"Hónap Fogadója" 2015

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Egyébként meg köszönjük szépen javaslataitokat. Meg fogjuk fontolni ezt a "hónap fogadója" témát, mert valamilyen módon szeretnénk meghálálni a legjobbaknak, hogy köztünk vannak, viszont már most kijelentjük, hogy anyagi jutalom nem lesz, mivel az szokta általában "elborítani" az agyakat.

Azt sem tartom kizártnak, hogy a "hónap fogadója", illetve a "hónap naplója" össze legyen vonva.  :cya:

Idézetet írta: SPF Admin Dátum szeptember 23, 2016, 09:11:48
Egyébként meg köszönjük szépen javaslataitokat. Meg fogjuk fontolni ezt a "hónap fogadója" témát, mert valamilyen módon szeretnénk meghálálni a legjobbaknak, hogy köztünk vannak, viszont már most kijelentjük, hogy anyagi jutalom nem lesz, mivel az szokta általában "elborítani" az agyakat.

Azt sem tartom kizártnak, hogy a "hónap fogadója", illetve a "hónap naplója" össze legyen vonva.  :cya:

Nem kell a money, itt a presztízsérték a lényeg! Engem is motiválna, hogy ne szórakozzak olykor a naplóban, s megpróbáljak minél több győzelmet kivívni, hogy élre törhessek a "Hall of Fame" csarnokában  ;D ;D Viccet félretéve  jó lenne egy ilyen motiváló "Hónap fogadója" cím ismét!

Szerintem is felesleges a pénz. Például az sem lenne rossz ötlet, hogy a hónap fogadójával interjú készülne (mint anno amilyeneket TiB készített, ha jól emlékszem), én például szívesen olvasnék ilyeneket.
Vagy a másik ötlet egy főoldali bemutató cikk, vagy a következő hónapban rakhat ki tippeket a főoldalra, egy külön sávban.

A kiválasztást szerintem az Adminoknak és Rosconak kéne végezni (bocsi, hogy rád bízom Rosco ;D), de végtére is ők vitték eddig is ezt a dolgot, és a legmegfelelőbb emberek erre.
Esetleg lehetne olyan megoldás is, hogy ők javasolnak 2-3 embert, ami kiegészül szintén 2-3 emberrel, amit pedig mi fórumozók javaslunk a saját meglátásaink szerint.

Nem történt semmi változás a legutóbbi ötletelés óta, ezért kidolgoztam egy pontozásos rendszert, beleépítve a korábban leírt javaslatokat. Csak a mérhető eredményekkel dolgoztam, ezért nem vettem figyelembe senkinek a naplóját. Erre később lesz ötletem.
Súlyoztam az egyes versenyeket, és próbáltam úgy megállapítani a pontozást, hogy ne lehessen csak egy verseny megnyerésével egyből az élen végezni.

A pontozás:

Spf Kupa: győztes-13, döntős-10, elődöntős-7, negyeddöntős-4, nyolcaddöntős-2, nem továbbjutó de 10.000 pont feletti-1

365 Liga: 1.-15, 2.-12, 3.-10, 4.-7, 5.-5, 6.-4, 7.-3, 8.-2

SFScore és SFTotó: Egy szelvényre: legtöbb találat-2, következő találat-1
                                      Havi toplistára: legtöbb találat-4, következő találat-2, következő találat-1

Itt nem számít, hogy mennyien vannak egy találati kategóriában, mindenki megkapja a kategóriához járó pontot.

Tippelős játékok (általában góllövőre): győztes-1 Sorsolásos győzelem esetén nem jár pont.

Maradj Talpon: győztes-6, 2.-4, 3.-3, 4.-2, 5.-1  10 jó tipp után +1, 15 jó tipp után még+1

Itt ha például ketten végeznek azonos tippel a 2. helyen, akkor megkapják a helyezésért járó pontot, de a harmadik helyezés automatikusan kiesik és a 4. helyezett kapja a neki járó pontot.
Ugyanez vonatkozik a speciális Maradj Talpon versenyekre is.

