Zuhanó oddsok stratégiája (Irtis naplója)

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Egy tipp "játékon kívül" (bár minimális oddscsökkenés itt is van):

Ukrajna - Franciaország X és Under 2,5 (0-0  vagy 1-1)

Ilyen pályaválasztással két hasonló erősségű csapat találkozik. A galloknak elég az x idegenben, ők biztos nem fognak kockáztatni. Az ukránok meg nem olyan erősek, hogy nyerjenek, és szerintem ők is a stabil védekezésre építenek majd. Angliával 0-0-át játszottak, most is hasonló eredmény várható. (kicsit más, de a Shakhtar Donetsk is 0-0-át játszott a Leverkusennel a BL-ben)

Idézetet írta: AC_28 Dátum november 14, 2013, 15:42:50
egy fogadoiroda nem borze. Ha valamit sokan pakoljak, es meg levisizik az oddszot meg tobben fogjak rakni, ergo nagyobb veszteseggel szamithat a fogadoiroda. Bizonygatni semmi kedvem, se modom nincs ra. Ha plusszban leszel, jol csinalod, ha minuszba, el fog kelleni ismerned hogy a hibas teoriam magas szazalekban bejott...

Elfelejted az arbosok (és tréderek) szorzókra gyakorolt hatását!

Ha egyik-másik iroda követné is az általad vázolt "becsapós" stratégiát, attól még a többi iroda nem fog hirtelen így tenni, azaz csak az arbosoknak és trédereknek kínálnak kockázatmentes hasznot a szorzókülönbségekkel. Amit ők megnyernek, azt az irodák elveszítik...

A pénz nem az átlagnál alacsonyabb szorzókra mozdul meg, hanem a magasabbakra, tehát ha be akarod csalni a pénzt, akkor magas szorzót kell kínálnod. Ez a piac természete és ez bizony olyan, mint a tőzsde, nem véletlenül jöttek végre az exchange oldalak sem...

A magasabb szorzó azt jelenti, hogy ugyanazt a nyereményt olcsóbban vásárolhatod meg!! Na most a többség olcsón vagy drágán szeret vásárolni?
Olcsón szorzót venni az odds-összehasonlító oldalak világában nem túl bonyolult feladat.

Azt nem tudom, melyik komoly fogadó kezd el akkor fogadni, amikor már jelentősen lezuhant a szorzó! Abban biztosan nincs érték hosszútávon, hisz az információkat már beárazta a piac, így nincs semmilyen előnyöd az irodával illetve a többi fogadóval szemben.
(Igen, a többi fogadót is meg kell verni, hisz a többség veszteséges, így nem csinálhatod azt, mint a többség.)

Alapból az iroda nem akarja eltalálni a kimenetelt, hanem azt szeretné, ha garantált haszna lenne az eseményen (vagy az események tömegén). Ha jól lövi be a szorzót - ebben a piac is segít, illetve a nagyobb forgalmú bukik - akkor a kimenetelekre arányosan jön a pénz és ő a szorzókba épített hasznot megnyeri.

Ha a piacot próbálja befolyásolni ezzel a spekulációval, akkor az teljesen lutri! Mi van, ha nem jön be az a pénztömeg az alacsony szorzóra, amit várna? (mert mondjuk a fogadó nem hülye és inkább oda megy, ahol magasabb a szorzó...) Akkor hogyan valósul meg az általad említett "kamu kiegyensúlyozás"?
Ahol a tőke percek alatt vándorolhat irodáról irodára, ott nem működhet "kamu kiegyensúlyozás", mert az széllel szemben pisálást jelent.
Szerintem az alacsony szorzó azt üzeni, hogy "erre itt ne fogadj, megtették már elegen"!  :)


