Dro pókeres kibeszélője és dühöngője

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Nekem a kis par az 22-55, kozepes 66-99 (1010) de ez egyeni preferencia.
Olcson azt ertettem, hogy a nem premium parok spekulativ lapok, amiket egy - nekunk - rossz flopon konnyu legyorsulni, ezert torekedned kell arra, hogy minel kevesebb chipedbe keruljon a flopot megnezned. Ezert nem kell mindenaron emelni veluk, de nagyon oda kell figyelni, hogy a mogotted levo jatekosok mennyire aktivan jatszak meg a sajat lapjaik kulonbozo helyzetekben, hiszen 2-3 rosszul megvalasztott call/fold egy 77-tel felemesztheti a stacked harmadat is kesobbi szinteken - de ha az asztalodon keves az aktiv jatekos az adott vakszinten, akkor 33 v. 44 is remek lopkodni a vakokat, nemcsak hatso poziciobol.
Nekem 10-12 BB korul pedig mar mindenfajta par push egyebkent.

Turbo partykon a gyorsabb vakszintek miatt szelesebb laptartomannyal (range) kell jatszanod, nem varhatsz csak a premium lapokra (helyzeteket kell teremtened magadnak akar nem egyszinu konnektorokkal is). Laza-agressziv stilusban szoktam jatszani oket, a rendes tornakat feszes agressziven, de igazabol asztala valogatja. Elvileg mindig az ellentetet kell jatszanod annak, amit az asztaltarsaid csinalnak szoval sok mulik azon mennyire figyeled meg oket de hat ehhez mar van segedprogram is rengeteg.

Tehát miket játszanál meg egy turbó versenyen? Milyen kombókat? Én alapvetően A-ig szoktam várni, a másikat már nem feltétlenül nézem, mert túl alacsony a stake és a BB gyorsan emelkedik, így sokszor nem jönnek erős lapkombók/párok. Vagy már J vagy Q-val is érdemes beszállni?

Ez poziciofuggo. Stackfuggo. Vakszintfuggo. Stb.
Eleg sok dolog van ami befolyasolhatja a nyitasi laptartomanyod egy adott versenyen, de erosen javaslom hogy ne vard meg az aszokat allandoan, mert egy gyengebb kiserovel ugyanugy verhetoek lesznek mint akarmelyik Jx, Qx...
Szerintem nyugodtan kutass egy kis versenystrategia utan a neten, most mar magyarul is rengeteg szakirodalom es segitseg elerheto, de a legegyszerubb ha beregelsz a pokerstars-on keresztul az intellipokerre (poker suli) ott ejjel-nappal csak evvel foglalkoznak (marmint tanacsokat adnak, edzest - lapelemzeseket tartanak, ilyesmi)...

Érdemes kicsit utána olvasni az alapoknak, mert ugrásszerűen javulhat a teljesítmény. Arra gondolok, hogy kézskálákat kellene tudni kötni pozíciókhoz, illetve ezen felül akár egy Holdem Manager segítségével figyelni az ellenfeleket. A kézskálák, és emelésméretek nyilván változnak játéktípusonként, de ha valamiféle alap van erről a kettő tényezőről, teljesen máshogy látjuk a játékot.

Az alacsony párok például egy agresszív asztalon, első beszélőként még limpre sem feltétlenül jók, mert biztos várható emelés. Viszont előfordulhat, hogy egy passzív asztalon megéri limpelni vele. Lennie kell egy alap stratégiának, amit aztán az asztal függvényében rugalmas kell tudni változtatni. Ezért nem lehet konkrétan kijelenteni, hogy a hatos párt én mindig így játszom meg. Na de nem akarok okoskodni, csak én ezt tapasztaltam. :)

Világos, igazatok van srácok. Azonban azt gondoltam, hogy a póker kedvelői miatt felpörgetném a témát. Nem feltétlenül kellene az én kérdéseimre válaszolni, lehetne ez akár a mindenki pókeres naplója. Ha valaki utólag úgy érzi, hogy hibát követett el, vagy egy érdekes partyt van kedve megosztani, én mindenképp vevő vagyok rá.
Megvolt az első "pókerem" Q-val. Mármint korábban volt már több is, de mivel előtte dobtam a lapjaim, így nem számoltam annak :)