Tippster Liga: győztes-8, döntős-6, elődöntős-4, negyeddöntős-2, A heti maximum pontszámért (4 jó tipp)-1

Havi tippverseny: 1.-15, 2.-12, 3.-10, 4.-7, 5.-5, 6.-3, 7.-2, 8.-1

Hosszabb távú tippversenyek (ami több mint egy hét) Jégkorong, Kézilabda VB, Afrikai nemzetek Kupája, Australian Open, stb.: 1.-10, 2.-8, 3.-6, 4.-5, 5.-4, 6.-3, 7.-2, 8.-1

Rövid távú versenyek (egy hét vagy rövidebb) Kosár EL, Foci BL és EL Foci Top, Magyar foci, Kézi BL, Heti tenisz NFL, stb,: 1.-7, 2.-5, 3.-4, 4.-3, 5.-2, 6.-1

Egy verseny abba a hónapba kerül bele, amelyikben véget ér. Így például az Afrikai NK, csak februárban lenne értékelve, a Maradj Talpon is átcsúszhat majd egyik hónapból a másik hónapba és Tipster Ligánál most csak az első három heti tippeket vettem figyelembe.

Ezek alapján kialakult egy sorrend, aminek az élcsoportját leírom. Nem nevezem direkt a "Hónap Fogadójának", előtte véleményezzétek és döntsenek az Adminok, hogy jó-e ez a rendszer.
Az egész excell táblát nem csatolnám, mert összesen 140 játékos kapott legalább 1 pontot.

Az élcsoport:

1. monet              25 pont
1. olajbogyo76      25
3. celtic74            24 
4. baluk58            22
5. hajnalmaya96   21
6. zsiraf111          18
7. marciluca         16
7. Nezocsa            16
9. Kagawa            15
9. Salvio              15
9. Sierra              15
9. Tusky0818       15
13. András            14
13. DORCO6          14
13. mityuka           14
16. prigioni1          13
16. Szabcsi151      13
16. zsobak             13
19. fili76               12
19. progeda           12
21. balamber         11
21. fedorr13          11
21. Mehecske         11
24. csacsa44          10
24. lulu65bj           10
24. pato10kiki        10
24. tomiszi             10

A díjazás lehetne Spf pont  1.- 500, 2.-300, 3.-200 és a győztes profilján megjelenhetne egy jelzés ( csillag, kupa, stb) 2017 január ( majd február, március, stb.) szöveggel.

A naplókról. Lehetne "Hónap naplója" díj is. Nevezni kellene legkésőbb adott hónap 5. éjfélig. A versenybe kerülő tippek száma minimum 60, maximum 120 lehetne. Odds korlát nincs, élőzni lehet.
Pontozás. Induló egység 10, egy tipp 1 egység, a nyereményt kell hozzáadni az alaptőkéhez, vagy levonni a tétet ha vesztes a tipp.
(Bank: 10; tét:1; szorzó: 1,50; ha nyertes, a Bank: 10,50; ha vesztes, a Bank: 9)
Akinek elfogy a Bankja, kiesik. A pontozást mindenki maga vezeti, szerintem ellenőr sem kell, van itt jó néhány sasszem  :).
Nyeremény: győztes-500 Spf pont

Hangsúlyozom, hogy ez csupán önszorgalomból csinált lista, lehet javasolni változtatásokat a pontozásban vagy bármiben. (Nem ajánlom, mert mindent meg tudok indokolni  ;D).
A "Neked mennyi időd van!?" kérdésre a válaszom: Kb. 2x2 óráig tartott hétvégén este az egész, miközben élőben csináltam a pénzt.  :)  Naprakészen ez gyorsan megy és lehetne akár részeredményeket is közölni hetente.



Szerintem érdemes lenne a naplózást a legnagyobb súllyal venni, mert a tippjátékokban, SPF Kupa, stb. a résztvevők 90%-a általában betippeli a legnagyobb normálisnak kinéző 3 feletti oddsot kivétel nélkül, és ha jó napjuk van, mind bejön és ezzel húznak el. Persze jó, ha ezek is számítanak, na de pont az ilyenek miatt kellene kevésbé figyelembe venni.

A weboldal felújításával együtt majd valószínű, hogy jön az új "hónap fogadója" díjazás is. Vagyis inkább nevezném "kitüntetésnek", mert a díj az elveszi az agyatokat.  ;D (tisztelet a kivételnek)

Egyébként LosGabos, nagyon szépen köszönjük a javaslatot/ötletet.  :beerchug: