A koronavírus és hatásai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


@TiB:
Szomorú. Sajnálom.
Régebben írtam itt arról, hogy szerintem mi várható a koronavírus-járvány miatt. Sajnos nem emlékszek már azon hozzászólásom egészére, csak részletekre, de amire emlékszek, engem tűnik igazolni. Akkor talán @Latzka kérdezett arról, hogy milyen hatásai lesznek a koronavírusnak. Vagy valami hasonlót. Sorry, már nem emlékszek teljesen, ez a fránya betegség megakadályoz. De talán lesz majd valaki, aki előkeresi azt a szövegemet, mert engem is érdekelne. És talán nem csak engem.
Úgy emlékszek, hogy megemlítettem az emberek egyre nagyobb elégedetlenségét. Ami emberi düh majd demonstrációkba fog átcsapni. Magyarországon egyelőre még nem tüntetnek az emberek a koronavírus okozta korlátozások miatt, de már lehet látni, hogy külföldön egyre több helyen és egyre többször tüntetnek emiatt az emberek.
Akkor nem akartam sokat írni, s ezért nem említettem meg az öngyilkosságokat és az egyéb lelki problémákat. Sajnos ezek is a koronavírus hatásai közé tartoznak. Sajnos.
Őszintén sajnálom a távoli rokonnal történteket.

#1351 szeptember 07, 2021, 11:42:24, Alk
Idézetet írta: MessiÁs Dátum szeptember 05, 2021, 19:02:28
18ban kevesebb problémám volt a Fidesszel mint most.. Tehát élvezték a bizalmam, mert én mindent összevetve úgy éreztem fejlődünk. Jóval jobban éltem és többet kerestem mint amikor '10 előtt elkezdtem dolgozni. És 18ban hiába volt más a Jobbik, őket sem éreztem alkalmasnak.

Azért az némiképp érthető, ha valaki 10 év elteltével jobban él, kiváltképp, ha a viszonyítási pont a munkaerőpiacra való belépése. Az érdem - véleményem szerint - elsődlegesen az adott személyé. Másrészről, érdemes azt is számításba venni, hogy a 2008-as gazdasági világválság milyen környezetet teremtett, ami össze sem hasonlítható a 2010-es évek fellendülésével. Egy adott ország gazdasági mutatóira a világgazdaság legalább akkora hatással van, mint az adott ország kormánya (demokrácia esetén). Jó lenne erről egy tanulmányt olvasni, de azért az így is látszik, hogy a kettő nagymértékben korrelál.

Ez most off lesz, de tényleg ritkán érzem az életben azt, hogy valaki fejlődik, vagy hogy sokkal egyszerűbben fogalmazzak, okosabb lesz. Én sem érzem, hogy például a 10 évvel ezelőtti énemhez képest sokkal előrébb járnék, sőt, inkább a gyenge pontjaim erősödtek fel, de @Alk esetében azt gondolom, nem érte be azzal a tudással, intellektussal, vagy nem is tudom hogyan fogalmazzak, amit először láttam tőle évekkel ezelőtt. Ez a fura hozzászólás egy pozitív feedback akar amúgy lenni :) Őszintén mondom inspirál a srác, nincs mit tenni :beerchug: Off vége és elnézést.

Idézetet írta: TiB Dátum szeptember 07, 2021, 13:26:46
Ez most off lesz, de tényleg ritkán érzem az életben azt, hogy valaki fejlődik, vagy hogy sokkal egyszerűbben fogalmazzak, okosabb lesz. Én sem érzem, hogy például a 10 évvel ezelőtti énemhez képest sokkal előrébb járnék, sőt, inkább a gyenge pontjaim erősödtek fel, de @Alk esetében azt gondolom, nem érte be azzal a tudással, intellektussal, vagy nem is tudom hogyan fogalmazzak, amit először láttam tőle évekkel ezelőtt. Ez a fura hozzászólás egy pozitív feedback akar amúgy lenni :) Őszintén mondom inspirál a srác, nincs mit tenni :beerchug: Off vége és elnézést.