Ha kihasználja a piac természetét a buki, miután az egyik kimenetelre aránytalanul sokat pakoltak, akkor kínál egy vonzó szorzót a másik oldalra és ezzel csökkenti a kitettségét azon az eseményen. Valószínűleg egy nagyobb dropping után már csak kármentés van, ha az elején túl sok pénz jött be.
Viszont ebben a kármentésben a tréderek fognak segíteni, akik a korábban megtett tétjüket fogják lefedezni.  :)


Attól függetlenül, hogy Irtis mintája milyen eredményt hoz, az nem lesz a te elméleted bizonyítéka, azt igazából egy, a saját logikádra épített mintával lehetne tesztelni!




ok, akkor rakjatok a zuhano oddsokat, milliomosok lesztek :D En nem az extrem Barca - betisekrol beszelek, hiszen Barca egyesre, illetve kettesre ott van minden szelvenyen max kiveve ha real madriddal jatszik. akkor ott az 1X. Barcan siman ugy keresnek hogy annak mar kiindulaskor nincs erteke. En a kiegyensulyozott meccsekrol beszelek az 1,9 - 1,9 szorzokrol. Ezekkel tudnak dolgozni. Persze, Arbosok ott vannak. de azoknak is nehez kipikkelni az ilyet. hiszen ez nem minden meccsbe van igy. De tul sokban-eleg annyiban hogy ez a strategia csak a lezuhanason alapozva nem profitabilis. Ha nem josz ra valamire vajon mikor is van az a eses, ami utan a szamodra jo kijovetel jon :)



Idézetet írta: AC_28 Dátum november 14, 2013, 19:14:58
ok, akkor rakjatok a zuhano oddsokat, milliomosok lesztek :D En nem az extrem Barca - betisekrol beszelek, hiszen Barca egyesre, illetve kettesre ott van minden szelvenyen max kiveve ha real madriddal jatszik. akkor ott az 1X. Barcan siman ugy keresnek hogy annak mar kiindulaskor nincs erteke. En a kiegyensulyozott meccsekrol beszelek az 1,9 - 1,9 szorzokrol. Ezekkel tudnak dolgozni. Persze, Arbosok ott vannak. de azoknak is nehez kipikkelni az ilyet. hiszen ez nem minden meccsbe van igy. De tul sokban-eleg annyiban hogy ez a strategia csak a lezuhanason alapozva nem profitabilis. Ha nem josz ra valamire vajon mikor is van az a eses, ami utan a szamodra jo kijovetel jon :)

Mit kell az arbosoknak "kipikkelni"? Lát egy magas szorzót (illetve 2-3-at), ami arbitrázsban van és megjátssza. Kész.
Ha néhány iroda a piac ellen áraz - mert ugye te ezt állítod - akkor arbitrázs lesz.
Vagy hogyan képzeled, hogy egyszerre 200 iroda megbeszéli, hogy most megvezetjük a fogadókat és annak az oldalnak a szorzóját emeljük meg, amire már eddig is áramlott a pénz?!
Aztán ezt meg is csinálják??

Egyébként a kiindulási szorzók megjátszása - amire ugye az esés után már ritkán van lehetőség - hosszú távon is 15-20% körüli ROI-t hoz(na).
Erre több ezres mintát gyártottam már.
(a szűrés csak a legalább 8-10%-os szorzóesésekkel számolt, legjobban a 2-es és 4-es közötti szorzókban volt érték)


Az a kérdés, hogy van-e lehetőség még akkor fogadni és nyereségesnek lenni, mikor már az irodák reagáltak!

Szerintem Irtis LSP-t is érdemes lenne számolnod...
Lássuk, hogy ha mindent egy egységgel játszanál, akkor mekkora plusznál tartanál!

(igazából az LSP számítás mutatja meg, hogy a tippjeink voltak-e a rosszak vagy a money management...  :)  )

Most úgy számoltam, hogy 6 tipp után +1,78 egységnél tartasz.
(vesztes tipp -1 pont, nyertes tipp a szorzó-1)

Idézetet írta: Knapp Dátum november 14, 2013, 21:58:39

Szerintem Irtis LSP-t is érdemes lenne számolnod...
Lássuk, hogy ha mindent egy egységgel játszanál, akkor mekkora plusznál tartanál!

