött ki egy néni, mire nővérke annyit mond még neki, hogy azért tessék maszkot venni, sosem lehet tudni. Néni meg annyit mondott, hogy de Orbán Viktor azt mondta, hogy nem kell maszk. Nővér meg inkább vállat vont, mondta, hogy akkor nem kell.  ;D
- Milyen a hallása?
- Római katolikus.

Friss nénis sztorit én is tudok

Öcsém három napja ment fogat húzatni, a rendelőben pedig egy idősebb nő -talán nevezhetjük néninek-, kérdi öcsém, hogy miért jött. Mondja öcsém: foghúzás
Mire a néni: tejfog?

Öcsém 33 éves  ;D


Idézetet írta: oakland23 Dátum szeptember 17, 2021, 18:48:06
Friss nénis sztorit én is tudok

Öcsém három napja ment fogat húzatni, a rendelőben pedig egy idősebb nő -talán nevezhetjük néninek-, kérdi öcsém, hogy miért jött. Mondja öcsém: foghúzás
Mire a néni: tejfog?

Öcsém 33 éves  ;D

Akkor az már sörfog.

Idézetet írta: TiB Dátum szeptember 17, 2021, 17:37:23
;D

Félelmetes tud lenni ez a sötétség, ami minket körül vesz ;D Amúgy nem figyelt igazán a beszédre, épp bevallja benne, hogy hazudott folyamatosan, de lehet én értettem félre valamit, ami ha őszintén ki is mond, azért csak hazudott :D

Valami olyasmit mondott, hogy "hazudtunk". Egyébként van egy olyan dolog, hogy stilisztika meg retorika és máris jobban értelmezhető egy nagy monológ.

Idézetet írta: sleve Dátum szeptember 17, 2021, 20:04:53
Valami olyasmit mondott, hogy "hazudtunk". Egyébként van egy olyan dolog, hogy stilisztika meg retorika és máris jobban értelmezhető egy nagy monológ.

Köszi, hogy megfogalmaztad, én nem tudtam. :ok:

Idézetet írta: sleve Dátum szeptember 17, 2021, 20:04:53
Valami olyasmit mondott, hogy "hazudtunk". Egyébként van egy olyan dolog, hogy stilisztika meg retorika és máris jobban értelmezhető egy nagy monológ.

Jogos, ebben igazad van. De lényegében hazugsággal szerezte a hatalmat, ezt vallja be, plusz elhazudott évek teljesítményét, az mennyire jó dolog? Még értem is, hogy lelkesítőnek és inspirálónak is hathat a beszéd. De ez miben jobb vagy rosszabb a hazug Fidesz propagandánál? Nálam mindkettő elítélendő.

Valaki közületek tényleg elhiszi, hogy ezek egymás ellen küzdenek? Színjáték az egész. Néha az egyik szereplő ledob egy csontot az embereknek (nektek), hogy legyen amit csámcsogni. ::)

Mindeközben milyen szomorú, hogy ezek a kurvák miatt képesek vagytok összeveszni rokonaitokkal, barátaitokkal, sőt néha oly szinten, hogy évekig nem beszéltek egymással. Megéri? Miért lesz jobb az élet így számotokra?

Én szívem szerint behívnám az összes politikust a Parlamentbe, s lakatot tennék rá. Na, ott üljetek. Se ki, se be.

Erdélyben is sikeresen lezajlott az agymosás. Van egy irány, s meg ne próbálj más véleményen lenni, mert a bicska már ki is nyílt. Szép.

Engedjétek el srácok, próbáljatok úgy élni, hogy egyre kevesebb befolyása legyen a pont aktuális vezetésnek (kormánynak) az életetekre. Tudom, hogy ez nem egyszerű, mert úton-útfélen találkoztok a döntéseikkel (bármilyen formában), de csökkentsétek a surlódást amennyire is csak lehet.

Topik lezár, kösz hogy jötettek, ezzel végeztünk is. :D


Idézetet írta: TiB Dátum szeptember 17, 2021, 21:46:17
Jogos, ebben igazad van. De lényegében hazugsággal szerezte a hatalmat, ezt vallja be, plusz elhazudott évek teljesítményét, az mennyire jó dolog? Még értem is, hogy lelkesítőnek és inspirálónak is hathat a beszéd. De ez miben jobb vagy rosszabb a hazug Fidesz propagandánál? Nálam mindkettő elítélendő.
ja vége
del