Budapesti Olimpia 2024 - Kell ez nekünk?

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Budapest Olimpia 2024 - Kell ez nekünk?

Igen
26 (30.6%)
Nem
59 (69.4%)

Összes szavazó: 83

Szavazás lezárva: február 13, 2017, 11:42:18

Idézetet írta: oakland23 Dátum február 04, 2017, 09:54:08
Egyáltalán hogy megy ez, kik szavaznak, és például egy burundi szavazat ugyanannyit ér-e, mint pl. egy USA vagy Kína szavazata? Tudtok erről a döntési folyamatról egy jó írást vagy linket, hogy pontosan hogy dől majd el?

Én ennyit találtam. Jelenleg a harmadik fázisban vagyunk:
2017. január - a pályázati dokumentáció és a garancialevelek benyújtásának határideje
2017. február/március - az értékelő bizottság helyszíni látogatásai
2017. június - a NOB közzéteszi az értékelő bizottság jelentését
2017. június - a pályázók a NOB-tagságnak nyújtanak tájékoztatást
2017. szeptember - a pályázó városok utolsó prezentációja a NOB limai közgyűlésén, az utolsó értékelő összegzés, a 2024-es játékok rendezőjének kiválasztása

A végső prezentációról az Agendában írnak a 125. oldalon: A NOB ülésén, melyen a rendező város megszavazásra kerül, minden jelölt város megtartja a végső prezentációját. A prezentálás sorrendjét előzetesen, előző év decemberében sorsolják ki. A prezentációk után az Értékelő Bizottság elnöke egy újabb, utolsó felszólalást tesz. A NOB tagok titkos szavazás útján hozzák meg a döntésüket. A szavazás körei egészen addig folytatódnak, amíg az egyik jelölt város meg nem szerzi a szavazatok 51%-át. Minden sikertelen kör után a legkevesebb szavazatot szerző jelölt város ki zárásra kerül.

A bizottság közel 100 tagja a világ különböző tájairól érkezik az eseményre, és több körös titkos szavazás formájában választják ki a győztes várost. Egyetlen tag sem szavazhat a saját országára, és ellene sem, így az első szavazás során a pályázó országokból érkező NOB tagok nem vehetnek részt a szavazásban. Ők csak akkor kapcsolódhatnak be ha városuk kiesik a versenyből.

Itt meg lehet nézni a közel 100 tagját a bizottságnak. Mindenkinek egy szavazata van.

Idézetet írta: oakland23 Dátum február 04, 2017, 09:54:08
Nekem rémlik valami, hogy egyszer valami foci Eb-t akartunk rendezni, (így jó a pályázat, úgy jó a pályázat, holott akkor csak rajzon voltak sadionjaink), aztán mintha egy szavazatot sem kaptunk volna, pedig a Mészöly hogy mondta, hogy xy beszéltem, ő tuti ránk szavaz, nagy haver, aztán paff  ;D

A 2012-es EB pályázat volt, az. link

http://www.nemzetisport.hu/egyeb_egyeni/olimpia-2024-parizs-megkezdte-a-nemzetkozi-kampanyat-2550485

:D

A politikai hókusz pókuszt még lehet folytatni ez ügyben.

Ui: Egy jól megrendezett szakági világverseny jobban fekszik ennek a világváros nagyságú országnak.

Egy olyan országban - tökmindegy ki volt hatalmon - ahol még az életben nem fejeztek be úgy komolyabb építkezést, hogy annak a költségvetése ne lett volna nagyságrendekkel nagyobb, mint az eredetileg tervezett, Olimpiát hozni?  ;D Mikor láthatóan még a Japánok is túl fogják lépni a tervezetteket? Meg lehet nézni, mikor rendezett utoljára Magyarországhoz hasonló nagyságú ország nyári játékokat (2004 Görögország), és hol van ez az ország azóta is. Persze nem lehet csak az Olimpiát okolni a görög gazdaság állapota miatt, de az biztos, hogy nem segített rajtuk.

Aki meg élőben akarja látni a sztárokat, eseményeket, az drukkoljon a franciáknak. Rokkanjanak bele ők. 8) Szóval hajrá Párizs! :redchug:  ;D

Idézetet írta: Donwemer Dátum február 04, 2017, 10:14:59
Pont ez a lényeg hogy tuti nem kapjuk meg. Ezért nem értem hogy pl a kétfasz kutyapárt elkölt több milliót ellenplakátokra,és közben rizsálnak hogy pénzkidobás. Akkor ez mi?

A Kétfarkúak azt a pár milliót költik, amit ERRE kaptak a támogatóiktól.
A kormány meg évente 10 milliárdot költ a pályázatra közpénzből, miközben szerinted tuti nem kapjuk meg és nem merik megkérdezni egy népszavazáson azt sem, hogy hányan támogatnánk...

