Magyar Labdarúgó Válogatott 2017/18

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


FIFA-világranglista - Magyarország 50. a ranglistán

Magyarország egy helyet rontva az 50. a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) világranglistáján.


A top 5-ben nem történt változás, az élen továbbra is Németország áll, amelyet Brazília és Portugália követ.
Az ősszel induló Nemzetek Ligájában a C osztályba sorolt magyarok ellenfelei közül a görög a 45., a finn a 68., míg az észt a 86. helyen áll a rangsorban.
A magyarok március 23-án a ranglistán 136. kazahokat, négy nappal később pedig a 32. skótokat fogadják barátságos mérkőzésen a Groupama Arénában.

FIFA-ranglista (zárójelben az előző helyezés):

1. ( 1.) Németország     1609 pont
2. ( 2.) Brazília      1489
3. ( 3.) Portugália      1360
4. ( 4.) Argentína      1359
5. ( 5.) Belgium            1337
6. ( 7.) Lengyelország      1228
és ( 6.) Spanyolország      1228
8. ( 8.) Svájc          1197
9. ( 9.) Franciaország      1185
10. (10.) Chile          1161
11. (11.) Peru          1128
12. (12.) Dánia          1108
13. (13.) Kolumbia      1106
14. (14.) Olaszország      1062
15. (15.) Horvátország    1053
...50. (49.) MAGYARORSZÁG  637


forrás: MTI

U21 EB selejtező mai meccsén kőkemény meccsre számítok Ciprus ellen. Ennél a korosztálynál még német az edző, németes edzéseket tart, szervezettek leszünk és menni is fogunk előre de ésszel.  Elsőre azt éreztem hogy behúzzuk de csak nagyon nehezen.  A csapatot nézve viszont optimista vagyok. Hátul rendben leszünk, középen Haris, Zsótér,Vida  játékban van, Szoboszlai pörögni fog. Probléma lehet viszont hogy középső játékosaink Szoboszlait kivéve olyan csapatokban játszanak akik nem irányítják a játékot, most viszont középpályát uralnunk kell ahhoz hogy a ciprusi fölé kerekedik.  Elől ha  Koszta formáját tekintve nem kell a 90. percig várni az első golunkra. Sallóiról es Bíró Bencéről is jókat hallani, így inkább a hendikep győzelem felé mozdulnék el a kezdő függvényében.

most nézem itt a nem túl megbízhato eredmenyek.com statot a belga-ciprus meccsről, csak 52%-ban volt a belgáknál a laszti, de 20-szor kísérleteztek lövéssel. de Ciprus is 10-szer, a 3-2-es végeredmény pedig nem gyenge, ahhoz képest, hogy a belga utánpótlás azért nem annyira rossz

főoldalon jobb felső sarokban azt látom, hogy az u21-es focistáink a ciprusi matuzsálemmek játszik:
Magyarország U21 - Ciprus U211.50  :)

Idézetet írta: oakland23 Dátum március 22, 2018, 13:47:02
főoldalon jobb felső sarokban azt látom, hogy az u21-es focistáink a ciprusi matuzsálemmek játszik:
Magyarország U21 - Ciprus U211.50  :)
Akkor szétfutjuk őket! :)
mindenesetre leesett a hazai hendi a reggeliről, és a gólok ellenben növekedett, és a kezdőt látva az első félidő underben látok értéket. aztán megeshet hogy már 3-0re vezetünk félidőben

Még csak 1-3? Eddig nem is olyan rossz.   :great:

Idézetet írta: Pozzato Dátum március 23, 2018, 19:58:11
Még csak 1-3? Eddig nem is olyan rossz.   :great:
Szerintem - amolyan kedvcsináló gyanánt - a szünetben bejelentették néhány újabb stadion építését!  :)

Jól tudom..ez a Kazahsztán még idegenben nem lőtt 3 gólt?
Mert akkor megint történelem :D :D

Egy reménytelen helyzetben lévő válogatott kétségbeesett próbálkozása.

Olyan másfél évvel ezelőtt nem gondoltam, hogy ekkora nullák leszünk ilyen rövid idő alatt. Andorra, Luxemburg és most Kazahsztán. Erős 12 hónapunk volt.  ;D


A végeredményt elnézve, szerencse, hogy az első 3 percet néztem csak.  :o

Jól tudom, hogy sok Asztana(tavaly BL, idén EL csoportkör) játékos volt a kazah csapatban? Ha igen, nem értem az oddsokat.

Idézetet írta: Pozzato Dátum március 23, 2018, 21:04:32
Olyan másfél évvel ezelőtt nem gondoltam, hogy ekkora nullák leszünk ilyen rövid idő alatt. Andorra, Luxemburg és most Kazahsztán. Erős 12 hónapunk volt.  ;D
Nem tudom miben bíztál, vagy mit látsz rosszul, de ami itt évek óta megy az felháborító. Kb 10 éve "kiszálltam a labdarúgásból", testnevelő tanár vagyok, ifjúsági válogatott focista voltam (többek között Détári, Kiprich, Fodor, Supka és még sorolhatnám kikkel, például volt egy váci srác is, az Adi- ha jól tudom Jani, ha esetleg kételkednél), nagyon sokat játszottam NB-s bajnokságokban, a Bozsik Petivel együtt játszotunk a Honvéd Bem-ben. Sajnos szerintem egyre többen leszünk, akik a szemétládák miatt "kilépnek". Jelenleg röplabdával foglalkozom, most értem haza, 41-en voltunk egy foglalkozáson. Ja!! És nem hiányzik a foci. Legalábbis az a része, amit Ti  A tv-ben néztetek.