Szóval írhat mindenki, akinek van kedve :)

Idézetet írta: drogos Dátum július 12, 2015, 23:44:48
Első eset:

nagyvak: 2000
Játszik: nagyvak, kisvak (megadta), én megadom 2000-t, majd a negyedik ember jön, aki betolja az all-int 70K körül (én 33K körül álltam).
Kisvak és a nagyvak eldobja, jövök én, kezemben JJ. Én dobtam. Te mit tettél volna?
Utána megmutatta, hogy mi volt a kezében, de csak a vélemények után mondom el :)

Másik: nem kellett volna egyből emelnem 2x/3x nagyvaknyira? Kilencen ültünk az asztalnál és 6. voltam. Én úgy gondolom, hogy 2x alaptétemelés logikus lett volna (így utólag).

A pozíciód mindenféleképpen jó lett volna 3x nagyvak emelésére..ráadásul szerintem Mr all in csak vakot ment lopni..ha értelmes lapja lett volna a játék ezen szakaszában már nem ment volna all int hanem inkább emelt volna....mivel te nem tetted..és ő igen...így indokolt volt a lapdobásod szerintem....

Drogos ma kapott egy olyan emailt a Betfairtől, hogy a mai esti mobilos torunament 5 € buy-inű versenyre az első 500 jelentkezőnek ingyenes belépést ad, ha letölti az alkalmazást és azon keresztül játszik este.


Amúgy ezt azért írtam, hátha ti is kaptatok :D szal nézzétek meg az emailjeiteket és ha IGEN, akkor gyorsan jelentkezzetek  :beerchug:

Már megint 0. Nem szoktam pókerre befizetni ezért az elmúlt egy évem kb így néz ki: kollégától kapott 1 dolcsit felvittem 150 re majd 0. 888 6 dolláros bónuszt 55 dollárra majd 0. PS en freerollos kuponokat összeszedve és a hétvégin elindulva nyertem 4 valamennyit majd másnap fel 25 re ma reggelre megint 0. Tisztában vagyok az alapokkal, nem hibáztatom vereség esetén az RNG-t folyton. MM is tartva van legalábbis ha van 2 dolcsim azt beviszem egy CG asztalra nem indulok 2 centes hülyeségen. De mindig vissza esek pedig van induló laptartományom és nem játszok össze vissza. A 150 dollárt viszonylag könnyen megcsináltam.  Vissza nézem a kezeim elemzem a partikat és nem láttam hogy teljesen más lett volna a stílusom. Hogy ok nélkül belazultam vagy feszültem volna. Mégis megszaporodnak ellenem a flopon még 10-15% eséllyel induló kamikazék. Holdemröl szinte teljesen leálltam a sok szerencse lovag miatt. Omaha, Stud, 2-7 amit játszok itt nem akkora a mezöny. Na ennyi a dühöngésem.

Idézetet írta: Alibi Dátum augusztus 18, 2015, 21:54:20
Már megint 0. Nem szoktam pókerre befizetni ezért az elmúlt egy évem kb így néz ki: kollégától kapott 1 dolcsit felvittem 150 re majd 0. 888 6 dolláros bónuszt 55 dollárra majd 0. PS en freerollos kuponokat összeszedve és a hétvégin elindulva nyertem 4 valamennyit majd másnap fel 25 re ma reggelre megint 0. Tisztában vagyok az alapokkal, nem hibáztatom vereség esetén az RNG-t folyton. MM is tartva van legalábbis ha van 2 dolcsim azt beviszem egy CG asztalra nem indulok 2 centes hülyeségen. De mindig vissza esek pedig van induló laptartományom és nem játszok össze vissza. A 150 dollárt viszonylag könnyen megcsináltam.  Vissza nézem a kezeim elemzem a partikat és nem láttam hogy teljesen más lett volna a stílusom. Hogy ok nélkül belazultam vagy feszültem volna. Mégis megszaporodnak ellenem a flopon még 10-15% eséllyel induló kamikazék. Holdemröl szinte teljesen leálltam a sok szerencse lovag miatt. Omaha, Stud, 2-7 amit játszok itt nem akkora a mezöny. Na ennyi a dühöngésem.
RAke race + rakeback így érdemes. De ha nincs komoly visszatérítés...