Sosem fogom megérteni az ilyen aránytévesztéseket, ez a szálka esete a gerendával.

Idézetet írta: secretariat Dátum február 05, 2017, 17:33:42
Egy olyan országban - tökmindegy ki volt hatalmon - ahol még az életben nem fejeztek be úgy komolyabb építkezést, hogy annak a költségvetése ne lett volna nagyságrendekkel nagyobb, mint az eredetileg tervezett, Olimpiát hozni?  ;D Mikor láthatóan még a Japánok is túl fogják lépni a tervezetteket? Meg lehet nézni, mikor rendezett utoljára Magyarországhoz hasonló nagyságú ország nyári játékokat (2004 Görögország), és hol van ez az ország azóta is. Persze nem lehet csak az Olimpiát okolni a görög gazdaság állapota miatt, de az biztos, hogy nem segített rajtuk.

Aki meg élőben akarja látni a sztárokat, eseményeket, az drukkoljon a franciáknak. Rokkanjanak bele ők. 8) Szóval hajrá Párizs! :redchug:  ;D

Nézegettem az athéni olimpia tervezett és tényleges költségeit, az olimpiai létesítményekhez, a szervezéshez kapcsolódó közvetlen költségeket 1,1 milliárd euróra tervezték, ebből lett 2 végül, az egyéb, olimpiához közvetlenül nem kapcsolódó, de szükséges fejlesztéseket meg 5,65 milliárdra lőtték be és 8,4 lett a végösszeg. (azaz összesen kb. 10.4 milliárd euró, mai áron 3200 milliárd forint ment el rá)

Na most a mi szuperolcsó agenda 2020-as olimpiánkra a közvetlen kiadásoknál 1074 milliárd forinttal számolhatunk még a trükkös megvalósíthatósági tanulmány szerint is, ami 3,4 milliárd euró, ez mellett meg kb. 3000 milliárd forint értékben van szükség "egyéb" fejlesztésekre, ami még 9,6 milliárd eurót jelent mai áron...

Azaz mi eleve 13 milliárd euróról indulunk kiadási oldalon, miközben a görögök 6,75-ről indultak és 10,4 lett a vége...
(és a magyar tanulmányban nem találtam meg a költségek között a biztonsági kiadásokat, miközben a görögöknél csak erre majdnem 1 milliárd euró elment... Szerintem az ide érkező amerikai, orosz, török, izraeli stb. sportolók, sportvezetők és politikusok biztonságára kéne költenünk rendesen 2024-ben is...)

Persze nehéz 10-20 év különbséggel költségeket, árfolyamokat összehasonlítani, de gondoltam megemlítem, mennyit áldoztak rá a görögök, akiknek stabilan kétszer annyi a GDP-jük, mint Magyarországnak.



Azt a pár millát miért nem adják oda valamelyik korháznak pl? Mert gondolom arra a "támogatók" meg ők maguk is magasról szarnak.

Idézetet írta: Donwemer Dátum február 06, 2017, 08:29:05
Azt a pár millát miért nem adják oda valamelyik korháznak pl? Mert gondolom arra a "támogatók" meg ők maguk is magasról szarnak.

Sajnos semmi közöd hozzá, mert az nem a te pénzed.   ;)
Ellentétben a kormány által elköltött milliárdokkal, amit bizony számon kérhetsz. Igazából az ugathat mindig, mindenhol jogosan, akinek a pénzéről van szó.
Téged sem kritizálhat senki, hogy mire költöd a saját pénzedet, de ha rád bízzák mások a pénzük kezelését, akkor bizony elszámoltathatnak.  (egyébként te is szarsz mindenre magasról, amire nem költesz közvetlenül?! A logikád ezt sugallja.)

Jó hír, hogy ha a Kétfarkúaknak utalsz, akkor viszont már teljes joggal számon kérheted rajtuk, hogy mire költenek!  :ok:

2015 végén készített a Median egy közvélemény kutatást, akkor az emberek 25%-a nyilatkozott úgy, hogy akár pénzzel is támogatná az olimpiai rendezést.
Ebből 17% egy-kétezer forintra gondolt, 8% hajlandó lett volna 10,000 ft-nál is nagyobb összeget áldozni erre.   ;)
Ez az olimpia valódi támogatottsága.
(és erre is alapozva állítom, hogy a büdös életben nem találunk 45,000 önkéntest, aki majd még fizet is azért, hogy az olimpia idején 2 hetet végigdolgozhasson)

