Matek

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


július 04, 2013, 11:45:50, Alkimista87
Már több alkalommal eszembe jutott, hogy hasznos lenne egy ilyen téma indítása, ahol meg tudnánk beszélni mindenféle, sportfogadáshoz köthető matematikai számítást. Gyakran előfordul ugyanis, hogy egy tippet kétfelé kell szednünk, avagy éppen kettőből kell egyet "varázsolnunk". Nekem személy szerint égető szükségem lenne most egy olyan képletre, amivel egy feles AH-ból (-1,5) tudnék -1, és -2-es AH tétet számolni. Sajnos az adott iroda csak kis tétben fogadta el a -1,5-re feltenni kívánt pénzemet, és a fennmaradó tétet szeretném megfelelő arányban szétosztani a fent említett két darab egészes hendi között.

Természetesen, ha bárkinek bármiféle számítással kapcsolatban kérdése merül fel, igyekszem azt megválaszolni!

Köszönöm előre is!

Jó ötlet a topic, ha kijön pár érdekes képlet akár egy kis "eszközt" is összerakhatok belőle az oldalra.

Idézetet írta: Alkimista87 Dátum július 04, 2013, 11:27:01
Már több alkalommal eszembe jutott, hogy hasznos lenne egy ilyen téma indítása, ahol meg tudnánk beszélni mindenféle, sportfogadáshoz köthető matematikai számítást. Gyakran előfordul ugyanis, hogy egy tippet kétfelé kell szednünk, avagy éppen kettőből kell egyet "varázsolnunk". Nekem személy szerint égető szükségem lenne most egy olyan képletre, amivel egy feles AH-ból (-1,5) tudnék -1, és -2-es AH tétet számolni. Sajnos az adott iroda csak kis tétben fogadta el a -1,5-re feltenni kívánt pénzemet, és a fennmaradó tétet szeretném megfelelő arányban szétosztani a fent említett két darab egészes hendi között.

Természetesen, ha bárkinek bármiféle számítással kapcsolatban kérdése merül fel, igyekszem azt megválaszolni!

Köszönöm előre is!
Kicsit utánnaszámoltam de ez nem fog menni.AH -1,5 -et nem lehet kiváltani AH-1 és AH-2 -es fogadásokkal.

Idézetet írta: pukk Dátum július 04, 2013, 15:01:31
Kicsit utánnaszámoltam de ez nem fog menni.AH -1,5 -et nem lehet kiváltani AH-1 és AH-2 -es fogadásokkal.

Így igaz. Az AH -1,5 kiváltására jó pl. az AH -2,5 és az EH -2.

Idézetet írta: benson Dátum július 04, 2013, 15:21:28
Így igaz. Az AH -1,5 kiváltására jó pl. az AH -2,5 és az EH -2.

Mármint a kettőt összevontan használva? Vagy külön-külön?

Idézetet írta: vmlinuz Dátum július 04, 2013, 14:35:33
Jó ötlet a topic, ha kijön pár érdekes képlet akár egy kis "eszközt" is összerakhatok belőle az oldalra.

Nekiálltam egy word-be leírni néhány képletet szöveges magyarázattal, az alapoktól kezdve, meg ha néhány említésre méltó számítási módszerre, összefüggésre rájövök, kiteszem majd ide. Valóban megérne ez egy terjedelmesebb írást, amit tudok, szívesen hozzáteszek!

Idézetet írta: Alkimista87 Dátum július 04, 2013, 16:35:59
Mármint a kettőt összevontan használva? Vagy külön-külön?

Külön megteszed az AH -2,5 fogadást az adott csapatra, és külön az EH -2 fogadást döntetlenre. Előbbivel lefeded a 3 vagy több gólos győzelmet, utóbbival a pontosan 2 gólos győzelmet. A téteket meg szépen elosztod úgy, hogy mindkét esetben egyforma legyen a bruttó nyeremény. Ha több irodánál is van pénzed (vagy mozgósítható szabad tőkéd pl. a Skrill-en), akkor akár különböző irodáknál is megteheted a két külön fogadást, ott, ahol a legjobb oddsot kínálják az adott fogadásra, ebben segíthet pl. az oddsportal. Ezzel a módszerrel akár még az esetleges profitod is vastagabb lehet, mintha simán az AH -1,5 fogadást tennéd meg.

Lehet, hogy nagyon tudatlan vagyok, de mit jelent az AH és az EH kifejezés???

Idézetet írta: Deszpi Dátum július 08, 2013, 14:26:10
Lehet, hogy nagyon tudatlan vagyok, de mit jelent az AH és az EH kifejezés???

Ázsiai és európai hendikep rövidítése.

Idézetet írta: Alkimista87 Dátum július 08, 2013, 14:30:52
Ázsiai és európai hendikep rövidítése.