(igazából az LSP számítás mutatja meg, hogy a tippjeink voltak-e a rosszak vagy a money management...  :)  )

Most úgy számoltam, hogy 6 tipp után +1,78 egységnél tartasz.
(vesztes tipp -1 pont, nyertes tipp a szorzó-1)

Igen erre én is gondoltam, jogos észrevétel.
Mostantól nem írom le a valós megjátszott tétet, hanem minden tippet 1 egységgel számolok itt a Knapp által írt módon.
Úgyse az a lényeg, hogy én hogy állok, hanem hogy a stratégia működik-e.

Idézetet írta: Irtis Dátum november 14, 2013, 20:01:36
7. fogadás
Hocevar R. - Garin Ch. (Lima Challenger)
http://www.oddsportal.com/tennis/peru/lima-challenger-2013/hocevar-ricardo-garin-christian-6Zbo7GbS/
Tipp: Hocevar
odds: 2,25
iroda: Betvictor
tét: 9,86€

LSP: +3,03 egység

Idézetet írta: Knapp Dátum november 14, 2013, 21:58:39
Egyébként a kiindulási szorzók megjátszása - amire ugye az esés után már ritkán van lehetőség - hosszú távon is 15-20% körüli ROI-t hoz(na).
Erre több ezres mintát gyártottam már.
(a szűrés csak a legalább 8-10%-os szorzóesésekkel számolt, legjobban a 2-es és 4-es közötti szorzókban volt érték)

Ezt magadnak vezetted manuálisan, vagy valamilyen adatbázist használsz? Egyébként biztató.

8. fogadás
Atletico-MG - Internacional (brazil Serie A)
http://www.oddsportal.com/soccer/brazil/serie-a-2013/atletico-mg-internacional-CfArgHPj/
Tipp: Atletico-MG
odds: 1,85
iroda: Coral

Tipikus oddscsökkenős képe van az oddsportalon, a Coral és az Interwetten adja a legmagasabb, beragadó oddsot, ennek jönnie kell! (azért vicces, hogy úgy tippelek, hogy gőzöm sincs a csapatokról...)

9. fogadás
Crvena Zvezda - Lietuvos Rytas (kosárlabda Euroleague)
http://www.oddsportal.com/basketball/europe/euroleague-2013-2014/crvena-zvezda-lietuvos-rytas-C8FFxFso/#home-away;1
Tipp: Crvena Zvezda
odds: 1,44
iroda: Coral

Kagawa kiváló előzetest írt rá, úgyhogy itt nem csak az oddsmozgásra alapozok (azért a Coral itt is hozza a szokásos beragadós formát :) )

10. fogadás
Hoogstraten - Vise (foci, Belgium, Belgacom League, szombat 20h)
http://www.oddsportal.com/soccer/belgium/belgacom-league-2013-2014/hoogstraten-vise-AJy8DLW6/#over-under;2;4.50;0
Tipp: Under 3,5 és Under 4,5 (2 db tipp)
odds: 1,65 és 1,28
iroda: mybet

Játékon kívül:

Izland - Horvátország Over 2,5
Pont ellentmond a stratégiának, mert emelkedett az odds, de ez a megérzésem.

Idézetet írta: Irtis Dátum november 14, 2013, 23:26:49
8. fogadás
Atletico-MG - Internacional (brazil Serie A)
http://www.oddsportal.com/soccer/brazil/serie-a-2013/atletico-mg-internacional-CfArgHPj/
Tipp: Atletico-MG
odds: 1,85
iroda: Coral

Tipikus oddscsökkenős képe van az oddsportalon, a Coral és az Interwetten adja a legmagasabb, beragadó oddsot, ennek jönnie kell! (azért vicces, hogy úgy tippelek, hogy gőzöm sincs a csapatokról...)

Jött is! 2-1  :ok:
LSP: 3,88