Ugyanakkor ha csak egy "baráti" 50%-os felárral számolok a tervezett kiadásokhoz képest, akkor fejenként (azaz a csecsemőktől a rokkantnyugdíjasokig mindenkit beleszámítva)  kb. 600,000 ft-ot kell az olimpiához szükséges kiadásokra elkölteni.
Ehhez lehet viszonyítani a nagylelkű felajánlásokat.   :)



szerintem ha nem lehetne belőle lenyúlni, eszükbe sem jutott volna az olimpia
most van a nagy lenyúlások ideje eben a pár évben, már nem sokáig, amit csak lehet ki kell használni lehúzások szempontjából /beruházások, visszaosztások...stb/ , az olimpia is egy ilyen dolog
igy gondolom

Felőlem kurvákra is költhetik,csak akkor ne játsszák el azt amit jó pár éve csinálnak ezek az álcivil szervezetek. Másrészt azért azt is jó lenne tudni kik pénzelik őket, főleg ha már elakarnak indulni pártként legközelebb. De még mindig nem értem,nem lenne szimpatikusabb ha korházaknak gyüjtenének?Nem pedig hülye plakátokra. Ebből látni azt hogy kilóg a lóláb rendesen. Ezeknek is csak a hülye emberek szavazata fog kelleni legközelebb.

Idézetet írta: Donwemer Dátum február 06, 2017, 10:37:19
Felőlem kurvákra is költhetik,csak akkor ne játsszák el azt amit jó pár éve csinálnak ezek az álcivil szervezetek. Másrészt azért azt is jó lenne tudni kik pénzelik őket, főleg ha már elakarnak indulni pártként legközelebb. De még mindig nem értem,nem lenne szimpatikusabb ha korházaknak gyüjtenének?Nem pedig hülye plakátokra. Ebből látni azt hogy kilóg a lóláb rendesen. Ezeknek is csak a hülye emberek szavazata fog kelleni legközelebb.

Mélyen egyetértek. Ezek is lopni akarnak csak előbb oda kell kerülni a tűz közelébe.

Valamelyik oldalon olvastam régebben, de lehet hogy hatalmas kamu volt, hogy összevonnák a 2024-es és 2028-as olimpiai pályázat átadását, ugyanis akkor már átadnák a 2028-as rendezés jogát is egybe. Ekkor merült fel az ötlet, hogy Budapest jelentkezhetne arra is.

Én úgy tudom, hogy arra viszonylag sok pályázat érkezett (Ausztrálok, Hollandok, Dél-Kórea stb.), így nem is értettem akkor ezt az ötletet, meg elvileg annak a kihirdetése 2020-ban vagy 21-ben lenne.

Ebből vajon mennyi igaz? Mert ahogyan elnézem, mi vezetőink mindenáron olimpiát akarnak. Ha nem a 2024-ben, akkor a 28-ban.

Idézetet írta: router12 Dátum február 06, 2017, 11:23:50
A vizes VB szamai jol jelzopontok lehetnek. Ott otszoros vagy hatszoros osszegnel jarunk. Az olimpiai palyazas tervezesekor 10 milliarddal szamoltak, most jarunk 35 milliardnal, nagyon nincs mirol beszelni.
Ha ezt eljatszanank a rendezes 1-2 ezer (?) milliardos koltsegeivel is, attol lefekudne az orszag. (szerencsere nem fogjuk megkapni, de mar a palyazas is teljes penzkidobas volt, teljesen felesleges)

Az az igazság, hogy 50%-os felár még mindenféle lopás nélkül is simán összejöhet.
Egyszerűen lehetnek nem várt költségek (a görögök például ókori leletekbe futottak bele több helyen is az építkezések alatt), a forint gyengülése is növelheti a kiadásokat, ha külföldi beszállítókat kell kifizetni, de egyszerűen ha emelkedik a szakmunkás minimálbér (aminek a reklámokban valamiért egy nyugdíjas bácsi örül igazán), akkor az mind plusz költségként jelentkezik.
Az is emelheti a költségeket, ha Magyarország valójában erősödik és mondjuk az építőiparban magasabb béreket kell fizetni, de a jelenlegi helyzetben inkább az lehet az elsődleges felhajtóerő, hogy munkaerőhiány van, mivel sok szaki is inkább már külföldön melózik. Ők nem fognak a szakmunkás minimálbérért hazajönni...


Idézetet írta: Donwemer Dátum február 06, 2017, 10:37:19
Felőlem kurvákra is költhetik,csak akkor ne játsszák el azt amit jó pár éve csinálnak ezek az álcivil szervezetek. Másrészt azért azt is jó lenne tudni kik pénzelik őket, főleg ha már elakarnak indulni pártként legközelebb. De még mindig nem értem,nem lenne szimpatikusabb ha korházaknak gyüjtenének?Nem pedig hülye plakátokra. Ebből látni azt hogy kilóg a lóláb rendesen. Ezeknek is csak a hülye emberek szavazata fog kelleni legközelebb.