Idézetet írta: zotya90 Dátum március 24, 2018, 00:39:35
Nem tudom miben bíztál, vagy mit látsz rosszul, de ami itt évek óta megy az felháborító. Kb 10 éve "kiszálltam a labdarúgásból", testnevelő tanár vagyok, ifjúsági válogatott focista voltam (többek között Détári, Kiprich, Fodor, Supka és még sorolhatnám kikkel), nagyon sokat játszottam NB-s bajnokságokban, a Bozsik Petivel együtt játszotunk a Honvéd Bem-ben. Sajnos szerintem egyre többen leszünk, akik a szemétládák miatt "kilépnek". Jelenleg röplabdával foglalkozom, most értem haza, 41-en voltunk egy foglalkozáson. Ja!! És nem hiányzik a foci. Legalábbis az a része, amit Ti  A tv-ben néztetek.

Köszönjük Zotya, további jó röplabdázást!

Emellett hozzáfűzném a magas szintű hozzászólásodhoz, hogy tedd össze a kezed, hogy Te láthattál olyan válogatottat - sőt elmondásod szerint játszhattál több 80-as évekbeli ikonnal is - , ami megmozgatott 10 ezreket pozitív értelemben. Nekem sajnos ez 30 éves fejjel max. az EB-n adatott meg, s engedtessék már meg nekünk fiatalabbaknak, hogy akarjunk még több ilyet is átélni, vagy remélhessük, hogy több ilyet is átélhetünk a jövőben...bírom amikor 40-50-60 évesek osztják az észt, hogy ez már egy nagy szar, nem érdemes foglalkozni vele. Hát kapjátok be, minket nem érdekel a röplabda, hanem a foci. Abban viszont egyetértek, hogy fejétől bűzlik a hal, s ezek a pályán lévő játékosoknak a többsége csak a rendszer alulképzett végtermékei. Teljes körű tisztogatás kéne a futball minden területén (MLSZ, klubok, játékosok bérek normalizálása, teljesítményarányos juttatás, ja és persze a médiából is eltüntetni a sok "nagytudásút)...a megoldás pedig már a politika vizeire evezne, amit most itt, ebben a topikban mellőznék, pedig mindenki tudja jól, hogy erőteljesen összefügg az utóbbi években a kettő.

Idézetet írta: robmiller Dátum március 24, 2018, 08:16:15
Köszönjük Zotya, további jó röplabdázást!

Emellett hozzáfűzném a magas szintű hozzászólásodhoz, hogy tedd össze a kezed, hogy Te láthattál olyan válogatottat - sőt elmondásod szerint játszhattál több 80-as évekbeli ikonnal is - , ami megmozgatott 10 ezreket pozitív értelemben. Nekem sajnos ez 30 éves fejjel max. az EB-n adatott meg, s engedtessék már meg nekünk fiatalabbaknak, hogy akarjunk még több ilyet is átélni, vagy remélhessük, hogy több ilyet is átélhetünk a jövőben...bírom amikor 40-50-60 évesek osztják az észt, hogy ez már egy nagy szar, nem érdemes foglalkozni vele. Hát kapjátok be, minket nem érdekel a röplabda, hanem a foci. Abban viszont egyetértek, hogy fejétől bűzlik a hal, s ezek a pályán lévő játékosoknak a többsége csak a rendszer alulképzett végtermékei. Teljes körű tisztogatás kéne a futball minden területén (MLSZ, klubok, játékosok bérek normalizálása, teljesítményarányos juttatás, ja és persze a médiából is eltüntetni a sok "nagytudásút)...a megoldás pedig már a politika vizeire evezne, amit most itt, ebben a topikban mellőznék, pedig mindenki tudja jól, hogy erőteljesen összefügg az utóbbi években a kettő.
Nem tudom mivel érdemeltük ki a "kapjátok be" kifejezést, de én is hozzáfűzök egy két dolgot a Te "magas szintű" hozzászólásodhoz. Nem gondolnám, hogy össze kellene tennem a kezem, valószínűleg tettem valamit azért, hogy Dalnoki Jenő bácsi beválogatott egy vidéki kisváros csapatából. Próbáljatok Ti is valamit tenni! Ha érdekel benneteket ez a szerencsétlenkedés, akkor jó szórakozást hozzá!!

#119 március 24, 2018, 11:23:03, robmiller
Idézetet írta: zotya90 Dátum március 24, 2018, 10:58:21
Próbáljatok Ti is valamit tenni!

Rendben, rohanok a grundra! Nem gondolod, hogy picit nagy a szád?  ;D Ha akkora májer lettél volna, akkor valószínűleg nem tesitanárként tengetnéd a napjaidat röplabdázás közben! De hát megmondani a tutit mindig könnyű! Na de befejeztem a személyeskedést, csak szerintem irdatlan nagy hülyeséget hordasz itt össze, amellett, hogy próbálod magad fényezni a semmire.
A kapjátok be kifejezést félig viccből, félig komolyan írtam. Viccből, hogy kapjátok be, mert Ti még láthattatok valamennyire ütőképes magyar focit. Komolyságból pedig azért, mert ezt idedörgölitek, amikor aztán mi nagyon tehetünk róla, hogy megromlott ez a posvány fos. "Próbáljatok ti is valamit tenni!" És mit? Lőjük agyon Csányit, vagy füstöljük ki a médiából a Zombori-féle megmondó embereket... mégis mire gondolsz?

Annál többet nem nagyon tudok tenni, hogy én máig kitartok az NB2-ben lévő csapatom mellett, és megveszem a kurva éves bérletet, és úgy járok hazai meccsre, hogy az váciként a III. kerületben van jelenleg...mit tudok ennél többet tenni család, és munka mellett? Örülnék ha kifejtenéd, Te röplabdások gyöngye..