Idézetet írta: Alibi Dátum augusztus 18, 2015, 21:54:20
Már megint 0. Nem szoktam pókerre befizetni ezért az elmúlt egy évem kb így néz ki: kollégától kapott 1 dolcsit felvittem 150 re majd 0. 888 6 dolláros bónuszt 55 dollárra majd 0. PS en freerollos kuponokat összeszedve és a hétvégin elindulva nyertem 4 valamennyit majd másnap fel 25 re ma reggelre megint 0. Tisztában vagyok az alapokkal, nem hibáztatom vereség esetén az RNG-t folyton. MM is tartva van legalábbis ha van 2 dolcsim azt beviszem egy CG asztalra nem indulok 2 centes hülyeségen. De mindig vissza esek pedig van induló laptartományom és nem játszok össze vissza. A 150 dollárt viszonylag könnyen megcsináltam.  Vissza nézem a kezeim elemzem a partikat és nem láttam hogy teljesen más lett volna a stílusom. Hogy ok nélkül belazultam vagy feszültem volna. Mégis megszaporodnak ellenem a flopon még 10-15% eséllyel induló kamikazék. Holdemröl szinte teljesen leálltam a sok szerencse lovag miatt. Omaha, Stud, 2-7 amit játszok itt nem akkora a mezöny. Na ennyi a dühöngésem.

Lehet éppen downod van és a kelleténél többször mákolnak le, de hosszútávon pont az ilyen játékosoktól lehet pénzt nyerni, akik 10-15%-os equitivel beteszik a pénzüket, ezt úgy kell felfogni, hogy amikor mondjuk 90-10%-al beteszitek, akkor a pénz/chip 90%-át már ott megnyerted, nem számít a kimenetel.
A lényeg, hogy bármilyen idegesítő is, pont ott kell játszani ahol sok a "szerencselovag", mert nem azoktól lesz pénzed, akik akkor teszik be, amikor elől vannak.  :ok:

Idézetet írta: Herry00 Dátum augusztus 19, 2015, 11:02:06
Lehet éppen downod van és a kelleténél többször mákolnak le, de hosszútávon pont az ilyen játékosoktól lehet pénzt nyerni, akik 10-15%-os equitivel beteszik a pénzüket, ezt úgy kell felfogni, hogy amikor mondjuk 90-10%-al beteszitek, akkor a pénz/chip 90%-át már ott megnyerted, nem számít a kimenetel.
A lényeg, hogy bármilyen idegesítő is, pont ott kell játszani ahol sok a "szerencselovag", mert nem azoktól lesz pénzed, akik akkor teszik be, amikor elől vannak.  :ok:

Ezt én is így látom  :beerchug:

BRM és a variancia nem fog lenullázni, hosszú távon a +EV-s döntésekkel profitábilis leszel, oszt ennyi :)

Nemrég elemeztem adatbázist a HM-ben, hogy megtaláljam a leakjeimet, illetve, hogy hol folyik el a legtöbb pénz, ami nekem nagyon trének tűnt az a nagyvak pozicióból a -54-es BB/100-am, miközben SB-n csak -3. Ennek talán az lehet az oka, hogy SB call rangem szinte nincs is, csak 3bettel védem, míg BB-ről sokat callozok is. SH CG-seket kérdezném, kinek mennyi abból a pozícióból a BB/100 és szerintetek mi lenne kb. a normális? Én egy -35 körülre ha fel tudnám tornázni, szerintem jónak lenne mondható.

Én még nem használok trackert, de imént a pokertableratings-en megnéztem az egyik profilomat, de hát ez nagyon kicsi minta:



VPIP 6 max-on 14-20 körül kéne lennie.
Pfr is olyan magas..
Ezekből a statokból nem gondolná senki hogy te nyereséges vagy.
1K az semmit sem ér, variancia...
Ha valaki ráfekszik egy óra alatt letolja.