A hülye emberek szavazatára inkább azok pályáznak, akik álcivilekről beszélnek.   ;)

Nem szeretnék az olimpiától messze kanyarodni, de látom, te is rendesen belekavarodtál a kormányzati propagandába, így érdemes lenne előbb azt tisztázni, mit értünk civil szervezetek alatt!

Szűkebb értelemben a civil szervezetek nonprofit, kormányzattól független szervezetek, bizonyos előre meghatározott célokért tevékenykednek és nem céljuk a hatalom megszerzése.
Így amely párttá alakul, az már ebben az értelemben nem számít civil szervezetnek, a pártokra vonatkozó működési és elszámolási szabályoknak kell megfelelniük. (csak így indulhat mondjuk a választásokon)

Vannak bőven civil szervezetek, melyek az eü-t támogatják (talán a Vöröskeresztről vagy a Máltai Szeretetszolgálatról még te is hallottál), de egyébként a mostani Momentum aláírásgyűjtésnél mindenki leírhatja egy külön lapon, hogy mire költené inkább azt a 800 milliárdot, az olimpia helyett, így ha van ötleted, akkor nosza!
Ne szarj bele te is, most beleszólhatsz!  ;)
Aztán majd számon kérheted rajtuk, hogy pártként azt képviselik-e, amire te felhatalmazást adtál nekik.

Persze találhatunk példát arra is, hogy kormányzati támogatással működik magukat civilnek beállító szervezet, elég megnézni a Békemenetet szervező CÖF-öt (Civil Összefogás Fórum), melyet nem fogsz megtalálni a civil szervezetek bírósági névjegyzékében, mivel ők nem is számítanak civil szervezetnek.
CÖKA nevű alapítványukon keresztül gyűjtik a pénzt, évi 250-300 millió forintot kapnak, csak nem tudjuk, kitől...
Mondjuk pont pár napja elszólta magát a Magyar Idők, mikor arról írtak, hogy a 2012-es Békemenetet a kormány szervezte, de ez nyilván csak elírás lehetett...

A lényeg, ha civil név az övék, akkor a többiek csak "álcivilek" lehetnek és ezzel minden, a kormánynak nem tetsző mozgalmat vagy szervezetet meg lehet bélyegezni.
Te is terjesztheted ész nélkül a különböző teóriáidat (lényegében erről szól a liberális sokszínűség a világunkban) vagy mondjuk helyette megnézheted, hogyan részletezte a Kétfarkú Kutyapárt a tavalyi plakátkampányra befolyt és felhasznált összegeket:
http://ketfarkukutya.com/?p=2158


Szóval van itt aggódni való bőven, de ha rám hallgatsz, akkor azzal kezded, amire a te pénzedet is költik!  ;)


Idézetet írta: Pozzato Dátum február 06, 2017, 11:31:24
Valamelyik oldalon olvastam régebben, de lehet hogy hatalmas kamu volt, hogy összevonnák a 2024-es és 2028-as olimpiai pályázat átadását, ugyanis akkor már átadnák a 2028-as rendezés jogát is egybe. Ekkor merült fel az ötlet, hogy Budapest jelentkezhetne arra is.

Én úgy tudom, hogy arra viszonylag sok pályázat érkezett (Ausztrálok, Hollandok, Dél-Kórea stb.), így nem is értettem akkor ezt az ötletet, meg elvileg annak a kihirdetése 2020-ban vagy 21-ben lenne.

Ebből vajon mennyi igaz? Mert ahogyan elnézem, mi vezetőink mindenáron olimpiát akarnak. Ha nem a 2024-ben, akkor a 28-ban.

Arról beszéltek, hogy a két 2024-re pályázó vesztes közül egyből odaítélnék valamelyiknek a 2028-as rendezést, hogy ne legyen annyi csalódott pályázó, de szerintem inkább félnek, hogy egyre kevesebb ország/város lát fantáziát a rendezésre, most meg ugye legalább van két komoly jelölt.
(bár mindkettő azt üzente, hogy nem akarnak 2028-ban rendezni, nekik a 24-es kell. Ez lehet persze taktika is, mert ha valamelyik szóban bevállalja a 28-ast, akkor valószínűleg a másiknak adják a 24-est)

Szerintem ezek még csak ötletelések, nem látom sehol, hogy elindult volna a 2028-as pályázási folyamat.
https://en.wikipedia.org/wiki/2028_Summer_Olympics