Én is így gondolom, és nagyon jól teszi, hogy fejlődni szeretne, olvas, tanul, sokan példát vehetnének róla!

Idézetet írta: TiB Dátum szeptember 07, 2021, 13:26:46
Ez most off lesz, de tényleg ritkán érzem az életben azt, hogy valaki fejlődik, vagy hogy sokkal egyszerűbben fogalmazzak, okosabb lesz. Én sem érzem, hogy például a 10 évvel ezelőtti énemhez képest sokkal előrébb járnék, sőt, inkább a gyenge pontjaim erősödtek fel, de @Alk esetében azt gondolom, nem érte be azzal a tudással, intellektussal, vagy nem is tudom hogyan fogalmazzak, amit először láttam tőle évekkel ezelőtt. Ez a fura hozzászólás egy pozitív feedback akar amúgy lenni :) Őszintén mondom inspirál a srác, nincs mit tenni :beerchug: Off vége és elnézést.
én is írtam egyszer egy hasonlót Pozzatoról, de maximálisan egyetértek veled, felüdülés Alk-ot is olvasni.
Jó, hogy vannak ilyen arcok az Internet sötét bugyraiban.

"A kormány a járvány miatti veszélyhelyzet meghosszabbítását kezdeményezi a Parlamentnél"

Papírforma volt, mocskos gecik.

Idézetet írta: zbking Dátum szeptember 14, 2021, 21:06:21
"A kormány a járvány miatti veszélyhelyzet meghosszabbítását kezdeményezi a Parlamentnél"

Papírforma volt, mocskos gecik.
Ez az infó honnan van?
Kérlek, segítsél meg egy linkkel! Előre is köszönöm!
Nekem nagyon fontos, hogy minél többet megtudjak erről, mert ezen múlik, hogy - így betegen - kell vagy nem kell hosszú utazásra készülnöm a közeljövőben.

Idézetet írta: csabax Dátum szeptember 14, 2021, 23:05:27
Ez az infó honnan van?
Kérlek, segítsél meg egy linkkel! Előre is köszönöm!
Nekem nagyon fontos, hogy minél többet megtudjak erről, mert ezen múlik, hogy - így betegen - kell vagy nem kell hosszú utazásra készülnöm a közeljövőben.
https://24.hu/belfold/2021/09/14/veszelyhelyzet-meghosszabbitasa-kormany-kezdemenyezik-2022-januar-1/

Köszi szépen!

Nyilván azért nem láttam eddig, mert a fekvés mellett a mai BL-meccsekkel voltam elfoglalva. Sajna most ennyire tellett az erőmből. :)

Lassan visszakerül a lemez, és újra mehet a sajnos már megszokottak szerint. Maszkot fel!

"Több iskolában is olyan sok a koronavírus-fertőzött, hogy kénytelenek voltak visszatérni a digitális oktatáshoz."

https://infostart.hu/belfold/2021/09/29/tobb-iskola-visszatert-a-digitalis-oktatashoz


Idézetet írta: TiB Dátum szeptember 29, 2021, 17:23:21
Lassan visszakerül a lemez, és újra mehet a sajnos már megszokottak szerint. Maszkot fel!

"Több iskolában is olyan sok a koronavírus-fertőzött, hogy kénytelenek voltak visszatérni a digitális oktatáshoz."

https://infostart.hu/belfold/2021/09/29/tobb-iskola-visszatert-a-digitalis-oktatashoz

Digitális oktatás, mi?

Mindeközben a Veszprém Arénában 5000 ember egymás mellett szurkol a csapatnak (maszk + távolságtartás nélkül). Hogy is van ez?

Ez alapján mondja meg valaki, hogy hány ember halt meg Covidban ténylegesen.

https://m.youtube.com/watch?v=cHwvJBMfXm8

Furcsa ezt így számolni, de ők tudják.


Idézetet írta: Milán Dátum szeptember 29, 2021, 23:19:22
Digitális oktatás, mi?

Mindeközben a Veszprém Arénában 5000 ember egymás mellett szurkol a csapatnak (maszk + távolságtartás nélkül). Hogy is van ez?
Digitális oktatás a Veszprém Arénában?  ;)