Rendben, köszönöm - így már értem  :)

Sziasztok! Kellene nekem egy képlet, mert a sport arbitrázs számoló csak max 3 eredményt számol ki.
A következőről lenne szó. Összesen 5000 forint tétet akarok feltenni 6 kimenetelre. Odds pl: 39; 28; 23; 17; 11; 9
Milyen képletet kell ehhez, hogy kiszámoljam azt, hogy olyan téteket rakjak amivel ugyanakkora lesz a profit bármelyik esemény következik be. Fordítva kitudom számolni az odds-1 osztóval, de engem most nem az érdekel.  :-\


Idézetet írta: akran Dátum augusztus 15, 2013, 10:13:06
Sziasztok! Kellene nekem egy képlet, mert a sport arbitrázs számoló csak max 3 eredményt számol ki.
A következőről lenne szó. Összesen 5000 forint tétet akarok feltenni 6 kimenetelre. Odds pl: 39; 28; 23; 17; 11; 9
Milyen képletet kell ehhez, hogy kiszámoljam azt, hogy olyan téteket rakjak amivel ugyanakkora lesz a profit bármelyik esemény következik be. Fordítva kitudom számolni az odds-1 osztóval, de engem most nem az érdekel.  :-\

1/39+1/28+1/23+1/17+1/11+1/9=0,36568
     ekkor az 39-es oddsra felrakandó pénz:       {(1/39)/ 0,36568}x5000= 350,6 Ft
     a 28-a oddsra  felrakandó pénz :                 {(1/28)/ 0,36568}x5000= 488,3 Ft
      s.í.t.
   
azt is kilehet számolni, hogy bármelyik odds bejön, akkor a bruttó nyeremény: (1/0,36568)x5000=13.673Ft

  a maradék odds-okra is így kell számolni és ha összegzem a felrakandó pénzeket, akkor 5000-nek kell lenie, máskülönben elszámolás van!

Felmerült egy érdekes (nekem) kérdés.
Ha egy focimeccsen (teljes játékidő) "p" valószínűséggel születik legalább egy gól (1,2,3...), akkor mi a valószínűsége annak, hogy a 2. félidőben születik legalább 1 gól, feltéve, hogy az 1. félidőben nem volt gól?
Pl: 90%  az esélye, hogy nem lesz a meccs 0-0 és az első félidő 0-0, akkor mi lesz a valószínűsége, hogy a 2. félidőben lesz gól?
Most tekintsünk el attól, hogy milyen csapatok, milyen rangadón játszanak.

#13 január 21, 2014, 22:02:24, benson
Idézetet írta: matekgerilla Dátum január 21, 2014, 17:37:32
Felmerült egy érdekes (nekem) kérdés.
Ha egy focimeccsen (teljes játékidő) "p" valószínűséggel születik legalább egy gól (1,2,3...), akkor mi a valószínűsége annak, hogy a 2. félidőben születik legalább 1 gól, feltéve, hogy az 1. félidőben nem volt gól?
Pl: 90%  az esélye, hogy nem lesz a meccs 0-0 és az első félidő 0-0, akkor mi lesz a valószínűsége, hogy a 2. félidőben lesz gól?
Most tekintsünk el attól, hogy milyen csapatok, milyen rangadón játszanak.

Önmagában "p"-ből ezt nem lehet meghatározni. Ehhez ismernünk kellene azt a mintát, amiből kijött, hogy a meccseken "p" valószínűséggel születik legalább egy gól. Ebből megnézni a góltalan első félidős meccseket, és megnézni, hogy ezekből milyen arányban született gól a 2. félidőben.

Önmagában "p"-ből ezt nem lehet meghatározni. Ehhez ismernünk kellene azt a mintát, amiből kijött, hogy a meccseken "p" valószínűséggel születik legalább egy gól. Ebből megnézni a góltalan első félidős meccseket, és megnézni, hogy ezekből milyen arányban született gól a 2. félidőben.
« Utoljára szerkesztve: Tegnap - 22:02:24 írta benson »


Igen! Köszönöm a válaszodat! Agyaltam rajta én is, és nekem is ez tűnt a legelfogadhatóbb válasznak! Azóta átnéztem egy viszonylag kevéske statisztikát (véletlenszerűt), és 52 olyan meccsből aminek az 1. félidejében 0-0 volt az állás, 8-ban végződött 0-0-ra a végeredmény.
  Amúgy az elmúlt 1 évben sokat olvastam itt a fórumon a különböző stratégiákról, meg a betfair-ről, és sajnos azt látom, hogy gyakorlottabb sportfogadók egyszerűbb dolgokat sem tudnak kiszámolni... Pedig a matek fontos egy-egy átlagnyereség kiszámításánál. Na ez rád benson nem vonatkozik, mert ahogy olvastam (és megértettem) te legalább tisztában vagy a matekkal!
Azt is észrevettem, hogy rengeteg mínuszos átlagnyereséget produkáló szisztéma van amiről egy páran azt állítják, hogy tuti. Ezen jókat szoktam mosolyogni  ;D . Főleg amikor valamilyen oldalt reklámoznak!
Valószínű fel fog merülni bennem még néhány valószínűségszámítással kapcsolatos dolog. Sok mindent kitudok számolni én is, de akadnak olyanok amik meghaladják a tudásomat.
Még egyszer köszönöm a gyors választ!
Majd még kérdezek! ;) 
Tőlem is lehet, ha tudok rá válaszolok, ha nem, akkor te jössz benson!
:cya: